Рішення № 100718295, 01.11.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2021
Номер справи
540/5448/21
Номер документу
100718295
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/5448/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Івано-Франківській області від 25.05.2021 р., викладене в повідомленні за № 1794/03-16 від 31.05.2021 р. про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років;

- зобов`язати ГУ ПФУ в Запорізькій області здійснити з 21 травня 2021 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років позивачу відповідно до ч.10 ст.86 Закону України "Про прокуратуру", виходячи з розрахунку 90 % від загальної суми усіх складових місячної заробітної плати прокурора Запорізької області на підставі довідки, виданої Запорізькою обласною прокуратурою від 06.04.2021 р. № 21-338 з урахуванням раніше проведених виплат (з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії).

Ухвалою від 24.09.2021 р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.

01.10.2021 р. від позивача на виконання ухвали суду надійшла уточнена позовна заява до Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області (далі - відповідач-1), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Івано-Франківській області від 25.05.2021 р., викладене в повідомленні за № 1794/03-16 від 31.05.2021 р. про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років;

- зобов`язати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснити з 21 травня 2021 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років позивачу відповідно до ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру", виходячи з розрахунку 90 % від загальної суми усіх складових місячної заробітної плати прокурора Запорізької області на підставі довідки, виданої Запорізькою обласною прокуратурою від 06.04.2021 р. № 21-338 з урахуванням раніше проведених виплат (з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії).

Позовні вимоги мотивує тим, що перебуває на обліку в об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та з вересня 2009 року отримує пенсію за вислугу років, призначену органом пенсійного фонду відповідно до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ. Після призначення пенсії ще 10 років продовжував працювати в органах прокуратури. 21.05.2021 р. у зв`язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури з 01.01.2021 р. звернувся до Вознесенівського сервісного центру об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області із заявою про проведення перерахунку пенсії, до якої долучив довідку про розмір заробітної плати, що враховується при перерахунку пенсії, видану Запорізькою обласною прокуратурою, від 06.04.2021 р. № 21-338вих.21 станом на 01.01.2021 р. Проте, 25.05.2021 р. ГУ ПФУ в Івано-Франківській області прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років, оскільки порядок перерахунку призначених прокурорам пенсій за вислугу років встановлений ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 р. № 1697-VII, де передбачено, що пенсія прокурорам призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної заробітної плати та не має перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Вважає вказане рішення протиправним та таким, що порушує права на соціальний захист і пенсійне забезпечення, гарантоване Конституцією України, оскільки відповідач-1 мав здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії з посади прокурора Запорізької області за вислугу років на підставі подано заяви, документів пенсійної справи, а також додатково наданих документів (довідки прокуратури Запорізької області) з розрахунку 90 % від суми місячного заробітку прокурора Запорізької області з 21.05.2021 р.

Ухвалою від 05.10.2021 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі, відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк для подання до суду відзиву на позовну заяву.

26.10.2021 р. від відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти позовних вимог та просить відмовити в їх задоволенні. Вказує, що при проведенні перерахунку ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21 встановлено, що розмір пенсії після перерахунку з 01.06.2021 р. буде становити 17690 грн. (107520,20 грн. Х 60 %) з обмеженням до десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, що становить менше, ніж до перерахунку (18025,03 грн.). Отже, проведення перерахунку пенсії згідно заяви від 21.05.2021 р. на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21 за вимогами ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII в розмірі 60 % від суми заробітної плати є недоцільним, так як приводить до зменшення розміру пенсії. На переконання відповідача-1, оскільки правовідносини у сфері пенсійного забезпечення прокурорів щодо призначення та перерахунку пенсії врегульовані Законом України "Про прокуратуру" № 1697-VII, то перерахунок пенсії позивача має здійснюватися з урахуванням ч.2 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII, тобто з розрахунку 60 % заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21.

Ухвалою від 28.10.2021 р. задоволено клопотання відповідача-1 та залучено до участі у справі в якості співвідповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач-2); відмовлено в задоволенні клопотання відповідача-2 про зупинення провадження у справі.

Згідно відзиву відповідача-2 від 26.10.2021 р., просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена відповідно до положень Закону України "Про прокуратуру". 21.05.2021 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Запорізькій області із заявою про перерахунок пенсії за вислугу років у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам згідно Закону України "Про прокуратуру" на підставі довідки Запорізької обласної прокуратури від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21. Відповідно до п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 р. № 22-1, вказану заяву позивача за результатами автоматичного розподілу передано для розгляду до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області. За результатами розгляду заяви ГУ ПФУ в Івано-Франківській області прийнято рішення від 25.05.2021 р. про відмову в перерахунку пенсії. 17.09.2021 р. позивач повторно звернувся до відповідача-2 із заявою про перерахунок пенсії, до якої долучив довідку Запорізької обласної прокуратури від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21. На підставі вказаних документів відповідачем-2 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років з 01.02.2021 р. у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам згідно до Закону України "Про прокуратуру", що підтверджується рішенням від 27.09.2021 р. № 923040813740. На переконання відповідача-2, оскільки перерахунок пенсії позивачу проводиться відповідно до ст.86 Закону № 1697, а не Закону № 1789, тому при визначенні розміру пенсії застосовуються норми, чинні на час проведення перерахунку пенсії, а не на час призначення пенсії позивачу. Зазначає, що відсутні правові підстави для здійснення перерахунку пенсії за вислугу років позивачу з 21.05.2021 р., виходячи з розрахунку 90 % від загальної суми усіх складових місячної заробітної плати прокурора Запорізької області на підставі довідки виданої Запорізькою обласною прокуратурою від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21 з урахуванням раніше проведених виплат.

З урахуванням п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 21.09.2009 р. ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 90 % від заробітної плати з урахуванням фактично отримуваних виплат і умов праці, що існували на день призначення пенсії.

06.04.2021 р. Запорізькою обласною прокуратурою виготовлено довідку № 21-338 вих-21 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2021 р., за відповідною (прирівняною) посадою керівника обласної прокуратури (прокурора Запорізької області).

21.05.2021 р. позивач звернувся до Вознесенівського сервісного центру об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області із заявою про перерахунок пенсії за вислугу років у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам згідно Закону України "Про прокуратуру" на підставі довідки Запорізької обласної прокуратури від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21.

Враховуючи положення п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 р. № 22-1, заява позивача про перерахунок пенсії за вислугу років у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам згідно до Закону України "Про прокуратуру" від 21.05.2021 р., після автоматичного розподілу потрапили до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Згідно рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 25.05.2021 р. позивачу відмовлено в проведенні перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру", оскільки при проведенні перерахунку ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21 встановлено, що розмір пенсії після перерахунку з 01.06.2021 р. буде становити 17690 грн. (107520,20 грн. х 60 %) з обмеженням до десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, що становить менше, ніж до перерахунку (18025,03 грн. - до перерахунку). Отже, проведення перерахунку пенсії згідно заяви від 21.05.2021 р. на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21 за вимогами ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII в розмірі 60 % від суми заробітної плати є недоцільним, так як приводить до зменшення розміру пенсії.

17.09.2021 р. позивач повторно звернувся до ГУ ПФУ в Запорізькій області із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21.

Відповідно до рішення відповідача-2 від 27.09.2021 р. № 923040813740 ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії за вислугу років з урахуванням: середньомісячного заробітку 107520 грн., страхового стажу 22 роки 5 місяців 28 днів, загального проценту розрахунку пенсії від заробітку - 60 %. З 01.02.2021 р. призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" в розмірі 17690 грн.

Вважаючи, що рішення відповідача-1 щодо відмови в перерахунку пенсії є протиправним, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Як вбачається з позовної заяви та відзивів на позовну заяву, спірним у даній справі є застосування відсоткового розміру від заробітку при перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступних приписів законодавства.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1 ст.50-1 Закону № 1789-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Законом від 08.07.2011 р. № 3668-VІ "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011 р., внесено зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.

Так, відповідно до ст.50-1 Закону № 1789-ХІІ у редакції Закону № 3668-VІ прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Таким чином, з 01.10.2011 р. положення ч.1 ст.50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв`язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-VІ.

Згодом Законом № 1166-VII, який набрав чинності 01.04.2014 р., внесено зміни до ст.50-1 Закону № 1789-ХІІ, відповідно до яких пенсія прокурорам призначається в розмірі 70 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсії прокурорам регулюються положеннями частин тринадцятої та вісімнадцятої статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ до яких Законами № 3668-VІ та № 1166-VII зміни не вносились.

Відповідно до вимог зазначених частин статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Отже, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені зміни до ст.50-1 Закону № 1789-ХІІ на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 10.09.2021 р. у справі № 580/5238/20, від 03.05.2018 р. у справі № 308/11498/16-а, від 22.06.2018 р. у справі № 635/6663/16-а, від 19.12.2018 р. у справі № 725/1352/16-а, від 29.04.2020 р. у справі № 490/5366/16-а, від 08.06.2021 р. у справі № 263/15245/16-а.

З огляду на викладені обставини та норми законодавства, суд приходить до висновку, що оскільки ОСОБА_1 з 21.09.2009 р. призначено пенсію за вислугу років у розмірі 90 %, то вказаний розмір має бути застосований і при перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21.

Таким чином, доводи ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо недоцільності проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21 за вимогами ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII в розмірі 60 % від суми заробітної плати у зв`язку із зменшенням розміру пенсії є безпідставними, оскільки перерахунок пенсії за вислугу років позивачу має бути здійснено з урахуванням 90 % від суми заробітної плати. Отже, рішення ГУ ПФУ в Івано-Франківській області від 25.05.2021 р., викладене в повідомленні від 31.05.2021 р. № 1794/03-16 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років є протиправним та підлягає скасуванню.

Разом з тим, ГУ ПФУ в Запорізькій області 27.09.2021 р. прийнято рішення № 923040813740 про перерахунок з 01.02.2021 р. пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21 за вимогами ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII в розмірі 60 % від суми заробітної плати.

Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема ст.13 установлено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Європейський суд з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02) дійшов висновку, що засіб захисту, що вимагається зазначеною статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави.

Таким чином, ефективний засіб правого захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату.

Положеннями ч.2 ст.9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Зважаючи на те, що у відповідача-2 були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 90 % до 60 %, з метою повного та ефективного захисту порушених прав позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо зменшення основного розміру призначеної ОСОБА_1 пенсії з 90 % до 60 % від заробітку; зобов`язати відповідача-2 здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії в розмірі 90 % від заробітку, починаючи з 01 лютого 2021 року відповідно до довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21, з урахуванням проведених виплат.

Посилання відповідача на відсутність фінансування на проведення виплат внаслідок перерахунку пенсії, є безпідставними, оскільки Закон № 2262-ХІІ не передбачає такої підстави для відмови у приведенні розміру пенсії у відповідність до вимог Закону. Право на перерахунок пенсії гарантоване ч.ч.3, 4 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції від 23.12.2015 р. № 900-VІІІ.

Положеннями ч.2 ст.6 КАС України визначено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

У справі "Кечко проти України" (заява № 63134/00) Європейський Суд з прав людини зазначив, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувані своїм працівникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни до законодавства. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для нього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Суд не приймає аргумент Уряду України щодо відсутності бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов`язань.

Аналогічна позиція викладена у рішенні Європейського Суду з прав людини у справі "Бурдов проти Росії".

Отже, реалізація особою права, що пов`язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

З огляду на викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки за результатами розгляду адміністративної справи суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог, то з відповідачів за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 227 грн. з кожного.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (76018, м.Івано-Франківськ, вул.Січових Стрільців, буд.15, код ЄДРПОУ 20551088), Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (76018, м.Івано-Франківськ, вул.Січових Стрільців, буд.15, код ЄДРПОУ 20551088) від 25.05.2021 р., викладене в повідомленні за № 1794/03-16 від 31.05.2021 р., про відмову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) в перерахунку пенсії за вислугу років.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) щодо зменшення основного розміру призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) пенсії з 90 % до 60 % від заробітку.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) пенсії в розмірі 90 % від заробітку, починаючи з 01 лютого 2021 року відповідно до довідки прокуратури Запорізької області від 06.04.2021 р. № 21-338 вих-21, з урахуванням проведених виплат.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (76018, м.Івано-Франківськ, вул.Січових Стрільців, буд.15, код ЄДРПОУ 20551088) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 227 (двісті двадцять сім) грн.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 227 (двісті двадцять сім) грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко

кат. 112010201