
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2021 року справа № 380/3332/21
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий-суддя Костецький Н.В.,
секретар судового засідання Ходань Н.С.,
за участю:
представник позивача Гавриченко Ж.В.,
представник відповідача Довгий Т.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання протиправною і скасування постанови, -
в с т а н о в и в:
товариство з обмеженою відповідальністю “Лемберг рітейл” звернулось до суду з позовом до Державної екологічної інспекції у Львівській області, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову Державної екологічної інспекції у Львівської області від 23.02.2021 № 02/09 про накладення штрафних санкцій на товариство з обмеженою відповідальністю “Лемберг рітейл” в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних доходів громадян у сумі 170000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржуваня постанова є протиправною, оскільки загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як актів правозастосування, є їх обгрунтованість та вмотивованість, тобто наведення суб`єктом владних повноважень конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття, чого в цій праовідносинах відповідачем зроблено не було. Вказує, що відповідач не конкретизував період перевірки, а саме дати початку та дати закінчення перевірки, що свідчить про його нечіткість та невизначеність. Можливість виконання вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд прямо залежить від чіткого визначення суб`єктом владних повноважень конкретно визначеного періоду у часі протягом якого він повинен виконати вимоги посадових осіб ринкового нагляду і саме зі спливом визначеного періоду натупає відповідальністьп у вигляді невиконання вимог посадових осіб ринкового нагляду.
Ухвалою від 31.03.2021 відкрито спрощене позовне провадження у справі з викликом сторін.
Представник відповідача подав відзив на позовну заяву, вказує, що позивач не виконав обов`язку щодо виконання законних вимог посадових осіб органів державного ринкового нагляду про надання документів. 16.02.2021 посадовою особою Інспекції, в присутності представників позивача, а саме: директора Паламара Н.Л. та ще одного працівника ТОВ «Лембсрг Рітейл» складений протокол № 02/09 про виявлене порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та вручений представникам позивача. Розгляд справи відбувся в призначений та повідомлений позивачу в належним чином термін. Відтак, позивач мав досить часу для подання запитуваних документів. Запитувані документи не вимагають особливої підготовки, а навпаки, у відповідності до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 927 від 01.08.2013 зобов`язані супроводжувати продукцію при її розповсюдженні.
Протокольною ухвалою від 12.05.2021 суд перейшов до розгляду справи в загальне провадження.
Протокольною ухвалою від 27.07.2021 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті.
У судовому засіданні представник позивача просила позов задоволити з підстав викладених у позовній заяві.
У судовому засіданні представник відповідача просив в задоволенні позову відмовити з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши вступне слово представника позивача, представника відповідача, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Відповідно до направлення на проведення перевірки від 22.12.2020 № 40/09 Завідувачу сектору державного ринкового нагляду - старшому державному інспектору з охорони навколишнього природного середовища Львівської області Головачу Юрію Михайловичу та головному спеціалісту сектору державного ринкового нагляду - державному інспектору з охорони навколишнього природного середовища Львівської області Крисі Олегу Йосифовичу доручено провести планову невиїзну перевірку предметом якої є: автомобільні бензини (коди згідно з УКТЗЕД 27101241, 27101245, 27101249, 27101251, 27101259, 2710209000, 3824909710), дизельне паливо (коди згідно з УКТЗЕД 2710194300, 2710194600, 2710194710, 271194790, 27101944800, 2710201100,2710201500, 271020170, 27102019, 382600); суднове паливо (коди згідно з УКТЗЕД 271019620, 271019640, 2710196810, 2710196820, 271019689, 271020310, 271020350, 271020390), котельне паливо (271019620, 2710195640, 271019681, 2710196682, 27019689, 271020310, 271020350, 271020390), що знаходиться в розповсюджувача в місці роздрібної торгівлі за адресою Львівська область, місто Золочів, вулиця Львівська, 64 та належить товариству з обмеженою відповідальністю «ЛЕМБЕРГ РІТЕЙЛ», код згідно ЄДРПОУ 42815506, адреса: 77000, Львівська область, місто Львів, вулиця Антоновича В., будинок 121 (надалі по тексту - Позивач). Відповідно до направлення: термін проведення перевірки починається з дня одержання органом ринкового нагляду документів зазначених в п. 7 ст. 23 Закону України «Про ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції» та не може перевищувати чотирьох днів,
23.12.2021 Держава екологічна інспекція у Львівській області скерувала товариству з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» лист, згідно якого просить в найкоротший термін надати таку інформацію: завірені копії товаро-транспортних накладних на відпуск і отримання нафтопродуктів, що знаходились на названій заправній станції в період з 21.12.2020 по 24.12.2020, а також відповідні до них «Сертифікати відповідності», «Паспорти якості», «Декларації про відповідність» та інших документів, що дають змогу ідентифікувати суб`єктів господарювання, які поставили продукцію, а також суб`єктів господарювання, котрим поставляли продукцію у зазначений проміжок часу.
Відповідно до акту Державної екологічної інспекції у Львівській області від 10.02.2021 № 02/09 про невиконання законних вимог посадових осіб органів державного ринкового нагляду, 10.02.2021 0 10 год 00 хв завідувачу сектору державного ринкового нагляду старшому державному інспектору з охорони навколишнього природного середовища Львівської області Головачу Юрію Михайловичу та головному спеціалісту сектору державного ринкового нагляду Крисі Олегу Йосифовичу створено перешкоди шляхом невиконання встановлених ч. 5 ст. 8 ЗУ «Про державний нагляд і контроль нехарчової продукції» вимог, а саме ненадання перелічених у ч. 7 ст. 23 Закону документів необхідних для проведення заходів державного ринкового нагляду, перевірки характеристик продукції: бензинів автомобільних, дизельного палива, суднового палива та котельного палива на автозаправній станції за адресою: Львівська область, місто Золочів, вулиця Львівська, 64.
Згідно протоколу Державної екологічної інспекції у Львівській області від 10.02.2021 № 02/09 про виявлене (і) порушення вимог ЗУ «Про державний нагляд і контроль нехарчової продукції» та ЗУ «Про загальну безпечність нехарчової продукції» під час опрацювання запиту на надання інформації для проведення перевірки характеристик продукції за місцем знаходження органу державного ринкового нагляду, а саме: бензинів автомобільних, дизельного палива, суднового палива та котельного палива на автозаправній станції за адресою: Львівська область, місто Золочів, вулиця Львівська, 64, встановлено ненадання документів для здійснення заходів ринкового нагляду, а саме такмх що дозволяють ідентифікуватипродукцію та містять інформацію щодо бнзп6ечності та відповідності продукції вимогам Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив та ідентифікації суб`єкта господарювання який поставив йому продукцію.
Згідно пояснень представника товариства з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл», зазначених у протоколі Державної екологічної інспекції у Львівській області від 10.02.2021 № 02/09, із протоколом незгідний. Вказав, що термін надання документів не настав.
17.02.2021 товариством з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» скеровано Державній екологічній інспекції у Львівській області запитувані документи, які отримані – 18.02.2021.
За результатами розгляду справи: акту про невиконання законних вимог посадових осіб органів державного ринкового нагляду № 02/09 від 10.02.2021, протоколу № 02/09 від 16.02.2021 Державною екологічною інспекцією у Львівській області прийнято рішення про застосування до позивача адміністративно - господарську санкцію у вигляді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 170 000 грн, за порушення вимог ЗУ «Про державний нагляд і контроль нехарчової продукції» (ч. 5 ст. 8, п. 3 ч. 1 ст. 15), Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» (п. 2 ч.1 ст. 9).
Не погоджуючись із вказаною постановою, позивач звернувся до суду з даним позовом.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України від 05.04.2007 № 877-V “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” (далі - Закон №877-V).
Відповідно до ст. 1 Закону № 877-V у цьому Законі нижче зазначені терміни вживаються в такому значенні:
державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища;
заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом;
спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.
Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції встановлює Закон України від 02.12.2010 №2735-VI “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції” (далі - Закон № 2735-VI).
Згідно з абз. 8 ч. 1 ст. 1 Закону № 2735-VI державний ринковий нагляд - діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 2735-VI метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськість щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.
Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону № 2735-VI ринковий нагляд здійснюється органами ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності. Органи ринкового нагляду становлять єдину систему.
Відповідно до ч. 5 ст. 10 Закону № 2735-VI, повноваження та порядок діяльності органів ринкового нагляду, права та обов`язки їх посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, встановлюються цим Законом, Законами України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”, “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” та іншими законами України.
Відповідно до п. 21 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069, Держекоінспекція здійснює державний ринковий нагляд автомобільного бензину, дизельного, суднового та котельного палива відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 927 “Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив” (далі - Постанова № 927).
Порядок проведення перевірок характеристик продукції визначений ст. 23 Закону № 2735-VI, відповідно до положень якої:
- органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові - у розповсюджувачів та виробників такої продукції;
- під час таких перевірок перевіряються характеристики лише того виду продукції, що є предметом перевірки;
- перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів органів ринкового нагляду та посвідчень (направлень) на проведення перевірки, що видаються та оформляються відповідно до Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”. У разі одержання інформації про надання на ринку продукції, що становить серйозний ризик, відповідні накази та посвідчення (направлення) видаються і оформляються невідкладно;
- перевірка характеристик продукції може бути невиїзною (за місцезнаходженням органу ринкового нагляду) або виїзною. У разі потреби органи ринкового нагляду для перевірки характеристик продукції можуть поєднувати невиїзні та виїзні перевірки (частина шоста).
Частина 6 ст. 7 Закону № 2735-VI регламентує, що за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім`я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.
Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб`єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб`єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.
Якщо суб`єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.
Зауваження суб`єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід`ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).
У разі відмови суб`єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.
Частиною 7 ст. 23 Закону № 2735-VI визначено перелік документів, що підлягають перевірці, якими є:
1) декларація про відповідність;
2) супровідна документація, що додається до відповідної продукції (включаючи інструкцію щодо користування продукцією);
3) загальний опис продукції, а також повний склад технічної документації на відповідну продукцію, передбачений технічним регламентом;
4) документи щодо системи якості чи системи управління якістю;
5) висновки експертиз та протоколи випробувань зразків відповідної продукції, відібраних (узятих) у межах здійснення ринкового нагляду і контролю продукції;
6) документи, що дають змогу відстежити походження відповідної продукції та її подальший обіг (товарно-супровідна документація або договори).
Орган ринкового нагляду має право вимагати надання таких документів лише в обсязі, що необхідний для встановлення ланцюга постачання продукції;
7) документи і матеріали щодо стану виконання суб`єктом господарювання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, у тому числі в межах моніторингу дій суб`єктів господарювання, що вживаються ними для вилучення відповідної продукції з обігу та/або її відкликання;
8) повідомлення та інша інформація, надана суб`єктами господарювання, митними органами, органами з оцінки відповідності згідно з положеннями цього Закону та Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції".
Тобто, під час проведення планових перевірок характеристик продукції, органи ринкового нагляду мають право витребовувати та перевіряти у розповсюджувачів цієї продукції документи, визначені у ч. 7 ст. 23 Закону № 2735-VI.
За приписами ч. 5 ст. 8 Закону № 2735-VI суб`єкти господарювання зобов`язані надавати на запит органів ринкового нагляду документацію, що дає змогу ідентифікувати суб`єкта господарювання, який поставив їм продукцію; суб`єкта господарювання, якому вони поставили продукцію.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.15 Закону № 2735-VI посадові особи, які здійснюють ринковий нагляд, мають право вимагати від суб`єктів господарювання надання документів і матеріалів, необхідних для здійснення ринкового нагляду, одержувати копії таких документів і матеріалів. За згодою органу ринкового нагляду документи і матеріали, необхідні для здійснення ринкового нагляду, їх копії можуть надаватися йому мовою оригіналу або іншою мовою, ніж мова діловодства та документації державних органів, якщо ця мова є зрозумілою для посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд. У разі якщо оригінали таких документів і матеріалів складені іншою мовою, ніж мова діловодства та документації державних органів, на вимогу органів ринкового нагляду суб`єкти господарювання зобов`язані у строк не більше ніж тридцять робочих днів за власний рахунок забезпечити їх переклад мовою діловодства та документації державних органів в обсязі, необхідному для здійснення ринкового нагляду.
Знідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону № 2736-VI розповсюджувачі зобов`язані надавати відповідному органу державного ринкового нагляду та іншим заінтересованим особам інформацію, необхідну для відстеження походження відповідної продукції.
Водночас, відповідальність суб`єктів господарювання за порушення вимог законодавства у сфері державного ринкового нагляду регламентовано статтею 44 Закону № 2735-VI.
Зокрема, приписами пункту 6 частини 4 вказаної статті встановлено, що до суб`єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції та невиконання встановлених цим Законом вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, - у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч. 6 ст. 44 Закону №2735-VI справи про накладення штрафів за порушення, визначені цією статтею, розглядаються керівниками органів ринкового нагляду або заступниками таких керівників у межах їх компетенції.
Про вчинення порушень, зазначених у цій статті, посадові особи органів ринкового нагляду, що виявили правопорушення, складають протокол на підставі документів, що містять інформацію про походження продукції та її обіг..
Протокол складається у двох примірниках, які підписуються посадовими особами органу ринкового нагляду та фізичною особою, у тому числі фізичною особою - підприємцем, чи керівником юридичної особи або уповноваженою ним особою.
У разі відмови фізичної особи, у тому числі фізичної особи - підприємця, чи керівника юридичної особи або уповноваженої ним особи підписати протокол посадова особа органу ринкового нагляду вносить до такого протоколу відповідний запис.
Один примірник протоколу вручається фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, чи керівнику юридичної особи або уповноваженій ним особі, а другий - зберігається в органі ринкового нагляду.
Протокол разом з актом перевірки, поясненнями фізичної особи, у тому числі фізичної особи - підприємця, чи керівника юридичної особи або уповноваженої ним особи (у разі їх наявності) та документами, що стосуються справи, не пізніше наступного робочого дня за днем його складання передається керівнику чи заступнику керівника органу ринкового нагляду, які розглядають справу протягом 15 календарних днів з дня отримання протоколу та відповідних документів і приймають рішення про накладення штрафу. Кожний штраф оформляється окремою постановою.
Постанова надсилається суб`єкту господарювання не пізніше наступного робочого дня за днем її оформлення.
Суб`єкт господарювання має сплатити штраф у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення.
Рішення про накладення штрафу в справах про порушення, передбачені цією статтею, може бути оскаржено відповідно до цього Закону.
Підставою для застосування штрафних санкцій до позивача слугувало те, що останнім не надано документів необхідних для здійснення заходів ринкового нагляду, а саме тих, що дозволяють ідентифікувати продукцію та містять інформацію щодо безпечності та відповідності продукції вимогам Технічного регламенту щодо вимог автомобільних бензинів, дизельного палива, суднового палива та котельного палива та ідентифікувати суб`єкта господарювання який поставив йому продукцію котра знаходилась на заправній станції за адресою: Львівська область, місто Золочів, вулиця Львівська, 64.
Проте, судом встановлено, що 23.12.2021 Держава екологічна інспекція у Львівській області скерувала товариству з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» лист згідно якого просить в найкоротший термін надати таку інформацію: завірені копії товаро-транспортних накладних на відпуск і отримання нафтопродуктів, що знаходились на названій заправній станції в період з 21.12.2020 по 24.12.2020, а також відповідні до них «Сертифікати відповідності», «Паспорти якості», «Декларації про відповідність» та інших документів, що дають змогу ідентифікувати суб`єктів господарювання, які поставили продукцію, а також суб`єктів господарювання, котрим поставляли продукцію у зазначений проміжок часу.
Тобто, згідно із скерованим листом не визначено конкретної дати до якої товариство з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» зобов`язано надати запитувані документи.
Суд вказує, що можливість надання суб`єктом господарювання документів у необхідний строк прямо залежить від зазначення у листі Державною екологічню інспекцією у Львівській області чіткої дати до якої необхідно подати такі документи.
Вживання контролюючим органом загального формулювання «в найкоротший термін надати інформацію» є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права суб`єкта господарювання вчасно подати необхідні документи до Державнї екологічної інспекції у Львівській області.
Суд вазує, що згідно пояснень, зазначених у протоколі Державної екологічної інспекції у Львівській області від 10.02.2021 № 02/09, представник товариства з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» звернув увагу контролюючого органу на те, що термін надання документів не настав.
Після складення акту та протоколу, 17.02.2021 товариством з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» скеровано Державній екологічній інспекції у Львівській області запитувані документи, які отримані – 18.02.2021.
Факт отримання документів 18.02.2021 відповідачем не заперечувалося.
З огляду на викладене, оскільки позивачем 18.02.2021 виконано вимоги відповідача та надано витребовувані документи до Державної екологічної інспекції у Львівській області, суд дійшов висновку про неправомірність застосування 23.02.2021 до товариства з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» штрафних санкцій у сумі 170 000,00 грн за порушення вимог ЗУ «Про державний нагляд і контроль нехарчової продукції» (ч. 5 ст. 8, п. 3 ч. 1 ст. 15), Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» (п. 2 ч.1 ст. 9).
Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем дотримані не були, що в свою чергу зумовило необхідність звернення позивача за захистом свого порушеного права до суду.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 242 - 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в:
1. Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» (вул. Героїв УПА, 71, оф. 101, м. Львів) до Державної екологічної інспекції у Львівській області (вул. Стрийська, 98, м. Львів) про визнання протиправною і скасування постанови – задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною та скасувати постанову Державної екологічної інспекції у Львівської області від 23.02.2021 № 02/09 про накладення штрафу.
3. Стягнути з Державної екологічної інспекції у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Лемберг рітейл» судовий збір в сумі 2550,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст судового рішення виготовлено 29.10.2021.
Суддя Костецький Н.В.