Рішення № 100712324, 29.10.2021, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2021
Номер справи
340/2927/21
Номер документу
100712324
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/2927/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802)

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (надалі - ГУ ПФУ в Кіровоградській області) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

Позов мотивував тим, що він є особою з інвалідністю ІІ групи та отримує пенсію по інвалідності на підставі Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". З 06.09.2010 року він працює в органах прокуратури на різних посадах, набув 10-річного стажу роботи на посаді прокурора, тож має право на призначення пенсії по інвалідності відповідно до частини 9 статті 86 Закону України "Про прокуратуру". У зв`язку з цим у лютому 2021 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок його пенсії, проте відповідач рішенням №935160132964 від 12.02.2021 року відмовив у такому перерахунку. Позивач стверджує, що відповідач безпідставно не врахував час його роботи на посадах прокурора в прокуратурі Голованівського району з 06.09.2010 по 11.10.2013 роки, а саме періоди роботи на посадах стажиста помічника прокурора району, помічника прокурора району та прокурора прокуратури району. Позивач вважає, що періоди роботи на цих посадах належить врахувати до прокурорського стажу на підставі Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991 року, який був чинним на час роботи на вказаних посадах. Тож позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №935160132964 від 12.02.2021 року щодо відмови у переведенні (перерахунку) з пенсії по інвалідності згідно із Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області призначити та виплачувати пенсію по інвалідності відповідно до ч.9 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014 року з дати подання заяви, тобто з 09.02.2021 року, визначивши її розмір відповідно частин 2, 3 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014 року з розрахунку 60 відсотків від суми чинної місячної заробітної плати (тобто посадового окладу, надбавки за вислугу років, інших складових заробітної плати) відповідно до довідок Кіровоградської обласної прокуратури від 05.02.2021 року №21-33 вих.21, від 05.02.2021 №21-32 вих.21, без обмеження максимального розміру заробітної плати та пенсії та забезпечити щомісячну виплату призначеної пенсії;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплатити йому різницю між розміром пенсії, виплаченої згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та пенсії, на яку він має право згідно ч. 9 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014 року, починаючи з 09.02.2021 року.

Ухвалою судді від 14.06.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що, розглядаючи заяву позивача від 09.02.2021 року про призначення пенсії по інвалідності відповідно Закону України "Про прокуратуру", відповідач зарахував до стажу роботи на посадах, віднесених до посад прокурорів, періоди роботи позивача в прокуратурі Кіровоградської області з 11.10.2013 року по 09.02.2021 року, що склало 7 років 3 місяці 29 днів і є меншим, ніж передбачено частиною 9 статті 86 Закону України "Про прокуратуру". Тож підстави для перерахунку пенсії по інвалідності відповідно до цього закону відсутні. Також відповідач вказує, що вимога позивача про проведення перерахунку пенсії та її виплату без обмеження максимальним розміром суперечить абзацу 6 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" та Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" №3668-VI від 08.07.2011 року, а тому просив суд у позові відмовити.

Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження, суд установив такі обставини.

З 16.04.2010 року ОСОБА_1 встановлена ІІ група інвалідності внаслідок загального захворювання, а з 14.07.2017 року - ІІІ група інвалідності внаслідок загального захворювання. (а.с. 26 - 27) )

Управлінням ПФУ в Новоукраїнському районі Кіровоградської області за розпорядженням №5168 від 17.07.2013 року позивачу з 27.06.2013 року призначено довічно пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". (а.с. 39 - 83)

З 06.09.2010 року позивач прийнятий на роботу в органи прокуратури Кіровоградської області та проходив службу на таких посадах:

- з 06.09.2010 року по 03.07.2011 року - стажист на посаді помічника прокурора Голованівського району,

- з 04.07.2011 року по 10.06.2012 року - помічник прокурора Голованівського району,

- з 11.06.2012 року по 10.10.2013 року - прокурор прокуратури Голованівського району,

- з 11.10.2013 року по 12.08.2014 року - прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури області управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Кіровоградської області,

- з 13.08.2014 року по 13.04.2016 року - прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Кіровоградської області,

- з 14.04.2016 року по 24.06.2016 року - прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури області,

- з 25.06.2018 року по 09.12.2018 року - прокурор першого відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області,

- з 10.12.2018 року по 12.08.2019 року - прокурор відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області,

- з 13.08.2019 року по 18.11.2019 року - прокурор другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних слідчим Державного бюро розслідувань, прокуратури Кіровоградської області,

- з 19.11.2019 року по 06.05.2020 року - прокурор другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних проваджень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях прокуратури Кіровоградської області,

- з 07.05.2020 року по 11.10.2020 року - прокурор другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань та нагляду за його оперативними підрозділами прокуратури Кіровоградської області,

- з 12.10.2020 року по 02.11.2020 року - прокурор відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Кіровоградської обласної прокуратури,

- з 03.11.2020 року - прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Кіровоградської обласної прокуратури.

Продовжуючи службу в прокуратурі, у лютому 2021 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою від 09.02.2021 року про перехід та перерахунок з пенсії по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру".

За наслідками розгляду цієї заяви ГУ ПФУ в Кіровоградській області прийняло рішення №935160132964 від 12.02.2021 року про відмову у перерахунку пенсії по інвалідності за нормами Закону України "Про прокуратуру" з підстав недостатності стажу, передбаченого частиною 9 статті 86 цього Закону. (а.с. 12)

Не погодившись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір, суд дійшов до таких висновків.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 8 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Згідно з частиною 1 статті 9 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Частиною 1 статті 10 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Відповідно до частин 1, 2 статті 30 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов`язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.

Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.

Згідно зі статтями 32, 34, 35 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією.

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів провадиться тільки за їх заявою.

У разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності.

Правове регулювання пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури закріплено у статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014 року.

Відповідно до частини 1 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення відповідної вислуги років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів - не менше 10 років.

Згідно з частиною 2 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Частиною 6 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII передбачено, що до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на посадах прокурорів (в тому числі адміністративних) органів прокуратури стажистами, на посадах помічників і старших помічників прокурорів;

- слідчими, суддями;

- на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, офіцерського складу Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законодавства України військових формувань, на посадах державних службовців, які обіймають особи з вищою юридичною освітою;

- у науково-навчальних закладах Офісу Генерального прокурора працівникам, яким до набрання чинності цим законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), у тому числі час наукової та викладацької роботи в інших науково-навчальних закладах, якщо вони мали науковий ступінь чи вчене звання;

- на адміністративних та викладацьких посадах, посадах наукових працівників у Тренінговому центрі прокурорів України;

- на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, яким до набрання чинності цим Законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), були направлені туди, а потім повернулися в органи прокуратури;

- військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання або на юридичних факультетах вищих навчальних закладів денної форми навчання;

- відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така відпустка надавалася.

Згідно з частиною 8 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Офісу Генерального прокурора, а також особи, звільнені з прокурорських посад органів прокуратури за станом здоров`я, у зв`язку з ліквідацією чи реорганізацією органу прокуратури, в якому особа обіймає посаду, або у зв`язку із скороченням кількості прокурорів, у зв`язку з обранням їх на виборні посади в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування. Ветеранам війни, які мають необхідний стаж роботи для призначення пенсії за вислугу років, така пенсія призначається незалежно від того, чи працювали вони в органах прокуратури перед зверненням за призначенням пенсії.

Відповідно до частини 9 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII прокурорам, визнаним особами з інвалідністю I або II групи, призначається пенсія по інвалідності в розмірах, передбачених частиною другою цієї статті, за наявності стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.

Частиною 11 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII передбачено, що прокурорам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їхнім вибором.

За правилами частин 3, 5 статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Судом установлено, що позивач 09.02.2021 року звернувся до відповідача із заявою про переведення (перерахунок) з пенсії по інвалідності за Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності за Законом України "Про прокуратуру".

Відповідач, розглядаючи заяву позивача від 09.02.2021 року, на підставі наданих позивачем документів зокрема трудової книжки обрахував, що стаж роботи в органах прокуратури на посадах прокурорів складає 7 років 3 місяці 29 днів. Враховано період роботи в прокуратурі Кіровоградської області з 11.10.2013 року по 09.02.2021 року і не враховано попередній період роботи у прокуратурі Голованівського району Кіровоградської області з 06.09.2010 року по 10.10.2013. У перерахунку пенсії по інвалідності за нормами Закону України "Про прокуратуру" було відмовлено у зв`язку з відсутністю 10-річного стажу роботи прокурором в органах прокуратури.

Статтею 15 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII визначено, що прокурором органу прокуратури є: 1) Генеральний прокурор; 2) перший заступник Генерального прокурора; 3) заступник Генерального прокурора; 4-1) заступник Генерального прокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; 5) керівник підрозділу Офісу Генерального прокурора; 6) заступник керівника підрозділу Офісу Генерального прокурора (у тому числі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на правах самостійного структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора); 7) прокурор Офісу Генерального прокурора (у тому числі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на правах самостійного структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора); 8) керівник обласної прокуратури; 9) перший заступник керівника обласної прокуратури; 10) заступник керівника обласної прокуратури; 11) керівник підрозділу обласної прокуратури; 12) заступник керівника підрозділу обласної прокуратури; 13) прокурор обласної прокуратури; 14) керівник окружної прокуратури; 15) перший заступник керівника окружної прокуратури; 16) заступник керівника окружної прокуратури; 17) керівник підрозділу окружної прокуратури; 18) заступник керівника підрозділу окружної прокуратури; 19) прокурор окружної прокуратури.

Прокурори в Україні мають єдиний статус незалежно від місця прокуратури в системі прокуратури України чи адміністративної посади, яку прокурор обіймає у прокуратурі.

Аналіз норм Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII свідчить про те, що законодавство розрізняє поняття "вислуга років, що дає право на пенсію" і "стаж роботи на прокурорських посадах". При цьому посади, період роботи на яких зараховується до стажу роботи на прокурорських посадах і до вислуги років, що дає право на пенсію, є відмінними. В той же час до вислуги років, що дає право на пенсію, включається весь стаж роботи на прокурорських посадах.

Тобто, за вищенаведених положень Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII посади помічників прокурорів, старших помічників прокурорів і стажистів зараховуються саме до вислуги років, що дає право на пенсію, натомість не відносяться до спеціального стажу - стажу роботи на прокурорських посадах, оскільки не визначені статтею 15 цього Закону.

Подібну правову позицію щодо застосування норм права у спірних правовідносинах було висловлено в постановах Верховного Суду від 19.08.2020 року у справі № 264/5989/16-а, від 25.08.2021 року у справі №751/2403/17.

Відповідно до частини 9 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" право на призначення пенсії по інвалідності може бути реалізовано за двох умов: визнання прокурора особою з інвалідністю І або ІІ групи та наявність стажу роботи в органах прокуратури - не менше 10 років. Цей стаж також є спеціальним і враховує періоди роботи в органах прокуратури саме на прокурорських посадах.

Суд вважає, що під час вирішення питання про наявність чи відсутність підстав для зарахування періодів роботи на таких посадах до прокурорського стажу, підлягають застосуванню норми законодавства, чинні на час роботи особи на відповідних посадах.

Як свідчить записи у трудовій книжці позивача, той з 06.09.2010 року був призначений стажистом на посаду помічника прокурора Голованівського району, з 04.07.2011 року призначений на посаду помічника прокурора Голованівського району, тоді ж прийняв Присягу працівника прокуратури. З 11.06.2012 року позивач призначений на посаду прокурора прокуратури Голованівського району, яку займав до 11.03.2013 року.

На момент прийняття позивача на роботу до прокуратури Голованівського району чинними були положення Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991 року.

У статті 46 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ були передбачені вимоги до осіб, які призначаються на посади прокурорів і слідчих.

Згідно з частинами 1, 2 цієї статті прокурорами і слідчими можуть призначатися громадяни України, які мають вищу юридичну освіту, необхідні ділові і моральні якості. Особи, які не мають досвіду практичної роботи за спеціальністю, проходять в органах прокуратури стажування строком до одного року. Порядок стажування визначається Генеральним прокурором України.

Особи, вперше призначені на посади помічників прокурорів, прокурорів управлінь, відділів, слідчих прокуратури, приймають "Присягу працівника прокуратури". Текст присяги затверджується Верховною Радою України. Процедура її прийняття визначається Генеральним прокурором України.

Статтею 56 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ надано роз`яснення поняття "прокурор", а саме під поняттям "прокурор" у статті 8, частині четвертій статті 9, частинах першій, другій, третій статті 12, частині першій статті 20, статтях 34, 35, 36, 44, 45, частинах першій, четвертій і шостій статті 46, частині першій статті 46-1, частині першій статті 47, статтях 48, 49, 50, 50-1, частині п`ятій статті 52 і статті 55 цього Закону слід розуміти: Генеральний прокурор України та його заступники, підпорядковані прокурори та їх заступники, старші помічники і помічники прокурора, начальники управлінь і відділів, їх заступники, старші прокурори і прокурори управлінь і відділів, які діють у межах своєї компетенції.

Відповідно до цієї ж норми (у редакції Закону України №4711-VI від 17.05.2012 року) під поняттям "прокурор" у статті 8, частині четвертій статті 9, частинах першій, другій, третій статті 12, частині першій статті 20, статтях 34, 35, 36, 44, 45, частинах першій, третій, п`ятій і сьомій статті 46, статті 46-1, статті 46-2, статтях 46-3, 46-4, частині першій статті 47, статтях 48, 48-1, 49, 50, 50-1 та 55 цього Закону слід розуміти: Генеральний прокурор України, перший заступник, заступники Генерального прокурора України, їх старші помічники та помічники, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), їх перші заступники, заступники, міжрайонні прокурори, прокурори міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх перші заступники і заступники, начальники головних управлінь, управлінь, відділів прокуратур, їх перші заступники, заступники, старші прокурори та прокурори прокуратур усіх рівнів, які діють у межах своєї компетенції.

Отже, суд вважає, що спірні періоди роботи позивача на посадах помічника прокурора Голованівського району та прокурора прокуратури Голованівського району підлягають зарахуванню до прокурорського стажу на підставі Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ, який був чинним на час роботи позивача. Натомість законодавством, чинним як на час роботи позивача у спірні періоди так і на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, посада "стажист" не охоплювалось поняттям "прокурор", визначення якого міститься у статті 56 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ, і не відноситься до прокурорських посад, зазначених у статті 15 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII.

Такий висновок узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 25.09.2018 року у справі №263/13789/16-а.

Попри те, що робота в прокуратурі на посаді стажиста зараховується до загальної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років за статтею 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII, однак ця посада не належить до прокурорських посад та не враховується у спеціальний стаж роботи в органах прокуратури на посадах прокурорів.

Зважаючи на те, що посади помічника прокурора району та прокурора прокуратури району відносяться до прокурорських на підставі статті 56 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ, тому періоди роботи позивача в прокуратурі Голованівського району на цих посадах з 04.07.2011 року по 10.06.2012 року, з 11.06.2012 року по 10.10.2013 року, що у своїй сукупності становить 2 років 3 місяці 7 днів, повинні бути враховані при вирішенні питання про призначення пенсії за Законом України "Про прокуратуру" №1697-VII як прокурорський стаж.

З урахуванням цього стажу та стажу роботи позивача на прокурорських посадах в прокуратурі Кіровоградської області з 11.10.2013 року по 09.02.2021 року (7 років 3 місяці 29 днів), який відповідачем не заперечується, позивач на момент свого звернення із заявою про перерахунок пенсії (09.02.2021 року), все ж не мав необхідного 10-річного стажу роботи в органах прокуратури, передбаченого частиною 9 статті 86 Закону України "Про прокуратуру", для призначення пенсії по інвалідності.

Встановлені обставини справи свідчать про те, що на час звернення до відповідача позивач не набув право на пенсійне забезпечення по інвалідності відповідно до Закону України "Про прокуратуру". Оскільки висновки відповідача про недостатність у позивача стажу роботи в органах прокуратури, передбаченого частиною 9 статті 86 Закону України "Про прокуратуру", та про відсутність права на перерахунок пенсії за цим Законом є правильними, тому підстави для скасування спірного рішення №935160132964 від 12.02.2021 року та для спонукання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу такої пенсії відсутні, а у задоволенні позову слід відмовити.

Судові витрати сторонами у справі не понесені.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 291, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш