
Справа № 401/2407/21
Провадження № 3/401/1057/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2021 року місто Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Андріянова С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м.Світловодськ Кіровоградської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , учня 11 класу ЗОШ №1 м. Світловодська, паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий органом 3135,
за ч.2 ст.126, ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ВСТАНОВИВ:
13 вересня 2021 року до Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області з ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області втретє надійшли матеріали справ про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за фактом вчинення адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч. 2 ст. 126, ч.2 ст.122 КУпАП.
Так, 04 серпня 2021 року, о 21 год. 10 хв., в м. Світловодськ Кіровоградської області по вул.Українська, гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом мотоциклом «LІFAN LF200-10B», д.н.з. НОМЕР_2 , без посвідчення водія, тобто не маючи права на керування даним транспортним засобом категорії А-1, чим порушив п. 2.1а ПДР України.
Крім того, 04 серпня 2021 року, о 21 год. 10 хв., в м. Світловодськ Кіровоградської області по вул.Українська, гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом мотоциклом «LІFAN LF200-10B», д.н.з. НОМЕР_2 , та перед розворотом завчасно не подав сигнал покажчику повороту, до здійснення маневру, чим порушив п. 9.2б ПДР України.
В судове засідання ОСОБА_1 з`явися до суду разом зі своєю матір`ю, ОСОБА_2 .
Постановою суду від 26 жовтня 2021 року залучено до участі у справі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як законного представника неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є неповнолітньою особою.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , в присутності свого законного ОСОБА_2 , пояснив, що дійсно 04 серпня 2021 року, о 21 год. 10 хв., в м. Світловодськ Кіровоградської області по вул.Українська, він керував транспортним засобом мотоциклом «LІFAN LF200-10B», д.н.з. НОМЕР_2 , та був зупинений працівниками поліції, після чого було складено два протоколи. Вину у скоєному адміністративному правопорушенні по факту невчасного ввімкнення сигналу покажчику повороту, до здійснення маневру, визнав. Щодо факту керування мотоциклом без наявності документів, що посвідчують право на керування транспортним засобом, пояснив, що на той час навчався в автошколі, тому вважав що має право самостійно керувати транспортним засобом. 18 серпня 2021 року він отримав право керування транспортними засобами.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Правилами дорожнього руху України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, п.2.1а передбачено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Пунктом 2.13. ПДР України визначено, що право на керування транспортними засобами особам може бути надано: мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії А1, А) - з 16-річного віку.
У відповідності до вимог п.9.2 б, 9.4 ПДР України, водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку: а) перед початком руху і зупинкою; б) перед перестроюванням, поворотом або розворотом. Подавати сигнал покажчиками повороту або рукою належить завчасно до початку маневру (з урахуванням швидкості руху), але не менш як за 50-100 м у населених пунктах і за 150-200 м поза ними, і припиняти негайно після його закінчення (подавання сигналу рукою слід закінчити безпосередньо перед початком виконання маневру).
Таким чином в судовому засідання було встановлено, та підтверджено особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, що на час складення протоколу, у гр. ОСОБА_3 прав на керування транспортним засобом, мотоциклом, не було, та під час здійснення розвороту він не подав сигнал ні покажчиками повороту, ні рукою.
Відповідно до ст.1 КУпАП завданням, Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, встановленого порядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі та гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Частиною другою ст. 13 КУпАП визначено, що у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчинення адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
За положеннями ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Вчинене та вина гр. ОСОБА_1 підтверджується обставинами викладеними в протоколах про адміністративне правопорушення, власними письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Таким чином, суддею встановлено, що гр. ОСОБА_1 вчинено правопорушення:
- керування транспортним засобом за відсутності права керування таким транспортним засобом, чим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.126 КУпАП.,
- порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, чим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.122 КУпАП.
При накладенні стягнення за адміністративні правопорушення у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП враховуються характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.
Дані, що характеризують особу гр. ОСОБА_1 : неповнолітній, учень школи, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності.
Враховуючихарактер адміністративного правопорушення, беручи до уваги особу порушника, ступінь його вини, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч.2 ст.126 КУпАП у виді штрафу .
Враховуючихарактер адміністративного правопорушення, беручи до уваги особу порушника, ступінь його вини, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч.2 ст.122 КУпАП у виді штрафу .
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою) стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно ч.2 ст. 307 КУпАП, у разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється Законом України "Про судовий збір", на підставі п. 5 ч. 2 ст. 4, в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст.: 1, 7 40-1, 126, 221, 245, 251, 266, 283, 284, 287 - 289, 294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження № 401/2407/21 та № 401/2408/21, визначивши єдиний унікальний номер справи №401/2407/21, провадження №3/401/1057/21.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп., а у разі відсутності самостійного заробітку в особи, стягнути штраф із законного представника - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 510 (п`ятсот десять) грн. 00 коп., а у разі відсутності самостійного заробітку в особи, стягнути штраф із законного представника - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ст.36 КУпАП, остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп., а у разі відсутності самостійного заробітку в особи, стягнути штраф із законного представника - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Штраф сплатити на рахунок: Отримувач коштів ГУК у Кіровогр.обл./Кіров.обл./21081300 Код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37918230, Банк отримувача Казначейство України(ЕАП), Рахунок отримувача UA658999980313000149000011001.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова направляється для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає - 454 грн. 00 коп., а у разі відсутності самостійного заробітку в особи, стягнути штраф із законного представника - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Судовий збір сплатити на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Світловодського
міськрайонного суду
Кіровоградської області С.М. Андріянова