
Справа № 583/4327/21
4-с/583/51/21
УХВАЛА
29 жовтня 2021 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Сидоренко Р.В., розглянувши адміністративну справу за скаргою ОСОБА_1 , заінтересована особа головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Діхтяренко Володимир Олександрович, боржник Охтирська міська рада Сумської області, на дії державного виконавця,-
Встановив:
Скаржник ОСОБА_1 , звернувся до Охтирського міськрайонного суду Сумської області зі скаргою, в якій просить визнати незаконною та скасувати постанову Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Діхтяренка В.О. від 13.04.2021 про закінчення виконавчого провадження по виконавчому листу № 583/2066/16-а, виданому Охтирським міськрайонним судом Сумської області 06.02.2017, а сам виконавчий лист повернути у відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) для подальшого виконання.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
У відповідності до ч. 5 ст. 287 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
За ч. 4 ст. 3 КАС України закон, який встановлює нові обов`язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.
З системного аналізу положень ст. ст. 20, 287 КАС України, суд приходить до висновку, що вимоги ч. 5 ст. 287 КАС України слід застосовувати у випадку ухвалення рішення та видачі виконавчого листа після набрання чинності змін до Кодексу адміністративного судочинства України, тобто з 15.12.2017 року.
Як вбачається з матеріалів скарги, скаржник оскаржує дії та рішення державного виконавця щодо виконання ним рішення суду у справі, не передбаченій пунктами 1-3 частини першої статті 20 КАС України, а саме просить скасувати постанову Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Діхтяренка В.О. від 13.04.2021 про закінчення виконавчого провадження по виконавчому листу № 583/2066/16-а.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першої цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Не дивлячись на те, що справу було заведено помилково як цивільну (до суду подана скарга, а не адміністративний позов, як зазначено у ст. 287 КАС України) із змісту скарги вбачається, що заявник звернувся до суду в порядку адміністративного судочинства із скаргою, яка не підсудна Охтирському міськрайонному суду, як адміністративному.
За положеннями п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, справа підлягає направленню за підсудністю до Сумського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 294 КАС України,-
Ухвалив
Скаргу ОСОБА_1 , заінтересована особа головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Діхтяренко Володимир Олександрович, боржник Охтирська міська рада Сумської області, на дії державного виконавця передати на розгляд до Сумського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали. До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Охтирський міськрайонний суд Сумської області.
Суддя Охтирського міськрайонного суду Р.В.Сидоренко