
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
25 жовтня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3192/21
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Пляшкової К.О.,
за участю
секретаря судового засідання Занічковської П.Є.,
представників
позивача: не прибув,
відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за позовом Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду 23 червня 2021 року надійшов позов Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – позивач, Східне міжрегіональне управління Держпраці) до Державного підприємства «Первомайськвугілля» (далі – відповідач, ДП «Первомайськвугілля»), в якому позивачем заявлено вимогу про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом зупинення експлуатації Відокремленим підрозділом «Шахта Карбоніт» підйомного пристрою (крану) КЕД-7 (інв. № 15202) у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю людей до усунення зазначених в позовній заяві порушень.
В обґрунтування позову зазначено, що на підставі заяви ДП «Первомайськвугілля» від 11 травня 2021року № 01/1-361, згідно із статтями 4, 6 і 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877-V), у відповідності до наказу Міжрегіонального управління від 12 травня 2021 року № 754 та направленням на перевірку від 12 травня 2021 року № 205/6.6, посадовою особою позивача 20 травня 2021 року проведено позапланову перевірку ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля», код за ЄДРПОУ 32320594, розташованого за адресою: 93292, Луганська область, Попаснянський район, місто Гірське (пн), вулиця Івана Данькова, будинок 21, на предмет перевірки дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
За результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) складено акт від 20 травня 2021 року № 6.6/0049/2 та видано припис від 20 травня 2021 року № 6.6/0049/2. В акті зафіксовано 13 порушень Правил безпеки у вугільних шахтах, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22.03.2010 № 62.
Встановлені порушення, які відображені в пунктах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13 акта перевірки, створюють загрозу здоров`ю і життю працівників суб`єкта господарювання, тому є всі підстави для повного зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки.
Ухвалою від 29 червня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі (арк. спр. 32-33).
Ухвалою від 12 серпня 2021 року виправлено описки, допущені за текстом ухвали від 29 червня 2021 року про прийняття справи до розгляду та відкриття провадження у справі (арк. спр. 60).
Ухвалою від 12 серпня 2021 року продовжено строк підготовчого провадження по справі (арк. спр. 61).
Від відповідача 20 серпня 2021 року надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, яке ухвалою від 27 серпня 2021 року повернуто заявнику без розгляду (арк. спр. 67, 75-76).
Відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористався.
Ухвалою від 14 вересня 2021 року закрито підготовче провадження в справі, справу призначено до судового розгляду по суті (арк. спр. 82).
У судове засідання, призначене на 25 жовтня 2021 року, сторони явку своїх повноважних представників не забезпечили, про ату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, надіслали до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності (арк. спр. 103, 104).
Керуючись положеннями статті 205 КАС України, суд вирішив розглянути справу за відсутності належним чином повідомлених учасників справи.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 12 серпня 2021 року ДП «Первомайськвугілля» (місцезнаходження: Луганська область, Попаснянський район, місто Гірське, вулиця Івана Данькова, будинок 21, код за ЄДРПОУ 32320594) зареєстровано як юридичну особу, основним видом діяльності є 05.10 Добування кам`яного вугілля, має відокремлені підрозділи, зокрема ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля», код за ЄДРПОУ ВП 26402983, місцезнаходження: 93295, Луганська область, Попаснянський район, місто Золоте (пн), вулиця Молодіжна, будинок 1 (арк. спр. 41-59).
На підставі заяви ДП «Первомайськвугілля» від 11 травня 2021року № 01/1-361, згідно із статтями 4, 6 і 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877-V), у відповідності до наказу Міжрегіонального управління від 12 травня 2021 року № 754 та направленням на перевірку від 12 травня 2021 року № 205/6.6, посадовою особою позивача 20 травня 2021 року проведено позапланову перевірку ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля», код за ЄДРПОУ 32320594, розташованого за адресою: 93292, Луганська область, Попаснянський район, місто Гірське (пн), вулиця Івана Данькова, будинок 21, на предмет додержання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці в частині перевірки щорічного огляду локомотивів і обладнання зарядних камер у ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» на гор. 665м (арк. спр. 11-13).
За результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки ДП «Первомайськвугілля» складно акт від 20 травня 2021 року № 6.6/0049/2 (арк. спр. 14-20).
Як вказано в акті, в ході проведеного заходу на ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» виявлено 13 порушень вимог законодавства, перелік та опис яких детально наведений в розділі «Опис виявлених порушень вимог законодавства».
Акт підписаний виконуючим обов`язки генерального директора ДП «Первомайськвугілля» та директором ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» без зауважень або заперечень.
На підставі акта від 20 травня 2021 року № 6.6/0049/2 головним державним інспектором відділу гірничотехнічного нагляду східному напрямку управління гірничого нагляду Волковим Л.В. видано виконуючому обов`язки генерального директора ДП «Первомайськвугілля» Дубовику О.І. припис про усунення виявлених порушень законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки від 20 травня 2021 року № 6.6/0049/2 (арк. спр. 21-23).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення проти задоволення таких вимог, суд виходить з такого.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) регламентовано Законом України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877-V).
Частинами першою та п`ятою статті 2 Закону № 877-V (тут і надалі положення Закону наведені в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що дія цього Закону поширюється на відносини, пов`язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Заходи контролю здійснюються органами державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, державного контролю за додержанням законодавства у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зокрема державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації - з урахуванням особливостей, встановлених Повітряним кодексом України, нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання (Авіаційними правилами України), та міжнародними договорами у сфері цивільної авіації.
Статтею 3 Закону № 877-V визначено, що державний нагляд (контроль) здійснюється за принципами, зокрема пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров`я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності.
Відповідно до статті 4 Закону № 877-V:
- державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом (частина перша);
- виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа (частина четверта);
- виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень (частина п`ята).
Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Згідно з абзацами першим та другим частини першої статті 38 Закону України від 14.10.1992 № 2694-ХІІ «Про охорону праці» (далі – Закон № 2694-ХІІ) державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Відповідно до абзаців першого та п`ятого частини першої статті 39 Закону № 2694-ХІІ посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.
Згідно з пунктом 1 Положення про Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці, затвердженого наказом Держпраці від 29.10.2020 № 140 (далі - Положення), Східне міжрегіональне управління Держпраці є територіальним органом Держпраці, що їй підпорядковується.
Підпунктом 16 пункту 4 Положення визначено, що Східне міжрегіональне управління Держпраці здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту;
монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення;
виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів;
організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та перевірки їх знань.
Відповідно до підпункту 49 пункту 4 Положення Східне міжрегіональне управління Держпраці зупиняє, припиняє, обмежує експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень та інших виробничих об`єктів, виготовлення та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва, виконання певних робіт, у тому числі пов`язаних із користуванням надрами, застосуванням нових небезпечних речовин, реалізацію продукції шляхом видачі відповідного розпорядчого документа у передбачених законодавством випадках, а також анулює видані дозволи до усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров`ю працівників.
З вищевикладеного правового регулювання спірних правовідносин слідує, що Держпраця та її територіальні органи у разі виявлення порушень суб`єктом господарської діяльності вимог законодавства, що може спричинити загрозу життю та здоров`ю людей, звертається до адміністративного суду з позовом про зупинення повністю або частково виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання.
Вищеописаними матеріалами проведеного Східним міжрегіональним управлінням Держпраці позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки ДП «Первомайськвугілля» підтверджено, що на ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» допущено порушення статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ та статті 20 Закону № 1127-XIV, що може спричинити загрозу життю людей, що і стало підставою для звернення до суду з цим позовом.
Згідно з положеннями статті 13 Закон № 2694-ХІІ роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме:
створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов`язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання;
розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці;
забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються;
впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо;
забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом;
забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин;
організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров`я виробничих факторів;
розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці;
здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці;
організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці;
вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.
Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Обов`язки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці визначені статтею 14 Закон № 2694-ХІІ, а саме - працівник зобов`язаний:
дбати про особисту безпеку і здоров`я, а також про безпеку і здоров`я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;
знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;
проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Статтею 20 Гірничого закону України від 06.10.1999 № 1127-XIV (далі - Закон № 1127-XIV) визначено, що гірничошахтне устаткування та матеріали допускаються органами гірничого та санітарно-епідеміологічного нагляду до застосування на гірничих підприємствах лише за наявності відповідного сертифіката.
Гірничошахтне устаткування та матеріали застосовуються згідно з нормативно-технічною документацією.
Під загрозою життю та здоров`ю працівників слід вважати виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об`єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Так, як вказано в акті перевірки, під час здійснення Східним міжрегіональним управлінням Держпраці державного нагляду (контролю) на ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» встановлено порушення, зокрема такі, що становлять загрозу для життя людей:
пункт 2 - механіком дільниці ШТ не проводився щотижневий огляд електричних машин, апаратури, трансформаторів та іншого обладнання, їх вибухонебезпечні оболонки, кабелі, заземлення з занесенням результатів до оперативного журналу з 10 травня 2021 року, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 2 глави 13 розділу VІІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 3 - електровоз 2АМ8Д-900 (зав. № 3353, інв. № 20688). Гальмові колодки спрацьовані більш ніж на 2/3 товщини, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 7 глави 4 розділу VІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 4 - електровоз 2АМ8Д-900 (зав. № 3353, інв. № 20688). Несправні пісочниці, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 7 глави 4 розділу VІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 5 - електровоз 2АМ8Д-900 (зав. № 3353, інв. № 20688). Не встановлено 2 болти на кришці діодного блоку, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 7 глави 4 розділу VІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 6 - електровоз 2АМ8Д-900 (зав. № 3353, інв. № 20688). Не ущільнено 3 кабельні вводи в електродвигуни, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 7 глави 4 розділу VІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 7 - електровоз 2АМ8Д-900 (зав. №3353, інв. № 20688) і гараж-зарядна камера гор. 665м. Відсутні домкрати, самостави або інші засоби, призначені для поставлення вагонеток на рейки, а також гальмові башмаки і пристрої для зчіплювання і розчіплювання вагонеток, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 23 глави 1 розділу VІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 8 - гараж-зарядна камера гор. 665м. Апарат захисту від витікання струму на АПШ-1 та пересувній трансформаторній підстанції ТСВП-250 не перевірявся перед початком 11 зміни з 11 травня 2021 року та IV зміни з 09 травня 2021 року із занесенням результатів перевірки на спеціальні дошки, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 6 глави 13 розділу VІІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 9 - гараж-зарядна камера гор. 665м. Апарат захисту від витікання струму на апаратурі ЗУК-155/230 № 8 (інв. № 20706) для заряду акумуляторних батарей шахтних електровозів несправний, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 6 глави 13 розділу VІІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 10 - гараж-зарядна камера гор. 665м. Не ущільнено кабельний ввод у пускачі ПВІ-125 (інв. № 18242), що є порушенням пункту 3 глави 4 розділу VІІІ НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 11 - гараж-зарядна камера гор. 665м. На крані КЕД-7 (інв. № 15202) не працює захист від перепідйому, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 3 глави 2 розділу І V НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»;
пункт 13 - у додатку до Дозволу № 0105.15.09 від 09 вересня 2015 року на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відсутній підйомний пристрій (кран) КЕД-7, який експлуатується у гараж-зарядній камері гор. 665м, що є порушенням статей 13, 14 Закон № 2694-ХІІ, статті 20 Закону № 1127-XIV, пункту 1 глави 2 розділу І V НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах».
Відповідачем на спростування вказаних в акті перевірки порушень жодних доказів до суду не надано.
За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову та застосування до ДП «Первомайськвугілля» заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення експлуатації Відокремленим підрозділом «Шахта Карбоніт» підйомного пристрою (крану) КЕД-7 (інв. № 15202) до усунення зазначених в акті від 20 травня 2021 року № 6.6/0049/2 порушень.
Таким чином, позовні вимоги належить задовольнити повністю.
При цьому, суд зауважує, що застосований захід реагування є тимчасовим заходом, який направлений на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об`єкті порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
Тривалість заходу реагування залежить безпосередньо від факту усунення відповідачем виявлених порушень.
Враховуючи приписи частини 5 статті 4 Закону № 877-V, відновлення виконання робіт можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Суд не вирішує питання про розподіл судових витрат, оскільки згідно з пунктом 20 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» позивач від сплати судового збору звільнений.
Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (місцезнаходження: 85302, Донецька область, місто Покровськ, вулиця Прокоф`єва, будинок 82, код за ЄДРПОУ 43866127) до Державного підприємства «Первомайськвугілля» (місцезнаходження: Луганська область, Попаснянський район, місто Гірське, вулиця Івана Данькова, будинок 21, код за ЄДРПОУ 32320594) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовольнити повністю.
Застосувати до Державного підприємства «Первомайськвугілля» заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення експлуатації Відокремленим підрозділом «Шахта Карбоніт» підйомного пристрою (крану) КЕД-7 (інв. № 15202) до усунення зазначених в акті від 20 травня 2021 року № 6.6/0049/2 порушень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення суду складено 29 жовтня 2021 року.
Суддя К.О. Пляшкова