
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
29 жовтня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/7584/21
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.
розглянула матеріали адміністративного позову
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: виконавчий комітет Кропивницької міської ради (25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41, код ЄДРПОУ 04055251)
про визнання протиправним та нечинним рішення та стягнення шкоди, -
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 , через адвоката Флоренка О.Ю., звернулася до суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Кропивницької міської ради, в якому просить:
- визнати протиправним та нечинним пункт 1 рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради "Про встановлення додаткових гарантій соціального захисту для пенсіонерів за віком та вислугою років" №628 від 28.09.2021 року;
- стягнути з виконавчого комітету Кропивницької міської ради на її користь матеріальну шкоду у розмірі 11 грн., заподіяну їй незаконним пунктом 1 рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради "Про встановлення додаткових гарантій соціального захисту для пенсіонерів за віком та вислугою років" №628 від 28.09.2021 року.
Ухвалою судді від 23.10.2021 року позовну заяву залишено без руху у зв`язку з тим, що вона подана без додержання вимог, установлених частиною 3 статті 161 КАС України, та встановлено позивачці строк для усунення недоліків позовної заяви.
Представником позивачки у межах установленого судом строку недоліки позовної заяви усунуто, тому відповідно до частини 3 статті 169 КАС України вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.
Переданий на вирішення суду спір згідно зі статтею 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів. Справа відповідно до статей 20, 22, 25 КАС України підсудна Кіровоградському окружному адміністративному суду.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, передбачених статтями 169, 170 КАС України, не встановлено.
Предметом спору в даній справі є законність пункту 1 рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради "Про встановлення додаткових гарантій соціального захисту для пенсіонерів за віком та вислугою років" №628 від 28.09.2021 року, яким вирішено здійснювати пільгові перевезення пенсіонерів за віком та за вислугу років в міському пасажирському транспорті загального користування з 10:00 год. до 15:00 год. у робочі дні тижня, а у вихідні та святкові дні - без обмежень у часі.
За визначенням, наведеним у пункті 18 частини 1 статті 4 КАС України, нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Спірне рішення має ознаки нормативно-правового акту, оскільки встановлює загальні правила регулювання відносин у сфері надання послуг з перевезення пільгових категорій громадян.
Згідно з частинами 1, 2, 3 статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Пунктом 1 частини 4 статті 12 КАС передбачено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб`єктів владних повноважень унормовані статтею 264 КАС України.
Правила цієї статті поширюються зокрема на розгляд адміністративних справ щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування. (п.2 ч.1 ст.264 КАС України).
Частиною 8 статті 264 КАС України передбачено, що адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
Отже, суд прийшов до висновку, що з огляду на категорію даної справи, її слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частинами 4, 5, 6 статті 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Частиною 2 статті 173 КАС України передбачено, що завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з частиною 1 статті 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до частини 1 статті 159 КАС України при розгляді справи судом за правилами загального позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.
Керуючись статтями 12, 171, 174, 248, 256, 264, 294 КАС України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 25 листопада 2021 року о 10:00 год. у приміщенні Кіровоградського окружного адміністративного суду за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 40, 6 поверх, зал судових засідань №5.
4. Про підготовче засідання повідомити учасників справи.
5. Встановити відповідачу порядок та строки для виконання процесуальних дій:
5.1. не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання:
- опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі №340/7584/21 в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений (оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи);
- подати докази публікації цього оголошення до суду.
5.2. протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі:
- подати до суду відзив на позов (щодо його визнання чи заперечення) у порядку, передбаченому статтями 162, 175 КАС України, та наявні докази (якщо вони не надані позивачкою) у порядку, передбаченому статтею 79 КАС України,
- одночасно направити копії відзиву та письмових доказів позивачці;
- разом з відзивом подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачці
5.3. разом з відзивом на позов подати до суду такі документи:
- рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради №628 від 28.09.2021 року "Про встановлення додаткових гарантій соціального захисту для пенсіонерів за віком та вислугою років" та усі матеріали, які стали підставою для його прийняття;
- рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради №133 від 09.03.2021 року "Про встановлення тарифу на одну поїздку пасажира у міському електричному транспорті м. Кропивницького";
- рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради №134 від 09.03.2021 року "Про встановлення граничної вартості разового проїзду одного пасажира на міських автобусних маршрутах загального користування м. Кропивницького";
- Програму розвитку міського пасажирського транспорту та зв`язку у м. Кропивницькому на 2021 - 2023 роки, затверджену рішенням Кропивницької міської ради №102 від 02.02.2021 року.
6. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
7. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1170/.
8. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачу надіслати також копію адміністративного позову разом із доданими до нього документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш