
Справа № 461/8760/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2021 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Романюк В.Ф., отримавши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (Код ЄДРПОУ: 20847537, адреса: 79000, м.Львів, вул. Ф. Ліста, 1), з участю третьої особи: фізична особа – підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний код: НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ) про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, з участю третьої особи: фізична особа – підприємець ОСОБА_2 , в якому просить визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 10 червня 2021 року №141 «Про демонтаж самовільно влаштованої вентиляційної труби, виведеної з нежитлових приміщень загальною площею 177,2 кв.м. по дворових фасадах будинку АДРЕСА_3 та будинку АДРЕСА_4 ».
Дослідивши матеріали адміністративного позову, приходжу до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до положень ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України"Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Тобто, стаття 20 КАС України розмежовує предметну юрисдикцію адміністративних судів між місцевими загальними судами як адміністративними судами та окружними адміністративними судами, при цьому ч. 2 ст. 20 КАС України встановлює, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті. В переліку предметної юрисдикції місцевих загальних судів, як адміністративних не зазначено спорів даної категорії, отже, застосовується вищевказана норма ч. 2 ст. 20 КАС України.
Як вбачається з адміністративного позову, позивачем заявлено позовну вимогу до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, як до суб`єкта владних повноважень, які не відносяться до категорій справ, передбачених у ч.1 ст.20 КАС України, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, оскільки відноситься до підсудності окружного суду.
Відтак, аналіз положень ст. 20 КАС України свідчить про те, що нормами такої закріплено вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам, тому враховуючи зміст заявлених позовних вимог у даній справі, суд приходить до висновку про те, що вказана адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 не підсудна Галицькому районному суду м.Львова, як місцевому загальному адміністративному суду, згідно закріплених правил предметної юрисдикції.
У відповідності до п. 2 ч.1, ч.6 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Згідно положень ч.6 ст.7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Таким чином, враховуючи вищенаведене та враховуючи, що при відкритті провадження встановлено, що позовна заява ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, з участю третьої особи: фізична особа – підприємець ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування розпорядження, не підсудна Галицькому районному суду м. Львова як адміністративному суду, суд приходить до висновку, що матеріали адміністративного позову слід скерувати до Львівського окружного адміністративного суду для вирішення питання про прийняття до свого провадження.
Керуючись ст.ст.5, 7, 20, 29 КАС України, суд, -
постановив:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (Код ЄДРПОУ: 20847537, адреса: 79000, м.Львів, вул. Ф. Ліста, 1), з участю третьої особи: фізична особа – підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний код: НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ) про визнання протиправним та скасування розпорядження, - передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Романюк В.Ф.