Рішення № 100645492, 27.10.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2021
Номер справи
160/13924/21
Номер документу
100645492
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2021 року Справа № 160/13924/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луніної О.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування розпорядження, -

ВСТАНОВИВ:

13 серпня 2021 року Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 209-о від 20.07.2021 року, яким анульовано Ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним № 04810314201900406.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: АДРЕСА_1 , АЗС Залізнична, разом із заявою були надані наступні документи: акт про приймання в експлуатацію автозаправочної станції від 08.04.1980 р.; акт постійного користування землею; договір оренди № 852 від 01.02.2017 року; документи, що підтверджують право власності орендодавця; дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, дозвіл на експлуатування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Тобто, при зверненні до ГУ ДПС у Дніпропетровській області із вказаними документами для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, позивачем дотримано приписи ст. 15 Закону № 481, при цьому, під час видачі ліцензії, підстав для відмови у її видачі відповідачем встановлено не було. З усного повідомлення ГУ ДПС у Дніпропетровській області, прийняте розпорядження про анулювання ліцензії здійнено на підставі отриманої від Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області інформації. Однак, Реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, містить інформацію по об`єктам, які внесені з 20.05.2021 року, натомість надані позивачем документи на отримання ліцензії, а саме: акт державної комісії про прийняття в експлуатацію із висновком, складені до дати ведення вказаного Реєстру. Таким чином, позивач вважає, що розпорядження № 209-о від 20.07.2021 року, яким прийнято рішення анулювати ліцензію № 04810314201900406 не відповідає критеріям правомірності, встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України, є протиправним та підлягає скасуванню.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.08.2021 року відкрито провадження у справі № 160/13924/21 та призначено справу до за правилами спрощеного позовного провадження.

28.09.2021 року судом отримано відзив ГУ ДПС у Дніпропетровській області на позовну заяву ФОП ОСОБА_1 , в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог, вважає їх безпідставними та такими, що не грунтуються на вимогах податкового та іншого законодавства. В обгрунтування відзиву зазначає, що подана позивачем заява на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: АДРЕСА_1 , АЗС разом із долученими до неї документами вилучені Територіальним управлінням державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтава в рамках кримінального провадження № 6201917000000 від 12.12.2019, протоколу доступу до речей і документів від 05.02.2020. ГУ ДПС у Дніпропетровській області в рамках міжвідомчої регіональної робочої групи щодо боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним на території Дніпропетровської області з метою здійснення контролю у сфері обігу пального направлено запит до Департаменту архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області від 02.06.2021 № 33257/6/04-36-09-01-22 про надання інформації щодо видачі/реєстрації актів готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства за адресою: АДРЕСА_1 , АЗС, на якій ФОП ОСОБА_1 отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним. Листом від 25.06.2021 № 1004-1.13/1130 Департаментом архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області надано відповідь, що відповідно до Реєстру відсутня інформація щодо видачі/реєстрації документів, які засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів (АЗС) за вказаною адресою. Відповідно до ст. 15 Закону № 481 ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами. Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) письмового розпорядження про її анулювання. На підставі викладеного ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийнято розпорядження від 20.07.2021 № 209-о щодо анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним ФОП ОСОБА_1

11.10.2021 року судом отримано відповідь позивача на відзив ГУ ДПС у Дніпропетровській області, в якій позивач зазначає, що вказані підстави в розпорядженні та анулювання ліцензії на підставі отримання від уповноважених органів інформації суперечать один одному, що вказує на необгрунтованість та безпідставність оскаржуваного розпорядження. Разом із заявою на отримання ліцензії, з боку позивача було надано завірену копію Акту прийняття в експлуатацію автозаправної станції за адресою: м. Кривий ріг, вул. Ленінського Комсомолу, 40 (назва вулиці станом н теперішній час – вулиця Залізничників), який видано 08.04.1980 року. Як свідчить лист ДАБІ у Дніпропетровській області, то інформація щодо даних з видачі/реєстрації актів готовності об`єктів до експлуатації та інших документів, що підтверджують прийняття в експлуатацію об`єктів (АЗС), наявна у ДАБІ у Дніпропетровській області здійснюється/вноситься до реєстру з 20.05.2011 року. Внесення до Реєстру інформації щодо видачі/реєстрації актів готовності об`єктів до експлуатації або інших документів, що підтверджують прийняття в експлуатацію об`єктів (АЗС) з 20.05.2011 року не свідчать про не введення об`єкта в експлуатацію та відсутність Акту прийняття в експлуатацію автозаправної станції з 08.04.1980 року.

Справа розглядається судом в порядку спрощеного провадження за приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 24.01.2017 року.

Видами господарської діяльності позивача за КВЕД є:

46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (основний);

47.19 Інші види роздрібної торгівлів неспеціалізованих магазинах;

47.25 Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах;

47.30 Роздрібна торгівля пальним;

68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи нерухомого майна.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним (переоформлення) за реєстраційним номером 04810314201900406, дата реєстрації: 25.05.2020, термін дії: з 04.07.2019 по 04.07.2024 року, адреса місця торгівлі: АДРЕСА_1 , АЗС ЗАЛІЗНИЧНА.

Оплата за ліцензію здійснена за період з 04.07.2019 до 04.07.2022 року.

20.07.2021 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області прийнято розпорядження № 209-о «про анулювання ліцензій», згідно з яким, у відповідності до статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями), а саме на підставі встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії, анульовано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним суб`єктам господарювання згідно з додатком.

До вказаного додатку внесено Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 щодо анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним № 04810314201900406.

Не погодившись з вказаним розпорядженням, позивач оскаржив правомірність його прийняття до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч. 2 ст. 2 КАС України, якою визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суду перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо.

Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (далі – Закон № 481/95-ВР) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України.

За визначенням ст. 1 Закону № 481/95-ВР ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Відповідно до ст. 15 Закону № 481/95-ВР суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями.

Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів згідно із законодавством.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на п`ять років.

Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання (у тому числі іноземний суб`єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в податкових органах.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об`єкта.

Після видачі/призупинення/анулювання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального податковий орган вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня з дня видачі/призупинення/анулювання відповідної ліцензії.

Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в цьому Законі документи (крім документів, які подаються заявником для отримання ліцензії на право виробництва пального, оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального) подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа або посадовою особою органу ліцензування. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:

заяви суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво);

рішення про скасування державної реєстрації суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво);

несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;

рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) марок акцизного податку (стосовно імпортерів);

рішення суду про встановлення факту торгівлі суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку;

рішення суду про встановлення факту переміщення суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;

порушення вимог статті 15-3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях;

отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами;

встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) письмового розпорядження про її анулювання.

З аналізу наведених вище приписів спеціального Закону № 481/95-ВР вбачається, що підставою для видачі ліцензії є надання заявником певного переліку документів, в тому числі акту вводу в експлуатацію об`єкта або акту готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікату про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального.

При цьому, передбачено умову, за якої копії таких документів не подаються.

Такою умовою є їх наявність у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

У 2019 році ГУ ДПС у Дніпропетровській області видало позивачу ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним (переоформлення) за реєстраційним номером 04810314201900406, що свідчить про надання ФОП ОСОБА_1 визначеного Законом № 481/95-ВР переліку документів, в тому числі й акту вводу в експлуатацію об`єкта.

Підставою щодо анулювання ліцензії, виданої позивачу, відповідачем у розпорядженні № 209-а від 20.07.2021 року, вказано встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

У відзиві на позов, відповідач вказує на вилучення у Головного управління ДПС у Дніпропетровській області ТУ ДБР заяви ФОП ОСОБА_1 та доданих до неї документів.

Водночас, суд зазначає, що вилучення вказаних документів жодним чином не свідчить про подання позивачем недостовірних даних під час подання документів для оформлення ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Щодо листа Департаменту архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області № 1004-1.13/1130 від 25.06.2021 року, суд зазначає наступне.

У вказаному листі, адресованому ГУ ДПС у Дніпропетровській області, ДАБІ у Дніпропетровській області зазначає, що відповідно до підпункту 8 пункту 13 розділу 1 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної урядової електронної системи у сфері будівництва» постановою Кабінету Міністрів України № 559від 01.07.2020 затверджено Порядок проведення експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. При цьому, відповідно до пп. 10 п. 4 Порядку, Єдина державна електронна система у сфері будівництва виконує функції таких електронних інформаційних ресурсів єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, ведення якого розпочато з 20.05.2011. Станом на дату надання відповіді, відсутня інформація з приводу видачі реєстрації документів, які засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвам об`єктів АЗС, в тому числі за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, Довгинцівський р-н, вул. Залізничників, 40, АЗС.

Таким чином, у вказаному листі зазначено, що Єдина державна електронна система у сфері будівництва виконує функції таких електронних інформаційних ресурсів єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, ведення якого розпочато з 20.05.2011.

Отже, у вказаній системі відсутні документи, видані до початку ведення вказаного Реєстру.

Матеріали справи містять копію Акту № 2596 від 08.04.1980 року приймання в експлуатацію закінченого будівництва автозаправної станції в м. Кривий Ріг, вул. Ленінського Комсомолу (станом на теперішній час – вулиця Залізничників), 40.

Отже, враховуючи, що Акт № 2596 приймання в експлуатацію закінченого будівництва автозаправної станції в м. Кривий Ріг, вул. Ленінського Комсомолу (станом на теперішній час – вулиця Залізничників), 40, виданий 08.04.1980 року, посилання відповідача на лист ДАБІ у Дніпропетровській області у якості встановлення факту надання позивачем недостовірних даних під час подання заяви на видачу ліцензії, суд вважає безпідставним та необгрунтованим.

Водночас, будь-яких інших доводів, крім вилучення поданих позивачем для оформлення ліцензії документів та листа ДАБІ у Дніпропетровській області № 1004-1.13/1130 від 25.06.2021 року, які судом оцінено критично, відповідачем не наведено, належних та допустимих доказів факту надання позивачем недостовірних даних під час подання заяви на видачу ліцензії, суду не надано.

Враховуючи викладене, контролюючий орган під час прийняття оскаржуваного розпорядження стосовно позивача, діяв з порушенням вимог ст. 15 Закону № 481/95-ВР, а саме, здійснив анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, за відсутності встановлення факту надання позивачем недостовірних даних під час подання заяви на видачу ліцензії.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Податковий орган не довів правомірності оскаржуваного розпорядження ГУ ДФС у Дніпропетровській області «про анулювання ліцензій», а тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає про наступне.

Відповідно до вимог ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, сплачений позивачем судовий збір у розмірі 2270,00 грн, згідно квитанції № 21 від 13.08.2021 року та платіжного доручення №920 від 12.08.2021р. підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування розпорядження - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 209-о від 20.07.2021 року, яким анульовано Ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним № 04810314201900406.

Стягнути на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17-а, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ ВП 44118658) судовий збір у розмірі 2270,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.С. Луніна