
Справа №: 398/3975/21
провадження №: 3/398/1310/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
"27" жовтня 2021 р.
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Людмила Миколаївна, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ФОП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РОНКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 за с. 3 ст. 41 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
На момент проведення інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_1 , який використовує найману працю, 29.07.2021 року о 15 годині 00 хвилин в магазині «Завали кабана», розташованого за адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, проспект Соборний,98, знаходилось двоє працівників. Роботу кухаря виконувала найманий працівник ОСОБА_2 , яка повідомила, що працює офіційно з 04.06.2021 року на підставі укладеного трудового договору. Другий працівник представився ОСОБА_3 і пояснив, що він перший день проходить стажування на посаду продавця. Враховуючи, що стажування для робітничих професій законодавством не передбачено, ОСОБА_4 було допущено до роботи без укладення трудового договору в письмовій формі щонайменше з 29.07.2021 року.
Своїми діями ФОП ОСОБА_1 порушив ч. 1 ст. 21 КЗпП України та ч. 1, 4 ст. 24 КЗпП України щодо укладення трудового договору, та абз. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року №413 щодо повідомлення податкової служби про прийняття працівника на роботу, за що відповідальність передбачена ч. 3 ст. 41 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 , будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення та повідомлений про дату і час розгляду справи, не з`явився, причини неявки суду не відомі.
Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу на приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 41 КУпАП без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та його захисника.
Таким чином, відповідно до ст. 268 КУпАП неявка ОСОБА_1 не перешкоджає розгляду справи, підстави для відкладення розгляду справи відсутні.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідальність за ч.3 ст.41 КУпАП настає за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства.
Відповідно до акту від 30.07.2021 року №КР7098/225/АВ, складеного за результатами проведення Управлінням Держпраці у Кіровоградській області планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері праці у ФОП ОСОБА_1 , який використовує найману працю та здійснює свою господарську діяльність в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , під час інспекційного відвідування було виявлено порушення ч. 1 ст. 21 КЗпПУ та ч.1,4 ст.24 КЗпПУ щодо укладення трудового договору, постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року №413 щодо повідомлення податкової служби про прийняття на роботу працівника
Окрім цього, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 30.07.2021 року №7098/225/АВ/П/ПТ, копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 24.07.2017 року про реєстрацію ОСОБА_1 як фізичну особу-підприємця, копією витягу з реєстру платників єдиного податку від 19.07.2017 року №1711163400089, фотоматеріалами до акту від 30.07.2021 року №КР7098/225/АВ.
Зазначені письмові докази є чіткими, узгоджуються між собою та в адміністративних матеріалах відсутні докази, які б їх спростовували.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 41 КУпАП.
Відповідно ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
За змістом ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адмінправопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Норми ст. 23 КУпАП України вказують, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При призначені адміністративного стягнення враховується характер та ступінь небезпеки вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який вперше притягується до адміністративної відповідальності.
Обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність не встановлено.
Враховуючи викладене, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року зі змінами - судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, у разі ухвалення судового рішення, передбаченого цим Законом.
Відповідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп.
Отже, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на користь держави у зазначеному розмірі.
Керуючись ч. 3 ст. 41, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РОНКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 41 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятисот і неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РОНКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп.
Реквізити для сплати штрафу (отримувач коштів: Олександр.УК/м. Олександрія/21081100, код за ЄДРПОУ 37918230; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок отримувача: UA388999980313020106000011561).
Реквізити для сплати судового збору назва платежу: Надходження від стягнення судового збору на користь держави; номер рахунку UA908999980313111256000026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.
СУДДЯ: НЕРОДА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА