Рішення № 100621203, 26.10.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.10.2021
Номер справи
640/9547/21
Номер документу
100621203
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 жовтня 2021 року м. Київ № 640/9547/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києвіпро визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДР: 42098368), в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:

1) визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 , пенсії за віком, як учаснику бойових дій, зі зменшенням пенсійного віку відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» неправомірними;

2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві призначити та провести виплату ОСОБА_1 пенсії за віком, як учаснику бойових дій, зі зменшенням пенсійного віку відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», починаючи з дати звернення за її призначенням, а саме з 03.03.2021.

Позиція позивача.

Позивач зазначає, що 03.03.2021 він звернувся до ГУ ПФУ (Деснянський відділ) із заявою про призначення пенсії за віком до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон України № 1058-IV), зі зниженням пенсійного віку відповідно як учаснику бойових дій в Демократичній Республіці Афганістан.

Позивач зазначає, що до заяви про призначення пенсії ним були подані необхідні документи, у т.ч. . оригінали документів: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, трудова книжка, довідка про періоди проходження військової служби, посвідчення учасника бойових дій, лист Звенигородського РВК, Лист Деснянського РВК.

Однак, як зазначає позивач, відповідач своїм листом № 2600-0303-8/42608 від 13.03.2021 повідомив, що оскільки відсутні необхідні документи, що підтверджують факт прийняття позивачем участі у бойових діях, в призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку як учаснику бойових дій, відмовлено згідно заяви від 03.03.2021№ 3180.

Між тим, позивач зазначає, що ним надані всі необхідні документи, у зв`язку з чим він змушений звернутися до суду для захисту своїх прав та інтересів. На думку позивача, відмова у призначенні пенсії як учаснику бойових дій є неправомірною.

Позивач звертає увагу на положення статей 4 та 5 Закону України від 22.10.1993 №3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон №3551-XII), відповідно до яких визначено, що ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини в бойових діях на території інших держав.

До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Позивач звертає увагу на те, що учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Додає, що пунктом 2 частини першої статті 6 Закону №3551-XII визначено, що учасниками бойових дій визнаються учасники бойових дій на території інших країн - військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаю військових та технічних спеціалістів і радників), працівники відповідних категорій, які рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів).

Також акцентує увагу на тому, що постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1994 № 63 «Про організаційні заходи щодо застосування Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» затверджено Перелік держав і періодів бойових дій на їх території, відповідно до якого бойові дії в Афганістані проходили в період з квітня 1978 року по грудень 1989 року.

Позивач також наполягає, що відповідно до частини другої статті 2 Закону № 3551-XII, права та пільги для ветеранів війни і членів їх сімей, установлені раніше законодавством України і законодавством колишнього СРСР, не можуть бути скасовані без їх рівноцінної заміни.

Згідно додатку до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року №94 «Про порядок надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (зі змінами) визначено, що документом, що підтверджує статус учасника бойових дій, є посвідчення учасника бойових дій.

Так, позивач звертає увагу, що відповідно до посвідчення серія НОМЕР_2 , виданого Ватутінським Райвійськкоматом м. Києві від 31.03.1997 він має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.

Крім того, як звертає увагу позивач, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях після досягнення чоловіками 55 років, та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків.

На день звернення за призначення пенсії, як зазначає позивач, йому виповнилось 57 років і мій стаж складає 37 років.

Позивач додає, що пунктом 2.1. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Пенсійного фонду України №22-1 25.11.2005 року визначено, що документом, який визначає особливий статус особи, зокрема учасника бойових дій, є посвідчення учасника бойових дій та довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.

У зв`язку з втратою військового квитка, позивач звертався до Деснянського районного військового комісаріату з проханням надати довідку про періоди проходження строкової військової служби.

Відповідно до довідки Деснянського районного військового комісаріату № 5825 від 12.11.2019 року позивач перебував у Лавах Збройних сил з 23.10.1982 року по 14.12.1984 рік. Звільнений на підставі наказу МО СРСР № 202 від 27.09.1984 року.

Крім того, як зазначає позивач, 24.10.2019 року представник звернувся до Звенигородського РВК з проханням надати довідку про періоди його участі у бойових діях у Демократичній Республіці Афганістан.

Листом № 1101 від 01.11.2019 року Звенигородський РВК надав відповідь, що згідно списку архівних даних по встановленню статусу учасників бойових дій від 21.03.1985 «Бывших военнослужащих, проходивших службу в ДРА и военнослужащих принимавших участие в боевых действиях, для вручения свидетельств о правах на льготы, согласно постановления ЦК КПСС м Совета Министров СССР от 17 января 1983 г.» ОСОБА_1 мл.-с-нт. 1964 в/ч п/п 51876 12.83-12.84 справка в/ч п/п 51876. Також у даному листі Звенигородськй РВК вказав, що для отримання довідки про участь у бойових діях позивачу потрібно звернутися у військовий комісаріат де громадянин перебуває на військовому обліку.

В/ч п/п 51876 - радянська військова частина, яка приймала участь у бойових діях в ДРА та знаходилася у м. Кабул.

Тобто, як йдеться у позові, факт участі позивача у бойових діях в ДРА підтверджено додатково листом Звенигородського РВК № 1101 від 01.11.2019 року.

Позивач додає, що 19.12.2019 представник звернувся до Деснянського районного військового комісаріату з проханням надати довідку про період його участі у бойових діях в Демократичній Республіці Афганістан для оформлення пенсії.

Листом № 7247 від 28.12.2019 року Деснянський районний військовий комісаріат надав відповідь, що оскільки позивач не надав військовий квиток, в якому зазначались періоди участі в бойових діях, Деснянський районний у місті Києві військовий комісаріат не має підстав надати запитувану інформацію. В цьому ж листі Деснянський РВК рекомендує звернутися позивачу до Центрального архіву МО Російської Федерації для отримання підтвердження періодів участі в бойових діях.

Позивач додає, що 01.08.2019 року він звернувся до Центрального архіву МО Російської Федерації для отримання підтвердження періоду участі в бойових діях, але до сьогодні відповіді на лист не отримав.

За викладених обставин, як зазначено у позові, участь позивача у бойових діях підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 від 31.03.1997 учасника бойових дій та листом № 1101 від 01.11.2019 року Звенигородського РВК., які є основними документами засвідчення статусу особи, що має право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

На думку позивача, втрата військового квитка та відсутність довідки військового комісаріату про періоди участі у бойових діях не може спростовувати факт участі позивача у бойових діях в ДРА та статус учасника бойових дій.

Враховуючи вищевикладене, а саме, досягнувши 55-річного віку, маючи необхідний стаж та статус учасника бойових дій, позивач вважає, що має право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку як учаснику бойових дій, а тому у Відповідача були відсутні підстави для відмови у її призначенні.

Позиція відповідача.

У відзиві на позов відповідач просить відмовити у позові.

Зазначає, що позивач звернувся до Головного управління щодо призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, як учаснику бойових дій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Додає, що відповідно до п. 4 частини 1 статті 115 цього Закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають, зокрема, військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Згідно наданих документів про стаж, а також даних персоніфікованого обліку, загальний страховий стаж Позивача врахований повністю та складає 37 років 21 день.

Однак, як зазначає ГУ ПФУ, довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 не надана.

Оскільки відсутні необхідні документи, що підтверджують факт прийняття участі у бойових діях, в призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку як учаснику бойових дій, позивачу відмовлено у призначенні пенсії згідно заяви від 03.03.2021 №3180.

Такою є позиція відповідача.

Процесуальні дії, вчинені у справі.

Ухвалою судді від 12.04.2021 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позову.

Ухвалою судді від 27.04.2021 продовжено строк на усунення недоліків.

Ухвалою від 16.05.2021 позовну заяву прийнято до розгляду відкрито провадження у справі. Вирішено розглядати справу за правилами ст. 263 КАС України.

Обставини, встановлені судом.

Позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За даними трудової книжки з 10.1982 по 12.1984 позивач проходив службу в рядах Радянської Армії. Документом, на підставі якого вчинено зазначений напис є військовий білет НОМЕР_4 . Згідно довідки Деснянського РВК від 12.11.2019 № 5825 позивач проходив службу з 23.10.1982 по 14.12.1984.

31.03.1997 позивачу видано посвідчення серія НОМЕР_2 , відповідно до якого він має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.

У листі Звенигородського РВК від 01.11.2019 зазначено, що позивач на обліку не перебуває.

Між тим, згідно архівної алфавітної книги юнаків 1964 п.н. позивач, 1964 р.н., призивався до Збройних Сил 26.10.1982. У листі зазначено, що перевірено всі архівні дані по встановленню статусу учасників бойових дій з 1982 по 1997. Згідно списку від 21.03.1985 «Бывших военнослужащих, проходивших службу в ДРА в военнослужащих принимавших участие в боевых действиях, для вручения свидетельств о правах па льготы, согласно постановления ЦК КПСС и Совета Министров СССР от 17 января 1983г.» ОСОБА_1 мл.с-нт 1964 в\ч п\п 51876 12.83- 12.84 справка в\ч п\п 51876 .».

У листі звернута увага на те, що згідно чинного законодавства вік перебування на військовому обліку до 60 років. Рекомендовано звернутися у військовий комісаріат, де громадянин перебуває на військовому обліку для поновлення втрачених документів та видачі там відповідних довідок. Згідно встановлення статусу учасника бойових дій - в 1985 році видавалося посвідчення «О правах на льготы» старого зразка (СССР) на теперішній час неіснуючої держави. Заміна старих посвідчень СССР проходила приблизно в 1996-1997 році з наданих документів видно що посвідчення українського зразка ОСОБА_1 отримав 31.10.1997р райвійськкоматом у м. Києві ( на копії неможливо розібрати яким)».

Наголошено ще раз, що позивачу потрібно звернутися за довідками у військкомат де даний громадянин перебуває на військовому обліку. Зазначено, що Довідку про проходження військової служби з датою призову по дату звільнення Звенигородський РВК видати не може, так як за підставу для видачі потрібно: військовий квиток та облікова картка громадянина яка заводиться у військовому комісаріаті в якому вій перебуває на військовому обліку.

Також рекомендовано: звернутися у військовий комісаріат де громадянин перебуває на військовому обліку для видачі вказаних довідок (якщо у даному військкоматі на громадянина бракує документів, то на запит військового комісаріату Звенигородський РВК може надати копію списку за 1985 та довідку про призов громадянина.

Додається, що якщо з невідомих причин особа не може звернутися у військовий комісаріат де перебуває на військовому обліку, то для надання та відновлення даних про проходження військової служби можна звернутися самостійно до архіву за адресою (Начальнику Центрального архива МО РФ г. Подольск Московской обл. ул.Кирова,74 инд. 142100) зазначено, що при надходженні архівної довідки особа може самостійно звернутися у військовий комісаріат для надання довідок або вказану архівну довідку надати у пенсійний фонд України.

Надалі, листом від 28.12.2019 № 7247 Деснянський РВК повідомив адвоката, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993р. № 637 (зі змінами) «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов`язку, зараховується до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяця на підставі довідок військових комісаріатів.

Додається, що оскільки громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не надав військовий квиток, в якому зазначались періоди участі в бойових дій, Деснянський районний у місті Києві військовий комісаріат не має підстав надати запитувану довідку.

Враховуючи вимоги пункту 6 Порядку, запропоновано громадянину ОСОБА_1 надати військовий квиток або звернутися до Центрального архіву Міністерства Оборони Російської Федерації (142100, г. Подольск, Московская обл., ул. Кирова, 74) для отримання підтвердження періодів участі в бойових діях.

Між тим, доказів звернення позивача до ЦА МО РФ до матеріалів справи не надано.

03.03.2021 позивач звернувся до ГУ ПФУ із заявою про призначення пенсії - за віком учасник бойових дій.

У зв`язку із зверненням позивача із заявою про призначення пенсії, листом від 13.03.2021 позивачу відмовлено у призначенні пенсії з підстав, викладених вище та у відзиві на позов.

Вирішуючи спір суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Закон № 1788-XII) військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та поліцейські, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов`язку, а також батьки і дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов`язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов`язку, мають право на пенсію: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду України визначено Законом України від 09.07.2003 N 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон N 1058-IV).

Пунктом 4 частини першої статті 115 Закону N 1058-IV визначено, що право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов`язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов`язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов`язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов`язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов`язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок;

Положеннями частини першої статті 44 Закону N 1058-IV встановлено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 N 22-1, пунктом 2.1 якого визначено перелік документів, що подають разом із заявою про призначення пенсії.

Згідно з абзацом третім підпункту 5 пункту 2.1 визначено перелік документів, які засвідчують особливий статус особи:

(1) посвідчення учасника бойових дій,

довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України

або довідка про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення,

(2) або довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року N 637),

а для осіб з числа резервістів і військовозобов`язаних, яким встановлено статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",

або яким встановлено статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20, 21 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",

- також документи, на підставі яких встановлено статус учасника бойових дій, визначені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (у разі призначення пенсії учасникам бойових дій згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 Закону).

З наведеного та відносно даної ситуації вбачається, що позивачем мали б бути подані такі документи відносно свого статусу: посвідчення та довідка згідно з додатком 2 до Порядку № 637.

Так, відповідно до абзацу 6 пункту 6Порядку № 637 військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов`язку, зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міноборони (додаток N 2).

За формою довідки вона містить інформацію про те, що особа проходила військову службу в складі діючої армії в період бойових дій (у тому числі під час виконання інтернаціонального обов`язку, перебуванні в партизанських загонах і з`єднаннях) із зазначенням загальної кількості років, місяців і днів та із зазначенням того, що зазначена служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.

Вказані документи (посвідчення та довідка) не є альтернативними, оскільки довідка згідно з додатком № 2 до Порядку № 637 має містити відомості про періоди участі в бойових діях, що, відповідно є основною для розрахунку для зарахування стажу 1 місяць служби за 3 роки, та, відповідно, для визначення суми нарахованої пенсії.

Відтак, подання вказаної довідки за формою додатку № 2 Порядку № 637 є обов`язковим.

А відтак, за відсутності вказаної довідки, ГУ ПФУ не уповноважено призначати пенсію на підставі пункту 4 частини першої статті 115 Закону N 1058-IV, як і приймати інші документи, не визначені у Порядку № 21-1 та Порядку № 637.

У даному випадку, трудова книжка не містить конкретних періодів участі у бойових діях. Як вже зазначалося - відсутній і військовий квиток. При цьому, відносно його втрати чи крадіжки позивачем не надано доказів звернення до органів поліції щодо реєстрації кримінального провадження. Доказів того, що позивач звертався до ЦА МО РФ - також не надано.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність у ГУ ПФУ підстав для призначення та нарахування пенсії на підставі пункту 4 частини першої статті 115 Закону N 1058-IV, оскільки відсутня довідка за формою додатку № 2 Порядку № 637.

Суд не вважає, що вказана вимога є надмірною або занадто формальною, чи формальним ставленням держави до позивача, оскільки наведені у довідці відомості є вагомими та необхідними для призначення пенсії на пільгових умовах, а така норма (довідка) є запобіжником отримання пільгової пенсії за відсутності за відсутності підстав чи внаслідок вчинення шахрайських дій для отримання пільгової пенсії.

Як вже зазначалося, місцевий комісаріат повідомив позивача, що оскільки він не надав військовий квиток, в якому зазначались періоди участі у бойових діях, РВК не має підстав надати таку довідку. При цьому, як вже зазначалося, не надано доказів реагування позивача на втрату військового квитка (звернення до правоохоронних органів) та доказів звернення до архівної установи. Не вбачається, що позивач був обмежений у зверненні до архівної установи.

При цьому, довідка, на яку посилається позивач (а.с. 10), не є довідкою, що передбачена додатком № 2 до Порядку № 637, а містить лише загальну інформацію про перебування у лавах Збройних сил. Лист Звенигородського РВК № 1101 від 01.11.2019 також не є такою довідкою, на що звернута увага у самому листі з рекомендацією звернутися до РВК за місцем реєстрації для отримання відповідної довідки для призначення пільгової пенсії.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову та, відповідно, до висновку про відмову у задоволенні позову у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями статей 2, 5 - 11, 14, 19, 72 - 77, 90, ст. ст. 241 - 246, 250, 251, 255 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 КАС України та може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України. Апеляційні скарги в електронній формі подаються безпосередньо до апеляційного суду.

Суддя О.А. Кармазін