Рішення № 100617025, 11.10.2021, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2021
Номер справи
340/2620/21
Номер документу
100617025
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/2620/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Дегтярьової С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Інформаційно-торговий дім-ЛС”

до відповідача: Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

за участю:

секретаря судового засідання – Ярошук Т.О.,

представників:

позивача – Руденка С.Л., Шведова С.П.,

відповідача – Дудки С.В.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 28.04.2021 року №00014220901 та №00014210901 Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.06.2021 р. відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (а.с.74).

Ухвалою судді від 13.08.2021 року продовжено розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено на 20.09.2021 року підготовче засідання (а.с.172).

Ухвалою судді від 20.09.2021 р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 11.10.2021 р. (а.с.193).

11.10.2021 р. в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину рішення, виготовлення повного тексту рішення відкладено до 21.10.2021 р.

Позов мотивовано тим, що спірні податкові повідомлення-рішення, які було складено Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області, на думку позивача, є протиправними та підлягають скасуванню. Позивач стверджує, що, оскільки товариство має ліцензію на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі із терміном дії з 01.07.2019 до 01.07.2024 р., то для застосування відповідачем фінансової санкції передбаченої ч.2 ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” у вигляді штрафу в сумі 500000,00 грн. за оптову торгівлю пальним без наявності ліцензії відсутні підстави. Позивач вказує, що податкове повідомлення-рішення від 28.04.2021 №00014210901 оспорюється позивачем із доведенням відсутності його вини у порушенні, зафіксованому в Акті, а саме: порушення підпункту 230.1.2 п. 230.1 ст.230 Податкового кодексу України.

Позивач також зазначає, що для здійснення реалізації пального, розпорядники акцизних складів де розташовані резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, до 01 квітня 2020 року зобов`язані були обладнати їх витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, а також зареєструвати їх у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Недотримання цієї вимоги є підставою для накладення штрафу у встановленому розмірі. Позивач стверджує, що товариством вживалися належні і необхідні заходи щодо виконання вищевикладених норм Податкового кодексу України. Так 15.01.2020 Товариство уклало із ТОВ “НВФ Геркон” договір №15/01 на поставку обладнання і проведення робіт із специфікацією №1, відповідно до умов якого поставка обладнання та його установка мали здійснитися до 20.03.2020 р. Однак постачальник 16.03.2020 року повідомив про розірвання договору з причин наявності форс-мажорних обставин, внаслідок яких виконання зобов`язань не можливе.

Позивач звертався до інших постачальників обладнання - ПП “Фортуна”, ТОВ “Торгова компанія “Ювента”. У комерційних пропозиціях таких постачальників вартість обладнання була значною і тільки на комерційну пропозицію ТОВ “НВФ “Геркон” від 21.05.2020 Товариство відреагувало згодою, і уклало договір №28/05 від 28.05.2020 із специфікацією №1 та додатковою угодою від 04.09.2020 р. З урахуванням строків поставки, встановлення обладнання, строків необхідних для отримання позитивного результату повірки або оцінки відповідності, проведених відповідно до законодавства, Товариство не мало можливості з 01.04.2020 по 03.09.2020 обладнати резервуари для зберігання пального рівнемірами-лічильниками рівня пального у 2-х резервуарах. При цьому вина у цьому, на його думку, відсутня.

З цих підстав просив визнати протиправними та скасувати спірні податкові повідомлення-рішення.

Від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивований тим, що спірні рішення винесені за наслідками фактичної перевірки з питань дотримання суб`єктами господарювання вимог законодавства України у сфері обігу пального та встановлено порушення ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” вимог ч.ч.1, 8 ст.15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” та п.п.230.1.2, 230.1.3 ст.230 ПК України. Виявлені порушення стали підставою для притягнення позивача до відповідальності. Доводячи правомірність спірних податкових повідомлень-рішень, представник відповідача просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити (а.с.79-85).

Позивачем подано відповідь на відзив (а.с.167).

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Інформаційно-торговий дім-ЛС” зареєстровано в якості юридичної особи 16.10.2020, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.62). Основним видом діяльності є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

25.03.2021 року ГУ ДПС у Кіровоградській області проведено фактичну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю “Інформаційно-торговий дім-ЛС” з питань дотримання суб`єктами господарювання вимог законодавства України у сфері обігу пального, за результатами якої складено акт фактичної перевірки №982/11-28-09-01/24709890 від 05.04.2021 р. (а.с.86-88).

Перевіркою встановлено порушення:

- ч.ч.1, 8 ст.15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального”, в частині оптової реалізації пального з місця оптової торгівлі за адресою: Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, с. Неопалимівка, вул. Шахтарська, 5, з акцизного складу 1000378;

- п.п.230.1.2 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України, в частині не обладнання резервуарів для зберігання пального рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі (в кількості 2 шт.) та не реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнемірів – лічильників рівня пального в кількості 2 шт. на введених в експлуатацію резервуарах, розташованих на акцизному складі;

- п.п.230.1.3 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України, в частині не забезпечення розпорядником акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального за звітний період 27.02.2021 р.

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкові повідомлення-рішення від 28.04.2021 року №00014220901 та №00014210901 (а.с.18-19).

Позивач вважає прийняті податкові повідомлення-рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.

Спірні відносини врегульовані Податковим кодексом України та Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” від 19.12.1995 №481/95-ВР (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №481), який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 28.04.2021 року №00014220901

Згідно ч.1 ст.15 Закону №481 оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Судом встановлено, що позивач здійснює оптову торгівлю пальним та діяльність зі зберігання пального.

З метою здійснення діяльності позивачем отримано дві ліцензії:

- Ліцензію на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі від 01.07.2019 року строком дії до 01.07.2024 року;

- Ліцензію на зберігання пального від 01.07.2019 року строком дії до 01.07.2024 року (а.с.22-27).

Згідно ст.1 Закону №481 ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

За ч.8 ст.15 Закону №481 суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.

Таким чином, законодавець визначає види діяльності на провадження яких потрібно отримувати відповідні ліцензії, а саме:

1) ліцензію на право оптової торгівлі пальним (за наявності місць оптової торгівлі пальним – на кожне місце оптової торгівлі);

2) ліцензію на зберігання пального (на кожне місце зберігання пального);

3) ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (за відсутності місць оптової торгівлі пальним).

Згідно абзацу 55 та 56 статті 1 Закону №481 зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик; оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб`єктам господарювання (у тому числі іноземним суб`єктам господарювання, які діють через своє зареєстроване постійне представництво) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.

Відповідно до ст.1 Закону №481:

- місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування;

- місце оптової торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

З системного аналізу визначення понять «місце зберігання пального» та «місце оптової торгівлі пальним» вбачається, що місце зберігання пального може бути одночасно і місцем оптової торгівлі пальним.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” є платником акцизного податку з реалізації пального з 01.03.2016 року та має у власності зареєстрований акцизний склад – склад нафтопродуктів (Кіровоградська область, Кіровоградський район, село Неопалимівка, вул.Шахтарська, 5), який зареєстрований 20.06.2019 року №1000378 (а.с.28-29, 117-122).

Згідно б) п.п.14.1.6. п.14.1 ст.14 ПК України, акцизний склад – це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Відповідно до ст.1 Закону №481:

зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик;

оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб`єктам господарювання (у тому числі іноземним суб`єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.

Судом встановлено, та не заперечувалось сторонами, що ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” з 31.10.2019 року по 25.03.2021 року здійснювало оптову торгівлю пального з акцизного складу (Кіровоградська область, Кіровоградський район, село Неопалимівка, вул.Шахтарська, 5), що підтверджується архівом податкової звітності з Єдиного реєстру податкових накладних щодо реалізації пального (а.с.89-96, 103-109).

Так, відповідно до договорів, укладених позивачем на поставку пального з покупцями ТОВ «Агрофірма імені Яновського», ФГ «Павик», ТОВ «Агрофірма Софіївська», ФГ Ковалевського В.І., ТОВ «Крамонд Агро», ТОВ «Прогрес», СТОВ «Славутич», ФГ Крикотненка А.О., ТОВ «Торговий дім «Енергія»», ТОВ «Гранд-Логістик», ТзДВ « 2-ге ім.Петровського», ТОВ «Агрофірма Паліївська», СФГ «Кондратенка», СФГ «Тарана», тощо ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” передавав товар (пальне) у власність покупців за адресою акцизного складу (Кіровоградська область, Кіровоградський район, село Неопалимівка, вул.Шахтарська, 5) шляхом завантаження товару в автотранспорт, наданий покупцями або найнятий постачальником по замовленню покупців (а.с.125-135).

Беручи до уваги зміст ч.8 ст.15 Закону №481, з огляду на здійснення позивачем оптової торгівлі пальним з акцизного складу (з місця оптової торгівлі пальним), який належить йому на праві власності, ним повинна була бути отримана ліцензія на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі та зберігання пального на відповідне місце оптової торгівлі пальним, а саме – на акцизний склад (склад паливно-мастильних матеріалів) (Кіровоградська область, Кіровоградський район, село Неопалимівка, вул.Шахтарська, 5).

Позивач таку ліцензію не отримував.

Натомість, посилався на те, що має ліцензію на оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі та ліцензію на зберігання пального, а тому стверджував про наявність у нього ліцензії на ту діяльність, яку він здійснював у перевіряємому періоді.

Суд вважає таке твердження помилковим в зв`язку з тим, що Закон №481 містить визначення конкретних видів діяльності, що пов`язані зі зберіганням та реалізацією пального, та види ліцензій на право здійснення таких видів діяльності, про що судом описано вище.

Так, ліцензія на оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі (яку має позивач) є належним дозвільним документом в розумінні Закону №481 лише в тому випадку якщо у господарюючого суб`єкта відсутні місця оптової торгівлі. Свідченням цього є відсутність в такій ліцензії відомостей про місце зберігання/оптової торгівлі пальним (адреси) (а.с.22).

За обставин, встановлених в даному провадженні, ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” має місце оптової торгівлі (акцизний склад) де і здійснює оптову реалізацію пального, що підтверджується матеріалами справи, а тому, в контексті ч.8 ст.15 Закону №48, позивач повинен мати ліцензію на право оптової торгівлі пальним на таке місце оптової торгівлі пальним з вказанням відомостей про місце зберігання/оптової торгівлі пальним (адреси).

Судом встановлено, що 02.04.2021 року, після проведення перевірки податковим органом, ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” вже подано до відповідача заяву на одержання ліцензії на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі (а.с.99-100).

Згідно абзацу 9 частини 2 статті 17 Закону №481 до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500000 гривень.

З огляду на те, що відповідно до ст.1 Закону №481 ліцензія (спеціальний дозвіл) – документ…, який засвідчує право суб`єкта господарювання… на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку, суд вважає, що у позивача була відсутньою ліцензія на той вид діяльності (оптова торгівля пальним за наявності місця оптової торгівлі), який ним здійснювався, а тому застосування штрафу за абзацом 9 частини 2 статті 17 Закону №481 є правомірним, що свідчить про необґрунтованість позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення від 28.04.2021 року №00014220901.

Щодо податкового повідомлення-рішення №00014210901 від 28.04.2021 р.

Відповідно до пп.230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі. Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Як описано вище в даному рішенні, ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” є платником акцизного податку з реалізації пального з 01.03.2016 року та має у власності зареєстрований акцизний склад – склад нафтопродуктів (Кіровоградська область, Кіровоградський район, село Неопалимівка, вул.Шахтарська, 5), який зареєстрований 20.06.2019 року №1000378 (а.с.28-29, 117-122).

Відповідно до п. 12 підрозділу 5 Розділу XX ПК України розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов`язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки: акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.

Дана норма внесена до Податкового кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23 листопада 2018 року №2628-VIII та набрала чинності 01.01.2019 року.

В позовній заяві позивач вказав, що 15.01.2020 року ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” уклало з ТОВ «НВФ Геркон» договір на поставку до 20.03.2020 року рівнемірів та на їх монтаж (а.с.42-43).

Документальних доказів здійснення дій в напрямку виконання свого обов`язку, визначеного п. 12 підрозділу 5 Розділу XX ПК України, в періоді з 01.01.2019 року по 14.01.2020 року позивачем суду не надано.

В судовому засіданні представник позивача повідомив, що ТОВ «НВФ «Геркон» направило на адресу ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” повідомлення про розірвання договору через неможливість його виконання від 16.03.2020 року (а.с.44). Повідомлення мотивоване тим, що виконання договору неможливе через форс-мажорні обставини – карантин з метою непоширення COVID-19 до 03.04.2020 року.

Представник позивача пояснив, що після відмови виконати договірні обов`язки ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” намагалось укласти договори купівлі-продажу на їх придбання з іншими підприємствами, однак вартість обладнання та його монтажу не влаштувала позивача (а.с.45-49).

Лише 28.05.2020 року ТОВ “Інформаційно-торговий дім-ЛС” уклало знову з ТОВ «НВФ Геркон» договір на поставку рівнемірів та на їх монтаж. Обов`язок, передбачений п. 12 підрозділу 5 Розділу XX ПК України, розпорядник акцизного складу (позивач) виконав лише 04.09.2020 року, що сторонами не заперечувалось ( а.с.56-60).

Згідно з п.18 підрозділу 5 Розділу XX ПК України норми п.128-1.1 ст.128-1 цього Кодексу застосовуються з 1 квітня 2020 року - до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів.

Відповідно до п.l28-1.l ст.128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Судом встановлено, що реєстрація рівномірів-лічильників пального, розташованих на акцизному складі в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (в кількості 2 шт.) здійснена лише 04.09.2020, що підтверджено матеріалами справи, а тому застосування штрафу в розмірі 40000,00 грн. оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням є правомірним, а позовні вимоги в цій частині є необґрунтованими.

З приводу посилання позивача на ст.109 ПК України в обґрунтування протиправності оскаржуваних рішень суд вважає за необхідне вказати наступне.

Згідно п.109.1 ст.109 ПК України, податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб`єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом.

Діяння вважаються вчиненими умисно, якщо існують доведені контролюючим органом обставини, які свідчать, що платник податків удавано, цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Так, судом встановлено, що позивач є власником акцизного складу (місця оптової торгівлі пальним) звідки ним здійснюється реалізація такого пального, а тому отримуючи ліцензію на торгівлю пальним без наявності місць для оптової торгівлі, не звертаючись до податкового органу за індивідуальною консультацією (за наявності сумнівів), позивач цілеспрямовано створив умови в напрямку невиконання вимог Закону №481 в розумінні ст.109 ПК України.

Окрім цього, позивач почав намагатися виконати свій обов`язок щодо обладнання свого акцизного складу рівнемірами-лічильниками та реєстрації їх в Єдиному державному реєстрі вже після 1 січня 2020 року, не зважаючи на те, що такі роботи повинні вже були бути завершеними до такої дати.

Зважаючи на наявний припис закону про необхідність встановити та зареєструвати рівнеміри-лічильники, позивач обґрунтовує неможливість виконання таких дій до 01.04.2020 року, до дня, коли законодавцем вже передбачено застосування фінансової відповідальності за невиконання п. 12 підрозділу 5 Розділу XX ПК України, при цьому не доводячи суду своєї добросовісності та намагання виконати такий обов`язок до 01.01.2020 року, що свідчить про протиправну бездіяльність та цілеспрямоване створення умов, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання вимог, установлених пп.230.1.2 п. 230.1 ст. 230 та п.12 підрозділу 5 Розділу XX ПК України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст.132, 134, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.255 КАС України та може бути оскаржено протягом тридцяти днів до Третього апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Копію рішення суду надіслати учасникам справи.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду С.В. Дегтярьова