
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
"27" жовтня 2021 р. cправа № 300/5300/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про витребування доказів із власної ініціативи у адміністративній справі за позовом Карпатського Національного природного парку до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.04.2021 за №00/2271/1809, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває на розгляді адміністративна справа за позовом Карпатського Національного природного парку (надалі по тексту також - позивач, платник податків, КНПП) до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (надалі по тексту також - відповідач, контролюючий орган) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.04.2021 за №00/2271/1809.
Підставою звернення Карпатського Національного природного парку із вказаним позовом є протиправне, на думку позивача, винесення відповідачем податкового повідомлення-рішення від 20.04.2021 за №00/2271/1809, яким збільшено суму грошового зобов`язання позивача по земельному податку з юридичних осіб в розмірі 82 114,29 гривень. Позивач вважає застосовану контролюючим органом ставку податку такою, що не відповідає правовому режиму земельної ділянки, оскільки остання є лісовими землями, а ідентифікації об`єкта оподаткування виключно за суб`єктним складом - належність земельної ділянки природному парку, є невірним.
Контролюючий орган скористався правом на подання відзиву на позовну заяву від 06.10.2021, який із відповідними письмовими доказами надійшов на адресу суду 07.10.2021. За доводами відповідача позивачем 17.02.2021 подано податкову декларацію з плати за землю за 2021 рік, де згідно розрахунку суми земельного податку до декларації (розділ І) по шести земельних ділянках зазначено їх категорії, реквізити документів про реєстрацію прав власності, площа, нормативна грошова оцінка, ставки податку та річна сума земельного податку. Згідно розділу ІІІ розрахунку задекларовано помісячно суму сплати податкових зобов`язань з січня по листопад 2021 року по 18 473,47 гривень та у грудні 2021 року - 18 473,42 гривні.
За результатами камеральної перевірки відповідачем встановлено ряд невідповідностей, зокрема у розділі І розрахунку суми земельного податку під порядковим номером 1.312 зазначено:
- категорія земельної ділянки - 04.03 (згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженого наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 за №548 - Землі природно-заповідного фонду для збереження та використання національних природних парків);
- вид права - 2 (постійне користування);
- серія та номер документа - П-ІФ №001150;
- дата реєстрації прав та номер - 25.02.2002 за №92;
- площа (га) - 4271,3900;
- нормативна грошова оцінка одиниці площі - 26 087,00 гривень;
- ставка податку - 0,1%;
- річна сума - 111 427,75 гривень.
Таким чином позивач здійснив розрахунок суми податку за рік - 111 427, 75093 гривні застосовуючи формулу 4271,39 га * 26 087,00 грн * 0,1%.
Проте, згідно рішення Зеленської сільської ради від 11.06.2020 за №1 "Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік" ставка земельного податку землі із цільовим призначенням 04.03 складає 1%.
З огляду на вказане контролюючий орган вважає невірним розрахунок, здійснений позивачем у податковій декларації, виходячи із 0,1% ставки земельного податку, оскільки підлягає застосуванню ставка земельної податку в значенні 1%.
В свою чергу, позивач 15.10.2021 подав відповідь на відзив №505 від 12.10.2021, за змістом якого вважає безпідставним твердження відповідача про необхідність застосування у спірному випадку ставки земельного податку в розмірі 1% з огляду на наступне. За доводами позивача одним із основних документів діяльності Карпатського Національного природного парку є "Проект організації території, охорони та рекреаційного використання природних комплексів та об`єктів", затверджений Міністерством охорони навколишнього середовища України від 14.01.2005 за №16, у якому відображено всі функціональні обов`язки в діяльності КНПП, а також розподіл земель території за його функціональним призначенням. Відповідно до загальноприйнятого тестування територія КНПП відноситься до лісового фонду України, площа лісових земель становлять 38 322,0 га, за розподілом за класом цінностей земель вся територія КНПП відноситься до Природно-заповідного фонду України.
Позивач вважає, що підставою для нарахування земельного податку будь-якої категорії є дані державного земельного кадастру, що становить собою сукупність відомостей і документів про місце розташування і правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону.
Отож, на переконання позивача, контролюючим органом застосовано ставку податку, що не відповідає правовому режиму земельної ділянки, оскільки дані земельної ділянки являється лісовими землями, а використання виключно суб`єктивного складу - належність земельної ділянки природно-заповідному фонду, є невірним.
Додатково позивач повідомив про укладення 03.10.2018 між КНПП і ТзОВ НВП "Агроресурссистеми" договору про закупівлю послуг №153 з приводу розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) Карпатського НПП.
Суд, розглянувши доводи сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, вважає за необхідне вказати на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Зважаючи на характер спірних правовідносин, визначених в позовній заяві, та встановлених обставин, в суду відсутня можливість повного та всебічного розгляду даної адміністративної справи без підтвердження належними та допустимими доказами обставин, які потребують доказування.
Згідно зі статтею 9, частини 4 статті 77 КАС України суд вживає передбачені законом заходи необхідні для з`ясування обставин справи, у тому числі щодо виявлення, збирання та витребування доказів з власної ініціативи.
Враховуючи викладене, з метою належного з`ясування обставин справи, суд дійшов висновку про необхідність витребування у Карпатського Національного природного парку відповідні додаткові докази на підтвердження коментованих доводів.
Про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу (частини 3, 8 статті 80 КАС України).
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Враховуючи наведене, керуючись статтею 80, статтями 243, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Зобов`язати Карпатський Національний природний парк (вул. Василя Стуса, 6, м. Яремче, Івано-Франківська область, 78500, ідентифікаційний код юридичної особи 05509323) подати в суд, засвідчені у відповідності до вимог статті 94 КАС України, наступні докази:
1.1. копію правоустановчого документа на землю, в межах площі 4 271,39 га, відомості щодо якої внесені платником податків до податкової декларації з плати за землю за 2021 рік, в тому числі державний акт на право постійного користування серії ІІ-ІФ №001150 від 25.02.2002.
1.2. відомості із Державного земельного кадастру про чинність державного акта на право постійного користування серії ІІ-ІФ №001150 від 25.02.2002 (внесення про нього відомостей до такого Реєстру) станом на жовтень 2021 року.
1.3. інформацію із Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки площею 4271,39 га, відомості щодо якої внесені платником податків до податкової декларації з плати за землю за 2021 рік.
1.4. копію "Проекту організації території, охорони та рекреаційного використання природних комплексів та об`єктів", затверджений Міністерством охорони навколишнього середовища України від 14.01.2005 №16, в частині земельної ділянки площею 4271,39 га, відомості щодо якої внесені платником податків до податкової декларації з плати за землю за 2021 рік.
2. Про виконання вимог даної ухвали суду Карпатському Національному природному парку слід інформувати суд, подаючи відповідні пояснення та письмові докази, в термін до 11 листопада 2021 року.
3. З метою оперативного отримання судом пояснення, письмових доказів про обставини, визначені в пункті 1 даної ухвали суду, Карпатському Національному природному парку слід відправити такі документи та пояснення за електронною адресою Івано-Франківського окружного адміністративного суду – inbox@adm.if.court.gov.ua або за допомогою факсимільного зв`язку 0342-78-42-88, а також із одночасним скеруванням їх в паперовій формі за поштовою адресою суду (вул. Незалежності, 46, м. Івано-Франківськ, 76018).
4. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала, окремо від рішення суду, не оскаржується.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.