Рішення № 100616550, 27.10.2021, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2021
Номер справи
260/3834/21
Номер документу
100616550
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

27 жовтня 2021 року м. Ужгород№ 260/3834/21 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гаврилка С.Є., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДПС у Закарпатській області до Приватного підприємства "Метаніка" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

25 серпня 2021 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося з позовом Головне управління ДПС у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, буд. 52, код ЄДРПОУ 43143065) до Приватного підприємства "Метаніка" (89221, Закарпатська область, Перечинський район, село Тур`ї Ремети, вул. Миру, буд. 27, код ЄДРПОУ 30541464), яким просить суд: "1. Прийняти позовну заяву до провадження суду; 2. Розглянути справу без участі представника позивача; 2. Винести судове рішення, яким стягнути з Приватного підприємства "Метаніка" код ЄДРПОУ - 30541464 із місцезнаходженням: 89221, Закарпатська область, Перечинський район, село Тур`ї Ремети, вул. Миру, буд. 27 податковий борг у розмірі 189763,42 грн., в т.ч. пеня 8989,38 грн. по платежам: - 85 13020100 "Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання водних об`єктів місцевого значення) " у розмірі 4417,83 грн., в т.ч. пеня 416,43 грн.; - 85 19010300 "Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об`єктах, крім розміщення окремих відходів як вторинної сировини" у розмірі 9196,05 гри.; - 85 11021000 "Податок на прибуток приватних підприємств" у розмірі 49388,00 грн.; - 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) " у розмірі 126761,54 грн., в т.ч. 8572,95 грн., за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.".

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2021 року було прийнято вказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та (або) викликом учасників справи.

Зазначену ухвалу надіслано учасникам справи рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення, зокрема, відповідачеві така ухвала була направлена за адресою, що зазначена у витязі із єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.а.с. 11-14) та вказана позивачем у позовній заяві.

У відповідності до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, яке було надіслано на адресу відповідача, що вказана в позовній заяві, таке повернулася до суду з відміткою "інші причини" (а.с.а.с. 107-111).

Порядок вручення повістки встановлений статтею 126 КАС України. Однак даною статтею не врегульовано порядок вручення інших судових документів.

Відповідно до статті 7 частини 6 КАС України, зокрема, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Таким чином, суд вважає за необхідне застосувати аналогію та керуватися положеннями статті 126 КАС України.

Відповідно до статті 126 частини 11 КАС України встановлено, що розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до статті 251 частини 6 пункту 4 КАС України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.

Також необхідно врахувати висновок Верховного Суду в ухвалі від 24 березня 2021 у адміністративному провадженні № К/9901/35851/20 про те, що до повноважень адміністративних судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв`язку з позначками "за закінченням терміну зберігання", "адресат вибув", "адресат відсутній" і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов`язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Таким чином, у розумінні статті 126 частини 11 КАС України ухвала про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в даній адміністративній справі вважається врученою відповідачу належним чином.

Разом з тим, 20 вересня 2021 року Закарпатським окружним адміністративним судом було повторно надіслано відповідачу ухвалу про відкриття провадження в даній справі та у відповідності до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення яке повернулася на адресу суду, відповідачем 04 жовтня 2021 року було отримано ухвалу суду (а.с.а.с. 106, 112).

Відтак, судом вжито достатніх необхідних законодавчо встановлених заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження та про можливість подання відповідачем відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали суду. Разом з тим, відповідачем відзиву на позовну заяву чи клопотань до суду не подано.

Відповідно до статі 162 частини 6 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 189763,42 грн, у тому числі пеня у розмірі 8989,38 грн - по платежам: 8513020100 "Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання водних об`єктів місцевого значення)" у розмірі 4417,83 грн, у тому числі пеня 416,43 грн; 8519010300 "Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об`єктах, крім розміщення окремих відходів як вторинної сировини" у розмірі 9196,05 грн; 8511021000 "Податок на прибуток приватних підприємств" у розмірі 49388 грн; 3014010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) " у розмірі 126761,54 грн, в тому числі пеня 8572,95 грн. Вказаний податковий борг відповідачем не сплачений.

Відповідач своїм правом на подання відзиву на позов не скористався.

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані сторонами докази, заслухавши сторони та їх представників, всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 ПК України, платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Метаніка" (далі по тексту – ПП "Метаніка") зареєстроване як суб`єкт підприємницької діяльності - юридична особа за місцезнаходженням: 89221, Закарпатська область, Перечинський район, с. Тур`ї Ремети, вул. Миру, буд. 27, код ЄДРПОУ - 30541464, про що свідчить витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.а.с. 11-14).

Відповідно до статті 46 пункту 46.1 Податкового кодексу України (далі по тексту ПК України), податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до статті 49 пункту 49.1 ПК України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до статті 54 ПК України, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до статті 57 пункту 57.1 ПК України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що відповідачем до контролюючого органу самостійно було подано: по платежу "Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання водних об`єктів місцевого значення)":

-Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9247434504 від 09 листопада 2018 року за 3 квартал 2018 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 17, 18); Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9310377093 від 11 лютого 2019 року за 4 квартал 2018 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 20, 21); Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9094222997 від 10 травня 2019 року за 1 квартал 2019 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 22, 23); Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9175010536 від 09 серпня 2019 року за 2 квартал 2019 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 24,25); Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9264260625 від 11 листопада 2019 року за 3 квартал 2019 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 26, 27);

-Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9334231698 від 10 лютого 2020 року за 4 квартал 2019 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 30, 31); Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9100917225 від 12 травня 2020 року за 1 квартал 2020 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 32, 33); Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9192301172 від 10 серпня 2020 року за 2 квартал 2020 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 34, 35); Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9291604499 від 09 листопада 2020 року за 3 квартал у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 36, 37); Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) (додаток 5) № 9371497581 від 04 лютого 2021 року за 4 квартал 2020 року у розмірі 400,14 грн (а.с.а.с. 39, 40).

По платежу "Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об`єктах, крім розміщення окремих відходів як вторинної сировини":

-Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9247399236 від 09 листопада 2018 року за 3 квартал 2018 року у розмірі 1491,75 грн (а.с. 43); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9310376589 від 11 лютого 2019 року за 4 квартал року у розмірі 1944 грн (а.с. 45); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9094205028 від 10 травня 2019 року за 1 квартал року у розмірі 367,50 грн (а.с. 46); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9175010999 від 09 серпня 2019 року за 2 квартал 2019 року у розмірі 1020 грн (а.с. 47); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9264259274 від 11 листопада 2019 року за 3 квартал 2019 року у розмірі 966 грн (а.с. 48); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9334231151 від 10 лютого 2020 року за 4 квартал року у розмірі 948 грн (а.с. 51); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9100932092 від 12 травня 2020 року за 1 квартал року у розмірі 508,50 грн (а.с. 52); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9192267407 від 10 серпня 2020 року за 2 квартал 2020 року у розмірі 895,50 грн (а.с. 53); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9291604348 від 09 листопада 2020 за 3 квартал 2020 року у розмірі 648,75 грн (а.с. 54); Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти (додаток 3) № 9371497305 від 04 лютого 2021 року за 4 квартал 2020 року у розмірі 406,05 грн (а.с. 56).

По платежу "Податок на прибуток приватних підприємств":

-Податкова декларація з податку на прибуток приватних підприємств № 9311109113 від 28 лютого 2019 року за 2018 рік з самостійно задекларованою сумою податку на прибуток у розмірі 26 грн (а.с.а.с. 58-60); Податкова декларація з податку на прибуток приватних підприємств № 9311451306 від 01 квітня 2019 року уточнююча за 2018 рік з самостійно задекларованою сумою податку на прибуток у розмірі 26430 грн (а.с.а.с. 61-63); Податкова декларація з податку на прибуток приватних підприємств № 9334983345 від 28 лютого 2020 року за 2019 рік з самостійно задекларованою сумою податку на прибуток у розмірі 22734 грн (а.с.а.с. 65-67); Податкова декларація з податку на прибуток приватних підприємств № 9372925877 від 01 березня 2021 року за 2020 ріку з самостійно задекларованою сумою податку на прибуток у розмірі 198 грн (а.с.а.с. 69-71).

Самостійно задекларовані суми грошового зобов`язання залишаються відповідачем несплаченими в повному обсязі.

Працівниками контролюючого органу проведено камеральну перевірку відповідача з питань дотримання податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки №1193/07-16-55-04/30541464 від 13 квітня 2020 року (а.с.а.с. 83, 84).

На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0025085504 від 20 травня 2020 року, яким відповідачу нараховано суму штрафної санкції по платежу "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 6434 грн (а.с. 80).

Працівниками контролюючого органу проведено камеральну перевірку відповідача з питань дотримання податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки № 2111/07-16-55-12/30541464 від 29 липня 2019 року (а.с.а.с. 91-93).

На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0013825504 від 11 вересня 2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафної санкції по платежу "Податок на прибуток приватних підприємств" у розмірі 111754,59 грн (а.с.а.с. 86, 87).

Вищевказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались ні в адміністративному, ні в судовому порядку і залишаються ним не сплаченими в повному обсязі, відтак, є узгодженими.

Відповідно до статті 56 пункту 56.11 ПК України, не підлягає оскарженню податкове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до статті 57 пункту 57.3 ПК України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до статті 56 пунктів 56.1, 56.2, 56.12, 56.15, 56.18 ПК України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Якщо відповідно до цього Кодексу контролюючий орган самостійно визначає грошове зобов`язання платника податків за причинами, не пов`язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник податків має право на адміністративне оскарження рішень контролюючого органу протягом 30 календарних днів, що настають за днем надходження податкового повідомлення-рішення (рішення) контролюючого органу. Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов`язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов`язання, що оскаржується, вважається неузгодженою. З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Відтак, податковий борг по податковим повідомленням-рішенням є узгодженим.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 ПК України, податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Статтею 14 пунктом 14.1 підпунктом 14.1.175 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.162 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов`язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.1 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.2 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов`язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до статті 129 пункту 129.4 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов`язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Відповідно до статті 129 ПК України відповідачу проведено нарахування пені у розмірі 8989,38 грн та у розмірі 36618,29 грн по платежу "Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання водних об`єктів місцевого значення) " у розмірі 416,43 грн та по платежу "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 8572,95 грн.

Однак, вказана сума пені залишається відповідачем не сплачена в повному обсязі.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.153 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Згідно зі статтею 59 пунктом 59.1 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що позивачем з метою погашення податкового боргу було сформовано відповідачу податкову вимогу №450-17 від 24 березня 2017 року, яку було направлено на адресу відповідача засобами поштового зв`язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, однак даний лист був повернутий на адресу податкового органу у відповідності до довідки Ф.20. (а.с. 94).

Відповідно до статті 58 пункту 58.3 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений з поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

При цьому, з часу виставлення податкової вимоги податковий борг не переривався. Заперечень щодо суми податкового боргу або доказів його сплати відповідачем суду не надано.

Податковий борг відповідача підтверджений матеріалами справи, зокрема обліковою (інтегрованою) карткою платника податків та розрахунком податкового боргу (а.с.а.с. 15, 16, 19, 28, 29, 38, 41, 42, 44, 49, 50, 55, 57, 64, 68, 72-78, 88, 89).

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 102 пункту 102.4 ПК України, у разі якщо грошове зобов`язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв`язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов`язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Відповідно до статті 95 пункту 95.3 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 95 пункту 95.4 ПК України контролюючий на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Станом на час розгляду даної справи у суду відсутні докази сплати відповідачем даного податкового боргу.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, такі відповідачем не спростовані (відзиву на позов відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.

Застосоване судом законодавство – використане в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин.

Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд, –

УХВАЛИВ:

Позов Головного управління ДПС у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52, код ЄДРПОУ 43143065) до Приватного підприємства "Метаніка" (89221, Закарпатська область, Перечинський район, село Тур`ї Ремети, вул. Миру, буд. 27, код ЄДРПОУ 30541464) про стягнення податкового боргу – задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Метаніка" (89221, Закарпатська область, Перечинський район, село Тур`ї Ремети, вул. Миру, буд. 27, код ЄДРПОУ 30541464) за рахунок коштів, що належить Приватному підприємству "Метаніка" (89221, Закарпатська область, Перечинський район, село Тур`ї Ремети, вул. Миру, буд. 27, код ЄДРПОУ 30541464) на праві власності, в тому числі тих, які знаходять на рахунках у банківських установах податковий борг у розмірі 189763,42 (сто вісімдесят дев`ять тисяч сімсот шістдесят три гривні 42 копійок) грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.Є. Гаврилко