
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 жовтня 2021 р. Справа №200/13941/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ГУ ДПС у Донецькій області (ЄДРПОУ 43142826; 87515, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59) про скасування рішень та податкової вимоги, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ГУ ДПС у Донецькій області, в якому просить скасувати:
- рішення Головного Управління ДПС У Донецькій області про застосування фінансових санкцій від 31.05.2021 № 0006141/05-99-09/2398506119;
- податкову вимогу від 30.07.2021 № 0029647-1308-0520;
- рішення про опис майна у податкову заставу.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дану позовну заяву подано до Донецького окружного адміністративного суду з порушенням вищенаведених приписів Кодексу.
Завданням адміністративного судочинства, у відповідності до ч. 1 ст. 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту, зокрема, прав, свобод та інтересів фізичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Крім того, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
При ознайомленні зі змістом позовної заяви та доданими до неї доказами, судом встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 160 КАС України, оскільки містить безліч орфографічних помилок та неточностей, сплутані дати спірних рішень, що не дає змоги встановити зміст та обґрунтування позовних вимог.
Таким чином, в порушення вказаних вимог позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом її приведення у відповідність до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Згідно з ч. 4 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
За приписами частини першої та третьої статті 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Отже, в порушення вимог статей 46 і 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві в частині скасування рішень та податкової вимоги відповідачем зазначено ГУ ДПС в Донецькій області (ЄДРПОУ 43142826), яке не приймало оскаржуваних рішень.
Суб`єктом владних повноважень в даному випадку, щодо якого повинні бути звернені позовні вимоги, є Головне управління ДПС у Донецькій області (ЄДРПОУ ВП 44070187).
Отже, позивачу необхідно визначитись з належним відповідачем щодо позовних вимог про скасування рішень та податкової вимоги і вказати його у позовній заяві, зазначивши місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відомі номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.
Також, згідно п. 8 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вищезазначеної вимоги позивачем в позовній заяві не зазначена інформація щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, вважаю за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 160, 161, 169, 171, 172, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, –
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ГУ ДПС у Донецькій області про скасування рішень та податкової вимоги, - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали на усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- належним чином оформленої позовної заяви (у кількості учасників справи), приведеної у відповідність до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України (без орфографічних помилок та неточностей і наведенням правильних реквізитів спірних рішень), із зазначенням належного відповідача за позовними вимогами та його юридичної адреси, адреси місця знаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти;
- інформації про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
При невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Ушенко