Рішення № 100615847, 27.10.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2021
Номер справи
200/12926/21
Номер документу
100615847
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 жовтня 2021 р. Справа№200/12926/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Арестової Л.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

Приватного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування» (місцезнаходження: вул. О.Тихого, буд. 6, м. Краматорськ, Донецька область; код ЄДРПОУ: 00222999)

до Головного управління ДПС у Донецькій області (місцезнаходження: вул. Італійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька області; код ЄДРПОУ ВП: 44070187)

про визнання протиправним та скасування наказу про проведення перевірки Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування”,

В С Т А Н О В И В:

30 вересня 2021 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування» до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу ГУ ДПС у Донецькій області від 02.09.2021 року № 1531-п про проведення документальної планової виїзної перевірки Приватного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до положень пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо проведення документальної планової перевірки позивача було встановлено мораторій на проведення відповідної перевірки податковим органом ??з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), тому позивач вважає, що оскаржуваний наказ підлягає скасуванню.

Разом з позовом позивач подав заяву про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області від 02.09.2021 року № 1531-п про проведення документальної планової виїзної перевірки Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” (код за ЄДРПОУ 00222999) та заборони Головному управлінню Державній податковій службі у Донецькій області застосовувати адміністративний арешт до майна Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” (код за ЄДРПОУ 00222999), у тому числі на рахунки Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” (код за ЄДРПОУ 00222999) до набрання законної сили судовим рішенням у справі щодо його оскарження.

Ухвалою суду від 01 жовтня 2021 р. заяву позивача про забезпечення позову задоволено, зупинено дію наказу Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області від 02.09.2021 року №1531-п про проведення документальної планової виїзної перевірки Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” (код за ЄДРПОУ 00222999) до набрання законної сили судовим рішенням по справі, заборонено Головному управлінню Державній податковій службі у Донецькій області застосовувати адміністративний арешт до майна Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” (код за ЄДРПОУ 00222999), у тому числі на рахунки Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” (код за ЄДРПОУ 00222999) до набрання законної сили судовим рішенням по справі.

Іншою ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2021 р. позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження по справі, ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

19 жовтня 2021 року до суду надійшов від відзив Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області на позовну заяву, відповідно до якого відповідач заперечує проти позову, вказує, що документальна планова виїзна перевірка позивача призначена в передбачений законом спосіб із дотриманням необхідних процедур, що визначені Податковим кодексом України, також зазначив, що відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 89 «Про скорочення строків дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» скорочено строк дії обмежень встановлених п.52-2 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб: документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог п.77.4 ст.77 Кодексу, отже, наполягає безпідставності позовних вимог, просить суд у задоволенні позову відмовити.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступні обставини.

Відповідно до затвердженого плану – графіка проведення документальних планових перевірок на 2021 рік, який оприлюднено на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, на підставі наказу ГУ ДПС у Донецькій області № 1531-п від 02.09.2021 р. та повідомлення № 871/05-99-07-21 від 07.09.2021 року, керуючись п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст.77 ПК України з 28.09.2021 призначено документальну планову виїзну перевірку ПрАТ «КЗВВ» (код за ЄДРПОУ 00222999) за період з 01.01.2019 року по 30.06.2021 року з метою перевірки питань дотримання вимог податкового, валютного, іншого законодавства та за період з 01.01.2011 по 31.12.2020 з питань правильності нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування тривалістю 20 робочих днів.

Наказ Головного управління ДПС у Донецькій області № 1531-п від 02.09.2021 р. та повідомлення № 871/05-99-07-21 від 07.09.2021 р. направлені рекомендованим листом з повідомленням про вручення 08.09.2021 року із зазначенням дати початку проведення перевірки на податкову адресу платника податків. Згідно поштового відправлення отримані ПрАТ «КЗВВ» 14.09.2021.

З метою проведення документальної планової виїзної перевірки ПрАТ «КЗВВ»

фахівцями ГУ ДПС у Донецькій області 28.09.2021 здійснено вихід за податковою

адресою позивача ПрАТ «КЗВВ»: Донецька область, м. Краматорськ, вул. О.Тихого, 6 та пред`явлено направлення на перевірку та службові посвідчення, але позивачем відмовлено у допуску посадових осіб ГУ ДПС у Донецькій області для проведення перевірки повідомленням вих. № 26/849 від 28.09.2021 р., відповідно до якого позивач із посиланням на приписи пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України позивач вказав на незаконність наказу Головного управління ДПС у Донецькій області № 1531-п від 02.09.2021 р., у зв`язку з чим відповідно до п.81.2 ст.81 Кодексу складено Акт від 28.09.2021 № 784/05-99-07-21 “Про відмову в допуску до проведення/ відмову від проведення документальної планової виїзної перевірки”.

Вважаючи Наказ Головного управління ДПС у Донецькій області № 1531-п від 02.09.2021 р. протиправним, позивач звернувся до суду з цією позовною заявою.

Надаючи оцінку встановленим обставинам суд керується наступним.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - ПК України).

Як визначено п. п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

За приписами п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Підпунктом 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України встановлено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Відповідно до ст. 77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Порядок формування, затвердження плану-графіка та внесення змін до нього, а також перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків коли зміни пов`язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата не раніше 1 липня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року і не раніше 1 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому кварталі такого року.

Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок - до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).

Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 44 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п`яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п`яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу.

Забороняється проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов`язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати митних платежів, податків, зборів та єдиного внеску при виплаті (нарахуванні) доходів фізичним особам податку з доходів фізичних осіб та зобов`язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

Про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

У разі планування перевірок одного й того самого платника податків контролюючими органами та органами державного фінансового контролю у звітному періоді такі перевірки проводяться зазначеними органами одночасно. Порядок координації проведення таких перевірок та залучення до перевірок інших органів, передбачених законом, визначається Кабінетом Міністрів України.

Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна планова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.

Строки проведення документальної планової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.

Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної планової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу.

Порядок оформлення результатів документальної планової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року N 540-IX внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України доповнено пунктом 52-2, яким установлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:

документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту78.1 статті 78 цього Кодексу;

фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2,80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.

Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), та на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.

На період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.

Дію карантину введено постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року N 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 N 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" продовження дію карантину з 19 грудня 2020 р. до 28 лютого 2021 р. Постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 N 104 " Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" продовжено дію карантину до 30.04.2021 року (період в який було прийнято оскаржуваний наказ). Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 N 405 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" продовжено дію карантину до 30.06.2021 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 N 611 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" продовжено дію карантину до 31.08.2021. 11 серпня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про продовження адаптивного карантину, а також продовження режиму надзвичайної ситуації до 1 жовтня 2021 року.

Під дію мораторію, передбаченою вказаною нормою ПК України попадають планові перевірки.

Суд зазначає, що як на обґрунтування законності оскаржуваного наказу відповідач у своєму відзиві посилається на Постанову Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 89 «Про скорочення строків дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» скорочено строк дії обмежень встановлених п.522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб:

тимчасово зупинених документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18.03.2020 року та не були завершеними;

документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог п.77.4 ст.77 Кодексу;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп.78.1.1 та/або 78.1.4 п.78.1 ст.78 Кодексу, суб`єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів /послуг (із переліку ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних витрат дохідної частини Державного бюджету України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 квітня 200 року No 568);

документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп.78.1.12, 78.1.14,78.1.15,78.1.16 п.78.1 ст.77 Кодексу.

У зв`язку з наведеним суд зазначає, що норма п. 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України в частині обмежень на проведення планових перевірок є чинною та наразі не скасована. Жодних змін до неї законодавцем не вносилось. Карантин також діє.

Відповідно до п. 2.1 ст. 2 ПК України зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу.

Крім того, відповідно до п. 5.2. ст. 5 ПК України у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.

Пункт 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України є нормою вищої юридичної сили ніж Постанова Кабінету Міністрів України N 89 від 03.02.2021 року і суперечить останній, тому, у відповідності до п. 5.2 ПК України, саме норми ПК України підлягають застосуванню у спірних правовідносинах.

Змінити норми, встановлені ПК України, в тому числі і щодо зміни строків та компетенції проведення документальної планової виїзної перевірки можливо лише шляхом внесення відповідних змін до ПК України, як це передбачено п. 2.1 ст. 2 ПК України.

Отже, за наявності чинної норми пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України, прийняття оскаржуваного наказу № 1531-п від 02.09.2021 року "Про проведення документальної планової виїзної перевірки Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” у період дії карантину суперечить вимогам податкового законодавства, а тому є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Суд також не може залишити поза увагою той факт, що оскаржуваний наказ не містить у собі посилань на Постанову Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 89 «Про скорочення строків дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» як на підставу проведення документальної планової виїзної перевірки позивача, отже, в силу приписів ч.2 ст.77 КАС України відповідач не може посилатися на вказану Постанову Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 89 як на обґрунтування законності оскаржуваного наказу.

Щодо доводів відповідача про поширення мораторію саме на проведення документальних та фактичних перевірок, а не на їх призначення під час дії карантину та мораторію на проведення певних видів перевірок, суд зазначає, що виходячи з приписів Податкового кодексу України, що регламентують проведення документальних планових перевірок суб`єктів господарювання (ст. 77 ПК України), видання наказу про проведення документальної планової перевірки (п.77.4 ст.77 ПК України) є одним з необхідних передбачених ПК України етапів проведення перевірки, який не передбачає можливості призначення перевірки (виданням відповідного наказу контролюючим органом) без проведення безпосередньо перевірки обмежившись лише призначенням такої перевірки, тобто суд позбавлений можливості розглядати призначення перевірки та проведення перевірки як дві окремі процедури, оскільки призначення перевірки шляхом видання наказу передує безпосередньо проведенню перевірки, на користь чого свідчить факт виходу посадових осіб Головного управління ДПС у Донецькій області для проведення перевірки позивача на підставі оскаржуваного наказу та їх недопуск до проведення такої перевірки.

Відповідно до ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

За правилами частин 1, 5 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Таким чином суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Позивачем сплачено судовий збір в сумі 2 270, 00 гривень

Згідно вимог ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір сплачений позивачем при звернення до суду у сумі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2,6,90,132,139,193,242-244,246,255 КАС України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов Приватного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування» (місцезнаходження: вул. О.Тихого, буд. 6, м. Краматорськ, Донецька область; код ЄДРПОУ: 00222999) до Головного управління ДПС у Донецькій області (місцезнаходження: вул. Італійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька області; код ЄДРПОУ ВП: 44070187) про визнання протиправним та скасування наказу про проведення перевірки Приватного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати наказ ГУ ДПС у Донецькій області від 02.09.2021 року № 1531-п про проведення документальної планової виїзної перевірки Приватного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДПС у Донецькій області на користь Приватного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування» судовий збір у розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 (нуль) копійок.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 27 жовтня 2021 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Першого апеляційного адміністративного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Л.В. Арестова