Ухвала суду № 100609936, 27.10.2021, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
27.10.2021
Номер справи
911/2120/21
Номер документу
100609936
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"27" жовтня 2021 р. м. Київ Справа № 911/2120/21

м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108

Господарський суд Київської області

без виклику (повідомлення) сторін

Господарський суд Київської області, одноособово, у складі судді Саванчук С.О., розглянув матеріали

за позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця"

03680, м. Київ, вул. Тверська, буд. 5, код ЄДРПОУ 40075815

в особі регіональної філії "Південно-Західна залізниця" акціонерного товариства "Українська залізниця"

01601, м. Київ, вул. Лисенка, буд. 6, код ЄДРПОУ 40081221

до Управління соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації

08500, Київська обл., м. Фастів, пл. Соборна, буд. 1, код ЄДРПОУ 03190780

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Фастівська районна державна адміністрація

08500, Київська обл., м. Фастів, пл. Соборна, буд. 1, код ЄДРПОУ 04054642

про стягнення заборгованості

встановив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява (вх. №2136/21 від 20.07.2021) Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південно-Західна залізниця" акціонерного товариства "Українська залізниця" до Управління соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості.

Судом перевірено позовну заяву і додані до неї документи на відповідність вимогам статей 162, 164, 172, частині 5 статті 174, статті 175 Господарського процесуального кодексу України та встановлена їх невідповідність вимогам частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 21.07.2021 судом позовну заяву залишено без руху.

Через канцелярію Господарського суду Київської області від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків позову (вх. №18600/21 від 04.08.2021), відповідно до якого позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 19.08.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження.

Через канцелярію Господарського суду Київської області від Фастівської районної державної адміністрації Київської області надійшли письмові пояснення (вх. № 20882/21 від 07.09.2021).

Через канцелярію Господарського суду Київської області від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 21324/21 від 13.09.2021).

Через канцелярію Господарського суду Київської області від позивача надійшла відповідь на письмові пояснення (вх. № 22125/21 від 22.09.2021).

Через канцелярію Господарського суду Київської області від відповідача надійшли заперечення (вх. № 23619/21 від 11.10.2021).

За результатами розгляду долучених до матеріалів справи документів, суд зазначає таке.

Предметом позову є стягнення збитків на відшкодування послуг з пільгового перевезення окремих категорій громадян у приміському сполученні по залізничним станціям та посадочним платформам (Мотовилівка, Боярка, Вишневе), які розташовані на території Фастівського району Київської області за період з 01.01.2020 по 31.12.2020.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-IX "Про утворення та ліквідацію районів" у Київської області ліквідовано Києво-Святошинський район в межах якого знаходилось м. Вишеневе, на території якого розташована посадочна платформа Вишневе.

Пунктами 7, 8, 11 Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1321 від 16.12.2020 перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації); у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.

Перехід майна, майнових прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації; у разі утворення райдержадміністрації на території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та затвердження передавального акта комісії з реорганізації.

Райдержадміністрації, що припиняються, до складу яких входять структурні підрозділи із статусом юридичної особи публічного права, після набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації, а у разі створення райдержадміністрацій на території новоутвореного району - після державної реєстрації створення райдержадміністрацій видають акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права. В акті про реорганізацію визначається її спосіб, заходи з реорганізації, строк її завершення та інші необхідні умови.

Згідно з додатком №2 до розпорядження Кабінету Міністрів України №1635-р від 16.12.2020 «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» Бучанська районна державна адміністрація Київської області утворена як нова юридична особа публічного права.

Постановою Верховної Ради України від 807-IX від 17.07.2020 «Про утворення та ліквідацію районів» утворено Бучанський район (з адміністративним центром у місті Буча) у складі територій Білогородської сільської, Бородянської селищної, Борщагівської сільської, Бучанської міської, Вишневої міської, Гостомельської селищної, Дмитрівської сільської, Ірпінської міської, Коцюбинської селищної, Макарівської селищної, Немішаївської селищної, Пісківської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Частиною 4 статті 75 Господарського процесуального кодексу України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 30.08.2021 (яка набрала законної сили) у справі № 910/3905/21 визначено, що: «відповідно до п. 8 розпорядження Бучанської районної державної адміністрації №3 від 01.04.2021 Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації є правонаступником публічно-владних повноважень, майна, прав та обов`язків, зокрема, Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області. Отже, з огляду на зазначені вище законодавчі приписи, суд дійшов висновку, що Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області є правонаступником майна, прав та обов`язків Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області».

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області на підставі статті 50 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на те, що позовна заява містить вимогу про стягнення збитків за надані послуги на посадочній платформі Вишневе, а рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки третьої особи.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до пунктів 7, 9 Порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2009 № 1359) сума недоотриманих коштів включається до місячної станційної звітності області, на території якої був придбаний пільговий проїзний документ (квиток), незалежно від місця проживання (навчання) пасажира.

На підставі місячної станційної звітності залізниці складають облікову форму про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, витрати на перевезення яких відшкодовуються з державного або місцевих бюджетів, згідно з додатком.

Для компенсації недоотриманих коштів облікова форма складається окремо для органу виконавчої влади, який є головним розпорядником бюджетних коштів, передбачених на цю мету державним бюджетом, та органу виконавчої влади, який є головним розпорядником коштів, виділених місцевим бюджетом.

Відповідно до частини 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Зважаючи на вищевказані вимоги законодавства та обставини справи, у зв`язку із ненаданням позивачем таких доказів до матеріалів справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для витребування у позивача облікових форм (станційної звітності) про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, витрати на перевезення яких відшкодовуються з державного або місцевих бюджетів по залізничним станціям та посадочним платформам (Мотовилівка, Боярка, Вишневе) за період з 01.01.2020 по 31.12.2020.

Відповідно до частини 6 статті 250 Господарського процесуального кодексу України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

З урахуванням вищенаведених обставин, необхідністю залучення третьої особи та витребування доказів, суд, керуючись основними принципами та завданнями господарського судочинства, сприяючи реалізації сторонами справи прав, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, дійшов висновку про наявність підстав для здійснення переходу від спрощеного позовного провадження до розгляду справи №911/2120/21 за правилами загального позовного провадження та призначення підготовчого засідання у справі.

Керуючись статтями 50, 161, 234, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Здійснити перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду справи № 911/2120/21 за правилами загального позовного провадження.

2. Справу призначити до розгляду в підготовчому засіданні на 23.11.2021 о 16:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 16/108, зал судових засідань № 2).

3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову на стороні відповідача Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області (08292, Київська обл., місто Буча (пн), вул. Енергетиків, буд. 1-А, код ЄДРПОУ 44370884).

4. Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Бучанській районній державній адміністрації Київської області строк для подання пояснень третьої особи суду та надіслання їх копій іншим учасникам справи - до 12.11.2021.

5. Встановити учасникам справи строк на подання відповідей на пояснення третьої особи - Бучанської районної державної адміністрації Київської області до 23.11.2021.

6. Зобов`язати позивача надіслати третій особі - Бучанській районній державній адміністрації Київської області копію позовної заяви і доданих до неї документів та докази цього надати суду - в строк до 05.11.2021.

7. Витребувати у позивача облікові форми (станційної звітності) про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, витрати на перевезення яких відшкодовуються з державного або місцевих бюджетів по залізничним станціям та посадочним платформам (Мотовилівка, Боярка, Вишневе) за період з 01.01.2020 по 31.12.2020 в строк до 12.11.2021.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 27.10.2021 та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Суддя С.О. Саванчук