Ухвала суду № 100609835, 25.10.2021, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
25.10.2021
Номер справи
910/15263/21
Номер документу
100609835
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

25.10.2021Справа № 910/15263/21

за заявою Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС

(ідентифікаційний код ВП: 44116011)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест»

(ідентифікаційний код: 40104243)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Суддя Омельченко Л.В.

За участю секретаря судового засідання Марюхни Ю.А.

Особи, які беруть участь у справі:

від заявника - Шаповал Є.Ю., самопредставництво суб`єкта владних повноважень

від боржника - не з`явився

за участю арбітражного керуючого Загороднього О.М.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС (ідентифікаційний код ВП: 44116011), звернулось до Господарського суду м. Києва із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243) у зв`язку з наявною заборгованістю у розмірі 120 379 489,00 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.09.2021 було прийнято до розгляду заяву Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС (ідентифікаційний код ВП: 44116011), про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243), підготовче засідання суду призначено на 04.10.2021 о 13:00, здійснено виклик для участі у судовому засіданні представників заявника, боржника та арбітражного керуючого Загороднього Олексія Михайловича, зобов`язано заявника надати у засідання суду оригінали документів, копії яких приєднано до поданої ним заяви, а також додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243) надати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з додатками, складений відповідно до ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства та з урахуванням п. 6 ст. 39 цього Кодексу, встановлено копію ухвали направити заявнику, боржнику, арбітражному керуючому Загородньому Олексію Михайловичу, органу державної виконавчої служби, державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.

20.09.2021 через відділ діловодства суду від арбітражного керуючого Загороднього О.М. надійшла заява про його згоду на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» із додатковими документами до неї.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.10.2021 було відкладено підготовче засідання суду на 25.10.2021 о 12:45, здійснено виклик для участі у судовому засіданні представників заявника та боржника, копію ухвали надіслано заявнику та боржнику.

У судове засідання 25.10.2021 з`явився представник заявника, який надав пояснення по суті поданої заяви, просив суд відкрити проводження у справі про банкрутство із відповідними правовими наслідками.

Присутній у судовому засіданні арбітражний керуючий Загородній О.М. не заперечував проти призначення його розпорядником майна у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест».

Отже, повно та всебічно дослідивши надані до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Головним управлінням ДПС у м. Києві (відокремлений підрозділ ДПС) докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» було зареєстровано як юридичну особу у 2015 році.

Станом на час проведення підготовчого засідання місцезнаходженням юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вказано: 02191, м. Київ, вул. Бойченка,14 кв. 219; ідентифікаційний код: 40104243.

Відповідно до наявного у матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - засновниками (учасниками) юридичної особи є: «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)» - Скворцов Віталій Миколайович ( АДРЕСА_1 , розмір внеску до статутного фонду (грн): 0; ОСОБА_1 , країна громадянства: Україна, місцезнаходження: АДРЕСА_2 , розмір внеску до статутного фонду (грн): 120100,00.

Основним видом діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є неспеціалізована оптова торгівля.

На підтвердження викладених у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство обставин заявником було надано наступні документи: докази сплати судового збору, докази сплати авансування арбітражному керуючому, докази направлення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство на адресу боржника, оригінал довідки про заборгованість боржника станом на 02.04.20121 № 12627/5/26-15-13-04-16 від 27.04.2021, ідентифікаційні дані платника податків, розрахунки заборгованості боржника за видами податків, інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо боржника, витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна на запит органу державної влади, копія відсутності за місцезнаходженням від 11.02.2021, копію Рішення окружного адміністративного суду міста Києва від 02.11.2020 у справі № 640/20107/20, копіяю Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.06.2019 у справі № 640/18761/18, копію запитів та відповідей на них щодо пошуку майна боржника.

Як вбачається із поданої заяви про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест», у останнього існує непогашена заборгованість перед заявником - Головним управлінням Державної податкової служби у м. Києві (відокремлений підрозділ ДПС) у розмірі 120 302 789,09 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Відповідно до п. 1.63.17 наказу ДФС України від 19.10.2016 року № 875 «Про функціональні повноваження структурних підрозділів Головних управлінь територіальних органів ДФС» у редакції наказу ДФС України від 06.02.2017 року № 57 зі змінами відповідні функції, що здійснювались раніше державними податковими інспекціями, покладено на Головні управління територіальних органів ДФС, у зв`язку з чим ГУ ДФС у м. Києві виступає кредитором боржника.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення ДПС України та ДМС України» утворено Державну податкову службу України шляхом реорганізації Державної фіскальної служби України. 06.03.2019 Постановою Кабінету Міністрів України № 227 «Про затвердження положень ДПС України та ДМС України» затверджено положення ф про Державну податкову службу України.

У зв`язку з реорганізацією ГУ ДФС у м. Києві та згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року № 537 ГУ ДФС у м. Києві приєднано до ГУ ДПС у м. Києві. Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р функції і повноваження ДФС, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

У подальшому на виконання вимог наказу ДПС від 30.09.2020 № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», Наказом ДПС від 12.11.2020 № 643 затверджено Положення про Головне управління ДПС у м.Києві.

Пунктом 1 Положення про Головне управління ДПС у м.Києві, затвердженого наказом ДПС від 12.11.2020 № 643 встановлено, що Головне управління ДПС у м.Києві, як відокремлений підрозділ ДПС (ідентифікаційний код ВП: 44116011) є територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України та забезпечує реалізацію повноважень на території м.Києва. Також, Головне управління у м.Києві є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління у м.Києві (ідентифікаційний код: 43141267).

Розглянувши подані заявником документи, судом встановлено, що сума податкового боргу з пені за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД у розмірі 85 784 406,04 грн виникла у боржника на підставі донарахованих контролюючим органом сум податкових зобов`язань, згідно прийнятих податкових повідомлень - рішень № 0002161406 від 18.01.2019 та № 0002161406 від 18.01.2019, а також нарахованих штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату, але не сплачених у визначеному законом порядку; сума податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 31 739 556,90 грн виникла на підставі самостійно поданої податкової звітності та донарахованих контролюючим органом сум податкових зобов`язань, згідно прийнятого податкового повідомлення - рішення № 0152615147 від 18.01.2019, а також нарахованих штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату, але не сплачених у визначеному законом порядку; сума податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 2 618 926, 90 грн виникла на підставі донарахованих контролюючим органом сум податкових зобов`язань, згідно прийнятих податкових повідомлень - рішень № 0001194208 від 18.01.2019 та № 0001184208 від 18.01.2019, а також нарахованих штрафних санкцій за несвоєчасну сплату, але не сплачених у визначеному законом порядку; сума податкового боргу з військового збору у розмірі 159 899,25 грн виникла на підставі донарахованих контролюючим органом сум податкових зобов`язань, згідно прийнятого податкового повідомлення - рішення № 0001204208 від 18.01.2019, а також нарахованих штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату, але не сплачених у визначеному законом порядку.

Головне управління ДПС у м. Києві (правонаступником якого є Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС) було подано адміністративні позови до Окружного адміністративного суду м. Києва щодо стягнення заборгованості з ТОВ «Фармтрейдінвест».

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.06.2019 у справі № 640/18761/18 позов контролюючого органу задоволено, вирішено стягнути з «Фармтрейдінвест» заборгованість у розмірі 3 859,00 грн та від 02.11.2020 у справі № 640/20107/20 позов контролюючого органу задоволено, вирішено стягнути з «Фармтрейдінвест» заборгованість у розмірі 120 298 930,00 грн.

У зв`язку з несплатою боржником заборгованості Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (як відокремлений підрозділ ДПС) звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно до ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов`язкових платежів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу або іншої заборгованості у встановленому законодавством порядку.

З наданих заявником доказів судом було встановлено, що Головним управлінням ДПС у м. Києві були здійсненні заходи щодо стягнення коштів з рахунків платника, проте здійснені заходи не призвели до погашення заборгованості, інкасові доручення були повернені банком без виконання.

ГУ ДПС у м. Києві було направлено ряд запитів, спрямованих на пошук майна боржника, за рахунок якого можливо було б задовольнити вимоги.

Так, згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, Головного управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів у м. Києві, Головного управління Держпраці у Київській області, Регіонального сервісного центру МВС України, Державного космічного агентства України, Державної служби України з безпеки на морському та річковому транспорті, AT «Укрзалізниця» інформація щодо активів даного суб`єкта відсутня, що унеможливлює здійснення заходів стягнення заборгованості, передбачених п. 95.6 ст. 95 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Стягнення готівкових коштів здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України від 29-го грудня 2010 № 1244 «Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу». Реалізація положень зазначеного порядку передбачає проведення вилучення готівки безпосередньо за місцем знаходження підприємства та готівкових коштів з каси підприємства (РРО).

Згідно відомостей наявних баз даних ДПС реєстратори розрахункових операцій боржником не реєструвались.

Зазначені обставини перешкоджають здійсненню заходів зі стягнення заборгованості, передбачених п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України.

Згідно п. 95.22 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган звертається до суду щодо стягнення з дебіторів платника податку, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючі органи, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків.

Механізм стягнення з дебіторів платника податку передбачено «Порядком використання дебіторської заборгованості та/або майна юридичної особи як джерел погашення податкового боргу платника податків та/або відокремленого підрозділу юридичної особи» від 16.06. 2017 за № 585. Положення зазначеного Порядку передбачають безпосередній контакт з посадовими особами підприємства з метою укладання договору про переведення права вимоги дебіторської заборгованості платника податків на контролюючий орган та наявність всіх необхідних первинних та фінансових документів, завірених належним чином.

Як вбачається з наданих заявником доказів, остання фінансова звітність була подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» до контролюючих органів у 2016 році, на теперішній час підприємство не звітує, не здійснює господарську діяльність, відомості щодо місцезнаходження бухгалтерських документів і посадових осіб підприємства відсутні, що в свою чергу унеможливлює здійснення заходів зі стягнення заборгованості, передбачених п. 95.22 ст. 95 Податкового кодексу України.

Отже, ГУ ДПС у м. Києві та його територіальними органами вжито заходів щодо стягнення боргу, які до стягнення наявної заборгованості не призвели.

Крім того, відповідно до глави 19 розділу V ст. 256-257 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 року № 435-IV (зі змінами та доповненнями) позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу де загальна позовна давність встановлена у три роки.

Враховуючи, що у зазначеній дебіторської заборгованості минув строк позовної давності, вона не може бути джерелом сплати грошових зобов`язань такого платника податків.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу.

Відповідно до ч. 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14-ти днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

При цьому, суд також зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

Наразі судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази задоволення боржником у повному обсязі вимог кредитора, які містяться у заяві про порушення провадження у справі про банкрутство.

При цьому, судом зазначається, що відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.

З урахуванням викладеного, сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармінвест» перед Головним управлінням Державної податкової служби у м. Києві (як відокремлений підрозділ ДПС) визнається судом у розмірі 19 926 243,73 грн, без урахування штрафних санкцій та пені у розмірі 100 376 545,36 грн.

Відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

Пунктом 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, у редакції згідно Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» від 05.06.2020, який набрав чинності 17.10.2020, встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.

Так, з матеріалів справи вбачається, що заявником було надано кандидатуру арбітражного керуючого Загороднього Олексія Михайловича для призначення його розпорядником майна боржника у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест».

Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, заява від арбітражного керуючої Загороднього Олексія Михайловича була подана останнім через відділ діловодства суду 20.09.2021 та міститься в матеріалах справи.

Відомостей про те, що арбітражний керуючий Загородній Олексій Михайлович здійснював управління боржником або ж є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів, судом не встановлено, не встановлено також обмежень, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута, кандидатура арбітражного керуючого не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у вказаній статті.

При цьому, судом зазначається, що відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12-ть місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі. У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі. (абз. 6,7 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства).

Судом встановлено, що в матеріалах справи наявна копія платіжного доручення № 4389 від 13.09.2021 на суму 54 000,00 грн на підтвердження перерахування заявником грошових коштів на депозитний рахунок Господарського суду міста Києва з метою авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Отже, суд дійшов висновку про можливість призначення розпоряднику майна боржника грошової винагороди у відповідності до положень ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство та закінчення підготовчого засідання.

Керуючись ст. ст. 28, 34, 39, 41, 44, 45 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. ст. 12, 74, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243).

2. Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС (ідентифікаційний код ВП: 44116011), до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243) у розмірі 19 926 243,73 грн.

3. Увести мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243).

4. Увести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243).

5. Призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243) арбітражного керуючого Загороднього Олексія Михайловича (свідоцтво № 1505 від 16.07.2013).

6. Встановити оплату послуг арбітражному керуючому Загородньому Олексію Михайловичу (свідоцтво № 1505 від 16.07.2013) у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника.

7. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

8. Встановити розпоряднику майна боржника строк до 15.12.2021 для подачі до Господарського суду м. Києва відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення щодо складеного реєстру по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), реєстру вимог кредиторів відповідно до норм чинного законодавства, а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.

9. Визначити дату проведення попереднього судового засідання у справі на 10.01.22 о 12:00. Засідання суду відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 7.

10. Встановити розпоряднику майна боржника строк до 24.12.2021 для проведення інвентаризації майна боржника.

11. Офіційно оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармтрейдінвест» (ідентифікаційний код: 40104243) у встановленому законодавством порядку.

12. Зобов`язати розпорядника майна боржника виконати вимоги п. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, докази чого надати суду.

13. Копію ухвали надіслати заявнику, боржнику, засновникам (учасникам) боржника, розпоряднику майна боржника, органу доходів і зборів, державному реєстратору за місцезнаходженням боржника, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.

Ухвала набрала законної сили 25.10.2021, може бути оскаржена у відповідності до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст складено 27.10.2021

Суддя Л.В. Омельченко