
Справа№ 953/13848/21
н/п 3/953/3328/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" жовтня 2021 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Зуб Г.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного управління ДПС у Харківській області ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ «АПК «Новаагро», мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
06 травня 2021 року при позаплановій виїзній перевірці ТОВ «АПК «Новаагро», код ЄДРПОУ 40557237, встановлено, що ОСОБА_1 , яка є головним бухгалтером ТОВ «АПК «Новаагро» є відповідальною за фінансово-господарську діяльність підприємства за період з 02.10.2017 року по день підписання акту перевірки, та вчинила порушення вимог абз. "а" п. 198.1, абз. 1 і 2 п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.2, п. 200.4 ст. 200 ПК України від 02.12.2010 із змінами та доповненнями, що призвело до завищення податкового кредиту з ПДВ всього у сумі 8533747 грн., в тому числі за жовтень 2020 року у сумі 1026171 грн., за листопад 2020 року у сумі 2167969 грн., за грудень 2020 року у сумі 5339607 грн. Вказане призвело до заниження суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України, всього у сумі 8470513 грн., в тому числі за жовтень 2020 року у сумі 976459 грн., за листопад 2020 року у сумі 2167402 грн., за грудень 2020 року у сумі 5326652 грн., та завищено суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду всього у сумі 63234 грн., в тому числі за грудень 2020 року в сумі 63234 грн.
В судове засідання правопорушник ОСОБА_1 не з`явилась, про дату, час, місце судового розгляду повідомлена у встановленому законом порядку, тому суд вважає за можливе розглянути вказаний матеріал у її відсутність.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Частина перша статті 163-1 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №731/20-40-07-27 від 08.07.2021 року, факт порушення було встановлено актом перевірки від 06.05.2021 №7636/20-40-07-27-06/40557237, в якому зазначено дату і час правопорушення: 20.11.2020 о 16:58; 18.12.2020 о 18.22, 20.01.2021 о 16.14, що і підтверджується також і самим актом перевірки.
Відповідно до ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у ч.3 та 4 ст.38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).
Враховуючи вимоги ст.38 КУпАП, адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер.
Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому ст.38 КУпАП встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження у справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст.247 КУпАП).
Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов`язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків.
Таким чином, триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад, виявлення таких порушень: відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов`язкову форму обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку об`єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов`язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів).
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Як випливає з матеріалів справи, порушення податкового законодавства в даному випадку є триваючими, були виявлені в ході перевірки дотримання податкового законодавства 06 травня 2021 року, та стягнення можливо бути накладене на правопорушника судом в строк до 06 серпня 2021 року включно, тобто строк передбачений ст.38 КУпАП сплив.
На підставі наведеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд вважає факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП є доведеним, однак правопорушник не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, оскільки на час розгляду матеріалу судом минули строки накладення адміністративного стягнення передбачені ст. 38 КУпАП, а тому у відповідності зі ст. 247 п. 7 КУпАП, провадження по дійсній справі підлягає закриттю.
Відповідно до вимог ст. 247 п.7 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КпАП України.
Керуючись ст.ст. 163-1 ч.1, 247 п. 7, 283, 284, 246, 248 КУпАП , -
П О С Т А Н О В И В :
Провадження по адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 163-1 ч.1 КУпАП - закрити, у зв`язку з закінченням терміну притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СУДДЯ Г.А. ЗУБ