Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"15" червня 2010 р. Справа № 03/876
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Єфіменка В.В.,
з секретарем Макарченко Н.П.;
за участю представників сторін:
від позивача : Бобошко О.М. за довіреністю,
від 1 відповідача : Науменко М.С. за довіреністю;
від 2 відповідача: Науменко М.С. за довіреністю;
від 3 відповідача: Горяченко І.В. за довіреністю не зявився;
від 3 особи (Черкаської міської ради) Науменко М.С. за довіреністю;
від 3 особи (Департаменту бюджетної політики Виконавчого комітету Черкаської міської ради) Король А.М. за довіреністю;
від 3 особи (Головного фінансового управління Черкаської обласної державної адміністрації) не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом Одеської залізниці, м.Одеса
до 1 відповідача - Департаменту житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради,
до 2 відповідача - виконавчого комітету Черкаської міської ради,
до 3 відповідача - Головного управління державного казначейства у Черкаській області
ІІІ особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
- Черкаська міська рада;
- Департамент бюджетної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради;
- Головне фінансове управління Черкаської обласної державної адміністрації,
про стягнення 315 954 грн. 47 коп., -
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення з відповідача збитків в сумі 315 954 грн. 47 коп. від перевезення пільгових категорій громадян залізничним транспортом за період з жовтня по грудень місяці 2009 року з тих мотивів, що розпорядник бюджетних коштів, призначених на компенсацію вищеназваних збитків Департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради відмовляється здійснювати виплати Одеській залізниці.
Представник позивача у судовому засіданні заявлені вимоги підтримав повністю з мотивів, викладених в позовній заяві.
Перший відповідач у відзиві на позов та його представник в судовому засіданні заявлених вимог не визнав, просив у позові відмовити повністю вважаючи вимоги позивача необгрунтованими та незаконними, мотивуючи тим, що враховуючи кризовий матеріальний стан та потреби міського електротранспорту та інших перевізників пільгових категорій громадян міста, дотримуючись умов договору, листом від 08.04.2009 № 123-вих відповідач був змушений повідомити позивача про розірвання з 10.05.2009 договору в односторонньому порядку.
Відповідно до порядку зміни та розірвання господарських договорів, закріпленого ст. 188 Господарського кодексу України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Умовами договору, а саме п.5.2, сторони передбачили, що договір може бути розірваний за ініціативою однієї із сторін, або якщо одна із сторін чи обидва порушують його умови. Сторона, яка є ініціатором розірвання договору попереджає іншу не менше як за 30 днів.
Перший відповідач вважає, що оскільки з позивачем не укладався договір на компенсацію збитків від перевезення пільгових категорій громадян у внутрішньодержавному та міждержавному сполученні, то він не зобовязаний відшкодовувати позивачу ці збитки.
Представник другого відповідача позовні вимоги не визнав з аналогічних мотивів.
Представник третьої особи (Черкаська міська рада) заперечував проти заявлених позовних вимог.
Третій відповідач (Головне управління державного казначейства у Черкаській області) у відзиві на позов та його представник у судовому засіданні пояснив, що ч.1 ст. 21 Бюджетного кодексу України встановлюється, що для здійснення програм та заходів, які проводяться за рахунок коштів бюджетного, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. Відповідно до ст. 22 Бюджетного кодексу та п.3 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів виконання державних програм соціального захисту населення за субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.02010 № 256 головними розпорядниками коштів місцевого бюджету є виконавчі органи рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення. Головним розпорядником коштів відповідно до законодавства був виконавчий комітет Черкаської міської ради, який делегував свої повноваження в частині виплат на компенсацію за пільговий проїзд Департаменту житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради. Питання делегування повноважень не належать до компетенції органів Державного казначейства України.
На підставі звіту про надання та використання місцевими бюджетами дотацій та субвенцій, отриманих з державного бюджету по бюджету м.Черкаси станом на 01.01.2010 надійшло та використано коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг звязку та інших передбачених законодавством пільг(крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого і рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в 2009 році 13075126,38 грн.
Відповідно до п.2.12 Порядку обліку зобовязань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства України, затвердженого наказом Державного казначейства України від 09.08.2004 №136, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.08.2004 за № 1068/9667, відповідальність за взяті зобовязання, їх зміст, правильність оформлення та достовірність інформації, уключеної до реєстрів, своєчасність реєстрації зобовязань та фінансових зобовязань несуть розпорядники бюджетних коштів.
Від третьої особи - Головного фінансового управління Черкаської обласної державної адміністрації надійшло письмове пояснення, в якому зазначено, що обласною радою на 2009 рік передбачено субвенцію бюджету міста Черкаси на надання пільг з послуг звязку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у розмірі 13080064 грн., а Черкаським міським бюджетом використано 13075126 грн. 38 коп. Представник третьої особи в судове засіданні не зявився.
Департамент бюджетної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради у відзиві на позов та його представник у судовому засіданні заявлених вимог не визнали повністю посилаючись на те, що кошти на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на 2009 рік були використані у міському бюджеті в повному обсязі відповідно до встановлених бюджетних призначень, затверджених рішеннями Черкаської міської ради від 17.02.2009 № 4-971 «Про міський бюджет на 2009 рік»та від 24.12.2009 №5-346 «Про внесення змін до рішення міської ради від 17.02.2009 «4-971 «Про міський бюджет на 2009 рік».
Справа розглядається за наявними матеріалами.
Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, та подані сторонами докази, приходить до наступного.
25 вересня 2008 року Одеська залізниця через Шевченківську дирекцію залізничних перевезень, листом № 659 повідомила міського голову міста Черкаси про те, що згідно із ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт»та постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету», необхідно вирішити питання про виділення у місцевому бюджеті на 2009 рік для погашення збитків Шевченківської дирекції залізничних перевезень Одеської залізниці за проїзд пільгових категорій населення залізничним транспортом в сумі 1046000 грн., в тому числі в приміському сполученні 630000 грн. і внутрішньодержавному сполученні 416000 грн. Прогнозні розрахунки на 2009 рік додано (а.с.80).
З матеріалів справи вбачається, що за 3 місяці (жовтень-грудень) 2009 року позивачем було здійснено перевезення пільгових категорій пасажирів по території м. Черкаси на загальну суму 315 945 грн. 47 коп., а саме:
-у внутрішньодержавному та міждержавному залізничному сполученні перевезені 3175 осіб пільгових категорій громадян на загальну суму 122298,56 грн.;
-у приміському залізничному сполученні перевезено 51339 осіб пільгових категорій громадян на загальну суму 193646,91 грн.
Загальна сума збитків Одеської залізниці за жовтень-грудень 2009 року від перевезення пільгових категорій пасажирів залізничним транспортом склала 315 945 грн. 47 коп.
Згідно ч.6 ст.306 ГК України відносини, повязані з перевезенням пасажирів та багажу, регулюються Цивільним кодексом України та іншими нормативно правовими актами.
У відповідності із ст.11 ЦК України цивільні права та обовязки виникають безпосередньо з актів органів державної влади.
Право позивача на одержання компенсацій передбачено Законом України “Про залізничний транспорт”, “Про державний бюджет на 2009 рік”, Постановою КМУ від 22.04.1997 р № 379 “Про заходи щодо поліпшення транспортного обслуговування населення та виготовлення транспортних засобів для перевезення пасажирів”, Постановою КМУ від 04.03.2002 р. № 256 “Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету”.
Відповідно до ст. 42 Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік” компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюється шляхом надання субвенції з державного бюджету України місцевим бюджетам. Статтею 2 Бюджетного кодексу України встановлено, що субвенція це міжбюджетний трансферт для використання на певну мету.
Підпунктом “б” п.4 ст.89 Бюджетного кодексу України передбачено, що до видатків, які здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення державних програм соціального захисту, зокрема на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України “Про транспорт” відшкодування збитків від безоплатних перевезень пільгових категорій громадян регулюється нормативними актами Кабінету Міністрів України, зокрема Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого Постановою КМУ від 04.03.2002 № 256 (далі Порядок).
Вищезазначеним Порядком, саме на головних розпорядників коштів місцевих бюджетів покладається обовязок щодо здійснення розрахунків з підприємствами залізничного транспорту за здійснені перевезення окремих категорій населення залізничним транспортом з застосуванням пільгових тарифів. П.5 встановлено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів (тобто - відповідач) щомісяця готують дані про нараховані суми щодо пільг, компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами постачальниками відповідних послуг і направляють їх до фінансових органів районних держадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського, Автономної Республіки Крим і обласного значення) до 15 числа місяця, що настає за звітним.
Пунктом 3 Порядку та п. 3 ч. 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України визначено, що головними розпорядниками коштів місцевого бюджету на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення. Головні розпорядники коштів місцевого бюджету визначаються рішенням про місцевий бюджет.
Ч. 1 ст. 11 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначено, що виконавчими органами рад є їх виконавчі комітети.
Розпорядником коштів, що були виділені з державного бюджету через обласний бюджет до бюджету м. Черкаси на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в 2009 році, був Департамент житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради.
З матеріалів справи вбачається, що 27.02.2009 між позивачем та Департаментом житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради було укладено договір № 4-18/23 на державне замовлення по компенсації збитків від перевезення окремих пільгових категорій громадян у приміському пасажирському сполученні на 2009 рік (а.с. 76-77).
04.03.2009 між цими сторонами було підписано протокол розбіжностей до цього договору, 08.04.2009 листом Департаментом житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради від 08.04.2009 № 123 повідомлено було позивача про розірвання договору в односторонньому порядку з 10.05.2009 (а.с. 78-79).
30.03.2009 до позивача від Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради надійшов лист за вих. № 111, яким повідомлено Одеську залізницю про те, що Департамент житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради являється правонаступником Виконавчого комітету Черкаської міської ради. А листом від 08.04.2009 позивач повідомлений про те, що з 01.01.2009 Департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради став головним розпорядником бюджетних коштів по перевезенню пільгових категорій пасажирів.
Посилаючись на потреби міського електротранспорту, а також факт розірвання договору на державне замовлення по компенсації збитків від перевезення окремих пільгових категорій громадян у приміському пасажирському залізничному сполученні на 2009 рік № 4-18, Черкаська міська рада, відповідно до пункту 23 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Бюджетного кодексу України, своїм рішенням від 24.12.2009 № 5-346 «Про внесення змін до рішення міської ради від 17.02.2009 № 4-971 «Про міський бюджет на 2009 рік», в межах субвенції з державного бюджету по розпоряднику коштів, перерозподілила видатки споживання у сумі 570,0 тис. грн. з КФКВ 170302 «Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті» на КФКВ 170602 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд електротранспортом окремим категоріям громадян». Суд враховує, що позивач будучи державним підприємством, систематично намагався вирішити з відповідачем питання щодо перерахування виділених з Державного бюджету України коштів, необхідних для компенсації за проїзд пільгових категорій громадян у 2009 році. Зокрема, на протязі 2009 року представниками Одеської залізниці проведено декілька спільних нарад з представниками Черкаської обласної державної адміністрації та Виконавчого комітету Черкаської міської ради з приводу компенсації збитків за перевезення пільгових категорій громадян та погашення заборгованості за перевезення пільгових категорій громадян в 2009 році.
Як вбачається з матеріалів справи Департамент житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради систематично повертав Одеській залізниці пакети документів, що підтверджували факти перевезень і наявність збитків (а.с. 33-34).
На виконання ухвали господарського суду Черкаської області від 07.05.2010 Головне фінансове управління облдержадміністрації повідомило суд про таке:
Відповідно до ст. 89 Бюджетного кодексу України компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян, у т.ч. залізничним транспортом, здійснюється з районних бюджетів та бюджетів міст обласного значення за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян (далі - субвенція). Розподіл субвенції між регіонами області затверджується рішенням обласної ради про обласний бюджет на відповідний рік. Планування видатків, які фінансуються за рахунок цієї субвенції, у т.ч. і компенсаційні виплати залізничному транспорту, належить до компетенції місцевих органів влади та місцевого самоврядування і затверджується рішенням відповідної місцевої ради.
Рішенням обласної ради від 23.01.2009 № 25-2/V «Про обласний бюджет на 2009 рік»передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 14417300 грн., з яких фактично профінансовано 13080064 грн., або 90,7% до річних призначень. Фінансування в сумі 8778764 грн. проведено шляхом перерахування готівкових коштів та 4301300 грн. кліринговими розрахунками (безготівковими коштами) у Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 № 20. За даними звітності Державного казначейства України у Черкаській області Черкаським міським бюджетом використано 13075126,38 грн., тобто 4937,62 грн. списано в останній робочий день бюджетного року до державного бюджету, як це передбачено чинним законодавством.
Готівкові кошти перераховувались міському бюджету відповідно до платіжних доручень, централізовані розрахунки проводились відповідно до спеціальних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків за електроенергію шляхом погашення заборгованості підприємств-надавачів пільгових послуг за спожиту електроенергію згідно із зведеними реєстрами (а.с.42).
Суд приходить до висновку, що у 2009 році існувала реальна можливість отримання позивачем з Черкаського міського бюджету в повному обсязі коштів, необхідних для компенсації збитків внаслідок забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян.
Аналізуючи доводи першого відповідача щодо розірвання договору від 27.02.2009 № 4-18/23 суд приходить до наступного.
Ст. 188 ГК України встановлено, що зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
П. 5.2 вищеназваного договору сторони передбачили, що договір може бути розірваний за ініціативою однієї із сторін, або якщо одна із сторін чи обидві порушують його умови.
Доказів порушення Одеською залізницею умов договору № 4-18/23 від 27.02.2009 Департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради суду не надав. Також не надано суду і інших доказів, які б свідчили про правомірність розірвання договору в односторонньому порядку з ініціативи Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради.
В судовому засіданні встановлено, що за період з жовтня по грудень місяці 2009 року позивачем було здійснено перевезення пільгових категорій пасажирів по території м. Черкаси на загальну суму 315 945 грн. 47 коп., а саме:
-у внутрішньодержавному та міждержавному залізничному сполученні перевезені 3175 осіб пільгових категорій громадян на загальну суму 122298,56 грн.;
-у приміському залізничному сполученні перевезено 51339 осіб пільгових категорій громадян на загальну суму 193646,91 грн.
Факт здійснення позивачем перевезень пільгових категорій громадян та розмір заподіяних збитків відповідач не оспорює. Цей факт підтверджується розрахунками, наданими позивачем та доказами, дослідженими у судовому засіданні.
Позивач щомісяця направляв міському голові міста Черкаси розрахунки форми “2-пільга” та акти звіряння розрахунків форми “3-пільга” (а.с. 49-75).
Розпорядником коштів є Департамент житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради (код 26323404), виконавчий комітет Черкаської міської ради (код 04061547), Черкаська міська рада (код 25212542).
З довідки Департаменту бюджетної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради від 14.06.2010 № 1002/18-00 щодо обсягів видатків на компенсаційні виплати за пільгові перевезення окремих категорій громадян за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на 2009 рік вбачається, що відповідно до бюджетного запиту на 2009 рік, поданого головним розпорядником коштів - виконавчим комітетом Черкаської міської ради потреба в коштах на компенсаційні виплати за пільгові перевезення окремих категорій громадян склала 46857,6 тис. грн. (в тому числі: КФК 170102 «Компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян»- 28242,0 тис. грн., КФК 170302 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд залізничним транспортом окремим категоріям громадян»- 630,0 тис.грн., КФК 170602 «Компенсаційні виплати за пільговий проїзд електротранспортом окремих категорій громадян»- 17985,6 тис. грн.
Відповідно до рішення Черкаської обласної ради від 23.01.2009 №25-2/5 «Про обласний бюджет на 2009 рік»обсяг субвенції з державного бюджету міському на надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян на 2009 рік в сумі 14197,3 тис. грн., з яких на компенсацію за пільгові перевезення окремих категорій громадян відповідно до рішення Черкаської міської ради від 17.02.2009 № 4-971 «Про міський бюджет на 2009 рік»-11627,4 тис. грн., що на 35230,2 тис. грн. менше від потреби в цих видатках на 2009 рік. У тому числі по видах перевезень:
- автомобільним транспортом (КФК 170102) - 2000,0 тис. грн.;
- залізничним транспортом (КФК 170302) - 570,0 тис. грн.;
- електротранспортом (КФК 170602) - 9057,4 тис. грн.
За 2009 рік відповідно до звітності управління державного казначейства у м. Черкаси видатки на компенсаційні виплати за пільгове перевезення окремих категорій громадян за рахунок субвенції з державного бюджету склали 10510,2 тис. грн. при уточнених планових річних призначеннях 11847,4 тис. грн., або 88,7 %, в тому числі:
-по КФК 170102 «Компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян»касові видатки склали 817,6 тис. грн., або 40,9 % до річних призначень (2000,0 тис. грн.);
-по КФК 170602 «Компенсаційні виплати за пільговий проїзд електротранспортом окремих категорій громадян» касові видатки склали 9692,6 тис. грн., або 98,4 % до уточнених річних призначень (9847,4 тис. грн.).
Вищезазначене вказує на те, що Департамент житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департамент бюджетної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради, виконавчий комітет Черкаської міської ради та Черкаська міська рада незважаючи на виділені з державного бюджету кошти всупереч вимог чинного законодавства, взагалі не приймали рішення щодо компенсації позивачу збитків внаслідок перевезення залізницею у жовтні-грудні 2009 р. окремих категорій громадян, які мають пільги.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають до повного задоволення і необхідно стягнути на користь позивача 315954 грн. 47 коп. збитків від перевезення пільгових категорій громадян залізничним транспортом за період з жовтня по грудень місяці включно 2009 року з тих мотивів, що розпорядники бюджетних коштів, які надійшли з Державного бюджету України і призначені на компенсацію вищеназваних збитків незаконно відмовляються здійснювати виплати Одеській залізниці.
Суд враховує, що Черкаська міська рада приймаючи рішення про бюджет міста Черкаси на 2009 рік всупереч вимогам чинного законодавства по суті відмовилася виділяти кошти для компенсації збитків Одеській залізниці внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів, а тому суд приходить до висновку, що судові витрати мають бути покладені на Черкаську міську раду.
Керуючись 49, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути 315 954 грн. 47 коп збитків за перевезення пільгових категорій громадян залізничним транспортом за період з жовтня по грудень 2009 року; 3 159 грн. 45 коп. витрат по сплаті держмита, 236 грн. 00 коп. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг звязку та інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, призначеної для бюджету міста Черкаси через Головне Управління Державного казначейства України у Черкаській області (КЕКВ-1320) на користь Одеської залізниці, м.Одеса, вул. Пантелеймонівська,19, код 01071315.
Розпорядником коштів є Департамент житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради (код 26323404), виконавчий комітет Черкаської міської ради (код 04061547), Черкаська міська рада (код 25212542).
Рішення може бути оскаржено до Київського міжобласного апеляційного господарського суду протягом 10 діб.
СУДДЯ В.В.Єфіменко
Рішення оформлено
іпідписано 18.06.2010.