
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 500/5096/21
21 жовтня 2021 року м.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мандзія О.П.
за участю:
секретаря судового засідання Порплиці Т.В.
представника позивача Костова Н.З.
представника відповідача Куйбіда Р.О.
представника відповідача Марцун А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі , Офісу Генерального прокурора про визнання протиправними дії/бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (далі – Конкурсна комісія), Офісу Генерального прокурора про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою суду від 17.08.2021 позовну заяву було залишено без руху та надано строк, достатній для усунення недоліків позовної заяви, із зазначенням способу їх усунення.
Ухвалою суду від 30.08.2021 визнано поважними причини пропуску та поновлено строк звернення до адміністративного суду з даним позовом. Прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання у справі.
Ухвалою суду від 06.10.2021, постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), прийнято до розгляду заяву про зміну предмету позову (т.2 а.с.131-133), згідно якої позовними вимогами є:
визнати протиправними дії та/або бездіяльність Конкурсної комісії щодо неприйняття рішення щодо кандидата ОСОБА_1 26.05.2021 на дев`ятому засіданні Конкурсної комісії з питання "Чи згодні члени конкурсної комісії з тим, що кандидат відповідає критерію доброчесності згідно з вимогами Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі";
визнати протиправними дії та/або бездіяльність Конкурсної комісії щодо недопуску ОСОБА_1 до подальшого проходження конкурсу;
зобов`язати повторно провести співбесіду з ОСОБА_1 з питання відповідності кандидата критерію доброчесності згідно з вимогами Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на адміністративні посади у Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, за результатами співбесіди прийняти рішення.
На адресу суду 21.10.2021 надійшло клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі №640/16054/21.
В обґрунтування вказаного клопотання зазначено, що розгляд даної справи пов`язаний та неможливий до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у адміністративній справі 640/16054/21, предметом оскарження у якій є Порядок роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, затверджений рішенням Конкурсної комісії від 20.01.2021 №3.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлене клопотання про зупинення провадження у справі. Наголосив, що у разі визнання протиправним (незаконним), нечинним Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, затверджений рішенням Конкурсної комісії від 20.01.2021 №3, у судовому порядку, таке рішення буде мати безпосередній вплив на результати розгляду даної справи.
Представники Конкурсна комісія при розгляді питання поклався на думку суду зауваживши, що Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, затверджений рішенням Конкурсної комісії від 20.01.2021 №3 є нормативно-правовим актом що і, зокрема, буде доводитись у справі №640/16054/21.
Представник Офісу Генерального прокурора заперечив стосовно зупинення провадження у справі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд, при вирішенні питання про зупинення провадження у справі, враховує наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем заявлено позовні вимоги про визнання протиправними дії та/або бездіяльність Конкурсної комісії при проходженні ОСОБА_1 конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа 640/16054/21, за позовом ОСОБА_2 до Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі предметом судового розгляду у якій є Порядок роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, затверджений рішенням Конкурсної комісії від 20.01.2021 №3.
Відповідно до ч.2 ст.81 Закону України "Про прокуратуру" призначення на адміністративну посаду в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі здійснюється за результатами відкритого конкурсу. На посади, передбачені пунктами 1 - 3 частини третьої статті 39 цього Закону, призначення здійснюється Генеральним прокурором, а на посади, передбачені пунктами 4 і 5 частини третьої статті 39 цього Закону, - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Участь у конкурсі можуть брати особи, які відповідають вимогам, визначеним у статті 27 цього Закону.
Відповідно до преамбули Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, затвердженого рішенням Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі від 20.01.2021 № 3, цей Порядок регламентує діяльність Конкурсної комісії з проведення відкритого конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, що утворюється відповідно до частини другої статті 8-1 Закону України "Про прокуратуру".
Суд враховує те, що Порядком роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, затверджений рішенням Конкурсної комісії від 20.01.2021 №3, регламентовано всі етапи проведення конкурсу, зокрема, випадки за наявності яких конкурсна комісія відмовляє особі в допуску для участі у конкурсі.
Водночас при вирішенні питання про відкриття провадження у справі №640/16054/21 Окружний адміністративний суд міста Києва в ухвалі від 14.06.2021 зроблено висновку, що оскаржуване рішення не є нормативно-правовим актом. Відтак, дана адміністративна справа може бути розглянута у порядку спрощеного позовного провадження.
Таким чином, встановлення вищевикладених обставини та результати розгляду справи №640/16054/21 можуть вплинути і на розгляд даної справи, що зумовлює необхідність зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Конкурсної комісії, Офісу Генерального прокурора про визнання протиправними дії/бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії.
З огляду на викладене, суд вважає, що клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 236, 241, 248КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача про зупинення провадження - задовольнити.
Зупинити провадження у даній адміністративній справі №500/5096/21 до набрання законної сили рішення у адміністративній справі №640/16054/21.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складено 26 жовтня 2021 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідач:
- Конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (місцезнаходження/місце проживання: вул. Юрія Іллєнка, 81 Б,м. Київ,04050 код ЄДРПОУ/РНОКПП );
- Офіс Генерального прокурора (місцезнаходження/місце проживання: вул. Різницька, 13/15,м. Київ11,Центральна Частина Києва, Київ,01011 00034051).
Головуючий суддя Мандзій О.П.