
Справа № 583/2892/21
2/583/748/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2021 року м. Охтирка
Охтирськийміськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді Соколової Н.О.,
з участю секретаря судового засідання Марченко О.Ю.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Кулик Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в спрощеному позовному провадженні в залі суду № 6 цивільну справу № 583/2892/21 за позовом ОСОБА_2 до Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», Виконавчого комітету Охтирської міської ради Охтирського району Сумської області, міського голови Охтирської міської ради про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, зобов`язання видати розпорядження, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу, -
встановив:
22.07.2021 представник позивача звернувся до суду із зазначеним позовом. Позовні вимоги мотивує тим, що Позивач з 15.12.2015 працював на посаді головного лікаря КЗ «Охтирська ЦРЛ», уклавши трудовий контракт від 14.12.2015 з Органом управління майном Виконавчим комітетом Охтирської міської ради. 21.06.2019 Розпорядженням міського голови Охтирської міської ради № 38-К, у зв`язку з реорганізацією (перетворенням) КЗ «Охтирська центральна районна лікарня» на Комунальне некомерційне підприємство Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня», продовжено трудові відносини з ОСОБА_2 з 25.06.2019 на посаді керівника - головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня». 21.06.2019 між Виконавчим комітетом Охтирської міської ради, як Органом управління майном та Позивачем, як керівником КЗ «Охтирська центральна районна лікарня», укладено додаткову угоду до трудового контракту між міським головою та головним лікарем КЗ «Охтирська центральна районна лікарня від 14.12.2015 в якій змінено назву сторони Трудового Контракту з «КЗ «Охтирська центральна лікарня» на «КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», а посаду «головний лікар» на «керівник - головний лікар».Крім того, в додатковій угоді до Контракту внесено зміни, якими виконавчий комітет Охтирської міської ради продовжив трудові відносини з ОСОБА_2 до 31.05.2024. 10.12.2020 Позивач отримав розпорядження міського голови Охтирської міської ради № 119-К «Про звільнення ОСОБА_2 » 14.12.2020 у зв`язку з закінченням терміну дії Трудового контракту від 14.12.2015, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП України. 12.03.2021 рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області скасовані розпорядження міського голови Охтирської міської ради № 119- К від 10.12.2020 "Про звільнення ОСОБА_2 » та наказ виконуючого обов`язки головного лікаря КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» № 193 к від 14.12.2020 про звільнення ОСОБА_2 з посади головного лікаря КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня» у зв`язку з закінченням строку дії контракту; поновлено ОСОБА_2 на посаді керівника-головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», стягнуто на користь ОСОБА_2 середньомісячний заробіток. Додатковим рішенням від 18.03.2021 допущено негайне виконання судового рішення по вказаній справі. На виконання рішення суду розпорядженням міського голови №31-К від 16.03.2021 секретарем міської ради прийнято розпорядження про поновлення Позивача на роботі.
Однак, 12.07.2021 Позивач отримав повідомлення про заплановане вивільнення та 12.07.2021 був звільнений у зв`язку із скороченням чисельності працівників, за п. 1 ст. 40 КЗпП України. Наказ про звільнення підписано виконуючим обов`язків директора КНП «Охтирської міської ради» «Охтирська центральна районна лікарня» та містить назву «про звільнення позаштатного працівника ОСОБА_2 ». Вважає наказ про звільнення ОСОБА_2 у зв`язку зі скороченням чисельності працівників незаконним. Жодним документом не передбачено, що керівник-головний лікар підпорядковується (підзвітний та підконтрольний) адміністрації КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», адже він є керівником лікарні. Наказ про звільнення ОСОБА_2 №90 к прийнятий неуповноваженою особою, а тому порушена процедура звільнення Позивача. Крім того, вважає, що адміністрація КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» не мала законних підстав проводити процедуру звільнення ОСОБА_2 з займаної посади, оскільки згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП України таке звільнення може бути проведено лише власником або уповноваженим ним органом (виконавчим комітетом міської ради, міським головою), при цьому директор КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» не наділений такими повноваженнями. Наказ № 90 к від 12.07.2021 містить назву «Про звільнення позаштатного працівника ОСОБА_2 », проте Позивач відповідно до розпорядження міського голови №38-к був поновлений без зазначення умови «поза штатом». Позивач є членом профспілкової організації працівників охорони здоров`я. При цьому адміністрація КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» не зверталася до профспілки щодо розірвання трудового договору, що є порушенням процедури звільнення.
Посилаючись на викладене, просив суд скасувати, як незаконний наказ № 90 К від 12.07.2021 виконуючого обов`язки директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» «про звільнення позаштатного працівника ОСОБА_2 »; поновити ОСОБА_2 на посаді керівника-головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня» (Код за ЄДРПОУ 02007472); стягнути з Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня» на користь ОСОБА_2 заробітну плату за час вимушеного прогулу починаючи з 12.07.2021 до прийняття рішення про поновлення Позивача на роботі; рішення суду в частині поновлення на роботі та присудження виплати заробітної плати за один місяць, допустити до негайного виконання.
Ухвалою суду від 23.07.2021 відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Крім цього, відповідачам визначено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою суду від 16.08.2021 постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, призначено судове засідання. 09.08.2021 представником відповідача Виконавчого комітету Охтирської міської ради Охтирського району Сумської області подано відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі у зв`язку з безпідставністю позову та його необґрунтованістю, зазначивши, що наказом т.в.о. головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» № 410-ОД від 31.12.2020 «Про внесення змін до штатного розпису КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» виведено з 01.01.2021 зі штатного розпису «Адміністрація» посаду «головний лікар» та цією ж датою введено до штатного розпису «Адміністрації» посаду «директор» внесення даних змін до штатного розпису відбулося на підставі наказу Міністерства охорони здоров`я №1977 від 31.10.2018 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 78 «Охорона здоров`я». Відповідно до п. 7.3. Розділу 7 Статуту Підприємства, управління Підприємством здійснює його керівник, який призначається на посаду міським головою на конкурсній основі шляхом укладання контракту строком на п`ять років. Охтирською міською радою, яка є органом управління КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», а також власником і засновником Підприємства, було проведено конкурс на зайняття вакантної посади директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». За результатами конкурсу, переможцем на посаду директора Підприємства було визнано ОСОБА_3 , на підставі подання конкурсної комісії від 26.01.2021, відповідно до розпорядження міського голови Охтирської міської ради №19-К від 26.01.2021 з 27.01.2021 ОСОБА_3 був призначений на посаду директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». 25.03.2021 міським головою Охтирської міської ради видано розпорядження №38-К «Про внесення змін до розпорядження міського голови від 26.01.2021 №19-К «Про призначення ОСОБА_3 на посаду директора КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», де зокрема п. 3 розпорядження вказано надати ОСОБА_3 , директору КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», право першого підпису на фінансових, організаційно-розпорядчих та господарських документах КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня». 02.04.2021 директором КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» прийнято наказ 183-ОД «Про проведення загальних зборів трудового колективу КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» щодо доцільності збільшення кількості штатних посад шляхом введення посади «керівник - головний лікар» до штатного розпису адміністрації КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», згідно з протоколом №3 загальних зборів трудового колективу від 06.04.2021 за результатами голосування, колектив КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» визнав недоцільним збільшувати кількість штатних посад шляхом введення посади «керівник-головний лікар». 14.04.2021 ОСОБА_2 було повідомлено та ознайомлено про заплановане вивільнення, у зв`язку із приведенням у відповідність граничної чисельності працівників КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» до штатної чисельності (наказ №191-ОД від 09.04.2021 «Про скорочення позаштатного працівника), яке відбулося 12.07.2021. Як вбачається з повідомлення про ознайомлення про заплановане вивільнення норма статті 49-2 КЗпП дотримана. Згідно з п. 3 ст. 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис, ч.2 ст. 65 Господарського кодексу України зазначає, що власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені органи відповідно до статуту підприємства. При цьому саме втручання в господарську та іншу діяльність підприємства не допускається крім випадків передбачених законодавством України. Беручи до уваги наказ т.в.о. головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» від 31.12.2020 № 410-ОД яким виведено з 01.01.2021 зі штатного розпису «Адміністрація» посади головний лікар та введено з 01.01.2021 до штатного розпису «Адміністрація» посади директор, посада головний лікар, яку займав ОСОБА_2 не передбачена Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, керівником Підприємства є ОСОБА_3 , що також підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та Контрактом який укладено між Охтирською міською радою Охтирського району Сумської області в особі міського голови Кузьменка П.П. та ОСОБА_3 . Тому обґрунтування позовних вимог позивачем не несуть в собі жодних правових підстав для задоволення позову. (а.с.81-83).
10.08.2021 від представника відповідача Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 у повному обсязі за необґрунтованістю та безпідставністю, зазначивши, що ОСОБА_2 уклав з виконавчим комітетом Охтирської міської ради в особі міського голови Алєксєєва І.Ю. трудовий Контракт від 14.12.2015, відповідно до якого Позивач був призначений на посаду головного лікаря комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» терміном з 15.12.2015 по 14.12.2020. Відповідно до п. 2.6 Статуту комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», засновником, власником та органом управління майном Підприємства є територіальна громада міста в особі Охтирської міської ради (далі - Засновник). Виконавчий комітет Охтирської міської ради не є органом управління майном у розумінні п.2.6 Розділу 2 Статуту та не наділений повноваженнями укладати та розривати трудові контракти з головними лікарями закладів охорони здоров`я. Розпорядженням міського голови Охтирської міської ради №119-К від 10.12.2020 відповідно до п.п. а п.5.2 розділу 6; п.6.6 розділу 6 Трудового контракту, враховуючи рішення №1399-МР від 20.12.2018 «Про реорганізацію (перетворення) комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» в комунальне некомерційне підприємство Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», керуючись п. 10 ч. 4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, ОСОБА_2 14.12.2020 звільнено з посади головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», у зв`язку із закінченням терміну дії Трудового контракту, згідно з п.2ч.1 ст.36 КЗпП України.На підставі розпорядження, виконуючим обов`язки головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» було видано наказ №193 к від 14.12.2020 «Про звільнення ОСОБА_2 » у зв`язку із закінченням дії трудового договору.З 01.01.2019 набув чинності наказ Міністерства охорони здоров`я №1977 від 31.10.2018 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров'я», за яким функції керівника медичного закладу реалізовуватиме вже не головний лікар (таку посаду взагалі виключено з Довідника кваліфікаційних вимог і характеристик професій працівників. Випуск 78 для нових призначень після 1 січня 2019), а директор і медичний директор. Їх функції чітко розмежовані: директор закладу займається питаннями господарської діяльності, керує виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу, а медичний директор-виключно питаннями медицини.На виконання Наказу МОЗ України №1977, тимчасово виконуючий обов'язки головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» своїм наказом №410-ОД 31.12.2020 «Про внесення змін до штатного розпису КНП ОМР«Охтирська ЦРЛ»вивів з 01.01.2021 зі штатного розпису «Адміністрація» посаду «головний лікар» та з цієї ж дати ввів до штатного розпису «Адміністрації» посаду «директор». Крім даної посади, в штатному розписі «Адміністрації» виведені посади заступника головного лікаря з медичної частини, заступника головного лікаря з охорони материнства і дитинства, заступника головного лікаря з економічних питань, а введено медичного директора, заступника медичного директора, заступника директора з економічних питань.Саме з 01.01.2021відбулися зміни в організації виробництва і праці на їх Підприємстві, шляхом зміни назв керівних посад та розмежування функціональних обов`язків працівників, які їх займали.
Охтирською міською радою, як засновником, власником та органом управлінням майном Підприємства, проведено конкурс на зайняття вакантної посади директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», переможцем якого визначений ОСОБА_3 . З 27.01.2021 ОСОБА_3 призначений на посаду директора Підприємства, відповідно до розпорядження міського голови Охтирської міської ради № 19-К від 26.01.2021«Про призначення ОСОБА_3 на посаду директора КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня». Рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 12.03.2021 скасовано розпорядження міського голови Охтирської міської ради №119-К від 10.12.2020 «Про звільнення ОСОБА_2 », скасовано наказ в.о. головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» №193к від 14.12.2020 «Про звільнення ОСОБА_2 », поновлено ОСОБА_2 на посаді «керівника - головного лікаря» Підприємства. Додатковим рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 18.03.2021 допущено негайне виконання рішення Охтирського міськрайонного суду від 12.03.2021 в частині поновлення на роботі та у частині присудження позивачу виплати заробітної плати за час вимушеного прогулу за один місяць. (Основною підставою для поновлення ОСОБА_2 на роботі була визнано судом діюча додаткова угода від 21.06.2019). Даною додатковою угодою до трудового контракту між міським головою та головним лікарем комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» від 14.12.2015 змінено назву сторони з «комунальний заклад «Охтирська центральна районна лікарня» на «комунальне некомерційне підприємство Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», а посаду «головний лікар» на «керівник-головний лікар». Пункт 6.1 Розділу 6 «термін дії та інші умови контракту» викладено в наступній редакції : «Цей контракт діє від 15.12.2015 до 31.05.2024 включно». Розпорядженням міського голови від 16.03.2021 №31-к «Про поновлення на роботі ОСОБА_2 » та наказом директора ОСОБА_3 №31-к від 16.03.2021 «Про поновлення на роботі ОСОБА_2 », ОСОБА_2 був поновлений на посаді керівник-головний лікар.
Жодним нормативно-правовим актом не заборонено прийняття на роботу працівника на посаду, яка не передбачена штатним розписом, уклавши з ним трудовий договір, як з позаштатним працівником. Лист Мінсоцполітики № 105/13/116-08 від 15.05.2008, на який посилається представник позивача, не є нормативно правовим актом, а носить лише роз`яснювальний, інформаційний та рекомендаційний характер і не містить правових норм, які зачіпають права, свободи і законні інтереси. У 2015- 2020 рр. посада «керівник-головний лікар» була відсутня у штатних розписах КЗ «Охтирська ЦРЛ» та КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». На час звільнення ОСОБА_2 (станом на 14.12.2020) у зв`язку із закінченням строку дії контракту у штатному розписі не було посади керівник - головний лікар, яку б міг обіймати позивач, була наявна посада головного лікаря, на яку з ОСОБА_2 укладався трудовий контракт від 14.12.2015 та на яку розпорядженням Охтирського міського голови від 14.12.2015 №298-р він був призначений. 6 квітня 2021 відбулися загальні збори трудового колективу КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». На порядку денному зборів було питання : «Доцільність збільшення кількості штатних посад, шляхом введення посади «керівник - головний лікар» до штатного розпису адміністрації КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». Шляхом таємного голосування, трудовий колектив Підприємства визначився, що недоцільно збільшувати кількість штатних посад, шляхом введення посади «керівник - головний лікар» до штатного розпису адміністрації КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». Відповідно до статті 492 КЗпП України, наказу МОЗ України від 31.10.2018 №1977 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 78 «Охорона здоров`я», керуючись п. 3 ст. 64 ГК України, п. 4.8 Статуту КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», наказом т.в.о. головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» № 410-ОД від 31.12.2020 «Про внесення змін до штатного розпису КНП ОМР Охтирська ЦРЛ» та у зв`язку з економічною недоцільністю утримання позаштатної посади «керівник-головний лікар», як такої що не відповідає Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 78 «Охорона здоров`я» та Класифікатору професій ДК 003:2010 та враховуючи думку трудового колективу, щодо недоцільності збільшення кількості посад в штатному розписі КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», директор Підприємства видав наказ №191-ОД від 09.04.2021 «Про скорочення позаштатної посади». На виконання даного наказу було направлено профспілковому комітету КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» лист-повідомлення про скорочення позаштатної посади «керівник-головний лікар» 12.07.2021, яку займає ОСОБА_2 (вих. №953 від 09.04.2021р.). Профспілковий комітет КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» в термін передбачений частиною 1 статті 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» не розглянув подання КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», а також не повідомив власника або уповноважений ним орган про прийняте рішення у письмовій формі в триденний термін після його прийняття. У зв`язку з пропуском цього строку вважають, що профспілковий орган дав згоду на розірвання трудового договору у відповідності з частиною 5 статті 43 КЗпП України. Крім того, 14.04.2021 тимчасово виконуючий обов`язки міського голови Охтирської міської ради надала погодження про початок проведення процедури скорочення позаштатної посади, яку займає керівник-головний лікар ОСОБА_2 , в порядку чинного законодавства. ОСОБА_2 14.04.2021 був письмово повідомлений про вивільнення його з посади керівник-головний лікар на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП України, яке відбудеться 12.07.2021, з виплатою вихідної допомоги у розмірі середнього місячного заробітку. Одночасно було запропоновано переведення на посаду лікаря-хірурга екстреної цілодобової допомоги хірургічного відділення (для дорослих і дітей). Періодично з 14.04.2021 по 12.07.2021 ОСОБА_2 письмово повідомлявся про вільні вакантні місця. Від переведення, на запропоновані в Повідомленнях від 14.04.2021, 29.06.2021 та від 12.07.2021 посади лікаря-хірурга екстреної цілодобової допомоги хірургічного відділення (для дорослих і дітей) та лікаря-стажиста з медицини невідкладних станів відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, ОСОБА_2 відмовився, про що був складений відповідний акт від 12.07.2021. ОСОБА_2 , після поновлення його на посаді, був звичайним працівником Підприємства, без права першого підпису документів. Охтирська міська рада в особі міського голови П.П. Кузьменка чи виконавчий комітет Охтирської міської ради не мають права втручатися у діяльність Підприємства, шляхом звільнення працівників, оскільки пп.10 п.4 ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування» застосовується лише до керівників підприємств, установ, організацій. Станом на день звільнення ОСОБА_2 , керівник підприємства ОСОБА_3 перебував на лікарняному, тому наказ на звільнення у зв`язку із скороченням чисельності працівників, був виданий виконуючою обов`язки директора ОСОБА_4 . Вважає, що наказ на звільнення ОСОБА_2 від 12.07.2021 виданий в межах прав та обов`язків виконуючої обов`язки директора Підприємства.
Ухвалою суду від 27.09.2021 задоволено клопотання представника позивача, прийнято до розгляду уточнену позовну заяву, залучено в якості співвідповідача міського голову Охтирської міської ради та визначено відповідачам 10 - денний строк з дня отримання уточненої позовної заяви для подання відзиву.
В уточненій позовній заяві просив суд скасувати як незаконний наказ № 90 К від 12.07.2021 виконуючого обов`язки директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» «про звільнення позаштатного працівника ОСОБА_2 »; поновити ОСОБА_2 на посаді керівника-головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня»; зобов`язати Міського голову Охтирської міської ради прийняти розпорядження про поновлення ОСОБА_2 на посаді керівника-головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня»; стягнути з Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня» на користь ОСОБА_2 заробітну плату за час вимушеного прогулу починаючи з 12.07.2021 до прийняття рішення про поновлення Позивача на роботі з розрахунку 1 038,65 грн. за один день вимушеного прогулу.
Правом на подачу відзиву на уточнену позовну заяву відповідачі не скористалися.
Позивач в судове засідання не з`явився, причини неявки не повідомив.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених в уточненій позовній заяві.
Представник відповідача КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» проти заявлених вимог заперечила з підстав, зазначених у відзиві на первісний позов. Крім цього, позовні вимоги до міського голови вважає не логічними, оскільки міський голова не звільняв позивача, а таким чином не порушував його права.
Представник відповідача виконавчого комітету Охтирської міської ради, будучи належним чином повідомленим про судове засідання, повторно не з`явився в судове засідання.
Відповідач міський голова, будучи належним чином повідомленим про судове засідання, не з`явився в судове засідання, не повідомив причину неявки.
Суд заслухавши учасників справи, дослідивши докази у справі, дійшов наступного висновку.
Встановлено, що 14.12.2015 між виконавчим комітетом Охтирської міської ради, в особі міського голови Алєксєєва І.Ю. та ОСОБА_2 укладено трудовий контракт, відповідно до умов якого відповідача призначено на посаду головного лікаря Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня». (а.с. 16-18).
15.12.2015 ОСОБА_2 переведений на посаду головного лікаря Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня», що підтверджується копією трудової книжки серії НОМЕР_1 . (а.с. 20-23).
20.12.2018 рішенням п`ятдесят третьої сесії сьомого скликання Охтирської міської ради № 1399-МР вирішено реорганізувати Комунальний заклад «Охтирська центральна районна лікарня» шляхом перетворення в Комунальне некомерційне підприємство Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» протягом шести місяців з дня прийняття рішення. Затверджено Статут Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» та установлено, що Комунальне некомерційне підприємство Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» є правонаступником усіх прав та обов`язків Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня». (а.с. 24-39).
Згідно з п. 6.1 розділу 6 «Термін дії та інші умови контракту» трудового контракту від 14.12.2015 зазначено, що цей контракт діє від 15.12.2015 до 14.12.2020.
Згідно з п. 5.1 розділу 5 «Внесення змін та доповнень до контракту та його припинення» трудового контракту від 14.12.2015 внесення змін та доповнень до цього контракту здійснюється шляхом підписання додаткових угод.
21.06.2019 між виконавчим комітетом Охтирської міської ради, в особі міського голови Алєксєєва І.Ю. та ОСОБА_2 укладено додаткову угоду до трудового контракту від 14.12.2015, згідно з якою контракт діє від 15.12.2015 до 31.05.2024. (а.с.19).
21.06.2019 розпорядженням міського голови Охтирської міської ради № 38-К на підставі рішення Охтирської міської ради від 20.12.2018 № 1399-МР «Про реорганізацію (перетворення) Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» в Комунальне некомерційне підприємство Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», відповідно до розпорядження міського голови від 14.12.2015 № 298 «Про призначення головного лікаря Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня», трудового контракту між міським головою та головним лікарем Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» від 14.12.2015 зі змінами, продовжено трудові відносини з ОСОБА_2 з 25.06.2019 на посаді керівника головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня». Внесено зміни до трудового контракту між міським головою та головним лікарем Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» від 14.12.2015 шляхом укладання додаткової угоди, яка є його невід`ємною частиною. (а.с. 40).
31.10.2018 Міністерством охорони здоров`я України прийнято наказ № 1977, що набув чинності 01.01.2019, яким затверджено зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров`я», затвердженого та впровадженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 29.03.2002 № 117, за яким посаду головного лікаря виключено з Довідника кваліфікаційних вимог і характеристик професій працівників, функції керівника медичного закладу реалізовує директор закладу, який займається питаннями господарської діяльності, керує виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу, а медичний директор-виключно питаннями медицини. (а.с. 110).
Наказом т.в.о. головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» від 31.12.2020 № 410-ОД виведено з 01.01.2021 зі штатного розпису «Адміністрація» 1,0 посаду головний лікар та введено з 01.01.2021 до штатного розпису «Адміністрація» 1,0 посаду директор. (а.с.109).
Згідно з рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 12.03.2021 скасовано розпорядження міського голови Охтирської міської ради № 119-К від 10.12.2020 «Про звільнення ОСОБА_2 ».; скасовано наказ виконуючого обов'язки головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» № 193 к від 14.12.2020 про звільнення ОСОБА_2 з посади головного лікаря КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня» у зв'язку з закінченням строку дії контракту; поновлено ОСОБА_2 на посаді керівника-головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» та стягнуто з Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» на користь ОСОБА_2 заробітну плату за час вимушеного прогулу з 15 грудня 2020 року до дня ухвалення судового рішення у розмірі 70041,60 грн за вирахуванням обов'язкових податків та зборів. (а.с. 42-47).
18.03.2021 Охтирським міськрайонний судом ухвалено додаткове рішення, яким допущено негайне виконання рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 12.03.2021 у справі № 583/4848/20 в частині поновлення на роботі та у частині присудження позивачу виплати заробітної плати за час вимушеного прогулу за один місяць. (а.с.48).
Згідно з постановою Сумського апеляційного суду від 27.05.2021 рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 12.03.2021 в частині стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу змінено, в частині розподілу судових витрат скасовано, стягнуто з КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня» на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 25683 грн 03 коп з утриманням податків та обов`язкових платежів. В іншій частині рішення суду Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 12.03.2021 та додаткове рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 18.03.2021 залишено без змін. (а.с.49-55).
Розпорядженням міського голови Охтирської міської ради від 16.03.2021 № 31-К на виконання рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 12.03.2021 по справі № 583/4848/20, поновлено ОСОБА_2 на посаді керівника - головного лікаря комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», згідно з рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 12.03.2021 по справі № 583/4848/20; Комунальному некомерційному підприємству Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» ( ОСОБА_3 ) забезпечити внесення відповідного запису про поновлення на роботі до трудової книжки ОСОБА_2 (а.с.41).
Згідно з довідкою КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня» «Охтирська центральна районна лікарня» від 20.07.2021 № 1910/7 позивач працював на посаді керівник-головний лікар КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». (а.с.56).
29.03.2021 державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 64919430 за виконавчим листом № 583/4848/20 в зв`язку з перерахуванням боржником стягувачу заборгованості по заробітній платі у розмірі 22179,84 грн. (а.с.117).
02.04.2021 директором КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» прийнято наказ № 183-ОД «Про проведення загальних зборів (конференції) трудового колективу КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» щодо доцільності збільшення кількості штатних посад, шляхом введення посади «керівник - головний лікар» до штатного розпису адміністрації КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». (а.с. 86, 114).
Згідно з протоколом № 3 загальних зборів (конференції) трудового колективу від 06.04.2021, за результатами таємного голосування, колектив КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» визнав недоцільним збільшувати кількість штатних посад, шляхом введення посади «керівник - головний лікар» до штатного розпису адміністрації КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ». (а.с. 87-88, 115-116).
09.04.2021 № 953 КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» направлено листа на адресу голови профспілкового комітету, яким повідомлено, що 12.07.2021 заплановано скоротити позаштатного працівника, а саме керівника-головного лікаря ОСОБА_2 (а.с. 119).
14.04.2021 позивачу направлено повідомлення про заплановане вивільнення, одночасно позивачу запропоновано переведення на посаду лікаря-хірурга екстреної цілодобової допомоги хірургічного відділення (для дорослих і дітей). (а.с.84, 120).
12.07.2021 позивачу направлено повідомлення про вивільнення, одночасно позивачу запропоновано переведення на посаду лікаря-хірурга екстреної цілодобової допомоги хірургічного відділення (для дорослих уі дітей); лікаря-стажиста з медицини невідкладних станів відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. (а.с.15, 121).
12.07.2021 заступником директора з управління персоналом ОСОБА_6 в присутності заступника директора з організаційно-методичної роботи ОСОБА_7 , статистика медичного ОСОБА_8 , вручено керівнику-головному лікарю ОСОБА_2 повідомлення «Про наявні вакантні посади» від 12.07.2021, від переведення на запропоновані в Повідомленні посади лікаря-хірурга екстреної цілодобової допомоги хірургічного відділення (для дорослих і дітей) та лікаря-стажиста з медицини невідкладних станів відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги ОСОБА_2 відмовився, про що було складено акт про результати вручення керівнику-головному лікарю ОСОБА_2 повідомлення «Про наявні вакантні посади» від 12.07.2021 та акт про результати ознайомлення з наказом виконуючої обов`язки директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» від 12.07.2021 № 90к «Про звільнення позаштатного працівника ОСОБА_2 ». (а.с.122, 123).
Згідно з розпорядженням міського голови Охтирської міської ради від 26.01.2021 № 19-К ОСОБА_3 призначено на посаду директора КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», як такого, що визначений переможцем конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», з 27.01.2021, уклавши трудовий контракт. (а.с.100).
На підставі розпорядження міського голови Охтирської міської ради від 26.01.2021 № 19-К, 27.01.2021 КНПОхтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» прийнято наказ №11 к про призначення ОСОБА_3 на посаду директора КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» та останній приступив до виконання обов`язків директора, як такий, що визначений переможцем конкурсу на зайняття посади директора КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» на умовах контракту з 27.01.2021 з посадовим окладом згідно штатного розпису. (а.с.101-108).
Згідно з розпорядженням міського голови від 25.03.2021 № 38-К внесено зміни до розпорядження міського голови від 26.01.2021 № 19-К, призначено ОСОБА_3 на посаду директора КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня», як такого, що визначений переможцем конкурсу на зайняття посади директора КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня», з 27.01.2021, уклавши трудовий контракт, як з керівником КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня», надано ОСОБА_3 директору КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня», право першого підпису на фінансових, організаційно-розпорядчих та господарських документах комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня». (а.с. 129).
Згідно з наказом КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня» від 07.07.2021 № 86-к, у зв`язку з хворобою директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» ОСОБА_3 , до виконання обов`язків директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» з 07.07.2021 без увільнення від основних посадових обов`язків приступила ОСОБА_9 (а.с.127).
Згідно з наказом КНП Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» від 12.07.2021 № 90 к ОСОБА_2 , керівника-головного лікаря, 12.07.2021, у зв`язку із скороченням чисельності працівників звільнено на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України. Підставами зазначено: наказ директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» «Про скорочення позаштатного працівника» від 09.04.2021 № 191-ОД, повідомлення від 14.04.2021 про заплановане вивільнення. (а.с.14).
Постановою Сумського апеляційного суду від 23.09.2021 скасовано наказ Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня» про скорочення позаштатного працівника від 09.04.2021 № 191-ОД, як незаконний. (а.с. 152-158). Суд зазначив: «Рішення суду про поновлення позивача на посаді керівника-головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» фактично не було виконане, оскільки не проведено вивільнення ОСОБА_3 , як це передбачено п. 6 ч. 1 ст. 40 КЗпП України. Директором ОСОБА_3 видано наказ від 09.04.2021 про скорочення посади керівника-головного лікаря ОСОБА_2 , як позаштатного працівника з 12.07.2021, хоча до моменту звільнення позивач працював у штаті КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» відповідно до укладеного контракту.
За встановлених обставин невиконання рішення суду про поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу, наказ № 191-ОД від 09.04.2021 про скорочення позаштатного працівника є незаконним та таким, що порушує трудові права позивача».
Зазначеним наказом від 09.04.2021 № 191-ОД про скорочення позаштатного працівника було приведено у відповідність граничну чисельність працівників КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» до штатної чисельності, скоротивши посаду позаштатного працівника «керівник-головний лікар» з 12.07.2021. (а.с.160).
Статтею 43 Конституції України кожному гарантовано право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.
Однією з гарантій забезпечення права громадян на працю є передбачений статтею 5-1 Кодексу законів про працю України правовий захист від необґрунтованої відмови у прийнятті на роботу і незаконного звільнення, а також сприяння у збереженні роботи.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Відповідно до ст. 49-2 КЗпП України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. При вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством. Одночасно з попередженням про звільнення у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.
Власник вважається таким, що належно виконав вимоги частини другої статті 40, частини третьої статті 49-2 КЗпП України щодо працевлаштування працівника, якщо запропонував йому наявну на підприємстві роботу, тобто вакантну посаду чи роботу за відповідною професією чи спеціальністю, чи іншу вакантну роботу, яку працівник може виконувати з урахуванням його освіти, кваліфікації, досвіду тощо.
Згідно із п. 3 ст. 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Частиною другою ст. 65 Господарського кодексу України передбачено, що власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства.
При цьому, саме втручання в господарську та іншу діяльність підприємства не допускається, крім випадків, передбачених законодавством України.
Відповідно до п. 7.1 Статуту КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», управління підприємством здійснюється відповідно до Статуту на основі поєднання прав Засновника, Уповноваженого органу та керівника підприємства.
Згідно з правовими позиціями, висловленими Верховним Судом у постановах від 16 січня 2018 року у справі №519/160/16-ц та від 25 листопада 2019 року у справі №415/5022/18, суд не може вдаватися до обговорення та оцінки питання про доцільність і правомірність скорочення штату та чисельності працівників. Право визначати чисельність і штат працівників належить виключно власнику або уповноваженому ним органу, суд зобов`язаний тільки з`ясувати наявність підстав для звільнення.
Судом з`ясовано, що наказ від 09.04.2021 № 191-ОД, який слугував підставою для звільнення, скасовано Сумським апеляційним судом, як незаконний.
Таким чином звільнення ОСОБА_2 відбулося за відсутності законної підстави для звільнення, тому наказ про його звільнення підлягає скасуванню, а ОСОБА_2 підлягає поновленню на посаді керівника-головного лікаря.
Відповідно до Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров`я, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 № 642, призначення на посаду керівника закладу здійснюється відповідно до законодавства керівником органу, до сфери управління якого належить (в управлінні якого перебуває) заклад, або за рішенням обласної, районної ради чи сільським, селищним, міським головою.
Положеннями п.п. 10, 20 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», передбачено, що міський голова має право призначити на посади та звільняти з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідної територіальної громади.
Відповідно до ч. 8 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
З врахуванням того, що позивача було поновлено на посаді керівника-головного лікаря, рішення про його звільнення входило до компетенції міського голови.
За таких обставин, звільнення позивача здійснено не уповноваженою особою.
Сторонами наведено також інші доводи на підтвердження вимог та заперечень, які, на думку суду, не потребують детального аналізу, оскільки з урахуванням встановлених обставин, не мають вирішального значення при вирішенні питання та не впливають на прийняте судом рішення.
При цьому суд керується усталеною практикою Європейського суду з прав людини, згідно з якою стаття 6 §1 Конвенції про захист прав і основоположних свобод зобов`язує суди надавати підстави для винесення рішень, однак не передбачає детальної відповіді на кожний аргумент (VandeHurk v. theNetherlands, 19 April 1994, §61), проте з рішення має бути ясно зрозуміло, що головні проблеми, порушені у даній справі, були вивчені (Boldea v. Romania, 15 February 2007§30). При цьому міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі RuizTorija v. Spain від 09 грудня 1994 року, № 303-A, §29; рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява № 4909/04, §58).
Положеннями ст. 235 Кодексу законів про працю України встановлено, що у разі звільнення без законної підстави працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 27 Закону України «Про оплату праці» середній заробіток працівника визначається за правилами, закріпленими у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
В п. 2. Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 передбачено, що у випадку збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.
Згідно з п. 5 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 основою для визначення загальної суми заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу, є розрахована згідно з абз. 1 п. 8 цього порядку середньоденна (середньогодинна) заробітна плата працівника.
Відповідно до п. 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місця роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом останніх двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.
Після визначення середньоденної заробітної плати, як розрахункової величини для нарахування виплат, працівнику здійснюється нарахування загальної суми середнього заробітку за час затримки розрахунку, яка обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.
Середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства. Такий порядок обчислення середнього заробітку застосовується незалежно від форми власності підприємства.
Згідно з довідкою про доходи від 15.10.2021 № 2646/7, виданої Комунальним некомерційним підприємством Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», заробітна плата ОСОБА_2 за травень 2021 року склала 12463,90 грн, а за червень 2021 року - 8447,86 грн; розмір середньоденної заробітної плати ОСОБА_2 становить 995,80 грн. При цьому представник позивача в судовому засіданні просив суд виходити саме з цього розміру середньоденної заробітної плати.
Сумарне число робочих днів за період з 13.07.2021 (перший робочий день підприємства після звільнення позивача) по 22.10.2021 (день ухвалення рішення суду) становить 70 робочих днів.
Таким чином, середній заробіток позивача за час вимушеного прогулу становить 69706 грн (995,80грн середньоденний заробіток х 70 робочі дні за період з 13.07.2021 по 22.10.2021).
Відповідно до витягу з наказу КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» від 13.07.2021, ОСОБА_2 прийнято на посаду лікаря-хірурга з 14.07.2021 (а.с. 180).
Заробітна плата ОСОБА_2 за період з 01.07.2021 по 20.10.2021 становить 41105, 46 грн. (а.с. 199).
Відповідно до п. 171.1 ст. 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
За таких обставин, з Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» на користь позивача підлягає стягненню різниця в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи у розмірі 28600,54 грн з утриманням з цієї суми передбачених законом податків та обов'язкових платежів (69706-41105,46).
Вимога позивача про зобов`язання Міського голову Охтирської міської ради прийняти розпорядження про поновлення ОСОБА_2 на посаді керівника-головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» заявлена передчасно.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Хоча прийняття розпорядження про поновлення на посаді позивача як керівника - головного лікаря входить до повноважень виключно міського голови, однак на даний час міським головою рішення про відмову у прийнятті розпорядження не приймалося. Таким чином не відбулося порушення, невизнання чи оспорювання прав, свобод чи законних інтересів позивача зі сторони міського голови.
За таких обставин, зазначена позовна вимога задоволенню не підлягає.
Щодо вимоги про стягнення судових витрат суд зазначає наступне.
Згідно вимог ч.ч. 1, 3 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справ.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаютьс я у разі задоволення позову - на відповідача.
Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
При подачі позову, позивач був звільнений від сплати судового збору. Таким чином, з відповідача КНЗ ОМР «Охтирська ЦРЛ» підлягає стягненню судовий збір, оскільки саме цим відповідачем були порушені права позивача та саме вимоги до цього відповідача задоволені судом.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем заявлено 4 позовні вимоги, 2 з яких задоволені повністю, одна - частково.
Задоволені позовні вимоги носять немайновий характер (908 грн+ 908 грн).
Частково задоволена позовна вимога, 41 % від позову, носить майновий характер (908*41% =372,28 грн).
Таким чином, на користь держави з відповідача КНЗ ОМР «Охтирська ЦРЛ» підлягають стягненню судові витрати відповідно до положень ч. 6 ст. 141 ЦПК України в розмірі 2188,28 грн (908+908+372,28).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 76, 81, 200, 206, 263-265 ЦПК України, суд
ухвалив:
Скасувати, як незаконний наказ № 90 К від 12.07.2021 виконуючого обов`язки директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» «про звільнення позаштатного працівника ОСОБА_2 ».
Поновити ОСОБА_2 на посаді керівника-головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня».
Стягнути з Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня» на користь ОСОБА_2 заробітну плату за час вимушеного прогулу починаючи з 12.07.2021 до 22.10.2021 в сумі 28600,54 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська районна центральна лікарня» на користь держави судовий збір в сумі 2188,28 грн.
Рішення суду в частині поновлення на роботі та присудження виплати заробітної плати за один місяць, допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його складення.
Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач 1: Комунальне некомерційне підприємство Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», Україна, Сумська область, м. Охтирка, вул. Петропавлівська, 15, код ЄДРПОУ 02007472.
Відповідач 2 : Виконавчий комітет Охтирської міської ради Охтирського району Сумської області, Україна, Сумська область, м. Охтирка, вул. Незалежності, 11, код ЄДРПОУ 04058002.
Відповідач 3 : міський голова Охтирської міської ради, Україна, Сумська область, м. Охтирка, вул. Незалежності, 11.
Суддя Охтирського міськрайсуду
Сумської області Наталія СОКОЛОВА
Повний текст рішення виготовлений 25.10.2021