
Справа № 752/18669/21
Провадження №: 3/752/8556/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.09.2021 м. Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Ольшевська І.О., за участю секретаря судового засідання Петріченка І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Голосіївського районного суду міста Києва надійшла вищевказана справа про адміністративне правопорушення. Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями була передана на розгляд судді Ольшевській І.О.
Справа до розгляду була призначена на 12.08.2021 року. Розгляд справи було відкладено 12.08.2021 року, з огляду на клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Кузьміна Євгена Олександровича.
02.09.2021 року судове засідання не відбулось у зв`язку з перебуванням судді Ольшевської І. О. на лікарняному.
16.09.2021р. судове засідання було відкладено за клопотанням представника ОСОБА_1 адвоката Кузьміна Євгена Олександровича.
30.09.2021 року ОСОБА_1 у черговий раз не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. На адресу суду надійшло клопотання від представника ОСОБА_1 адвоката Кузьміна Є.О. про закриття провадження на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП. Адвокат вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КУпАП, так як його вину поліцейськими не доведено.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ст. 1 Кодексу України про адміністративне правопорушення його завданням є охорона прав і свобод громадян, власності і конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Стаття 245 КУпАП встановлює, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення ї в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
При цьому згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПБ № 222669 від 03.07.2021р. вбачається, що 03.07.2021 року о 22 год. 10 хв. в м. Києві, по провулку Моторному, 9, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «Skoda Superb», д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці, нестійка хода. Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки та проведення такого огляду в медичному закладі водій відмовився.
Пунктом 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015р. №1552/735, передбачено, що ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я.
Дані відеозапису з нагрудної камери поліцейського доводять, що ОСОБА_1 , якнайменш, мав такі ознаки алкогольного сп`яніння, як порушення координації рухів, порушення мови, поведінка, що не відповідає обстановці. Крім того, як вбачається з відеозапису, ОСОБА_1 відмовився від огляду на стан алкогольного сп`яніння як поліцейським, так і в медичному закладі.
У відповідності до п. 2.5. Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У діях ОСОБА_1 вбачається порушення вимог п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у порушенні п. 2.5 Правил дорожнього руху України, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повністю доведена.
За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суддя при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який згідно з матеріалами справи до адміністративної відповідальності не притягався, відсутність обставин, що пом`якшують відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, приходить до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, в межах, санкції передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Окрім того, згідно ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.124, ч. 1 ст. 130, 283-285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 (сімнадцять тисяч 00 коп.) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів: УК у Голосіївському районі м. Києва/ 21081100;
Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37993783;
Банк отримувача: Казначейство України (ел., адм., подат.);
Рахунок отримувача: UA 698999980313040149000026001;
Код класифікації доходів бюджету: 21081300;
Призначення платежу: Штраф згідно рішення суду у справі.
2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.) грн.
Судовий збір сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37993783;
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
Код класифікації доходів бюджету: 22030106;
Призначення платежу: надходження від стягнень судового збору на користь держави.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
4. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.О. Ольшевська