
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2021 року
справа №380/4288/21
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
за участю:
секретар судового засідання Шийович Р.Я.,
позивач ОСОБА_1 ,
від відповідача 1 не прибув,
від відповідача 2 не прибув,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Самбірської районної державної адміністрації, про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Суть справи.
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації (далі - відповідач 1, Управління СЗН Турківської РДА), Управління соціального захисту населення Самбірської районної державної адміністрації (далі - відповідач 2, Управління СЗН Сколівської РДА), в якій просить суд:
- поновити позивача на посаді заступника начальника Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації, з якої його звільнено з 12.02.2021;
- визнати протиправним та скасувати наказ начальника Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації №6-к від 11.02.2021, яким позивача звільнено з посади заступника начальника Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації;
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації Львівської області на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 11.02.2021 по час поновлення на роботі з розрахунку 564,50 грн. за кожний робочий день;
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 23.09.2020 по 07.02.2021 з розрахунку 564,50 грн. за кожний робочий день у сумі 53063,00 грн.;
- рішення суду в частині поновлення позивача на посаді допустити до негайного виконання;
- рішення суду в частині стягнення з Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць допустити до негайного виконання.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач порушив процедуру звільнення з Управління у зв`язку з його реорганізацією, а саме: не повідомив працівника про наступне звільнення у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів. Позивачу під час звільнення не було запропоновано іншу рівнозначну посаду, не враховано переважного права залишення на роботі як працівника, якому залишилося менше 3 років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат державного службовця. Способом відновлення своїх трудових прав позивач вважає поновлення на попередній роботі, виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Також зазначив, що відповідач не виплатив позивачу середній заробіток за період вимушеного прогулу під час попереднього незаконного звільнення, а тому просив стягнути такий з відповідача.
Ухвалою суду від 26.03.2021 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків /арк.спр.18-19/.
Ухвалою суду від 23.04.2021 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження /арк.спр.30-31/.
Протокольною ухвалою від 28.07.2021 за клопотанням представника позивача залученого як другого відповідача Управління соціального захисту населення Самбірської районної державної адміністрації /арк.спр.56/.
Ухвалою суду від 18.08.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду /арк.спр.73-74/.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю з підстав зазначених у позовній заяві, просив задовольнити позов.
Відповідачі уповноважених представників в судове засідання не направили, про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, відзиву, клопотань про відкладення розгляду справи не подавали. Відповідач 2, Управління соціального захисту населення Самбірської районної державної адміністрації, подав клопотання про розгляд справи без участі представника.
Згідно з ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
За таких обставин суд з`ясував можливість розгляду справи в судовому засіданні, проти чого заперечень не висловлено, та здійснив судовий розгляд.
Суд заслухав вступне слово позивача, з`ясував підстави позову, фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, дослідив письмові докази, долучені до матеріалів справи та, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 з 04.03.2016 обіймав посаду заступника начальника Управління СЗН Турківської РДА 01.05.2019 присвоєно 4 ранг державного службовця категорії «Б» /арк.спр.44-46/.
Наказом Управління СЗН Турківської РДА від 24.12.2019 №21-к «Про звільнення ОСОБА_1 » позивача звільнено з посади заступника начальника Управління у зв`язку із скороченням чисельності штату працівників Управління за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України з 31.12.2019 /арк.спр.13/.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22.09.2020 у справі №380/949/20 позов ОСОБА_1 до Турківської РДА, Управління СЗН Турківської РДА про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу задоволено частково; визнано протиправним та скасовано наказ Управління СЗН Турківської РДА «Про звільнення ОСОБА_1 » від 24.12.2019 №21-к; поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління СЗН Турківської РДА з 01.01.2020; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Управління СЗН Турківської РДА на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 01.01.2020 по день постановлення судового рішення в сумі 102179 (сто дві тисячі сто сімдесят дев`ять) гривень 93 коп.; рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління СЗН Турківської РДА та в частині стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць у розмірі 11855 (одинадцять тисяч вісімсот п`ятдесят п`ять) гривень 13 коп. допущено до негайного виконання. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21.01.2021 апеляційну скаргу Управління СЗН Турківської РДА задоволено частково; рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22.09.2020 у справі №380/949/20 змінено в частині мотивів задоволення позовних вимог; в решті рішення залишено без змін /арк.спр.12-14/.
Наказом Управління СЗН Турківської РДА від 08.02.2021 №1-к на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22.09.2020 у справі №380/949/20, відповідно до законодавства наказ від 24.12.2019 №21-к «Про звільнення ОСОБА_1 » скасовано; поновлено ОСОБА_1 на попередній роботі на посаді заступника начальника Управління СЗН Турківської РДА з 01.01.2020; вирішено виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу відповідно до рішення суду. Попереджено ОСОБА_1 про можливе звільнення відповідно до п. 1 ст. 40 та ст. 49-2 Кодексу законів про працю України, п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу» з 12.01.2021/арк.спр.8/.
Управління СЗН Турківської РДА надало позивачу повідомлення від 10.02.2021 №203 про звільнення у зв`язку з реорганізацією. У тексті повідомлення зазначено «Відповідно до наказу «Про поновлення на посаді ОСОБА_1 » від 08 лютого 2021 року №1-к вважати повідомленим 12 січня 2021 року».
Позивач ознайомлений з цим повідомленням 10.02.2021 /арк.спр.9/.
Наказом Управління СЗН Турківської РДА від 11.02.2021 №6-к «Про звільнення ОСОБА_1 » відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 87, ст. 89 Закону України «Про державну службу», ст.. 24 Закону України «Про відпустки», враховуючи план вивільнення працівників Турківської РДА, що припиняється шляхом приєднання до Самбірської РДА, затверджений головою Львівської обласної державної адміністрації, позивача звільнено з посади заступника начальника Управління 11.02.2021 у зв`язку з реорганізацією Управління СЗН Турківської РДА. Підстава: розпорядження голови Турківської РДА від 11.01.2021 №1 «Про реорганізацію структурних підрозділів районної державної адміністрації від 12 січня 2021 року №2-0 «Про реорганізацію управління соціального захисту населення із статусом юридичної особи», ознайомлення ОСОБА_1 з повідомленням про можливе звільнення у зв`язку з реорганізацією від 10.02.2021 /арк.спр.10/.
Вважаючи наказ про звільнення протиправним, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства України відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Основним питання цього спору є оцінка дій суб`єкта владних повноважень Управління СЗН Турківської РДА в частині дотримання процедури звільнення позивача з державної служби.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначено Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII) (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Законом №899-VІІІ визначено принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях.
Положеннями ст. 1 Закону №889-VIII визначено, що державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави. Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов`язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Відповідно ст. 4 Закону №889-VIII державна служба здійснюється з дотриманням таких принципів: верховенства права, законності, професіоналізму, патріотизму, доброчесності, ефективності, забезпечення рівного доступу до державної служби, політичної неупередженості, прозорості та, зокрема, стабільності - призначення державних службовців безстроково, крім випадків, визначених законом, незалежність персонального складу державної служби від змін політичного керівництва держави та державних органів.
Таке розуміння принципу стабільності кореспондує положенням ст. 43 Конституції України, згідно з якими кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (ч. 1); громадянам гарантується захист від незаконного звільнення (ч. 6).
Приписами ст. 5 Закону №889-VIII передбачено, що правове регулювання державної служби здійснюється Конституцією України, цим та іншими законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, постановами Верховної Ради України, указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби (ч. 1).
Відносини, що виникають у зв`язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються цим Законом, якщо інше не передбачено законом (ч. 2).
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 83 Закону №889-VIII державна служба припиняється за ініціативою суб`єкта призначення (статті 87, 87-1 цього Закону).
Статтею 87 Закону №889-VIII передбачено підстави та процедуру припинення державної служби за ініціативою суб`єкта призначення.
Підставами для припинення державної служби за ініціативою суб`єкта призначення є:
1) скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу;
1-1) ліквідація державного органу;
2) встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді протягом строку випробування;
3) отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності;
4) вчинення державним службовцем дисциплінарного проступку, який передбачає звільнення (ч. 1).
Суб`єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів. Суб`єкт призначення або керівник державної служби може пропонувати державному службовцю будь-яку вакантну посаду державної служби у тому самому державному органі (за наявності). При цьому не застосовуються положення законодавства про працю щодо обов`язку суб`єкта призначення отримання згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на звільнення (ч. 3).
Державний службовець, якого звільнено на підставі пункту 1 частини першої цієї статті, у разі створення в державному органі, з якого його звільнено, нової посади чи появи вакантної посади, що відповідає кваліфікації державного службовця, протягом шести місяців з дня звільнення за рішенням суб`єкта призначення може бути призначений на рівнозначну або нижчу посаду державної служби, якщо він був призначений на посаду в цьому органі за результатами конкурсу (ч. 3).
Системний аналіз норм закону України «Про державну службу» дозволяє виснувати, що у випадку припинення державної служби за ініціативою суб`єкта призначення за п. 1 ч. 1 ст. 87 у зв`язку з реорганізацією, суб`єкт призначення або керівник державної служби повинен попередити державного службовця про таке звільнення у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судом встановлено, що на виконання рішення суду позивача поновлено на посаді наказом від 08.02.2021 /арк.спр.8/. Вже 10.02.2021 позивачу надано повідомлення №203 з попередженням про звільнення у зв`язку з реорганізацією /арк.спр.9/, а 11.02.2021 відповідачем винесено наказ про звільнення позивача у зв`язку з реорганізацією 11.02.2021 /арк.спр.10/.
При цьому суд не бере до уваги те, що у п. 4 наказу від 08.02.2021 №1-к «Про поновлення на посаді ОСОБА_1 » зазначено, що позивач попереджений про можливе звільнення з 12.01.2021, оскільки такий наказ винесено відповідачем лише 08.02.2021.
З цих же підстав суд не зважає на посилання у повідомленні від 10.02.2021 №203 про звільнення у зв`язку з реорганізацією на положення вищевказаного наказу з приводу повідомлення позивача про наступне звільнення 12.01.2021. Адже судом встановлено, що позивач дізнався про наступне звільнення саме з повідомлення про звільнення у зв`язку з реорганізацією 10.02.2021, тобто напередодні звільнення.
Доказів ознайомлення позивача з наступним звільненням раніше відповідачем не надано.
Слід також зазначити, що рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22.09.2020 у справі №380/949/20 допущено до негайного виконання. Обставин, які б унеможливили поновлення позивача на посаді до 08.02.2021 судом теж не встановлено.
Таким чином, з позиції суду відповідач порушив норму законодавства в частині повідомлення державного службовця про наступне звільнення не пізніше ніж за 30 календарних днів, а отже порушив процедуру звільнення позивача.
При цьому, суд враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану в рішенні у справі «Серявін та інші проти України» (№4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (RuizTorijav. Spain) № 303-A, пункт 29).
Враховуючи викладене, наказ Управління СЗН Турківської РДА від 11.02.2021 №6-к «Про звільнення ОСОБА_1 » слід визнати протиправним та скасувати.
Щодо позовної вимоги про поновлення ОСОБА_1 на попередній або рівнозначній посаді, суд зазначає, що така є похідною від вимоги про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення.
Частиною 6 ст. 43 Конституції України гарантовано громадянам захист від незаконного звільнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв`язку з повідомленням про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.
Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права і має бути адекватним наявним обставинам та виключати подальше звернення особи до суду за захистом порушених прав.
З огляду на висновок суду про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення позивача з посади, належним способом захисту його прав є поновлення на посаді заступника начальника Управління СЗН Турківської РДА, з 12.02.2021.
Згідно з частиною другою статті 235 КЗпП України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Отже, виплата середнього заробітку проводиться за весь час вимушеного прогулу, а Законом не передбачено будь-яких підстав для зменшення його розміру за певних обставин.
Вказана позиція суду узгоджується із правовою позицією, викладеною в постанові Великої Палати Верховного Суду від 20 червня 2018 року у справі №826/808/16.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України «Про оплату праці» порядок обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Таким нормативно-правовим актом є постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 «Про затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати» (далі - Порядок №100).
Відповідно до підп. «ж» п. 1 Розділу І Порядку №100 цей Порядок застосовується у випадках вимушеного прогулу.
Згідно із абз. 3 п. 2 Розділу ІІ Порядку №100 у всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата.
Абзацом 3 п. 3 Розділу ІІІ Порядку №100 визначено, що усі виплати включаються в розрахунок середньої заробітної плати у тому розмірі, в якому вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі.
Згідно з п. 5 Розділу IV Порядку №100 нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.
За змістом абз.1 п. 8 розділу IV Порядку №100 нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.
Судом з`ясовано, що період з 12.02.2021 до 13.10.2021 є періодом вимушеного прогулу, за який слід виплатити позивачу середній заробіток, та який у підсумку становить 167 робочих днів.
Оскільки нової довідки про доходи після останнього звільнення позивача відповідач не надав, за основу для розрахунку суд бере заробітну плату позивача за жовтень-листопад 2020 року з довідки про доходи наданої позивачем та використану судом при розрахунку середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу у справі №380/949/20 про попереднє звільнення позивача /арк.спр.15/.
Згідно з цією довідкою про доходи заробітна плата позивача за жовтень 2020 року - 12137,50 грн., за листопад 2020 року - 12137,50 грн. /арк.спр.15/ Отже, середньоденний заробіток складає - 564,53 грн. ((12137,50 грн. + 12137,50 грн.)/43 робочий день); середній заробіток за один місяць - 12137,50 (12137,50 грн. + 12137,50 грн. / 2).
Таким чином, середній заробіток позивача за час вимушеного прогулу з 12.02.2021 до 13.10.2021 складає 94276,51 грн. (564,53 грн. х 167 робочих днів) з урахування податків та зборів.
Відповідно до ч. 1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду, зокрема, про: присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць (п. 2); поновлення на посаді у відносинах публічної служби (п. 3).
Таки чином, судове рішення в частині поновлення позивача на посаді та стягнення середнього заробітку у межах суми стягнення за один місяць слід звернути до негайного виконання.
Щодо позовної вимоги про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача 1 на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 23.09.2020 по 07.02.2021 з розрахунку 564,50 грн. за кожний робочий день в сумі 53063,00 грн. слід зазначити, що з врахуванням висновків суду про протиправність та скасування оскарженого наказу, поновлення позивача на роботі та присудження йому виплати середнього заробітку за весь період вимушеного прогулу з 12.02.2021 по 13.10.2021, така позовна вимога є несвоєчасною, та дослідженню судом не підлягає.
Водночас слід зазначити, що період за який позивач просить стягнути з відповідача середній заробіток є періодом затримки виконання рішення суду. який розглядав попередній трудовий спір про поновлення позивача на роботі та прийняв рішення про поновлення його на роботі 22.09.2020. У такому разі, за правилами встановленими ст. 236 Кодексу законів про працю України, ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки виносить орган, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника.
Тому, у задоволенні цієї позовної вимоги слід відмовити.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення позову в частині визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення позивача на посаді та виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 12.02.2021 по 13.10.2021. У задоволенні позовної вимоги про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 23.09.2020 по 07.02.2021 - відмовити.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», при зверненні з цим позовом до суду судовий збір не сплачував, тому судові витрати зі сторін стягувати не слід.
Керуючись ст.ст. 2, 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 263, 294-295 КАС України, суд -
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати наказ Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації від 11.02.2021 №6-к «Про звільнення ОСОБА_1 ».
3. Поновити ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації, з 12.02.2021.
4. Стягнути з Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації (82500, Львівська область, Турківський район, м. Турка, вул. Міцкевича,77; ЄДРПОУ 03194200) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) середній заробіток за весь час вимушеного прогулу за період з 12.02.2021 по 13.10.2021 в сумі 94276 (дев`яносто чотири тисячі двісті сімдесят шість) грн. 51 коп., з відрахуванням передбачених чинним законодавством податків і зборів.
5. Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління соціального захисту населення Турківської районної державної адміністрації та виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць 12137 (дванадцять тисяч сто тридцять сім) грн. 50 коп. допустити до негайного виконання.
6. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
7. Судові витрати зі сторін не стягувати.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено 23.10.2021.
Суддя Кравців О.Р.