Постанова № 100540563, 25.10.2021, Любарський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
25.10.2021
Номер справи
282/1207/21
Номер документу
100540563
Форма судочинства
Справи про адміністративні правопорушення
Державний герб України

Справа № 282/1207/21

Провадження № 3/282/519/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2021 р.

смт. Любар

Суддя Любарського районного суду Житомирської області Носач В.М., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Томчука М.А., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України,

за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи у період з 20.11.2017 по 25.11.2020 виконуючою обов`язків старости Громадського старостинського округу Любарської селищної ради Житомирської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненому не визнала та вказала, що своєчасно подала декларацію перед звільненням, однак не знала про необхідність подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Також вказала, що після звільнення захворіла на COVID-19 та у зв`язку з важким перебігом хвороби постійно лікувалась та не мала змоги своєчасно подати декларації.

Прокурор Томчук М.А. в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 1726 КУпАП, про що свідчать докази наявні в матеріалах справи, а тому просив визнати її винною у вчиненні вказаного правопорушення.

Вислухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, судом дійшов наступного висновку.

Відповідальність за ч. 1 ст. 1726 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно пп. в п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Рішенням № 5, І сесії 1-го скликання пленарного засідання VІІІ скликання Любарської селищної ради Любарського району Житомирської області від 20 листопада 2017 року утворено Громадський старостинський округ (с. Громада), обов`язки старости покладено на ОСОБА_1 .

Відтак, з урахуванням положень ст. 3, 45, ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 являлась посадовою особою місцевого самоврядування та на неї покладено обов`язок подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію у зв`язку з припиненням діяльності.

Відповідно до рішення I сесії VIII скликання Любарської селищної ради Житомирської області від 25 листопада 2020 року ОСОБА_1 припинила виконання обов`язків старости Громадського старостинського округу Любарської селищної ради Житомирської області.

З витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію після звільнення за 2020 рік 26 червня 2021 року.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновками експерта, речовими доказами, а також іншими документами.

У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Враховуючи викладене, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.1726 КУпАП.

Разом з тим, вважає необгрунтованими доводи ОСОБА_1 в частині того, що у зв`язку з захворюванням на COVID-19 вона не змогла своєчасно подати декларацію з огляду на таке.

Так, згідно довідки КНП "Любарський центр первинної медико-санітарної допомоги" вбачається, що ОСОБА_1 дійсно хворіла на COVID-19, що стверджується ПЛР тестом №89289 від 28.11.2021.

Окрім того, згідно наданої виписки з амбулаторної карти ОСОБА_1 вбачається, що 27.11.2020, 24.02.2021, 16.04.2021 ОСОБА_1 зверталась до КНП "Любарський центр первинної медико-санітарної допомоги" Любарської селищної ради Житомирської області за медичною допомогою.

Разом з тим, з досліджених в судовому засіданні доказів та згідно пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вбачається, що ОСОБА_1 у вказаних періодах перебувала на амбулаторному лікуванні, що в свою чергу свідчить про відсутність об`єктивних перешкод для своєчасного подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік. Окрім того, з довідки КНП "Любарський центр первинної медико-санітарної допомоги" неможливо встановити період непрацездатності ОСОБА_1 , оскільки в ній відсутня інформація про період її лікування від COVID-19.

Суд не приймає до уваги твердження ОСОБА_1 стосовно того, що вона своєчасно подала декларацію перед звільненням, та вказана інформації не змінилась та була продубльована в поданій нею декларації 26.06.2021, оскільки подання декларації перед звільненням не звільняє особу від обов`язку подання декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд також не приймає до уваги доводи ОСОБА_1 стосовно того, що вона не знала про необхідність подання декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки ст.68 Конституції України визначено, що незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, в судовому засіданні повністю доведено вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, що підтверджується доказами наявними в матеріалах справи.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при призначенні покарання суд враховує характер вчиненого порушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність.

Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі викладеного, керуючись ст. 3, 45 ЗУ «Про запобігання корупції», ст. 40-1, 1726, 246, 251, 252, 279, 283, 284, 288, 308 КУпАП, суддя, -

УХВАЛИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення за цією статтею у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на р/рахунок №UA158999980313070106000006759, одержувач ГУК у Жит.обл./ТГ смт.Любар21081100, банк одержувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), ЄДРПОУ 37976485, код доходу 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи та інші санкції.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності подвійний розмір штрафу в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Держави судовий збір в розмірі 454,00 грн., на р/рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ 22030106, банк одержувача - Казначейство України, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.М. Носач