
132/1214/21
2-а/132/19/21
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.10.2021р. місто КАЛИНІВКА
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Сєлін Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Держпраці у Вінницькій області Новак Вікторії Володимирівни про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №ВН14115/1963/АВ-ВН1597/488/АВ/ПД/ПС від 05.04.2021р.,
ВСТАНОВИВ:
19.04.2021р. до Калинівського районного суду Вінницької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Держпраці у Вінницькій області Новак Вікторії Володимирівни про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №ВН14115/1963/АВ-ВН1597/488/АВ/ПД/ПС від 05.04.2021р., який згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.04.2021р., переданий на розгляд судді Сєліну Є.В.
Ухвалою судді Калинівського районного суду Вінницької області Сєліна Є.В. від 23.04.2021р., адміністративний позов залишений без руху, заявнику наданий строк для усунення її недоліків, а саме надання на виконання вимог ч.6 ст.161 КАС України, заяви про поновлення процесуального строку на звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.
Копію вказаної ухвали при супровідному листі за вих.№5009/вих. від 30.04.2021р. було надіслано на адресу позивача, однак відомостей про отримання вказаної ухвали позивачем не адресу суду не надійшли.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно із частиною першою статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду встановленого цим Кодексом або іншими Законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина третя статті 122 КАС України).
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності визначені статтею статтею 286 КАС України.
Так, відповідно до частини другої вказаної статті позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів із дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) у справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Строки на оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності також визначені статтею 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Відповідно до указаної статті скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів із дня винесення постанови, а щодо постанов у справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів із дня набрання постановою законної сили. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Отже, при вирішенні питання пропуску строку звернення з позовом до суду щодо оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення суди повинні з`ясувати дату отримання цієї постанови.
Із встановлених судом обставин поданого позову та наданих до нього документів убачається, що оскаржувана постанова в справі про адміністративне правопорушення №ВН14115/1963/АВ-ВН1597/488/АВ/ПД/ПС, була винесена головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Держпраці у Вінницькій області Новак В.В. - 05.04.2021р., і саме від цієї дати почав відлік десятиденного строку на її оскарження, натомість до суду із вказаним позовом позивач ОСОБА_1 звернулася лише 19.04.2021р., тобто з порушенням десятиденного строку із дня винесення постанови.
Матеріали справи не містять відомостей, що позовну заяву було подано через орган поштового зв`язку. Заяви чи клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду ОСОБА_1 до позовної заяви не додала.
Частина 6 ст.161 КАС України чітко визначає, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Виходячи з буквального змісту цієї норми, позивач надає до позову заяву у вигляді окремого процесуального документу про поновлення процесуального строку та докази поважності причин його пропуску. Натомість, позивачем грубо порушені вимоги ч.6 ст.161 КАС України.
Частиною 1 статті 123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
В зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ст.123 КАС України позовну заяву слід залишити без руху. Повідомити позивача, що протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали він має право звернутися до суду із заявою у вигляді окремого процесуального документу про поновлення строку звернення до адміністративного суду, надавши докази поважності причин його пропуску.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122-123, 256 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Надати ОСОБА_1 додатковий строк для усунення недоліків позовної заяви, поданої до головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Держпраці у Вінницькій області Новак Вікторії Володимирівни про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №ВН14115/1963/АВ-ВН1597/488/АВ/ПД/ПС від 05.04.2021р.
Повідомити позивача ОСОБА_1 про можливість подання заяви у вигляді окремого процесуального документу про поновлення строку звернення до адміністративного суду протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали, надавши докази поважності причин його пропуску.
Роз`яснити позивачу, що якщо заяву не буде подано в зазначений строк, позовна заява буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя