
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
23 жовтня 2021 року Київ № 320/13144/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до відділу освіти, молоді, фізичної культури і спорту Макарівської селищної ради Бучанського району Київської області , третя особа: Макарівська селищна рада Бучанського району Київської області про визнання протиправним та скасування наказу,
в с т а н о в и в:
позивач звернувся до суду, пред`явивши вимоги до відділу освіти, фізичної культури і спорту Макарівської РДА Бучанського району про визнання протиправним та скасування наказу "Про затвердження складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на посади керівників закладів загальної середньої освіти Макарівської селищної ради" від 20.05.21 №97, яким було затверджено склад конкурсної комісії для проведення конкурсу на посади керівників закладів загальної середньої освіти, зокрема, Мотижинської загальносвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Дослідивши позов в межах цієї частини вимог ОСОБА_1 , суд приходить до висновку про необхідність відмови у відкритті провадження у даній справі, ураховуючи таке:
судова юрисдикція — це інститут права, покликаний розмежувати компетенцію як різних ланок судової системи, так і видів судочинства — цивільного, кримінального, господарського та адміністративного. Правила визначення юрисдикційності відповідної справи встановлені процесуальними законами та поділяють її на предметну та суб`єктну юрисдикцію господарських цивільних та адміністративних справ – це ст.20 ГПК України, ст.19 ЦПК України та ст.19 КАС України.
Правила адміністративного судочинства (юрисдикції адміністративних судів) визначені ст. 19 КАС України; правила підсудності, а саме - предметної, інстанційної і територіальної, встановлені ст.ст. 20, 22-24, 25-28 КАС України. КАСУ передбачені різні правові наслідки порушення правил адміністративного судочинства і правил підсудності.
Так, порушення правил адміністративного судочинства, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України, є підставою для відмови у відкритті провадження у справі та для закриття провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.238, ст.319, 354 КАС України.
Порушення правил підсудності (предметної, інстанційної і територіальної), - для оскарження ухвали суду першої інстанції, а також має наслідком відповідно до ст. 318 КАС України скасування рішення і направлення справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Відповідно до п.9 ч1 ст. 19 КАСУ, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори з приводу оскаржень рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов`язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб.
Положеннями ч.4 ст.172 КАСУ встановлена заборона на об`єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не визначено законом.
Відповідно до роз`яснень, викладених в абзаці 1 пункту 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен виходити з того, що згідно зі статтею 124 Конституції України юрисдикція загальних судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а за частинами першою і другою статті 15 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17) або Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України) (статті 1, 12) віднесено до компетенції адміністративних чи господарських судів. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
Оскільки не допускається об`єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом, суд відкриває провадження у справі лише в частині вимог, які належать до адміністративної юрисдикції, і відмовляє у відкритті провадження у справі щодо вимог, коли їх розгляд проводиться за правилами іншого виду судочинства.
Розгляд вимог позивача про визнання протиправним та скасування наказу "Про затвердження складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на посади керівників закладів загальної середньої освіти Макарівської селищної ради" від 20.5.21 №97, яким було затверджено склад конкурсної комісії для проведення конкурсу на посади керівників закладів загальної середньої освіти, зокрема, Мотижинської загальносвітньої школи І-ІІІ ступенів віднесено до юрисдикції цивільного судочинства, оскільки наказ про призначення конкурсної комісії не є рішенням суб`єкта владних повноважень обов`язковим для виконання органами державної влади. Тому, ця вимога не може бути об`єднана в одне провадження з вимогою про визнання протиправним рішення конкурсної комісії №10 від 10.06.21 та розглянута за правилами адміністративного судочиснтва.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 4, 8, 9, 243, 248, 283 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до відділу освіти, молоді, фізичної культури і спорту Макарівської селищної ради Бучанського району Київської області про визнання протиправним та скасування наказу від 20.05.2021 №97 .
2. Копію ухвали разом з матеріалами заяви надіслати заявнику.
.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.