
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"20" жовтня 2021 р. Справа № 596/1327/21
Провадження № 3/596/719/2021
Гусятинський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Митражик Е.М.
при секретарі судового засідання Рудніцькій О.П.
за участю: прокурора Турецького П.С.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Гусятинського районного суду Тернопільської області в селищі Гусятин матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, тимчасово непрацюючого, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а саме, 22.06.2020 року будучи звільненим з посади начальника відділення 21 державного пожежно-рятувального поста 10 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області, та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 31.05.2021 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що дійсно лише 31.05.2021 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення). Однак, жодного умислу на несвоєчане її подання не мав, оскільки перебував за межами України, в зв`язку з поширенням коронавірусної інфекції повернутись в Україну до квітня не мав можливості.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП з підстав вказаних у протоколі, доведена. Просить визнати його винним у вчиненні вказаного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, яке передбачає відповідальність за несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до протоколу про вчинення корупційного адміністративного правопорушення №318 від 31.08.2021 року, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а саме 22.06.2020 року будучи звільненим з посади начальника відділення 21 державного пожежно-рятувального поста 10 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області, та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 31.05.2021 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Встановлено, що наказом начальника Управління ДСНС у Тернопільській області № 323 від 05.11.2019 року «Про кадрові питання» ОСОБА_1 призначено з 06.11.2019 року на посаду начальника відділення 21 державного пожежно-рятувального поста 10 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області та наказом тимчасово виконуючого обов`язки начальника Управління ДСНС у Тернопільській області № 168 від 22.06.2020 року звільнено зі служби цивільного захисту (виключено з кадрів ДСНС України, зі списків особового складу УДСНС України у Тернопільській області та знято зі всіх видів забезпечення) та відповідно з посади начальника відділення 21 державного пожежно-рятувального поста 10 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області.
Відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб`єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» є особи рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту.
Як зазначено у ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до пункту 14 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення такої діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Отже, ОСОБА_1 працюючи на посаді начальника відділення 21 державного пожежно-рятувального поста 10 державної пожежно-рятувальної Управління ДСНС України у Тернопільській області був попередженим про встановленні Законами України «Про запобігання корупції» обмеження, що підтверджується його особистим підписом в попередженні «Про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень» та зобов`язаний був наступного року після припинення діяльності подати в установленому частиною першою статті 45 Закону порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік до 01.04.2021 року.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено дату подачі наступного року після припинення відповідної діяльності в установленому частиною першою статті 45 Закону порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік (після звільнення) ОСОБА_1 , а саме 31.05.2021 року, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК.
Згідно інформації НАЗК про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру, декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2021 року до 01.06.2021 року встановлено, що останній 31.05.2021 року о 12:20:10 год. перший раз зайшов у реєстр (свій персональний кабінет) на сайті НАЗК, де заповняв (переглядав) необхідні розділи декларації та о 12:51:45 год. натиснув кнопку «Перейти на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису» та 12:52:06 год. «Подання документа підтверджено кваліфікованим електронним підписом (ЕЦГІ) документ подано».
Наведене в судовому засіданні не заперечує і сам ОСОБА_1 , пояснюючи, що неодноразово під час перебування на службі, подавав декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, з яких видно що ОСОБА_1 своєчасно подавав щорічні декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, за 2017 рік, за 2018 рік, за 2019 рік та перед звільненням 30.06.2020 року.
Доводи ОСОБА_1 про те, що він не мав можливості подати декларацію у зв`язку із перебуванням за межами України в періоди з 24.12.2020 рік по 07.01.2021 року та з 25.01.2021 року по 01.05.2021 року суд оцінює критично, оскільки причини неподання декларації в інші періоди, зокрема, з 08 січня 2021 року по 24 січня 2021 року, в час перебування на території України, ОСОБА_1 не навів.
Проаналізувавши та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 , наявні ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладені стягнення суд враховує характер вчиненого порушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність.
Суд приймає до уваги, що ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, обставин, що обтяжують покарання, встановлено не було, а тому необхідним та достатнім буде застосування до останнього адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Також, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 34, ч.1 ст.172-6, 284, 285 КУпАП, Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (ГУК у Терн.обл/тг смт.Гусятин/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37977599; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); рахунок отримувача: UA518999980313090106000019661; код класифікації доходів бюджету: 21081100) в дохід Держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Тернопільського апеляційного суду через Гусятинський районний суд Тернопільської області.
Повний текст постанови виготовлено 23 жовтня 2021 року.
Суддя Е.М. Митражик