
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/5916/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
18 жовтня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі – відповідач), в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки від 15 липня 2021 року № 8/02-21/43, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області, станом на 05 березня 2019 року, що враховується для перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», виходячи з нового складу грошового забезпечення, який включає такі види та розміри: посадовий оклад у розмірі 6480,00 грн, оклад за військовим званням у розмірі 1480,00 грн, надбавка за вислугу років (50 %) у розмірі 3980,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (50 %) у розмірі 5970,00 грн, премія (40 %) у розмірі 2592,00 грн;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести перерахунок та виплату пенсії з 05 березня 2019 року ОСОБА_1 на підставі довідки від 15 липня 2021 року № 8/02-21/43, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області, станом на 05 березня 2019 року, що враховується для перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», виходячи з нового складу грошового забезпечення, який включає такі види та розміри: посадовий оклад у розмірі 6480,00 грн, оклад за військовим званням у розмірі 1480,00 грн, надбавка за вислугу років (50 %) у розмірі 3980,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (50 %) у розмірі 5970,00 грн, премія (40 %) у розмірі 2592,00 грн.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв`язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.
Частиною першою статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно з частиною другою статті 5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
В рамках адміністративного судочинства:
дії - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб`єктом владних повноважень своїх обов`язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов`язків згідно із законодавством України;
рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).
Відповідно до частини першої статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, в яких встановлюється спосіб ліквідації правопорушення, вчиненого суб`єктом владних повноважень та іншими особами, в передбачених законом випадках, а підстава позову - це ті обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають право особі звернутись до суду з вимогами до іншої особи.
Згідно з пунктами 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, що порушили її право, та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб`єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.
Дослідженням доданих до позовної заяви документів судом встановлено, що 15 липня 2021 року Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області видано довідку № 8/02-21/436 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05 березня 2019 року. Проте, позивач у позовній заяві просить суд зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 15 липня 2021 року № 8/02-21/43.
Окрім того, суд зазначає, що в позовній заяві позивач серед іншого просить суд визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки від 15 липня 2021 року № 8/02-21/43, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області, станом на 05 березня 2019 року, що враховується для перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», виходячи з нового складу грошового забезпечення, який включає такі види та розміри: посадовий оклад у розмірі 6480,00 грн, оклад за військовим званням у розмірі 1480,00 грн, надбавка за вислугу років (50 %) у розмірі 3980,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (50 %) у розмірі 5970,00 грн, премія (40 %) у розмірі 2592,00 грн.
Разом з цим, дослідженням доданих до позовної заяви документів судом встановлено, що 28 липня 2021 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області прийнято рішення за № 485 ( ОСОБА_1 ) про відмову в перерахунку пенсії, яким позивачу відмовлено у перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки. Проте, позивач не оскаржує таке рішення відповідача.
Суд зазначає, що належним способом захисту порушених прав у цій справі має бути визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду Україну в Луганській області від 28 липня 2021 року № 485 ( ОСОБА_1 ) про відмову в перерахунку пенсії та зобов`язання відповідача вчинити певні дії, а не визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки від 15 липня 2021 року № 8/02-21/43, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області, станом на 05 березня 2019 року, що враховується для перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», виходячи з нового складу грошового забезпечення, який включає такі види та розміри: посадовий оклад у розмірі 6480,00 грн, оклад за військовим званням у розмірі 1480,00 грн, надбавка за вислугу років (50 %) у розмірі 3980,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (50 %) у розмірі 5970,00 грн, премія (40 %) у розмірі 2592,00 грн.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 протягом 7-ми (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, та її копії для вручення відповідачу.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачу та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяТ.І. Чернявська