
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про передачу справи до іншого суду
23 жовтня 2021 р. Справа № 200/13701/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
18 жовтня 2021 року ОСОБА_1 , через свого представника – адвоката Корнієнка А.А., який діє на підставі ордеру від 13.10.2021, звернулась із позовною заявою до Донецького окружного адміністративного суду, в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо невиплати пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві поновити ОСОБА_1 нарахування та виплату пенсії з 01.09.2021 на рахунок відкритий у АТ «Ощадбанк»UA623226690000026205506569746;
- допустити негайне виконання рішення суду в частині присудження виплати ОСОБА_1 пенсії у межах суми стягнення за один місяць.
Згідно з частиною другою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно статей 1,5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 звернулась з позовними вимогами до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, місцем знаходження якого є місто Київ.
Згідно довідки від 28.09.2021 № 3008-5000400358 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи встановлено, що фактичне місце проживання/перебування ОСОБА_2 визначено: АДРЕСА_1 .
Статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (далі - Закон № 1382) надано поняття таким термінам:
свобода пересування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, які встановлюються законом;
вільний вибір місця проживання чи перебування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, на вибір адміністративно-територіальної одиниці, де вони хочуть проживати чи перебувати;
місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;
місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.
Стаття 6 Закону№ 1382передбачає, що громадянин України зобов`язаний протягом тридцяти календарних днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Як вже зазначалось раніше, позивач має статус внутрішньо переміщеної особи і на неї поширюються норми Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (Закон № 1706).
Стаття 4 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” передбачає, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону”.
У частині 1 статті 5 наведеного Закону визначено, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
Адресою фактичного місця проживання внутрішньо переміщеної особи може бути адреса відповідного місця компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (адреса містечка із збірних модулів, гуртожитку, оздоровчого табору, будинку відпочинку, санаторію, пансіонату, готелю тощо).
За приписами частини 3 статті 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Суд зазначає, що зареєстроване місце проживання/перебування ОСОБА_1 на час звернення до Донецького окружного адміністративного суду є м. Київ.
Відповідно до частини 1 статті 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на те, що зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) позивача є м. Київ, суд вважає, що позовна заява, яка містить вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві за територіальною юрисдикцією (підсудністю) підлягає розгляду Окружним адміністративним судом м. Києва.
Відповідно до пункту 2 частини 1статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно частини 5 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Відповідно до частини 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Аналогічні правові висновки містяться в постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 20.10.2021 по справі №200/10859/21 та не суперечать висновкам, викладеним у постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 31.08.2021 по справі №200/7746/21.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає за необхідне передати справу № 200/13701/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні діїна розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись ст. ст. 19, 25, 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Передати адміністративну справу № 200/13701/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні діїза територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва (01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1) для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі.
Ухвала може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Ухвала постановлена та підписана 23 жовтня 2021 року.
Суддя О.В. Зінченко