Рішення № 100525042, 21.10.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.10.2021
Номер справи
120/6790/21-а
Номер документу
100525042
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

21 жовтня 2021 р. справа № 120/6790/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика Віталія Володимировича, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії

в с т а н о в и в :

25.06.2021 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Служби безпеки України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що 02.08.2019 року діючим військовослужбовцям СБУ введено новий щомісячний додатковий вид грошового забезпечення, а сама надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі.

У зв`язку із зазначеним, 14.05.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про надання довідки про грошове забезпечення із зазначенням надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі станом на 02.08.2019 року для проведення перерахунку пенсії, однак відповідач відмовив у виготовлені такої довідки через відсутність на те правових підстав.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Ухвалою суду від 05.07.2021 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 12.07.2021 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (в порядку, визначеному ст. 262 КАС України).

19.07.2021 року представником відповідача подано відзив на позовну заяву, у якому останній заперечує щодо задоволення адміністративного позову. Зокрема вказав, що 04.08.2020 року Управлінням СБУ у Вінницькій області підготовлено та направлено на адресу Головного управління ПФУ у Вінницькій області оновлену довідку №53/21-114нт про розмір грошового забезпечення за відповідною (аналогічною) посадою станом на 05.03.2019 року для перерахунку пенсії.

У вказаній довідці не зазначено про такий вид додаткового виду грошового забезпечення, як надбавка за шифрувальну роботу, оскільки вона не була визначена Постановою КМУ №704.

При цьому, зазначив, що Наказом СБУ №1199/ДСК від 02.08.2019 року внесено зміни до Інструкції - 515, а саме Розділ ІІІ доповнено новою Главою 25 "Надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі". Тобто, вказану надбавку почали виплачувати діючим співробітникам лише після прийняття наказу СБУ від 02.08.2019 року №1199/ДСК.

Враховуючи зазначене, представник відповідача вважає, що Управління СБУ у Вінницькій області не мало правових підстав для подання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення за аналогічною (відповідною) посадою станом на 05.03.2019 року, оскільки на той період вона не була передбачена для діючих співробітників та була встановлене значно пізніше, тобто після виникнення права на перерахунок пенсії.

Також, вказав, що на вимогу пенсіонерів СБУ, Управління надає відомості про розмір грошового забезпечення за відповідною (аналогічною) посадою, однак не має підстав щодо направлення до ГУ ПФУ у Вінницькій області довідки для перерахунку пенсії позивача саме з 02.08.2021 року всупереч висновків Верховного Суду у справі №160/8324/19 та встановленого порядку.

У зв`язку із зазначеним, представник відповідача вважає, що пенсіонери СБУ не позбавлені можливості самостійно звернутись до ГУ ПФУ у Вінницькій області з вимогами про перерахунок пенсії у відповідності до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Враховуючи вищевикладене, просив у задоволенні адміністративного позову відмовити.

26.07.2021 року позивачем подано відповідь на відзив, у якій останній вважає відзив на позовну заяву необґрунтованим, а позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що в провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №120/1061/21-а за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 13.05.2021 року у справі №120/1061/21-а у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю. Рішення суду набрало законної сили 15.06.2021 року.

Відповідно до ч.4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, обставини встановлені рішенням суду від 13.05.2021 року у справі №120/1061/21-а не доказуються при розгляду даної справи.

Судом у адміністративний справі № 120/1061/21-а встановлено, що позивачу призначено пенсію за вислугу років згідно Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, що підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_1 .

Згідно довідки Управління Служби безпеки України у Вінницькій області від 08.04.2009 № 53/21-1153нт про розмір грошового забезпечення для нарахування пенсії, грошове забезпечення ОСОБА_1 складалося з посадового окладу; окладу за військовим званням; процентною надбавкою за вислугу років 40 %; надбавки за особливо важливі завдання 70,2 %; надбавки за службу в умовах режимних обмежень 20 %; надбавки за оперативно розшукову чи контррозвідувальну діяльність, інформаційно аналітичне забезпечення органів державної влади 50 %; надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі 20 %, премії 10%.

30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 103, п. 1 та 2 якої встановлено перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом від 09.04.92 № 2262-XII до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 р. відповідно до Постанови № 704.

На виконання Постанов № 103 Управлінням Служби безпеки України у Вінницькій області складено довідку про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії, станом на 01.03.2018, до якої увійшли такі складові грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавка за вислугу років.

05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва по справі № 826/3858/18 від 12.12.2018, яким визнано протиправними та нечинними п. 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

У день набрання законної сили рішенням суду по справі № 826/3858/18 (05.03.2019) виникли підстави для перерахунку призначеної позивачу пенсії.

Тому, у зв`язку з набранням 05.03.2019 законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 Управлінням Служби безпеки України у Вінницькій області 04.08.2020 видано довідку № 53/21-114 про розмір грошового забезпечення з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення (станом на 05.03.2019), до якої увійшли посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років 50 %; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 20 %; надбавка за особливості проходження військової служби 34 % та премії 10 %.

Однак, при виготовленні довідки від 04.08.2020 № 53/21-114, на думку позивача, відповідачем до додаткових видів грошового забезпечення протиправно не включено надбавку за шифрувальну роботу, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1995 № 1037 "Про надбавки до посадових окладів осіб, зайнятих на шифрувальній роботі".

З метою зазначення у довідці надбавки за безперервний стаж шифрувальної роботи у розмірі 20 %, позивач 02.12.2020 звернувся до відповідача із відповідною заявою.

Листом відповідача від 14.12.2020 позивача повідомлено, що довідка від 04.08.2020 № 53/21-144 видана на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704.

Також повідомлено, що надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі станом на 05.03.2019 не передбачена Постановою № 704, а тому підстав для внесення змін у довідку від 04.08.2020 № 53/21-114 не має.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не включення до довідки від 04.08.2020 № 53/21-114 надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі у розмірі 20 %, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність управління СБ України у Вінницькій області щодо непроведення перерахунку розміру грошового забезпечення ОСОБА_1 і не надання позивачу оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.1995 р. № 1037 “Про надбавки до посадових окладів осіб, зайнятих на шифрувальній роботі” із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) в тім числі надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі у розмірі 20% та премії, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.04.2019 року.

- зобов`язати управління СБ України у Вінницькій області перерахувати розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 і надати позивачу оновлену довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.1995 р. № 1037 “Про надбавки до посадових окладів осіб, зайнятих на шифрувальній роботі” із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) в тім числі надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі у розмірі 20% та премії, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.04.2019 року.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 13.05.2021 року у справі №120/1061/21-а у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю. Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд зазначив, що надбавка за безперервний стаж шифрувальної роботи у розмірі 20 %, на час виникнення у позивача права на перерахунок пенсії (05.03.2019) не виплачувалась працівникам Служби безпеки України. Вказана надбавка почала виплачуватися з 02.08.2019, а саме після внесених змін до Інструкції № 515 на підставі наказу СБУ від 02.08.2019 № 1199/ДСК, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.08.2019 за № 954/33925. Тобто, станом на 05.03.2019 (момент виникнення права на перерахунок пенсії) надбавка за безперервний стаж шифрувальної роботи ОСОБА_1 не виплачувалась, а тому в силу норм абз. 7 п. 5 Порядку № 45 не підлягала включенню до числа додаткових видів грошового забезпечення позивача у виданій йому довідці від 04.08.2020 № 53/21-114.

Враховуючи висновки суду у справі №120/1061/21-а, 14.05.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про надання довідки про грошове забезпечення із зазначенням надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі станом на 02.08.2019 року для проведення перерахунку пенсії.

За результатом розгляду заяви позивача, відповідач листом №53/г-21/8 від 01.06.2021 року відмовив у виготовленні відповідної довідки через відсутність на те правових підстав.

Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-XII від 20.12.1991 року (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч. 3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Суд зазначає, що в компетенцію Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.

Проте, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема Головне управління ПФУ у Вінницькій області та відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Тобто, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.

На переконання позивача, оскільки Наказом СБУ від 02.08.2019 № 1199/ДСК, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.08.2019 за № 954/33925 діючим військовослужбовцям СБУ введено новий щомісячний додатковий вид грошового забезпечення, а сама надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботу, в Управління СБУ у Вінницькій області виник обов`язок виготовити та направити до Головного управління ПФУ у Вінницькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, визначеного станом на 02.08.2021 року.

Суд звертає увагу позивача, що на відповідача покладена функція із складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Станом на 02.08.2021 року рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення працівникам СБУ або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, Кабінетом Міністрів України не прийнято.

Разом з тим, Наказ СБУ від 02.08.2019 № 1199/ДСК, яким введено новий щомісячний додатковий вид грошового забезпечення, а саме надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі, не є рішенням Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або про введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій, із прийняттям якого пов`язаний обов`язок відповідача оформити нову довідку про розмір грошового забезпечення.

Крім того, надбавки за безперервний стаж шифрувальної роботи є складовою грошового забезпечення встановленого постановою Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" в той час, як види грошового забезпечення військовослужбовців станом на 05.03.2019 встановленні Постановою № 704, яка такої надбавки не передбачає оскільки не виплачувалась працівникам Служби безпеки України.

Таким чином, оскільки позивач в заявленому позові ставить питання про зобов`язання відповідача скласти довідку про складові його грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка кореспондується із Порядком № 45, суд вважає, що Накази СБУ про встановлення або скасування відповідних додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовця, а також їх відсоткового розміру від посадового окладу не породжують обов`язку Управління Служби безпеки України у Вінницькій області для оформлення довідки про розмір грошового забезпечення позивача для проведення перерахунку пенсії.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в Управління Служби безпеки України у Вінницькій області відсутні правові підстави для підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача визначеного станом на 02.08.2019 року, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Враховуючи положення статті 139 КАС України, питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

в и р і ш и в :

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 );

Відповідач: Управління Служби безпеки України у Вінницькій області (вул. Грушевського, 27, м.Вінниця, код ЄДРПОУ 20001473).

Суддя Дончик Віталій Володимирович