Постанова № 100524498, 11.10.2021, Рівненський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
11.10.2021
Номер справи
570/1649/21
Номер документу
100524498
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 570/1649/21

Номер провадження 3/570/968/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 жовтня 2021 року м. Рівне

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Таргоній М.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділення поліції №5 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, прож. АДРЕСА_1 , непрацюючого, посвідчення водія НОМЕР_1 від 19.06.2003 р.,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

в с т а н о в и в:

12 квітня 2021 року о 08 год. 30 хв. на 6 км а/д Рівне-Тучин-Гоща-Острог, що в межах Рівненського району, Рівненської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем Volkswagen Touran, д.н.з. НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Такими діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху (далі - ПДР), за що згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

На розгляд справи ОСОБА_1 не з`явився, про дату, місце та час судового засыдання повідомлений належним чином. В судовому засіданні приймав участь захисник адвокат Москаль Я.О., який звернувся про розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 .

Захисник адвокат Москаль Я.О. звернувся до суду із клопотанням про закриття провадження по справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Подано писмьові поясненя. Зазначив, що зупинка ТЗ, яким керував ОСОБА_1 , працівниками поліції не була зумовлена порушенням останнім ПДР, а підстав для проведення огляду не було. Вважає, що дії працівників поліції при оформленні події не відповідають вимогам ст. 266 КУпАП та Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 09.11.2015 р. № 1452/735 (далі - Інструкція). Також зазначив, що огляд проведено на місці зупинення ТЗ приладом Alkotest DRAGER 6810, строк дії сертифікату на який закінчився, також у протоколі наявні виправлення. Важає, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів керування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп`яніння.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні порушення є, зокрема своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин справи. Згідно ст. 253 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

З`ясувавши обставини, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.

Відповідно положень пункту 1.3 ПДР учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.

В пункті 1.9 ПДР встановлено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Пунктом 2.9а ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідальність за порушення вимог пункту 2.9а ПДР передбачена статтею 130 КУпАП.

Обставини вчинення ОСОБА_1 зазначеного правопорушення підтверджуються відомостями із протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 093931 від 12.04.2021 р. (а.с. 1). Згідно акту огляду біля ТЗ із використанням технічного приладу Alkotest DRAGER 6810 від 12.04.2021 р. та результату тестування (а.с. 2, 3), водій ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного спяніння - 0,42 ‰. Із результатами огляду водій ОСОБА_1 погодився, що підтверджується його підписом у відповідному акті. Згідно направлення для проведення медичного огляду на визначення стану сп`яніння взакладі охорони здоров`я від 12.04.2021 р., водій ОСОБА_1 від проходження огляду в закладі охорони здоров`я відмовився (а.с. 4).

Відповідно до положень частини 2 статті 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. На виконання вказаних вимог ч. 2 ст. 266 КУпАП поліцейський застосовав технічні засоби відеозапису, матеріали відеозапису долучено до протоколу про адміністративне правопорушення.

Відомості із таких матеріалів також підтверджують вказані обставини вчинення ОСОБА_1 зазначеного правопорушення. Зокрема, відеофайли VID210412-073050F на доданому диску (а.с. 8) містять інформацію про проведення огляду водія на стан алкогольного сп`яніння біля ТЗ, за допомого спеціального технічного приладу Alkotest DRAGER 6810 та зафіксовано результат огляду - 0,42 ‰. Водій ОСОБА_1 не заперечував результат огляду біля ТЗ погодився щодо виявлення у нього стану алкогольного сп`яніння, та відмовився від проведення медичного огляду на визначення стану сп`яніння взакладі охорони здоров`я.

Посвідчення водія в ОСОБА_1 було тимчасово вилучено працівниками поліції в порядку, передбаченому статтею 265-1 КУпАП (а.с. 1). Від керування ОСОБА_1 був відсторонений на 24 години (а.с. 7).

Щодо доводів захисника. За порушення інших пунктів ПДР під час керування вказаним автомобілем на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення (а.с. 6). Неточності (виправлення) у протоколі стосуються написання однієї із букв у прізвищі особи та номеру кілометра автодороги, де складено протокол, та усуваються в ході розгляду справи шляхом перевірки та дослідження документів, доданих до пртоколу, із яких встановлено прізвище особи - ОСОБА_2 , та місце складання протоколу 7 км вказаної автодороги. Інші зауваження захисника щодо змісту протоколу у даному випадку на мають суттєвого значення для правильного вирішення справи та не є такими, що унеможливлюють встановлення обставин по справі.

За вказаних обставин справи поліцейські виявили у ОСОБА_1 ознаки алкогольного сп`яніння (див. а.с. 3), визначені вказаною Інструкцією та у відповідності до неї повідомили водія про необхідність проведення відповідного огляду. ОСОБА_1 погодився проходити такий огляд, який проведено поліцейськими на місці зупинення ТЗ відповідно до вимог ст. 266 КУпАП. В подальшому поліцейські, шляхом проведення огляду на стан алкогольного сп`янвння виявили, що ОСОБА_1 , в порушення вимог п. 2.9а ПДР, керував автомобілем в стані алкогольного сп`яніння. Застосування поліцейськими до водія під час оформлення правопорушення незаконних чи недозволених дій не встановлено. Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення не встановленно невідповідність дій поліцейських вимогам КУпАП та Інструкції. Із результатом огляду - 0,42 ‰ ОСОБА_1 погодився, під сумнів його не ставив, не заперечував його дійсності. З`ясувавши у поліцейських про порядок огляду в закладі охорони здоров`я повідомив про недоцільність повторного огляду на стан сп`яніння (згідно відеоматеріалів файл VID210412-073050F). Така поведінка особи та його пояснення вказують про усвідомлення ним того, що він перебуває в стані алкогольного сп`яніння, погоджується із результатами встановлення у нього такого стану не відсутність доцільності та необхідності проведення огляду лікарем в закладі охорони здоров`я.

Тому, у даному випадку доводи захисника про те, що ОСОБА_1 не вчиняв вказаного правопорушення є такими, що не відповідають дійсним обставинам справи. Доводи захисника не спростовують винуватості особи в порушенні вимог п. 2.9а ПДР. Тому, клопотання про закриття провадження у зв`язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - не підлягає до задоволення. Доводи та аргументи захисника про невинуватість ОСОБА_1 суд вважає непідтвердженими, необґрунтованими, помилковими. Суд розцінює їх як спосіб захисту, з огляду на обрану позицію, та спрямовані на уникнення особи відповідальності за вчинення правопорушення.

Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (№ 65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (№ 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) заява № 18390/91; пункт 29).

Враховуючи положення ст.ст. 33, 34 КУпАП, беручи до уваги відомості про особу правопорушника, враховуючи обставини справи, суд вважає, що слід обрати адміністративне стягнення, у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, згідно санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП. Призначення такого стягнення є необхідним для забезпечення вимог ст. 23 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 317-1 КУпАП, виконання постанови про позбавлення права керування транспортним засобом здійснюється шляхом вилучення посвідчення водія на строк позбавлення права керування транспортними засобами та внесення до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України відомостей про позбавлення права керування транспортним засобом на строк, визначений постановою, та про вилучення посвідчення водія.

Особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.

Суд вирішує питання про стягнення судового збору згідно ст. 40-1 КУпАП.

Керуючись ч. 1 ст. 130, ст. 283, 284 КУпАП, суд

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом на вказаний строк після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права, згідно ст. 317-1 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/Рівнен. р-н/22030101. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012494. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку(IBAN) UA728999980313151206000017295. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 454 грн.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення, в порядку ст. 294 КУпАП.

Суддя Таргоній М.В.