
Справа № 420/19383/21
УХВАЛА
22 жовтня 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України м. Одеса про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України м. Одеса про визнання дії посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які відповідають за своєчасне виконання рішень Одеського окружного адміністративного суду та нехтують ними, протиправними та притягнути їх до адміністративної відповідальності; зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Одеса (вул. Канатна, 83, м. Одеса 65012 код ЄДРПОУ 20987385) здійснити з 01 січня 2018 року по листопад 2020 року (включно) та з жовтня 2021 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з розміру 80% відповідних сум грошового забезпечення та здійснити відповідні виплати з урахуванням усіх доплат, надбавок та раніше проведених виплат.
Відповідно до п.п.3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позивачем визначено у якості відповідача Головне управління Пенсійного фонду України м. Одеса (код ЄДРПОУ 20987385).
Відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно ч.3 ст.46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктом 7 частини 1 статті 4 КАС України зазначено, що суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
В свою чергу, як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом ЄДРПОУ 20987385 зареєстровано юридичну особу Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Згідно із п.4 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимог.
Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
В прохальній частині позовної заяви позивач просить суд визнати дії посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які відповідають за своєчасне виконання рішень Одеського окружного адміністративного суду та нехтують ними, протиправними та притягнути їх до адміністративної відповідальності
Разом з тим, суд зазначає, що наявність у КАС України спеціальних норм, спрямованих на забезпечення належного виконання судового рішення (ст. 382, 383 КАС України), виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів стягувача шляхом подання позову. Судовий контроль за виконанням судового рішення здійснюється в порядку, передбаченому КАС України, який не передбачає можливості подання окремого позову, предметом якого є спонукання відповідача до виконання судового рішення.
Крім того, суд зазначає, що вимоги щодо притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб суб`єкта владних повноважень не розглядається в порядку адміністративного судочинства.
Поряд з цим, позивач, звернувшись до суду із позовними вимогами про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Одеса здійснити з 01 січня 2018 року по листопад 2020 року (включно) та з жовтня 2021 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з розміру 80% відповідних сум грошового забезпечення та здійснити відповідні виплати з урахуванням усіх доплат, надбавок та раніше проведених виплат, не конкретизував у прохальній частині які рішення, дії чи бездіяльність відповідача, як суб`єкта владних повноважень, згідно ст.5 КАС України оскаржуються позивачем, за результатами вирішення питання про правомірність яких, суд може вирішити позовні вимоги про зобовязання вчинити певні дії.
Таким чином, зазначені у прохальній частині позовної заяви вимоги, не носять конкретний характер та не відповідають вимогам ст. 5 КАС України.
За таких обставин, позивачу необхідно зазначити вірне найменування відповідача по справі та надати до суду уточнену позовну заяву, з урахуванням визначення позовних вимог згідно ст.5 КАС України.
Згідно з ч.1 ст.169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху для надання позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України м. Одеса про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз`яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.О. Танцюра