
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18 жовтня 2021 року о/об 17 год. 25 хв.Справа № 280/7038/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Фермерського господарства “ОРГАНІК ФРУТ” (72002, Запорізька область, Михайлівський район, смт.Михайлівка, вул.Миру, буд.2-А; код ЄДРПОУ 40009130)
до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ ВП 44118663)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Фермерського господарства “ОРГАНІК ФРУТ” (надалі – позивач, ФГ “ОРГАНІК ФРУТ”) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі – відповідач, ГУ ДПС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДІІС у Запорізькій області від 29.07.2021 за №3518 про відповідність Фермерського господарства “ОРГАНІК ФРУТ” критеріям ризиковості платника на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку; 2) зобов`язати Головне управління ДПС у Запорізькій області виключити Фермерське господарство “ОРГАНІК ФРУТ” з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості.
У позовній заяві зазначено наступне. ФГ “ОРГАНІК ФРУТ” є юридичною особою реального сектору економіки, що здійснює господарську діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур з метою подальшого їх продажу для отримання прибутку. Позивач веде свою діяльність з дотриманням чинного законодавства України та є сумлінним платником податків. Однак, в особистому кабінеті платника податків було виявлено відомості, що з 29.07.2021 позивача визнано таким, що відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку та включено до переліку ризикових платників податків із зазначенням податкової інформації «Платником податку та/або його контрагентами, згідно даних ЄРПН, здійснено реалізацію товарів/послуг відмінних від придбаних» згідно Рішення Голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №3518 під 29.07.2021 (надалі - Рішення №3518) відповідно до п.6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165. Відповідно до Рішення №3518 від 29.07.2021 позивача включено до переліку ризикових підприємств відповідно до п.8 Критерії ризиковості платника податку із зазначенням (розшифруванням) інформації: «Платником податку та/або його контрагентами, згідно даних ЄРПН, здійснено реалізацію товарів/послуг відмінних від придбаних». Позивач зазначає, що оскаржуване рішення не містить жодних мотивованих підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до п.8 Критеріїв ризиковості платників податку, як і не містить доказів наявності інформації та правового підґрунтя, що свідчить про наявність ознак того, що у позивача наявні ознаки ризиковості ведення діяльності з посиланнями на відповідні документи та докази. Позивач вважає, що посилання відповідача на податкову інформацію у Рішенні №3518 є безпідставною податковою інформацією, яка не підтверджується жодними належними та допустимими доказами та по суті є оціночною інформацією. Відповідачем не надано доказів, які досліджувалися в ході засідання комісії (документи/інформація, які були предметом дослідження) та які слугували підставою для прийняття оскаржуваного рішення з їх детальним розшифруванням. Позивач вказує, що віднесення контролюючим органом платника податку до переліку ризикових платників податків створює для платника податків правові наслідки у вигляді зміни або припинення його прав та породжує юридичні наслідки у вигляді додаткових обов`язків та створює перешкоди для здійснення господарської діяльності. Віднесення позивача до переліку ризикових платників податків повністю зупиняє господарську діяльність, так як основним напрямком діяльності є вирощування зернових культур з їх подальшою реалізацією (продажем) вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Позивач має статус платника ПДВ. Коли підприємство віднесено до переліку ризикових платників податків, при реалізації товарів/послуг всі наступні податкові накладні автоматично зупиняються та не реєструються в ЄРПН, за принципом причинно-наслідкового зв`язку. Тобто, підприємство не має змоги реалізовувати (продавати) свій товар/послуги.
Позивач позовну заяву підтримав.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. ФГ “ОРГАНІК ФРУТ” віднесене до переліку ризикових платників у зв`язку з наявністю ознак ризиковості, а саме за критерієм «у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування». Підставою включення ФГ "ОРГАНІК ФРУТ" є інформація аналізу даних Єдиного реєстру податкових накладних за період 01.04.2020 по 15.10.2020 відповідно до якої платником задекларовано операції з придбання: цибулі ріпчастої насіннєвої у постачальника ТОВ "ФАМАРІ", який здійснює придбання вина; сідельного тягачу та чотирьох напівпричепів у постачальників ПП "ОЛЮР ГЛОБАЛ", ПП "ТІМТРЕЙД", ДП "ЕКСПОРТ ЄВРО КАР УКРАЇНА", ПП "АГРОТЕХЗАХІД" - інформація щодо їх перереєстрації на покупця ФГ "ОРГАНІК ФРУТ" відсутня; сонячних панелей у ТОВ "ВАВИЛОН ТРЕЙД" без наявної інформації про їх використання у господарській діяльності. Всього на загальну суму ПДВ понад 5,2 млн. грн., що дало можливість зареєструвати у ЄРПН податкових накладних на реалізацію СГ продукції покупцям на суму ПДВ понад 4 млн. грн., при відсутності підтверджуючих документів про наявність у ФГ "ОРГАНІК ФРУТ" земельних ділянок, необхідних для вирощування задекларованих обсягів сільськогосподарської продукції, що свідчить про нереальність здійснення вищезазначених операцій ФГ "ОРГАНІК ФРУТ". Рішення про відповідність ФГ "ОРГАНІК ФРУТ" (40009130) п.8 Критеріїв ризиковості платника податків №5378 від 15.10.2020 направлено підприємству через електронний кабінет у день його прийняття. ФГ "ОРГАНІК ФРУТ" надано повідомлення від 21.07.2021 з документами для розгляду питання щодо виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. Здійснивши аналіз документів наданих 21.07.2021 для розгляду питання щодо виключення платника податку з переліку ризикових, встановлено не надання платником документів в повному обсязі та отримавши інформацію від Василівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків встановлено не надання платником документів що спростовують вищенаведену інформацію. Зокрема, надані підприємством документи ще раз підтверджують виявлені ризики за 2020 рік, що відповідають критеріям ризиковості Постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, а саме: є інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником податків. Позивач за період з 09.2020 по 06.2021 діяльність не здійснює, за результатами декларування з податку на додану вартість за червень 2021 року підприємство має від`ємне значення (р.21) в сумі 28,4 тис. грн., яке виникло 09.2020. Перевірка контролюючим органом на відповідність критеріям ризиковості платника податків здійснюється при реєстрації кожної податкової накладної/розрахунку коригування, незалежно від факту віднесення платника податків до переліку ризикових та є передбаченим законом заходом контролю. Визнання відповідачем на підставі оцінки податкової поведінки платника податків таким, що відповідає критеріям ризиковості, не впливає на його господарську діяльність, не створює перешкод для цього, так само, як і не завдає шкоди його діловій репутації. Враховуючи зазначене, відповідач вважає, що рішення Комісії ГУ ДПС у Запорізькій області є таким, що було прийнято виключно в межах діючого законодавства.
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 16.08.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
29.07.2021 контролюючим органом відносно позивача прийнято Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку за №3518 (а.с.6).
У Рішенні контролюючого органу про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 29.07.2021 за №3518 відносно позивача зазначено: «… Комісією регіонального рівня відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019р. №1165, … з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 21.07.2021р. №1 прийнято рішення про: відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Підстава – п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Податкова інформація – Платником податку та/або його контрагентами, згідно даних ЄРПН, здійснено реалізацію товарів/послуг, відмінних від придбаних. …».
У наданому до суду Протоколі ГУ ДПС у Запорізькій області №131 від 29.07.2021 зазначено: «… Голова Комісії: Присутні Члени Комісії ГУ ДПС СЛУХАЛИ: ФГ "ОРГАНІК ФРУТ" (40009130) надано повідомлення від 21.07.2021 з документами для розгляду питання щодо виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. Вказане СГ включено до реєстру ризикових за критерієм «у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування» за рішенням Комісії. Підставою включення ФГ "ОРГАНІК ФРУТ" (40009130) є інформація відповідно до якої встановлено, що згідно ЄРПН за серпень, вересень 2020р. підприємство реалізовано TOB «Дніпромлин с/г продукцію що значно більша від можливої врожайності на загальній площі земельної ділянки 152,36 га. У вересні підприємством придбано у TOB «Фамарі» цибулю ріпчасту насіннєву, у якого відсутнє придбання даного товару. Здійснивши аналіз документів наданих 21.07.2021 для розгляду питання щодо виключення платника податку з переліку ризикових, встановлено не надання платником документів в повному обсязі та отримавши інформацію від Василівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків встановлено не надання платником документів що спростовує вишенаведену інформацію. УХВАЛИЛИ: 3.Визначити ФГ "ОРГАНІК ФРУТ" (40009130) як таке, що відповідає критеріям ризиковості за результатами розгляду наданих документів, згідно постанови КМУ №1165. Голосували за – одноголосно НАДАНО ДОРУЧЕННЯ: 6.забезпечити формування проектів рішень за встановленою формою по платникам податків, які прийнято за рішенням Комісії, для надсилання їх платникам, щодо відповідності критеріям ризиковості за результатами розгляду наданого повідомлення: "ОРГАНІК ФРУТ" (40009130) Голова Комісії.» (а.с.39).
Судом досліджено копії: Статуту ФГ “ОРГАНІК ФРУТ”; Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; інших документів.
Згідно з п.6 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4). У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4). Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном. Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення. За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4). Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
Суд відзначає, що з п.6 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, вбачається можливість оскарження у судовому порядку Рішення контролюючого органу про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку та можливість судом зобов`язання контролюючий орган виключити платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Відповідно до п.25 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Згідно з п.30 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, комісія контролюючого органу складається з голови, заступника голови, секретаря та не менше семи членів.
У п.40, п.42-п.46 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, зазначено: «40. Голова, заступник голови, секретар та члени комісії контролюючого органу беруть участь у засіданні особисто та не мають права делегувати своїх представників для участі в її засіданні. Засідання комісії контролюючого органу є правоможним за умови присутності на ньому не менше двох третин її затвердженого персонального складу. Засідання комісії контролюючого органу проводиться у разі наявності матеріалів для розгляду. У разі потреби член комісії контролюючого органу подає голові комісії пропозиції щодо проведення додаткового засідання. Рішення комісії контролюючого органу приймається шляхом відкритого голосування. Рішення комісії контролюючого органу приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів такої комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення. Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови, секретарем та членами комісії, які брали участь у засіданні. Ведення обліку матеріалів щодо роботи комісії контролюючого органу здійснюється секретарем такої комісії. Присутній на засіданні комісії контролюючого органу член комісії, який не згоден з рішенням комісії або утримався від голосування, повинен викласти у письмовій формі свою окрему думку, яка додається до матеріалів засідання такої комісії. … 42. Рішення, прийняті комісіями контролюючих органів, підлягають реєстрації засобами інформаційних систем ДПС. 43. Матеріали засідання комісії контролюючого органу зберігаються десять років. 44. Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні). 45. Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу. 46. У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення».
Відповідачем не надано до суду доказів додержання вимог п.44 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165 – результатів проведених перевірок поданих платником податку копій документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Крім того, у наданому відповідачем Протоколі ГУ ДПС у Запорізькій області №131 від 29.07.2021 не зазначено прізвищ та посад «Голови Комісії» та «Членів Комісії ГУ ДПС», кількість «Членів Комісії ГУ ДПС».
Відтак, відповідачем документально не доведено додержання процедури розгляду матеріалів.
У Додатку №1 до «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, наведені «Критерії ризиковості платника податку на додану вартість»: «1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах. 2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах. 3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами. 4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками. 5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ). 6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України. 7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України. 8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування».
Відповідачем не надано до суду доказів того, що податкова інформація від Василівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання ризиків ГУ ДПС у Запорізькій області, на підставі якої прийнято оскаржуване Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 29.07.2021 за №3518, свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій позивачем.
Також, на думку суду, контролюючим органом прийнято оскаржуване рішення з недотриманням п.9 ч.2 ст.2 КАС України – без урахування права особи на участь у процесі прийняття рішення. Протилежного відповідачем не доведено.
Оскільки Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Запорізькій області функціонує у складі ГУ ДПС у Запорізькій області, розглядатись, відповідно, має рішення цього суб`єкта владних повноважень.
Враховуючи матеріали справи і наведені норми права, з метою захисту прав та інтересів позивача суд вважає за можливе визнати протиправним та скасувати наведене Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 29.07.2021 за №3518 та зобов`язати саме ГУ ДПС у Запорізькій області виключити позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з`ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ ВП 44118663) від 29.07.2021 за №3518 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку з приводу відповідності Фермерського господарства “ОРГАНІК ФРУТ” (72002, Запорізька область, Михайлівський район, смт.Михайлівка, вул.Миру, буд.2-А; код ЄДРПОУ 40009130) критеріям ризиковості платника податку на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Зобов`язати Головне управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ ВП 44118663) виключити Фермерське господарство “ОРГАНІК ФРУТ” (72002, Запорізька область, Михайлівський район, смт.Михайлівка, вул.Миру, буд.2-А; код ЄДРПОУ 40009130) з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Стягнути на користь Фермерського господарства “ОРГАНІК ФРУТ” (72002, Запорізька область, Михайлівський район, смт.Михайлівка, вул.Миру, буд.2-А; код ЄДРПОУ 40009130) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ ВП 44118663) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2270 грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 18.10.2021.
Суддя О.О. Прасов