
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 жовтня 2021 року м. Житомир справа № 240/17310/21
категорія 112030500
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про залучення до участі у розгляді справи третьої особи в справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії
12.10.2021 до суду надійшла заява представника Міністерства оборони України про залучення до участі у розгляді справи третьої особи. Просить залучити до участі у справі Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної політики, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Суд ознайомившись із поданою заявою та їх обґрунтуванням, при цьому врахувавши наявні в матеріалах справи докази, дійшов наступного висновку.
Частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Згідно з ч.4 ст. 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Відповідно до ч.5 ст.49 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується.
Таким чином, треті особи можуть бути залучені до участі у розгляді справи у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки.
Як видно з матеріалів справи предметом спору є вирішення питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги, як інваліду 2 групи внаслідок травми, пов`язаної з виконанням обов`язків військової служби по захисту Батьківщині.
Представник Міністерства оборони України обґрунтовуючи заявлене клопотання вказав, що документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент фінансів Міністерства оборони України обласний військовий комісаріат, у даному випадку Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, а тому рішення у даній справі беззаперечно може вплинути на права та обов`язки Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Однак, суд вважає за необхідне наголосити, що ключовим моментом в даному спорі є встановлення чи має позивач законодавче право на призначення такої одноразової грошової допомоги, а тому суд вважає, що права Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в даному випадку не зачіпаються.
З огляду на викладене, докази того, що судове рішення, прийняте за результатами розгляду справи може вплинути на права та обов`язки Житомирського обласного військового комісаріату відсутні, а тому подана заяви є такою, що не підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 49, 72, 80, 243, 248, 256 КАС України,
ухвалив:
У задоволенні заяви представника Міністерства оборони України про залучення до розгляду справи третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя О.В. Єфіменко