
Справа № 266/5924/21
Провадження№ 3/266/1850/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2021 року м. Маріуполь
Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області Федотова В.М., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП
НОМЕР_1 , громадянина України, який проходить службу у відділі
прикордонної служби "Маріуполь" ІПС-2 категорії гранатометник 3 групи ІПС відділення прикордонної служби,
мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-15 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Протоколом про адміністративне правопорушення від 24.09.2021 року серії СхРУ №277830, встановлено, що 18.09.2021 року о 14 год. 00 хв. було виявлено факт недбалого ставлення до служби ІПС 2 категорії – гранатометника третьої групи ІПС відділення ІПС ВПС "Маріуполь" штаб-сержантом ОСОБА_2 , що полягла у не здійсненні доповіді старшому прикордонного наряду про припинення господарських робіт, а також недбале ставлення до виконання поставленого завдання та допущення сну в невизначений графіком несення служби. Своїми діями штаб-сержант ОСОБА_3 порушив пункти 6, 7, 11, 12 ст. 2 розділу І "Інструкції про службу прикордонних нарядів ДПСУ" затвердженої та введеної у дію наказом МВС 19.10.2015 року №1261, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 року., за №1391/27836 та вимоги ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 надав суду заяву, у якій вину визнав у повному обсязі, справу просив розглядати у його відсутність та просив розстрочити виплату штрафу на 3 місяці.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що в діях правопорушника є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Частиною 2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність військовослужбовців за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Згідно вимог статті 26 Статуту внутрішньої служби ЗС України військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Факт недбалого ставлення ОСОБА_1 до обов`язків несення військової служби підтверджено протоколом про адміністративне правопорушення серії СхРУ №277830 від 24.09.2021 року, графіком несення служби на МТНС "Сопине" впс "Маріуполь на 18.09.2021 року, поясненнями правопорушника ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання про накладення стягнення, суд, виходячи із мети адміністративного стягнення, характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, який свою провину, згідно протоколу, у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, вважає за можливе накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу межах санкції ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Згідно ст. 304 КУпАП, питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ч. 2 ст. 301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо, тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у сумі, встановлені цим рішенням.
Враховуючи викладені обставини, заяву правопорушника ОСОБА_1 , суддя вважає, що є всі підстави для розстрочки виконання даної постанови суду, а саме сплати штрафу правопорушнику ОСОБА_1 у сумі 2465,00 грн., строком на 3 місяці, оскільки останній не має можливості виплатити повну суму штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Разом із тим, відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", суддя вважає за можливе звільнити правопорушника від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 34, 40-1, 283, 280, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) грн. 00 коп. (код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785, рахунок отримувача № UA088999980313070106000005721, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.податків), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 21081100, отримувач коштів Маріуполь.УК/м.Маріуполь/21081100.
Розстрочити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , виконання постанови Приморського районного суду м.Маріуполя Донецької області від 12.10.2021 року по справі № 266/5924/21 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, в частині накладання на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) грн. 00 коп. строком на три місяці, зобов`язавши ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно здійснювати часткове погашення штрафу у розмірі не менше 821 (вісімсот двадцять одна) грн. 67 коп.
Зобов`язати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомити суд про сплату штрафу шляхом пред`явлення відповідного документу (квитанції).
Після закінчення строку встановленої розстрочки строк пред`явлення до примусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення в виді штрафу - три місяці.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , від сплати судового збору.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду через Приморський районний суд м. Маріуполя.
Суддя: Федотова В. М.