ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" вересня 2007 р. Справа № 9/390-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Сторчак Т.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області
до Приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення 13903 грн.70 коп.
за участю: .
представників сторін:
від позивача - Радіонова Н.І.- гол. держ. податковий інспектор
від відповідача - ОСОБА_1- ІНФОРМАЦІЯ_2- паспорт НОМЕР_1 виданий ІНФОРМАЦІЯ_1
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача штраф в сумі 13903 грн.70 коп. до державного бюджету за допущені порушення вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні висловив усні заперечення та визнав позовні вимоги частково, але письмово відзиву на позовну заяву або документально-доказового обґрунтування своєї позиції суду не надав, в зв'язку з чим розгляд справи здійснюється на основі наявних доказів, відповідно до ч.6 ст.71 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд
В С Т А Н О В И В:
Згідно імперативних вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, в тому числі органи державної податкової служби, зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні”.
Згідно з розділом V статті 16 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями) (далі по тексту Закон України № 481) регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області, як органом, яким видаються ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється контроль за дотриманням суб”єктами підприємницької діяльності області норм вищезазначеного Закону України та інших нормативних актів встановлених законодавством України, які є обов”язковими до виконання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. За їх порушення суб'єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність згідно зі статтею 17 Закону України № 481.
Рішення про застосування фінансових санкцій РУ Департаменту САТ ДПА України у Херсонській області приймається згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Матеріали справи свідчать, що перевірка у відділі роздрібної торгівлі на оптовому складі, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить ПП ОСОБА_1, здійснювалась завідувачем сектору контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ОСОБА_2 (посвідчення НОМЕР_1від ІНФОРМАЦІЯ_3р.) та старшим державним податковим ревізором-інспекторм цього ж сектору ОСОБА_4 (посвідчення НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_4р.).
Перевірка здійснювалась в присутності ПП ОСОБА_1 та ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_3, яким перевіряючими особами були представлені як службові посвідчення так і посвідчення на проведення перевірки.
Згідно з актом перевірки при перевірці складського приміщення, що належить ПП ОСОБА_1, перевіряючими особами встановлено факт зберігання алкогольних напоїв у складському приміщенні, яке не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання, чим порушено ч. 22 ст. 15 Закону України № 481.
На момент перевірки у складському приміщенні знаходились алкогольні напої в асортименті на загальну суму 13903 грн. 70 коп., що зазначено в додатку НОМЕР_4 до акту перевірки НОМЕР_5.
Згідно з статтею 1 закону України № 481:"місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників"
Частиною 22 ст. 15 Закону України № 481 визначено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Згідно із ч.2 ст.17 Закону України № 481 до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Акт перевірки та додаток до нього відповідачем було підписано без заперечень.
Відповідно до додатку НОМЕР_6 до акту перевірки від ІНФОРМАЦІЯ_6р. перевіряючими особами було винесено припис керівнику суб'єкта підприємництва - ОСОБА_1, яким було зобов'язано його в строк до ІНФОРМАЦІЯ_7р. надати РУ ДААК ДПА України у Херсонській області супровідні документи на алкогольні напої згідно додаткуНОМЕР_4 до акту перевірки; схему приміщень вітрини торгівельного залу та складського приміщення в якому здійснюється зберігання алкогольних напоїв, довідку про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру та журнал перевірок.
Але вимоги даного припису відповідачем було проігноровано.
За встановленим фактом порушення та згідно з Інструкцією про порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженою Наказом ДААК ДПА України від ІНФОРМАЦІЯ_8 НОМЕР_7, Комісією з питань розгляду матеріалів перевірок та застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України було розглянуто матеріали перевірки та підготовлено проект рішення про застосування фінансових санкцій за встановлені порушення до ПП ОСОБА_1 в сумі 13 903 грн. 70 коп.
Начальником регіонального управління, на підставі акту перевірки, ІНФОРМАЦІЯ_9р. прийнято рішення про застосування до ПП ОСОБА_1 фінансової санкції у вигляді штрафу за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання, не внесеного до Єдиного реєстру - в розмірі 13 903 грн. 70 коп. Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 визначено, що у разі невиконання суб”єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Матеріали справи також свідчать, що відповідно до повідомлення Укрпошти НОМЕР_9 рішення про застосування фінансових санкцій від ІНФОРМАЦІЯ_9р. НОМЕР_8 вручено ПП ОСОБА_1 під розпис ІНФОРМАЦІЯ_10р. На момент вирішення даного спору в суді рішення про застосування фінансової санкції приватним підприємцем ПП ОСОБА_1 не виконано.
Усні заперечення відповідача щодо заявлених позовних вимог підлягають відхиленню, оскільки відповідачем не надано суду жодних документальних доказів в обґрунтування своєї позиції або доказів оскарження рішення про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до положень ст.ст.69, 71 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, письмових і речових доказів, висновків експертів. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі -13903 грн.70 коп.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 94, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 (р/рахунок відсутній, ідентифікаційний код НОМЕР_10) до Державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31116106700002, МФО 852010) штраф в розмірі 13903 грн. 70 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 26.09.2007р.