Рішення № 100468785, 20.10.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.10.2021
Номер справи
640/1736/21
Номер документу
100468785
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 жовтня 2021 року м. Київ № 640/1736/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києвіпро визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368), в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, відповідно до заяви від 10.02.2021 про зменшення позовних вимог, просить суд:

1) визнати бездіяльність відповідача щодо не проведення позивачеві перерахунку пенсії 05.03.2019 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, що вказані в довідці від 14.08.2020 № 2/6-1455, а саме: надбавка за особливості проходження служби в розмірі 53% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; надбавка за службу в умовах режимних об`єктів в розмірі 15% посадового окладу; премії - в розмірі 54% посадового окладу - протиправною;

2) зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.04.2019 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХП «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», на підставі наданої Управлінням державної охорони України довідки про розмір грошового забезпечення від 14.08.2020 № 2/6-1455 для перерахунку розміру пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавка за особливості проходження служби в розмірі 53% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; надбавка за службу в умовах режимних об`єктів в розмірі 15% посадового окладу; премії - у розмірі 54% посадового окладу, а також провести доплату різниці в пенсії між максимально нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 05.03.2019.

Позиція позивача.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що проходив службу в Управління державної охорони України та наказом Начальника управління державної охорони України від 07.07.2008 року № 95-ос Позивач був звільнений з військової служби у запас Служби безпеки України згідно зі статтею 26 пунктом 6 підпунктом «б» (за станом здоров`я) Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» та з 08.07.2008 йому призначено пенсію за вислугу років з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

Пояснює, що відповідно до звіту з Автоматизованої системи Розрахунку пенсій по пенсійній справі 2609004372 станом на 01.12.2017 для обчислення пенсії позивачу, відповідно до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, враховувалися наступні види грошового забезпечення: основні (ОВГЗ) (посадовий оклад (ПО), оклад за військове звання, надбавка за вислугу років в розмірі 50 % від суми посадового окладу та окладу за військове звання) та додаткові (ДВГЗ) (робота з таємними виробами - 15% ПО, надбавка за виконання особливо-важливих завдань - 5% ОВГЗ, надбавка за виконання спеціальних завдань - 20% ПО, премія - 10%, основний розмір пенсії - 50% грошового забезпечення, вислуга років -20.

Однак, як наголосив позивач, відповідно до звіту з Автоматизованої системи Розрахунку пенсій по пенсійній справі 2609004372 станом на 10.03.2020 починаючи з 01.03.2018 йому було перераховано пенсію із наступних сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 5780 грн, оклад за військовим званням - 1200 грн., процентна надбавка за вислугу років - 2443 грн., всього - 9423 грн.

В подальшому від Управління державної охорони України на адресу позивача надійшов супровідний аркуш з відповіддю на заяву позивача від 24.07.2020, щодо надання довідки на адресу відповідача про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення до якої додано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.08.2020 № 2/6-1455, відповідно до якої розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 складав:

посадовий оклад - 5780 грн.

оклад за військове звання - 1200 грн.

надбавка за вислугу років - 2443 грн.

надбавка за особливості проходження служби - 4994,19 грн.

надбавка за службу в умовах режимних об`єктів - 867,0 грн.

премія - 3121,20 грн.

Всього: 18405,39 грн.

Надалі 05.10.2021 позивач звернувся до ГУ ПФУ в м. Києві із заявою з проханням здійснити йому перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.08.2020 № 2/6-1455, однак ГУ ПФУ в м. Києві у листом відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії за вказаною довідкою, з тих підстав, що після визнання противоправним та не чинним пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів № 103 нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, які передбачають проведення перерахунку пенсій, призначено згідно з Законом № 2262, після дати набрання судовим рішенням законної сили не приймалося"

Позивач вважаючи противоправною бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві щодо не перерахунку та невиплати пенсії на підставі довідки УДО України від 14.08.2020 № 2/6-1455, звернувся до суду з даним позовом, в якому просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Позиція відповідача.

Відповідач надіслав відзив на позову заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову, з тих підстав, що після визнання нечинними рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/3858/18 пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 нормативно - правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України № 2262, після дати набрання рішення суду законної сили не приймалося, у зв`язку з цим, а також з урахуванням пункту 4 постанови № 103, виплата пенсій продовжується у встановлених на цей час розмірах.

У відповіді на відзив позивач наголосив на протиправній бездіяльності відповідача та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Процесуальні дії, вчинені у справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.02.2021 позовну заяву залишено без руху та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви.

Ухвалою від 23.03.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу в порядку ст. 263 КАС України - спрощеного (письмового) провадження.

Позивач звернувся із заявою про прискорення розгляду справи, враховуючи те, що пенсія є єдиним джерелом доходів та існування.

Встановлені судом обставини.

Так, у даному випадку сторонами не спростовуються та не заперечуються обставини призначення позивачу пенсії, направлення до ГУ ПФУ оновленої довідки про складові грошового забезпечення, її зміст, та обставини листування між позивачем та відповідачем, як зазначено вище.

Однак зважаючи на не проведення відповідачам перерахунку пенсії позивача на підставі довідки УДО України від 14.08.2020 № 2/6-1455, позивач звернувся до суду з даним позовом за захистом своїх прав.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі за текстом - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За частинами 1, 2, 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Частина 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини 3 статті 51 згаданого Закону перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Поряд з цим пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом першим пункту 5 Порядку № 45 у редакції постанови № 103 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Оскільки зміни, внесені постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.

Відповідно до пункту 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, яка набрала чинності з 01.03.2018, та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, установлено відповідні додаткові види грошового забезпечення

Підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Отже, з 5 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Разом із цим до моменту отримання належної довідки в пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.

Водночас відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно з частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно із цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ст. 10 Закону № 2262-ХІІ обов`язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих документів, відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках.

Згідно з п. 9 Порядку № 45 Головне управління має право перевіряти правильність складання довідок щодо формального змісту, однак права самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку не має.

Таким чином, органи Пенсійного фонду здійснюють перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які видані відповідними міністерствами та відомствами.

Беручи до уваги викладене, суд звергає увагу, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють відповідний орган Пенсійного фонду України.

При цьому, перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій військовослужбовців.

Видача оновленої довідки пов`язана із реалізацією постанови № 103 та 704, наслідками подальшого визнання нечинною постанови № 103 у частині, тобто видача оновленої довідки спрямована на поновлення прав позивача, пов`язаних з відповідними рішенням КМ України щодо проведення перерахунку пенсії, а відтак вказана довідка за своєю суттю є формою реалізації рішення Уряду, але у правовому полі України.

У даному випадку, Управлінням Державної служби охорони України відносно позивача виготовлена довідка про розмір грошового забезпечення від 14.08.2020 № 2/6-1455, в якій станом на 05.03.2019 відображено: посадовий оклад - 5780 грн.; оклад за військове звання - 1200 грн.; надбавка за вислугу років - 2443 грн.; надбавка за особливості проходження служби - 4994,19 грн.; надбавка за службу в умовах режимних об`єктів - 867,0 грн.; премія - 3121,20 грн. Всього: 18405,39 грн. та яку було надіслано на адресу Головного управління ПФУ у м. Києві.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки Управлінням Державної служби охорони України від 14.08.2020 № 2/6-1455, однак ГУ ПФУ в м. Києві відмовило у здійсненні перерахунку та виплаті позивачу пенсії за вказаною довідкою, оскільки після визнання противоправним та не чинним пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів № 103, Урядом України акти які визначають механізм перерахунку пенсій відповідних категорій військовослужбовців не приймались.

Відтак, на підставі вказаної довідки та заяви позивача, відповідач мав здійснити перерахунок пенсії позивача з першого числа місяця, наступного за місяцем набрання 05.03.2019 законної сили судовим рішенням у справі № 826/3858/18, тобто з 01.04.2019.

Станом на час розгляду справи не надано доказів проведення перерахунку пенсії відповідно до вищенаведеного, а відтак, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 9 КАС України, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог шляхом: 1) визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нездійснення з 01.04.2019 перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 14.08.2020 № 2/6-1455 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 та 2) зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 на підставі довідки від 14.08.2020 № 2/6-1455 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В свою чергу відповідачем не надано суду жодних належних і допустимих у розумінні ст. 73 КАС України доказів, які б підтверджували правомірність дій, які полягають у нездійснені перерахунку та виплаті пенсії на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 23.07.2020 № 11/597.

При цьому, у резолютивній частині рішення суду суд не вбачає підстав для перелічування зазначених позивачем НПА, оскільки наведене не передбачено ч. 5 ст. 255 КАС України, не несе правового навантаження, є складовою описової частини рішення. Суд звертає увагу, що резолютивна частина визначає спосіб захисту порушеного права. При цьому, відсутні і підстави для перелічення складових грошового забезпечення, оскільки перерахунок здійснюється на підставі довідки, в якій ці складові і визначені.

У взаємозв`язку з наведеним слід зазначити, що відповідно до п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд, що і вчинено судом у даній справі.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов є таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі, як зазначено вище.

У відповідності до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відтак, позивачу підлягає відшкодування сплаченої суми судового збору за рахунок бюджетних від шкодувань відповідача у загальному розмірі 908,00 грн., сплаченого за квитанціями від 21.01.2021 № 0.0.1986707137.1 на суму 67,20 грн. та від 08.02.2021 № 0.0.2006973280.1 на суму 841,00 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями ст.ст. 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) задовольнити у повному обсязі.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нездійснення з 01.04.2019 перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 14.08.2020 № 2/6-1455 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 на підставі довідки від 14.08.2020 № 2/6-1455 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) сплачену суму судового збору у розмірі 908,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України. Зважаючи на затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року N 1845/0/15-21, апеляційні скарги в електронній формі подаються безпосередньо до апеляційного суду.

Суддя О.А. Кармазін