
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
20 жовтня 2021 року м. Рівне №460/1245/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді В.В. Щербакова, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівненський комбінат святкових прикрас" доГоловного управління ДПС у Рівненській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Рівненський комбінат святкових прикрас» (далі– позивач, ТОВ «РКСП») звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області (далі – відповідач 1, ГУ ДПС у Рівненській області), Державної податкової служби України (далі – відповідач 2, ДПС України), про:
1) визнання протиправними та скасування рішення відповідача 1 від 01.12.2020 про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2188855/38869477, яким відмовлено в реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №30 від 05.06.2020;
2) визнання протиправними та скасування рішення відповідача 1 від 01.12.2020 про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2188853/38869477, яким відмовлено в реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №31 від 05.06.2020;
3) визнання протиправними та скасування рішення відповідача 1 від 01.12.2020 про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2188852/38869477, яким відмовлено в реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №32 від 05.06.2020;
4) визнання протиправними та скасування рішення відповідача 1від 01.12.2020 про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2188851/38869477, яким відмовлено в реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №33 від 05.06.2020;
5) визнання протиправними та скасування рішення відповідача 1 від 01.12.2020 про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2188854/38869477, яким відмовлено в реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №34 від 05.06.2020;
6) зобов`язання відповідача 2 зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунки коригування кількісних і вартісних показників №30 від 05.06.2020, №31 від 05.06.2020, №32 від 05.06.2020, №33 від 05.06.2020, №34 від 05.06.2020, поданих позивачем, днем їх подання.
Мотивуючи свої вимоги позивач зазначав, що відповідачем 1 безпідставно прийняті рішення про відмову в реєстрації розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних, оскільки ним було надано у повному обсязі документи, які підтверджують реальне здійснення господарських операцій за такими податковими накладними, а також допущення помилок при оформленні їх змісту. Проте, за результатом розгляду поданих документів податковим органом їх безпідставно не взято до уваги. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідачі направили до суду спільний відзив на позовну заяву, у якому заперечили проти заявлених позовних вимог. На обґрунтування своїх заперечень зазначили, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними, оскільки позивачем не надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковими накладними, за розрахунками коригування у реєстрації яких було відмовлено. Отже, у Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Рівненській області були законні підстави для прийняття рішень про відмову в реєстрації спірних розрахунків коригувань до податкових накладних. Також зауважили, що з огляду на положення Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади. Просили повністю відмовити у задоволенні позову.
Крім того, відповідачем заявлене клопотання про допущення процесуального правонаступництва у справі щодо відповідача, а саме заміни Головного управління ДПС у Рівненській області (код ЄДРПОУ 43142449) на Головне управління ДПС у Рівненській області (код ЄДРПОУ ВП 44070166). Заява обґрунтована тим, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби", вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, до якого, зокрема, включено Головне управління ДПС у Рівненській області. Натомість, 30 вересня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис про проведення державної реєстрації створення Головного управління ДПС у Рівненській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, яке є правонаступником майна, прав та обов`язків ліквідованого Головного управління ДПС у Рівненській області.
Ухвалою суду від 09.03.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
Обставини справи:
ТОВ «РКСП» зареєстроване в якості юридичної особи, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зроблено запис від 04.08.2005 № 16081020000001863. Види діяльності: 46.38 Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками (основний); 10.82 Виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів; 10.89 Виробництво інших харчових продуктів, н.в.і.у.; 46.37 Оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.
Щодо рішення відповідача 1 №2188855/38869477 від 01.12.2020 по розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №30 від 05.06.2020.
11 лютого 2020 року між ТОВ «РКСП» (Продавець) та ТОВ «Сільпо-Фуд» (Покупець) було укладено Договір про постачання продукції №7488Р.
Згідно з пунктом 1.1 Договору про постачання продукції №7488Р, Постачальник зобов`язується передавати у власність Покупця, а Покупець прийняти Товар відповідно до умов Договору та замовлення.
Відповідно до пункту 2.11 Договору, оплата за Товар здійснюється протягом 60 (шістдесяти) календарних днів від дати поставки.
Пункту 5.17 Договору було визначено, що Покупець має право повернути Товар, а Постачальник зобов`язаний прийняти Товар з відповідним відшкодуванням 100% сплаченої вартості або зменшення суми належних до сплати Постачальнику грошових коштів (зворотний викуп) у разі, зокрема:
- у випадку спливу терміну реалізації або строку придатності Товару (за бажанням Постачальника);
- закінчення сезону для сезонних Товарів;
- знаходження в Торговельному (Логістичному) об`єкті Покупця Товару, який за заявою Покупця не користується попитом.
02 березня 2020 року позивачем було поставлено для ТОВ «Сільпо-Фуд» товарів на загальну суму 697950,66грн, що підтверджується товарно-транспортною накладною №Р751 від 02.03.2020.
За правилом першої події, відповідно до приписів п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, позивачем було складено податкову накладну № 220 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно з отриманою квитанцією № 9057427103, податкову накладну було прийнято.
Згідно з випискою по рахунку позивача, відкритому в ПАТ «Банк Восток», за період з 01 січня 2020 року по 06 листопада 2020 року ТОВ «Сільпо-Фуд» здійснило оплату за поставлений товар на загальну суму 7477340грн.
З урахуванням умов Договору про постачання продукції №7488Р, після закінчення пасхального періоду, 05 червня 2020 року ТОВ «Сільпо-Фуд» повернуло позивачу товарів на загальну суму 1322460,42грн, що підтверджується накладною на повернення №SAPBR06100128/170116/ від 05.06.2020р. Відповідна операція підтверджується також товарно-транспортною накладною №Р300 від 05 червня 2020 року.
За фактом здійснення господарської операції повернення покупцем для ТОВ «РКСП» товарів, позивачем було оформлено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №30 від 05.06.2020.
16 червня 2020 року позивачем було отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до розрахунок коригування кількісних і вартісних показників в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9137905018 від 16.06.2020р., в якій вказано, що: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.06.2020 р. №30 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Сума компенсації вартості товару/послуг 1704, 1806, 2106, зазначеного у розрахунку корегування на зменшення суми податкових зобов`язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги), що відповідає п. 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації".
Позивачем до відповідача 1 було подано повідомлення №1 від 30.11.2020 про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено з копіями договору, видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, повернення постачальнику та виписки по рахунку.
01.12.2020 Комісією ГУ ДПС у Рівненській області прийнято рішення №2188855/38869477 про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток №10) з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
В подальшому позивачем було подано скаргу на вказане вище рішення про відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Однак за результатами розгляду такої скарги, Комісією центрального рівня було прийнято рішення №66797/38869477/2 від 09 грудня 2020 року про залишення скарги без задоволення.
Позивач вважає вищезазначені дії Відповідача-1 незаконними, а відповідне рішення таким, що підлягає скасуванню.
Щодо рішення відповідача 1 №2188853/38869477 від 01.12.2020 по розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №31 від 05.06.2020.
11 лютого 2020 року між ТОВ «РКСП» (Продавець) та ТОВ «Сільпо-Фуд» (Покупець) було укладено Договір про постачання продукції №7488Р.
Згідно з пунктом 1.1 Договору про постачання продукції №7488Р, Постачальник зобов`язується передавати у власність Покупця, а Покупець прийняти Товар відповідно до умов Договору та замовлення.
Відповідно до пункту 2.11 Договору, оплата за Товар здійснюється протягом 60 (шістдесяти) календарних днів від дати поставки.
Пункту 5.17 Договору було визначено, що Покупець має право повернути Товар, а Постачальник зобов`язаний прийняти Товар з відповідним відшкодуванням 100% сплаченої вартості або зменшення суми належних до сплати Постачальнику грошових коштів (зворотний викуп) у разі, зокрема:
- у випадку спливу терміну реалізації або строку придатності Товару (за бажанням Постачальника);
- закінчення сезону для сезонних Товарів;
- знаходження в Торговельному (Логістичному) об`єкті Покупця Товару, який за заявою Покупця не користується попитом.
02 березня 2020 року позивачем було поставлено для ТОВ «Сільпо-Фуд» товарів на загальну суму 1523685,90грн, що підтверджується Актом приймання по кількості №780 від 02.03.2020.
За правилом першої події, відповідно до приписів п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, позивачем було складено податкову накладну № 221 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно з отриманою квитанцією №9057439920, податкову накладну було прийнято.
Згідно з випискою по рахунку позивача, відкритому в ПАТ «Банк Восток», за період з 01 січня 2020 року по 06 листопада 2020 року, ТОВ «Сільпо-Фуд» здійснило оплату за поставлений товар на загальну суму 7477340грн.
З урахуванням умов Договору про постачання продукції №7488Р, після закінчення пасхального періоду, 05 червня 2020 року ТОВ «Сільпо-Фуд» повернуло позивачу товарів на загальну суму 1322460,42грн, що підтверджується накладною на повернення №SAPBR06100128/170116/ від 05.06.2020. Відповідна операція підтверджується також товарно-транспортною накладною №Р300 від 05 червня 2020 року.
За фактом здійснення господарської операції повернення покупцем для ТОВ «РКСП» товарів, позивачем було оформлено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 31 від 05.06.2020.
16 червня 2020 року позивачем було отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до розрахунок коригування кількісних і вартісних показників в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9137883766 від 16.06.2020, в якій вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.06.2020 р. №31 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Сума компенсації вартості товару/послуг 1704, зазначеного у розрахунку корегування на зменшення суми податкових зобов`язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги), що відповідає п. 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації.
Позивачем до відповідача 1 було подано повідомлення №1 від 30.11.2020 про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено з копіями договору, видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, повернення постачальнику та виписки по рахунку.
01.12.2020 Комісією ГУ ДПС у Рівненській області прийнято рішення №2188853/38869477 про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
В подальшому, позивачем була подана скарга на вказане вище рішення про відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Однак, за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Комісією центрального рівня було прийняте рішення від 09 грудня 2020 року №66800/38869477/2 про залишення скарги без задоволення.
Щодо рішення відповідача 1 №2188852/38869477 від 01.12.2020 по розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №32 від 05.06.2020.
11 лютого 2020 року між ТОВ «РКСП» (Продавець) та ТОВ «Сільпо-Фуд» (Покупець) було укладено Договір про постачання продукції №7488Р.
Згідно з пунктом 1.1 Договору про постачання продукції №7488Р, Постачальник зобов`язується передавати у власність Покупця, а Покупець прийняти Товар відповідно до умов Договору та замовлення.
Відповідно до пункту 2.11 Договору, оплата за Товар здійснюється протягом 60 (шістдесяти) календарних днів від дати поставки.
Пункту 5.17 Договору було визначено, що Покупець має право повернути Товар, а Постачальник зобов`язаний прийняти Товар з відповідним відшкодуванням 100% сплаченої вартості або зменшення суми належних до сплати Постачальнику грошових коштів (зворотний викуп) у разі, зокрема:
- у випадку спливу терміну реалізації або строку придатності Товару (за бажанням Постачальника);
- закінчення сезону для сезонних Товарів;
- знаходження в Торговельному (Логістичному) об`єкті Покупця Товару, який за заявою Покупця не користується попитом.
02 березня 2020 року позивачем було поставлено для ТОВ «Сільпо-Фуд» товарів на загальну суму 1793880,66грн, що підтверджується Товарно-транспортною накладною №Р783 та Актом приймання по кількості №783 від 02.03.2020.
За правилом першої події, відповідно до приписів п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, позивачем було складено податкову накладну № 222 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно з отриманою квитанцією №9057466010, податкову накладну було прийнято.
Згідно з випискою по рахунку позивача, відкритому в ПАТ «Банк Восток», за період з 01 січня 2020 року по 06 листопада 2020 року, ТОВ «Сільпо-Фуд» здійснило оплату за поставлений товар на загальну суму 7477340грн.
З урахуванням умов Договору про постачання продукції №7488Р, після закінчення пасхального періоду, 05 червня 2020 року ТОВ «Сільпо-Фуд» повернуло позивачу товарів на загальну суму 1322460,42грн, що підтверджується накладною на повернення №SAPBR06100128/170116/ від 05.06.2020. Відповідна операція підтверджується також товарно-транспортною накладною №Р300 від 05 червня 2020 року.
За фактом здійснення господарської операції повернення покупцем для ТОВ «РКСП» товарів, позивачем було оформлено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №32 від 05.06.2020.
16 червня 2020 року позивачем було отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до розрахунок коригування кількісних і вартісних показників в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9137904563 від 16.06.2020, в якій вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.06.2020 р. №32 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Сума компенсації вартості товару/послуг 1704,1905, 3212, зазначеного у розрахунку корегування на зменшення суми податкових зобов`язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги), що відповідає п. 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації.
Позивачем до відповідача 1 було подано повідомлення № 1 від 30.11.2020 про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено з копіями договору, видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, повернення постачальнику та виписки по рахунку.
01.12.2020 Комісією ГУ ДПС у Рівненській області прийняте рішення №2188852/38869477 про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
В подальшому, позивачем була подана скарга на вказане вище рішення про відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Однак за результатами розгляду такої скарги Комісією центрального рівня було прийняте рішення від 09 грудня 2020 року № 66798/38869477/2 про залишення скарги без задоволення.
Щодо рішення відповідача 1 №2188851/38869477 від 01.12.2020 по розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №33 від 05.06.2020.
11 лютого 2020 року між ТОВ «РКСП» (Продавець) та ТОВ «Сільпо-Фуд» (Покупець) було укладено Договір про постачання продукції №7488Р.
Згідно з пунктом 1.1 Договору про постачання продукції №7488Р, Постачальник зобов`язується передавати у власність Покупця, а Покупець прийняти Товар відповідно до умов Договору та замовлення.
Відповідно до пункту 2.11 Договору, оплата за Товар здійснюється протягом 60 (шістдесяти) календарних днів від дати поставки.
Пункту 5.17 Договору було визначено, що Покупець має право повернути Товар, а Постачальник зобов`язаний прийняти Товар з відповідним відшкодуванням 100% сплаченої вартості або зменшення суми належних до сплати Постачальнику грошових коштів (зворотний викуп) у разі, зокрема:
- у випадку спливу терміну реалізації або строку придатності Товару (за бажанням Постачальника);
- закінчення сезону для сезонних Товарів;
- знаходження в Торговельному (Логістичному) об`єкті Покупця Товару, який за заявою Покупця не користується попитом.
02 березня 2020 року позивачем було поставлено для ТОВ «Сільпо-Фуд» товарів на загальну суму 458110,80грн, що підтверджується товарно-транспортною накладною №Р983 та накладною за кількістю №983 від 06.03.2020.
За правилом першої події, відповідно до приписів п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, позивачем було складено податкову накладну № 551 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно з отриманою квитанцією №9060466634, податкову накладну було прийнято.
Згідно з випискою по рахунку позивача, відкритою в ПАТ «Банк Восток», за період з 01 січня 2020 року по 06 листопада 2020 року, ТОВ «Сільпо-Фуд» здійснило оплату за поставлений товар на загальну суму 7477340грн.
З урахуванням умов Договору про постачання продукції №7488Р, після закінчення пасхального періоду, 05 червня 2020 року ТОВ «Сільпо-Фуд» повернуло позивачу товарів на загальну суму 1322460,42грн, що підтверджується накладною на повернення №SAPBR06100128/170116/ від 05.06.2020. Відповідна операція підтверджується також товарно-транспортною накладною №Р300 від 05 червня 2020 року.
За фактом здійснення господарської операції повернення покупцем для ТОВ «РКСП» товарів, позивачем було оформлено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №33 від 05.06.2020.
16 червня 2020 року позивачем було отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до розрахунок коригування кількісних і вартісних показників в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9137905470 від 16.06.2020, в якій вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.06.2020 р. №33 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Сума компенсації вартості товару/послуг 1704,1905, зазначеного у розрахунку корегування на зменшення суми податкових зобов`язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги), що відповідає п. 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації.
Позивачем до відповідача 1 було подано повідомлення №1 від 30.11.2020 про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено з копіями договору, видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, повернення постачальнику та виписки по рахунку.
01.12.2020 Комісією ГУ ДПС у Рівненській області прийняте рішення №2188851/38869477 про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
В подальшому, позивачем була подана скарга на вказане вище рішення про відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Однак за результатами розгляду такої скарги Комісією центрального рівня було прийняте рішення від 09 грудня 2020 року № 66799/38869477/2 про залишення скарги без задоволення.
Щодо рішення відповідача 1 №2188854/38869477 від 01.12.2020 по розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №34 від 05.06.2020.
11 лютого 2020 року між ТОВ «РКСП» (Продавець) та ТОВ «Сільпо-Фуд» (Покупець) було укладено Договір про постачання продукції №7488Р.
Згідно з пунктом 1.1 Договору про постачання продукції №7488Р, Постачальник зобов`язується передавати у власність Покупця, а Покупець прийняти Товар відповідно до умов Договору та замовлення.
Відповідно до пункту 2.11 Договору, оплата за Товар здійснюється протягом 60 (шістдесяти) календарних днів від дати поставки.
Пункту 5.17 Договору було визначено, що Покупець має право повернути Товар, а Постачальник зобов`язаний прийняти Товар з відповідним відшкодуванням 100% сплаченої вартості або зменшення суми належних до сплати Постачальнику грошових коштів (зворотний викуп) у разі, зокрема:
- у випадку спливу терміну реалізації або строку придатності Товару (за бажанням Постачальника);
- закінчення сезону для сезонних Товарів;
- знаходження в Торговельному (Логістичному) об`єкті Покупця Товару, який за заявою Покупця не користується попитом.
02 березня 2020 року позивачем було поставлено для ТОВ «Сільпо-Фуд» товарів на загальну суму 1801822,44грн, що підтверджується товарно-транспортною накладною №Р766 та актом приймання по кількості №766 від 02.03.2020р.
За правилом першої події, відповідно до приписів п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, позивачем було складено податкову накладну № 219 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно з отриманою квитанцією №9057432020, податкову накладну було прийнято.
Згідно з випискою по рахунку позивача, відкритого в ПАТ «Банк Восток», за період з 01 січня 2020 року по 06 листопада 2020 року, ТОВ «Сільпо-Фуд» здійснило оплату за поставлений товар на загальну суму 7477340грн.
З урахуванням умов Договору про постачання продукції №7488Р, після закінчення пасхального періоду, 05 червня 2020 року ТОВ «Сільпо-Фуд» повернуло позивачу товарів на загальну суму 1322460,42грн, що підтверджується накладною на повернення №SAPBR06100128/170116/ від 05.06.2020. Відповідна операція підтверджується також товарно-транспортною накладною №Р300 від 05 червня 2020 року.
За фактом здійснення господарської операції повернення покупцем для ТОВ «РКСП» товарів, позивачем було оформлено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №34 від 05.06.2020.
16 червня 2020 року позивачем було отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до розрахунок коригування кількісних і вартісних показників в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9137882512 від 16.06.2020, в якій вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.06.2020 р. №33 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Сума компенсації вартості товару/послуг 1704,3212, зазначеного у розрахунку корегування на зменшення суми податкових зобов`язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги), що відповідає п. 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації.
Позивачем до відповідача 1 було подано повідомлення № 1 від 30.11.2020 про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено з копіями договору, видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, повернення постачальнику та виписки по рахунку.
01.12.2020 Комісією ГУ ДПС у Рівненській області було прийняте рішення №2188854/38869477 про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
В подальшому, позивачем була подана скарга на вказане вище рішення про відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Однак за результатами розгляду такої скарги Комісією центрального рівня було прийняте рішення від 09 грудня 2020 року № 66796/38869477/2 про залишення скарги без задоволення.
Позивач, не погоджуючись з оскаржуваними рішеннями про відмову в реєстрації розрахунків коригування №30 від 05.06.2020, №31 від 05.06.2020, №32 від 05.06.2020, №33 від 05.06.2020, №34 від 05.06.2020 та вважаючи їх протиправними, звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Щодо заяви відповідача про допущення процесуального правонаступництва сторони у справі, то суд виходить з такого.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, до якого, у тому числі, включене Головне управління ДПС у Рівненській області.
Абзацами 3 та 4 пункту 2 вказаної Постанови установлено, що територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов`язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій; права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.
Наказом ДПС України від 30 вересня 2020 року № 529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", утворено як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком згідно з додатком, до якого, зокрема, включено Головне управління ДПС у Рівненській області.
30 вересня 2020 року проведено державну реєстрацію створення Головного управління ДПС у Рівненській області як відокремленого підрозділу (код ЄДРПОУ ВП 44070166) юридичної особи ДПС України (код ЄДРПОУ 43005393), про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис за № 1000741030008085321.
Наказом ДПС України від 12 листопада 2020 року № 643 «Про затвердження положень про територіальні органи ДПС», затверджено Положення про Головне управління ДПС у Рівненській області (Положення доступне для перегляду в мережі Інтернет за посиланням: https://rv.tax.gov.ua/data/files/253986.pdf).
Відповідно до абзацу 3 пункту 1 вказаного Положення, Головне управління ДПС у Рівненській області як відокремлений підрозділ ДПС України є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Рівненській області (код ЄДРПОУ 43142449).
Наказом ДПС України від 24 грудня 2020 № 755 "Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій" розпочато з 01 січня 2021 року здійснення територіальними органами ДПС України, утвореними як її відокремлені підрозділи, повноважень і функцій територіальних органів ДПС України, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби".
За правилами частини першої статті 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Суд зазначає, що функції держави не зникають із ліквідацією юридичної особи публічного права (крім випадку повної відмови держави від виконання певних функцій, що потребуватиме відповідних змін у законодавстві), а тому, у будь-якому випадку, враховуючи принцип безперервності влади, має бути вирішено питання про «функціональне» правонаступництво юридичної особи публічного права, щодо якої не існує запису в ЄДР про припинення.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для заміни відповідача у справі на правонаступника - Головне управління ДПС у Рівненській області (код ЄДРПОУ ВП 44070166).
Вирішуючи спір по суті, то суд виходить з такого.уд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України.
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
За приписами пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, яка набула чинності з 01.02.2020, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів (далі - Порядок №1165).
Відповідно до пункту 5 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно пункту 7 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до пункту 10 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).
Так, відповідно до отриманої позивачем квитанції, реєстрація спірної накладної зупинена у зв`язку із її відповідністю пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Суд зазначає, що Критерії ризиковості здійснення операцій є Додатком №3 до Порядку №1165.
Відповідно до пункту 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, одним із критеріїв ризиковості операції є перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов`язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, величини залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.
Так, в квитанціях про зупинення реєстрації розрахунків коригування контролюючий орган вказав на те, що підставою для зупинення слугувало те, що сума компенсації вартості товару/послугу, зазначеного у розрахунках коригування на зменшення суми податкових зобов`язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги.
Разом з тим, вищезазначені вище Квитанції не містять інформації, які документи необхідні контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію спірних розрахунків коригування до податкової накладної.
Відповідно до пункту 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520 (далі - Порядок №520), перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Згідно пункту 11 Порядку №520, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що рішення Комісії Державної податкової служби України повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуваним рішенням комісії ГУ ДПС у Рівненській області відмовлено у реєстрації спірних розрахунків коригування до податкових накладних, а підставою зазначеного рішення зазначено неподання платником податку копій документів, при цьому рішення не містять підкреслень тих документів, які позивачем не надано.
Частинами 1 та 2 статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та Протоколи до неї є частиною національного законодавства України відповідно до статті 9 Конституції України, як чинний міжнародний договір, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставі Закону України від 17 липня 1997 року №475/97-ВР та вона набула чинності для України 11 вересня 1997 року.
Статтею 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Аналізуючи оскаржувані рішення, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, відповідно до ч.2 статті 2 КАС України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі Суомінен проти Фінляндії (Suominen v. Finland), №37801/97, п.36, від 01 липня 2003 року, яке, відповідно до ч. 1 статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини, підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі Серявін та інші проти України Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.
Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.
При цьому, суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб`єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб`єкта, визначених законом.
Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб`єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.
Таким чином, висновки та рішення суб`єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.
Разом з тим, як встановлено в ході судового розгляду справи відповідачем зазначених вище принципів при прийнятті рішень дотримано не було.
Суд зазначає, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об`єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов`язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
В даному випадку, відповідачами ґрунтовних недоліків щодо поданих позивачем документів не встановлено та не виказано у відповідних рішеннях, а відмови у реєстрації спірних розрахунків коригування до податкових накладних фактично обґрунтована відсутністю первинних документів.
Також, з наданих до матеріалів справи документів та документів, які надавались контролюючому органу, було можливо встановити підстави для складання та направлення на реєстрацію спірних розрахунків коригування до податкових накладних.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкових накладних.
Оцінюючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що рішення від 01.12.2020 №№ 2188851/38869477, 2188852/38869477, 2188853/38869477, 2188854/38869477, 2188855/38869477 є протиправними та підлягають скасуванню.
При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).
Відтак, оскільки оскаржуванні рішення про відмову у реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних підлягають скасуванню, відповідно пунктів 19-20 Порядку №1246, суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунків коригування кількісних і вартісних показників №30 від 05.06.2020, №31 від 05.06.2020, №32 від 05.06.2020, №33 від 05.06.2020, №34 від 05.06.2020, поданих позивачем, днем їх подання.
Враховуючи викладене, суд задовольняє позовні вимоги повністю.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судом встановлено, що за подання позову ТОВ «РКСП» згідно з платіжним дорученням від 24.02.2021 №5606 сплачено судовий збір у сумі 11350, 00 грн.
Враховуючи те, що позовні вимоги задоволено повністю, сплачений судовий збір у зазначеній сумі належить стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 1 як суб`єкта владних повноважень, що прийняв оскаржуванні рішення.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівненський комбінат святкових прикрас» (35361, Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Дядьковичі, вул. Млинівська, 55Ж; код ЄДРПОУ 38869477) до Головного управління ДПС у Рівненській області (33023, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Відінська, 12; код ВП ЄДРПОУ 44070166), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинення певних дій задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Рівненській області від 01.12.2020 №№ 2188851/38869477, 2188852/38869477, 2188853/38869477, 2188854/38869477, 2188855/38869477.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних від 05.06.2020 №№ 30, 31, 32, 33, 34, 35, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «Рівненський комбінат святкових прикрас», днем їх подання.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівненський комбінат святкових прикрас» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Рівненській області судовий збір в сумі 11350, 00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 20 жовтня 2021 року.
Суддя В.В. Щербаков