
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/3529/21-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Описова частина
Короткий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
В поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 (далі - позивач), просить суд: - визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії в розмірі 90 відсотків від суми усіх складових заробітної плати та без обмеження максимального розміру цієї пенсії на підставі довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення №977260805910 від 25.11.2020 року Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в частині проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 60 відсотків від суми, заробітку та із застосування обмеження максимального розміру цієї пенсії, десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років, відповідно до ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014 року та з урахуванням вимог ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (в редакції, що була чинною станом на час призначення пенсії - 06 квітня 2009 року) в розмірі 90 відсотків від суми усіх складових заробітної плати, згідно довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року, без обмеження максимального розміру цієї пенсії, з виплатою різниці між належною до сплати та фактично отримуваною сумою пенсії з 01.10.2020 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що відповідачем протиправно проведено йому перерахунок пенсії, з розрахунку 60 % від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури, згідно довідки виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року. При цьому, позивач вважає протиправним вказане обмеження, оскільки при виході на пенсію йому було призначено пенсію із розміру 90% від чинної на той час заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури області. З вказаних підстав позивач просить суд задовольнити позовні вимоги.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі - відповідач), заперечуючи проти позову, стверджує про безпідставність позовних вимог, оскільки однією з умов обчислення пенсії прокуратури є визначення її в розмірі 60% від тих складових, які склалися на момент виникнення права на перерахунок. Також відповідач вказав, що Законом №3668-VІ внесено зміни до ст. 50-1 Закону №1789, якими визначено обмеження максимального розмірі пенсії у розмірі десяти прожиткових мінімумів установлених для осіб, які втратили працездатність. Також відповідач вказав, що норма ст. 50-1 Закону №1789 щодо обчислення пенсій у відсотковому розмірі була змінена з 01.10.2011 р., з 01.05.2014 р. та з 01.01.2015 р. і на сьогодні втратила чинність, у зв`язку із прийняттям Закону №1697.
Рух справи у суді
Ухвалою суду від 11.08.2021 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою суду від 06.09.2021 року суддею Брезіною Т.М. прийнято справу до свого провадження.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" №1789 від 05.11.1991 року. (а. с. 19).
На підставі довідки виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року про розмір заробітної плати для обчислення пенсії на посаді прокурора відділу обласної прокуратури (старшого слідчого) станом на 11.09.2020 року, позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії. Згідно листа пенсійного органу від 31.05.2021 р. № 2400-1706-8/18896 позивачу повідомлено, що з 01.10.2020 р. обчислено пенсію з розміру 60% від суми заробітної плати, зазначеної у довідці виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року. Крім того вказано, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Вказано, що пенсію перераховано відповідно до вимог чинного законодавства. (а. с. 17-20).
Мотивувальна частина
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Судом встановлено, що на час призначення позивачу пенсії особливості пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначалися статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі - Закон №1789-ХІІ).
Відповідно до ч.1 ст.50-1 Закону №1789-ХІІ (в редакції, чинній на час призначенні пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (ч.17 ст.50-1 Закону №1789-ХІІ).
До статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI (далі - Закон № 3668-VI) внесено зміни, унаслідок яких наведена частина сімнадцята статті 50-1 Закону №1789-ХІІ з 01.10.2011 стала вісімнадцятою.
14.10.2014 ухвалено новий Закон України "Про прокуратуру" №1697-VІІ (далі - Закон №1697-VІІ).
Частина 20 статті 86 Закону №1697-VІІ (в первинній редакції) мала такий зміст: "Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".
Отже, первісна редакція ч.20 ст.86 Закону №1697-VІІ та ч.18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.
Водночас з 15.07.2015 втратив чинність Закон №1789-XII (крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).
01.01.2015 набрав чинності Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VIII (далі - Закон № 76-VIII), яким, з-поміж іншого, внесено такі зміни: частину 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ викладено в такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України"; частину 20 статті 86 Закону №1697-VІІ викладено у такій редакції: "20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
Отже, починаючи з 01.01.2015 в Україні жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України "Про прокуратуру", натомість, законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.
При цьому, Кабінет Міністрів України впродовж 2015-2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.
У грудні 2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 та вирішив наступне: визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019: частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VI зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".
Зазначене рішення Конституційного Суду України стало підставою для звернення пенсіонерів, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про прокуратуру", за отриманням актуальних довідок про заробітну плату та згодом до органів Пенсійного фонду України із заявами про перерахунок пенсії.
У рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 за результатами розгляду зразкової справи №560/2120/20 вказано, що твердження Пенсійного органу про той факт, що для реалізації пенсіонерами права на перерахунок пенсії, визначеного ст. 86 Закону №1697-VІІ (у редакції, що діє з 13.12.2019), обов`язковою умовою є прийняття урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, є хибним з огляду на те, що на момент прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів., і така нерівність має усуватись Пенсійним Фондом України шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019.
Таким чином, відповідач зобов`язаний здійснити перерахунок пенсії позивачу, але оскільки ч. 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ (в редакції, що діяла на момент призначення пенсії та визначала умовою перерахунку пенсії за вислугу років працівника прокуратури збільшення заробітної плати за посадою, з якої ця особа звільнялася на пенсію) з 01.01.2015 є нечинною, то при здійсненні перерахунку розміру пенсії, наразі слід керуватись діючим законодавством, зокрема, ч. 20 ст.86 Закону №1697-VII в первинній редакції, дію якої відновлено рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(II)/2019.
При цьому, ч. 20 ст.86 Закону №1697-VII в чинній з 13.12.2019 редакції, тобто в первинній редакції, не встановлює жодного відсоткового значення, яке має застосовуватись при перерахунку пенсії. Зміст цієї правової норми лише встановлює, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються при підвищенні заробітної плати відповідним працівникам, які проходять службу в органах і установах прокуратури. Відповідно до цього, відсоткове значення, яке застосовується при перерахунку пенсії повинно відповідати тому, на яке пенсіонер органів прокуратури вже набув право.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про прокуратуру" №1789 від 05.11.1991 року з 06.04.2009 року призначено пенсію за вислугу років у розмірі 90% від заробітку. (а. с. 19).
Таким чином суд вважає, що оскільки позивачу при призначенні пенсію за вислугу років за Законом України "Про прокуратуру" визначено у розмірі 90% від заробітної плати, то зменшення такого значення до 60 % при здійсненні їй перерахунку на підставі поданої довідки виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року є неправомірним.
Застосування при цьому, пенсійним органом ч.2 ст.86 Закону №1697-VII, є безпідставним, оскільки дана правова норма регулює виключно порядок призначення пенсії, а не порядок її перерахунку.
Так, за змістом ч.2 ст.86 Закону №1697-VII пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Враховуючи, що зазначена норма набула чинності з 25.04.2015 р., а пенсія позивачу призначена раніше, суд вважає, що вказана норма не може на нього поширюватися, тим більше якщо вона погіршує становище особи, яка отримує відповідний вид пенсії.
Суд наголошує, що оскільки у спірних правовідносинах перерахунок пенсії позивачу пов`язаний з переглядом розміру вже призначеної йому пенсії, то при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.
Щодо посилань відповідача на ч.15 ст.86 Закону№1697-VII, в частині обмеження під час здійснення позивачу перерахунку його пенсії, суд зазначає наступне.
Згідно з абз. 6 ч. 15 ст.86 Закону№1697-VII передбачено, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Водночас, як вже було зазначено судом, пенсія позивачу була призначена ще в 2009 році за нормами Закону №1789-ХІІ, якими не було встановлено жодного обмеження щодо її граничного розміру. Відповідно поширення на позивача норм Закону №1697-VII, в частині обмеження граничного розміру пенсії прямо суперечить ст. 22 Конституції України, яка прямо забороняє звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, в тому числі і гарантованого статтею 46 Конституції України права на соціальний захист, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів.
У постанові Верховного Суду від 29.04.2020 у справі № 490/5366/16-а колегія суддів зазначила, що оскільки перерахунок пенсії пов`язаний з переглядом розміру вже призначеної пенсії, при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.
Верховний Суд, ухвалюючи рішення в зразковій справі №560/2120/20 від 14.09.2020, прямо вказав на обов`язок Пенсійного фонду України по здійсненню перерахунку пенсій тим особам, яким пенсії призначені відповідно до Закону №1789-ХІІ або Закону №1697-VII з 13.12.2019, тобто з дати ухвалення Конституційним Судом України рішення №7-р(II)/2019.
Також суд зауважує на тому, що за правилами ч.1, 2 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Принцип верховенства права охоплює не лише змістовний аспект (правового відношення між людиною і державою на засадах визнання людини вищою соціальною цінністю), але й процедурний аспект, який базується на вимогах відповідності правотворчої та правозастосовної практики певним стандартам, як-от: заборона зворотної дії закону, вимога ясності та несуперечності закону; вимога щодо однакового застосування закону; застосування покарання виключно на підставі закону та інше.
Пенсія як гарантована щомісячна грошова виплата та вид соціального забезпечення є джерелом існування, доходом та власністю (матеріальним інтересом, захищеним статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод).
Стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
У судовій практиці Європейського суду з прав людини зазначено, що зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності. Право власності може бути "існуючим майном" або "виправданими очікуваннями" щодо отримання можливості ефективного використання права власності чи "законними сподіваннями" отримання права власності.
Крім того, відповідно до правових позицій Конституційного Суду України в рішеннях від 22.09.2005 №5-рп/2005, від 29.06.2010 № 17-рп/2010, від 22.12.2010 №23-рп/2010, від 11.10.2011 №10-рп/2011 суд наголосив, що громадяни мають бути впевненими у своїх законних очікуваннях, а також в тому, що набуте ними на підставі чинного законодавства право, його зміст та обсяг буде ними реалізовано. Тобто, набуте право не може бути скасоване чи звужене.
У сукупності викладених обставин, рішення відповідача щодо проведення позивачу перерахунку пенсії за вислугою років у розмірі 60% та з обмеженням максимального розміру пенсії на рівні десяти прожиткових мінімумів, не відповідає критеріям правомірності, обґрунтованості та порушує майнові права та законні інтереси позивача.
Щодо вимоги позивача зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області виплатити різниці між належною до сплати та фактично отримуваною сумою пенсії, суд зазначає, що проведення перерахунку пенсії з 01.10.2020 року підставі довідки виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року, по своїй суті матиме наслідком виплату різниці між отримуваною позивачем пенсією до перерахунку та нарахованою пенсією після проведення перерахунку. Суд вважає, що така вимога позивача вирішується шляхом зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з 01.10.2020 року на підставі довідки виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року в розмірі 90 відсотків від суми усіх складових заробітної плати.
Відтак, зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.10.2020 року на підставі довідки виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року в розмірі 90 відсотків від суми усіх складових заробітної плати, є ефективним та достатнім способом захисту порушеному права позивача.
Висновки за результатами розгляду справи
Приписами ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено суду правомірність перерахунку пенсії позивачу з 01.10.2020 р. із обчисленням пенсії з розміру 60% від суми заробітної плати, зазначеної у довідці виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року та не більше десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. З вказаних підстав суд визнає протиправними та скасовує рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області №977260805910 від 25.11.2020 року в частині проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 60 відсотків від суми, заробітку та із застосування обмеження максимального розміру цієї пенсії, десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Таким чином, належним способом відновлення порушеного права позивача буде прийняття рішення про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014 року та з урахуванням вимог ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (в редакції, що була чинною станом на час призначення пенсії - 06 квітня 2009 року) в розмірі 90 відсотків від суми усіх складових заробітної плати, згідно довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року, без обмеження максимального розміру цієї пенсії, починаючи з 01.10.2020 р.
Судові витрати
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд стягує на користь позивача судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 9, 14, 77, 78, 90, 139, 143, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України ,-
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії в розмірі 90 відсотків від суми усіх складових заробітної плати та без обмеження максимального розміру цієї пенсії на підставі довідки про розмір заробітної і плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року.
3. Визнати протиправним та скасувати рішення №977260805910 від 25.11.2020 року Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в частині проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 60 відсотків від суми, заробітку та із застосування обмеження максимального розміру цієї пенсії, десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність.
4. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років, відповідно до ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014 року та з урахуванням вимог ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (в редакції, що була чинною станом на час призначення пенсії - 06 квітня 2009 року) в розмірі 90 відсотків від суми усіх складових заробітної плати, згідно довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданої Херсонською обласною прокуратурою за № 21-411 вих-20 від 03.11.2020 року, без обмеження максимального розміру цієї пенсії з 01.10.2020 року.
5. Стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 1816,00 грн згідно квитанцій № 1016728387 від 28.07.2021 року та № 1016794089 від 09.08.2021 року.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його складання.
Найменування сторін:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (58002, м. Чернівці, площа Центральна, 3, код ЄДРПОУ 40329345).
Суддя Т.М. Брезіна