
Справа №: 343/1929/21
Провадження №: 2-а/0343/37/21
У Х В А Л А
про продовження строку залишення позовної заяви без руху
20 жовтня 2021 року м.Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Монташевич С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітета Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області про скасування постанови,
В С Т А Н О В И Л А:
05 жовтня 2021 року позивачка звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить скасувати постанову серії DL № 2100143 про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки, паркування, яке зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), якою на неї відповідачем накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 грн, винесену інспектором з паркування Струтинським В.Р., а справу про адміністративне правопорушення закрити.
Ухвалою суду від 07.10.2021 позовну заяву ОСОБА_2 залишено без руху та надано позивачці строк для усунення недоліків, які полягали, у тому числі, у несплаті судового збору за подачу адміністративного позову чи неподанні документів, які підтверджували б сплату судового збору, або ж які підтверджували б підстави звільнення від такої сплати відповідно до закону.
19 жовтня 2021 року позивачкою подано через канцелярію суду позовну заяву про скасування постанови в новій редакції та квитанцію про сплату судового збору.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до вимог статті 171 КАС, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу,чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, яка звертається до суду, та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду та підтверджені належними доказами.
Суд зазначає, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за виішенням спору, відносини стають стабільними.
Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Оскаржувана позивачкою постанова винесена 20 вересня 2021 року. Остання ж звернулася до суду з позовом 05 жовтня 2021 року, тобто з пропуском 10-денного строку звернення до адміністративного суду з даним позовом, передбаченим ч. 2 ст. 286 КАС України.
Звертаючись до суду з позовом, як у первісній його редакції, так і в уточненій, позивачка у мотивувальних його частинах вказує на те, що оскаржити у встановлені строки постанову від 20.09.2021 про притягнення її до адміністративної відповідальності вона не змогла, у зв`язку з тим, що несподівано захворіла. На підтвердження вказаного подає медичну довідку, де зазначено, що вона перебувала на амбулаторному лікуванні з 01.10.2021 по 04.10.2021. Вказує, що строк на оскарження постанови підлягає поновленню як такий, що пропущений з поважних причин. Однак уже у прохальній частині позову не просить про поновлення вказаного строку.
При цьому, позивачкою також не долучено і до матеріалів позовної заяви клопотання про поновлення строку звернення до суду, в якому документально обгрунтовані підстави для його поновлення із доказами поважності пропуску, які свідчать про наявність об`єктивно непереборних обставин, пов`язаних з дійсними істотними перешкодами та труднощами своєчасного вчинення дій щодо звернення до суду з позовом за захист порушеного права, протягом установленого законом строку, як і не зазначено дати отримання оскаржуваної постанови.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 121 КАС України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи викладене вище, позивачці слід продовжити строк залишення без руху позовної заяви для усунення недоліків шляхом подання до суду клопотання про поновлення строку звернення до суду з вказаним позовом із зазначенням підстав та документально обгрунтованих доводів для такого поновлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 121, 123, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 286 КАС України, суддя
У Х В А Л И Л А:
продовжити строк залишення без руху позовної заяви ОСОБА_1 до виконавчого комітета Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області про скасування постанови, встановлений ухвалою Долинського районного суду Івано-Франківської області від 07 жовтня 2021 року.
Позивачці усунути зазначені в ухвалі недоліки протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про продовження строку залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про продовження строку залишення позовної заяви без руху надіслати позивачці.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачці.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: