Постанова № 100409982, 19.10.2021, Зіньківський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
19.10.2021
Номер справи
530/1287/21
Номер документу
100409982
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 530/1287/21

Номер провадження 3/530/235/21

19.10.2021 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Должко С.Р., секретаря Пилипенка Є.С., прокурора Маюри С.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальностіза ч.1 ст. 172-6 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індивідуальний ідентифікаційний НОМЕР_1 , що проживає в АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності раніше не притягувався,-

ВСТАНОВИВ:

До Зіньківського районного суду Полтавської області із Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальностігромадянина ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно абзацу 3 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, а згідно абзацу 2 ч. З ст. 81 Цивільного кодексу порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.

Відповідно до п. 1,3, 10 положення про Зіньківську районну державну лікарню ветеринарної медицини, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 14.07.2017 № 674, Зіньківська районна державна лікарня ветеринарної медицини (далі - Лікарня) відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину» є державною установою ветеринарної медицини, підпорядковується Головному управлінню Держпродспоживслужби в Полтавській області і належить до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; до складу Лікарні входять структурні підрозділи у формі секторів та відділів, а також дільничні лікарні, дільниці, пункти ветеринарної медицини; Лікарня є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Відповідно до п. 1, 7 положення про Опішнянську державну дільничну лікарню ветеринарної медицини, затвердженого начальником Зіньківської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_2 від 24.09.2017, Опішнянська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини (далі - Лікарня) відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину» є структурним підрозділом Зіньківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, підпорядковується начальнику районної лікарні і належить до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; лікарню очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади начальником Зіньківської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Завідувач лікарні несе персональну відповідальність за виконання покладених на Лікарню завдань і здійснення нею своїх функцій.

Отже, Опішнянська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини є структурним підрозділом юридичної особи публічного права, а її посадові особи є суб`єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до наказу №40 від 01.05.2000 лікаря-епізоотолога Кирило-Ганнівської дільничної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_1 переведено на посаду завідуючого Опішнянської дільничної лікарні ветеринарної медицини з 01.05.2000.

Відповідно до посадових обов`язків завідуючого Опішнянської державної дільничної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_1 здійснює керівництво діяльністю дільничної лікарні; організовує ветеринарне обслуговування тварин господарств усіх форм власності та фізичних осіб на території зони обслуговування; проводить контроль за охороною території зони обслуговування від занесення з інших територій або карантинових зон збудників інфекції хвороб, а також недопущення їх розповсюдження за межі зони обслуговування; забезпечує державний ветеринарно-санітарний контроль; оформляє супровідні ветеринарні документи на тварин та інші підконтрольні вантажі в межах своєї компетенції; контролює виробництво якісних і безпечних у ветеринарно-санітарному відношенні продуктів тваринного походження у суб`єктів господарювання всіх форм власності на території зони обслуговування; здійснює державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за надходженням і забоєм тварин, переробкою, зберіганням, транспортуванням та реалізацією продукції тваринного походження; здійснює інші функції в межах своєї компетенції, необхідні для виконання покладених на нього обов`язків.

Відповідно до п. 14 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті і для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктами декларування у цій статті є особи, які зазначені у пункті 1, підпунктах "а" та "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", які відповідно до частин першої, другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Відповідно до наказу від 01.07.2020 №22 ОСОБА_1 звільнено з посади завідувача лікарні - лікаря ветеринарної медицини Опішнянської дільничної лікарні ветеринарної медицини, з 01.07.2020.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, /пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи звільненим 01.07.2020 з посади завідувача лікарні - лікаря ветеринарної медицини Опішнянської дільничної лікарні ветеринарної медицини, був зобов`язаний подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення) до 01.04.2021.

Працівників Зіньківської районної державної ветеринарної медицини, в тому числі і ОСОБА_1 , ознайомлено з усіма типами декларацій та термінів їх подачі, проведено навчання щодо подання е-декларацій, а також роз`яснено про відповідальність за неподання декларації чи несвоєчасне її подання про, що свідчить підпис ОСОБА_1 в аркушах ознайомлення та відомостях щодо проведення занять.

Також слід зазначити, що ОСОБА_1 22.03.2017, 23.03.2018, 01.03.2019, 03.04.2020 подавав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) щорічні декларації, тобто останньому були достовірно відомі зобов`язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій та правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише, о 19 год. 18 хв. 01.04.2021 подав до Реєстру декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), тобто несвоєчасно.

Згідно послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 вперше зайшов до Реєстру Національного агентства для подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), лише о 18 год. 03 хв. 01.04.2021, тобто після встановленого терміну декларування до 01.04.2021.

Згідно листа КНП «Зіньківська міська центральна лікарня» Зіньківської міської ради ОСОБА_3 в період часу з 01.01.2021 по 01.04.2021 на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні не перебував.

Поважних причин для несвоєчасного подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення) у ОСОБА_1 не встановлено.

Отже, ОСОБА_1 , будучи звільненим 01.07.2020 з посади завідувача лікарні - лікаря ветеринарної медицини Опішнянської дільничної лікарні ветеринарної медицини, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, безвідповідально поставився до виконання своїх обов`язків як суб`єкт декларування та з часом, усвідомивши протиправність своєї бездіяльності, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.04.2021), а саме лише об 19 год. 18 хв. 01.04.2021 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), чим умисно вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення вважати домашню адресу проживання ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 .

Датою вчинення правопорушення вважати дату подання ОСОБА_1 декларації «після звільнення» за 2020 рік - 01.04.2021.

Датою виявлення правопорушення вважати дату встановлення складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 згідно протоколу - 05.08.2021.

Відповідно до п. 1, 3, 10 положення про Зіньківську районну державну лікарню ветеринарної медицини, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 14.07.2017 № 674, Зіньківська районна державна лікарня ветеринарної медицини (далі - Лікарня) відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину» є державною установою ветеринарної медицини, підпорядковується Головному управлінню Держпродспоживслужби в Полтавській області і належить до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; до складу Лікарні входять структурні підрозділи у формі секторів та відділів, а також дільничні лікарні, дільниці, пункти ветеринарної медицини; Лікарня є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Відповідно до п. 1, 7 положення про Опішнянську державну дільничну лікарню ветеринарної медицини, затвердженого начальником Зіньківської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_2 від 24.09.2017, Опішнянська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини (далі - Лікарня) відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину» є структурним підрозділом Зіньківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, підпорядковується начальнику районної лікарні і належить до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; лікарню очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади начальником Зіньківської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Завідувач лікарні несе персональну відповідальність за виконання покладених на Лікарню завдань і здійснення нею своїх функцій.

Отже, Опішнянська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини є структурним підрозділом юридичної особи публічного права, а її посадові особи є суб`єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до наказу №40 від 01.05.2000 лікаря-епізоотолога Кирило-Ганнівської дільничної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_1 переведено на посаду завідуючого Опішнянської дільничної лікарні ветеринарної медицини, з 01.05.2000.

Відповідно до посадових обов`язків завідуючого Опішнянської державної дільничної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_1 здійснює керівництво діяльністю дільничної лікарні; організовує ветеринарне обслуговування тварин господарств усіх форм власності та фізичних осіб на території зони обслуговування; проводить контроль за охороною території зони обслуговування від занесення з інших територій або карантинових зон збудників інфекції хвороб, а також недопущення їх розповсюдження за межі зони обслуговування; забезпечує державний ветеринарно-санітарний контроль; оформляє супровідні ветеринарні документи на тварин та інші підконтрольні вантажі в межах своєї компетенції; контролює виробництво якісних і безпечних у ветеринарно-санітарному відношенні продуктів тваринного походження у суб`єктів господарювання всіх форм власності на території зони обслуговування; здійснює державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за надходженням і забоєм тварин, переробкою, зберіганням, транспортуванням та реалізацією продукції тваринного походження; здійснює інші функції в межах своєї компетенції, необхідні для виконання покладених на нього обов`язків.

Відповідно до п. 14 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті і для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктами декларування у цій статті є особи, які зазначені у пункті 1, підпунктах "а" та "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", які відповідно до частин першої, другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. <

Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Відповідно до наказу від 01.07.2020 №22 ОСОБА_1 звільнено з посади завідувача лікарні - лікаря ветеринарної медицини Опішнянської дільничної лікарні ветеринарної медицини, з 01.07.2020.

Відповідно до пп. 2 п. 5 Р. II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК № 168/19 від 12.12.2019 року «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3», який вступив у дію з 01.01.2020, декларація перед звільненнямподається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи звільненим 01.07.2020 з посади завідувача лікарні - лікаря ветеринарної медицини Опішнянської дільничної лікарні ветеринарної медицини, був зобов`язаний подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2020 по 01.07.2020), тобто не пізніше 29 липня 2020 року.

Працівників Зіньківської районної державної ветеринарної медицини, в тому числі і ОСОБА_1 , ознайомлено з усіма типами декларацій та термінів їх подачі, проведено навчання щодо подання е-декларацій, а також роз`яснено про відповідальність за неподання декларації чи несвоєчасне її подання про, що свідчить підпис ОСОБА_1 в аркушах ознайомлення та відомостях щодо проведення занять.

Також слід зазначити, що ОСОБА_1 22.03.2017, 23.03.2018, 01.03.2019, 03.04.2020 подавав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) щорічні декларації, тобто останньому були достовірно відомі зобов`язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій та правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише, о 21 год. 45 хв. 04.08.2021 подав до Реєстру декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2020 по 01.07.2020), тобто після встановленого терміну декларування до 29.07.2020.

Згідно листа КНП «Зіньківська міська центральна лікарня» Зіньківської міської ради ОСОБА_1 в період часу з 01.07.2020 по 28.07.2020 на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні не перебував.

Поважних причин для несвоєчасного подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2020 по 01.07.2020) у ОСОБА_1 не встановлено.

Отже, ОСОБА_1 , будучи звільненим 01.07.2020 з посади завідувача лікарні — лікаря ветеринарної медицини Опішнянської дільничної лікарні ветеринарної медицини, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, безвідповідально поставився до виконання своїх обов`язків як суб`єкт декларування та з часом, усвідомивши протиправність своєї бездіяльності, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 29.07.2021), а саме лише о 21 год. 45 хв. 04.08.2021 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2020 по 01.07.2020), чим умисно вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення вважати домашню адресу проживання ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 .

Датою вчинення правопорушення вважати дату подання ОСОБА_1 декларації «перед звільненням» - 04.08.2021.

Датою виявлення правопорушення вважати дату встановлення складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 згідно протоколу - 05.08.2021.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у інкримінованих правопорушеннях визнав та вказав, що декларації подав невчасно

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки ОСОБА_1 як особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будучи суб`єктом публічного права, не було у строк подано декларацію після звільнення у строк, встановлений законодавством.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ч.1 ст.172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За приписами ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Вказані обставини підтверджуються даними протоколу про адміністративне правопорушення №315 від 05.08.2021 року та №316 від 05.08.2021 року та іншими документами, долученими до матеріалів справи.

Таким чином, враховуючи практику Європейського суду з прав людини, яка вказує на необхідність оцінювати докази керуючись критерієм доведення поза розумним сумнівом (рішення ЄСзПЛ Авшар проти Туреччини ), суд враховує наявність узгоджених між собою, належних та допустимих доказів, які вказують, що ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, оскільки займав посаду та був особою, на яку поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», та, відповідно був та суб`єктом декларування відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», у зв`язку із чим його слід визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у розмірі, передбаченому санкцією статті.

Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись ст. 172-6, 245-253, 280, 283-285, КУпАП, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індивідуальний ідентифікаційний НОМЕР_1 , що проживає в АДРЕСА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Стягнення судового збору проводити на користь держави (Державної судової адміністрації України) отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку: UA 908999980313111256000026001.

Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Полтавської області через Зіньківський районний суд.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.

Суддя Зіньківського районного суду

Полтавської області С.Р. Должко