
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
08 жовтня 2021 року м. Рівне №460/1122/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М. розглянувши в порядку письмового провадження заяву про заміну сторони у виконавчому листі у справі за адміністративним позовом
ОСОБА_1 доУправління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації про заміну боржника у виконавчих листах №1, №2,В С Т А Н О В И В :
01.10.2021 позивач подав заяву про заміну сторони у виконавчому листі.
Ухвалою від 06.10.2021 заяву призначено до судового розгляду.
Учасники справи у судове засідання не прибули, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином.
З урахуванням вимог ч.4 ст.229 та ч.2 ст.379 КАС України, суд розглянув заяву про заміну сторони у виконавчому листі за відсутності учасників справи та без здійснення повного фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу у письмовому провадженні.
При вирішенні даної заяви суд встановив та врахував таке.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються» №1321 від 16.12.2020 затверджено Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються (далі – Порядок №1321).
Порядок №1321 визначає механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням або реорганізацією райдержадміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, у зв`язку із зміною адміністративно-територіального устрою України.
Відповідно до пункту 7 Порядку №1321, перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:
у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації);
у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.
За правилами пункту 11 Порядку №1321, райдержадміністрації, що припиняються, до складу яких входять структурні підрозділи із статусом юридичної особи публічного права, після набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації, а у разі створення райдержадміністрацій на території новоутвореного району - після державної реєстрації створення райдержадміністрацій видають акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права. У акті про реорганізацію визначається її спосіб, заходи з реорганізації, строк її завершення та інші необхідні умови.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» №1635-р від 16.12.2020, відповідно до пункту 6 частини першої статті 20, пункту 5 частини другої статті 23 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» і статті 7-1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постановлено: перейменувати Новоайдарську райдержадміністрацію Луганської області на Щастинську райдержадміністрацію Луганської області та перейменувати Кельменецьку райдержадміністрацію Чернівецької області на Дністровську райдержадміністрацію Чернівецької області; здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих згідно з постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, згідно з додатком 1; утворити районні державні адміністрації в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, як нові юридичні особи публічного права згідно з додатком 2; здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих зазначеною постановою, шляхом їх приєднання до районних державних адміністрацій, утворених згідно з абзацом третім цього пункту, згідно з додатком 3.
Відповідно до додатку 1, найменування райдержадміністрацій, які реорганізуються шляхом приєднання до райдержадміністрації, розташованої в адміністративному центрі новоутвореного району: Дубровицька райдержадміністрація та Рокитнівська райдержадміністрація; найменування райдержадміністрації, до якої приєднуються райдержадміністрації ліквідованих районів – Сарненська райдержадміністрація.
Розпорядженням голови Сарненської районної державної адміністрації від 16.03.2021 №125 визначено передати управлінню соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ – 03195398) повноваження, права, обов`язки та зобов`язання, державне майно і документи, які передані Сарненській районній державній адміністрації від управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ – 03195398) та управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ – 03195352) в результаті реорганізації шляхом приєднання.
Тому, правонаступником Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації є Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
За приписами частини четвертої статті 379 КАС України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для заміни боржника у виконавчому листі.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 241, 248, 294, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Замінити у виконавчому листі №1 та виконавчому листі №2, виданих Рівненським окружним адміністративним судом 29.09.2021 у справі №460/1122/21, боржника – Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації на правонаступника – Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (вулиця Демократична, 46, місто Сарни, Рівненська область, 34500; код ЄДРПОУ 03195398).
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складений 18.10.21
Суддя У.М. Нор