
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2021 р. Справа№200/8589/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Загацької Т.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 . адреса; АДРЕСА_1 ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ ВП 44070187, юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59) з вимогами:
- визнати неправомірними дії Головного управління ДПС у Донецькій області щодо донарахування ФОП ОСОБА_1 заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 37135,68 грн;
- зобов`язати Головне управління ДПС у Донецькій області відкоригувати інтегровану (особову) картку платника податку - ФОП ОСОБА_1 шляхом списання (виключення) суми заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 37 135,68 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Головним управлінням ДПС у Донецькій області протиправно в автоматичному режимі було нараховано ФОП ОСОБА_1 . Єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.02.2018 по 01.06.2021 в розмірі 37135,68 грн, оскільки в силу вимог п.9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464 позивача було звільнено від відповідальності за несвоєчасну сплату єдиного внеску. Крім того, вважає, що донарахування за період з 09.02.2018 по 19.07.2018 відбулось поза межами строку 1095 календарних днів. З огляду на викладене позивач просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.08.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16.08.2021 в задоволенні заяви Головного управління ДПС у Донецькій області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовлено.
Відповідачем через канцелярію суду надано відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній заперечував проти позову та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог з наступних підстав. Відповідно до даних Реєстрів про реєстрацію платників податків станом на 15.07.2021 ОСОБА_1 перебуває на обліку як фізична особа-підприємець зі станом «припинено, але не знято з обліку». За період з 01.01.2017 по 01.01.2021 ОСОБА_1 здійснено нарахування зобов`язань зі сплати єдиного внеску з 01.01.2017 по 01.01.2021 у розмірі 37135,68 грн. Відповідач посилається на те, що згідно з п.9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464 платники єдиного внеску тимчасово на період проведення антитерористичної операції звільняються від виконання своїх обов`язків, передбачених ч.2 ст.6 Закону №2464. Відповідач звертає увагу на те, що п.9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464 не скасовує обов`язків платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а надає можливість на період антитерористичної операції не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі. Крім того, відповідач зазначає, що п.9-4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" виключено з 13.02.2020. При цьому, ця норма звільняла від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, але не скасовувала повністю обов`язків платника єдиного внеску. Щодо строків сплати заборгованості у 1095 строк повідомляє, що відповідно до ч.16 ст.25 Закону №2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Щодо позовних вимог про списання суми заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування ГУ ДПС у Донецькій області повідомлено, що ОСОБА_1 із заявою про списання до податкового органу не зверталася. Просив в задоволенні позову відмовити.
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В. з 27.09.2021 до 13.10.2021 включно знаходилась у щорічній основній відпустці.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
З огляду на вищевикладене справа розглядається судом в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 з 21.08.2007 по 15.07.2021 була зареєстрована фізичною особою-підприємцем; була платником єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, який перебуває на обліку в органі доходів і зборів (у Головному управлінні ДПС у Донецькій області (Покровська ДПІ (Кіровський район м.Макіївка)), що розташований на території населеного пункту, включеного до переліку, що зазначений у ст.2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата на підставі відповідного Указу Президента України.
15.07.2021 підприємницьку діяльність ОСОБА_1 припинено, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено відповідний запис (код ЄДРПОУ, який відповідає РНОКПП, - НОМЕР_1 ).
Згідно з даними інформаційної системи ДПС України та картки платника єдиного внеску станом на 31.01.2021 за позивачем обліковується заборгованість з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (код платежу 71040000) у розмірі 37135,68 грн.
У зв`язку з цим позивача як платника єдиного внеску з податкового обліку не знято.
У червні 2021 року на адресу відповідача з боку позивача направлено адвокатський запит щодо заборгованості.
За результатом розгляду вказаного запиту Головним управлінням ДПС у Донецькій області надана відповідь від 17.06.2021 №18684/6/05-99-24-04-29, в якій повідомлено, що Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі - Закон №1774) внесені зміни до п.2 ч.1 ст.7 Закону №2464. Станом на 01.01.2017 п.2 ч.1 ст.7 Закону №2464 викладено в такій редакції: «Єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, -на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов`язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску». Звертаємо увагу, що Законом України від 13.05.2020 №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» внесено зміні до п.2 ч.1 ст.7 Закону №2464, які набирають чинності з 01.01.2021. Станом на 01.01.2021 п.2 ч.1 ст.7 Закону №2464 викладено в такій редакції: «Єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. Зазначено, що ФОП ОСОБА_1 за період перебування на податковому обліку звітність про нарахування єдиного внеску не подавала. Станом на 31.01.2018 в інтегрованій картці платника в значилась переплата зі сплати єдиного внеску по коду платежу 71040000 у сумі 653,06 грн. Згідно з інформаційною системою ДПС України в інтегрованій картці платника ФОП ОСОБА_1 проведено на центральному рівні щоквартальні нарахування зобов`язань зі сплати єдиного внеску згідно чинного законодавства за наступні періоди:
- 09.02.2017 за 2017 рік - 8448 грн;
- 19.04.2018 за І квартал 2018 - 2457,18 грн;
- 19.07.2018 за ІІ квартал 2018 - 2457,18 грн;
- 19.10.2018 за ІІІ квартал 2018 - 2457,18 грн;
- 19.01.2019 за ІV квартал 2018 - 2457,18 грн;
- 19.04.2019 за І квартал 2019 - 2754,18 грн;
- 19.07.2019 за ІІ квартал 2019 - 2754,18 грн;
- 21.10.2019 за ІІІ квартал 2019 - 2754,18 грн;
- 20.01.2020 за ІV квартал 2019 - 2754,18 грн;
- 21.04.2020 за І квартал 2020 - 2078,12 грн;
- 20.07.2020 за ІІ квартал 2020 - 1039,06 грн;
- 19.10.2020 за ІІІ квартал 2020 - 3178,12 грн;
- 19.01.2021 за ІV квартал 2020 - 2200,00 грн.
За період з 01.02.2018 по 01.06.2021 ФОП ОСОБА_1 не сплачувала єдиний внесок та має борг у сумі 37135,68 грн, при цьому штрафні санкції та пеня по єдиному внеску не застосовувалися та рішення не приймалися.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення, і виключно законами України встановлюються, зокрема, система оподаткування, податки і збори.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI (далі - Закон №2464).
Абзацом 3 п.1 ст.4 Закону №2464 передбачено, що платниками єдиного внеску, зокрема, є фізичні особи - підприємці.
Пунктом 1 ч.2 ст.6 даного Закону на платника єдиного внеску покладений обов`язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з ч.8 ст.9 Закону №2464 платники єдиного внеску зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом №2464 є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Статтею 9 зазначеного вище Закону визначені порядок обчислення і сплати єдиного внеску, зокрема, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування. Платники єдиного внеску зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Платники єдиного внеску, зазначені у п.п.4, 5 та 5-1 ч.1 ст.4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Відповідно до п.61.1 ПК України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом (п.61.2 ст.62 ПК України).
Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій (п.71.1 ст.71 ПК України).
Для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла за наслідками податкового контролю (пп.72.1.5 п.72.1 ст.72 ПК України).
Відповідно до п.74.1 ст.74 ПК України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. Внесення інформації до баз даних Інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючими органами.
Контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу: забезпечують ведення обліку податків, зборів, платежів (п.п.19-1.10 п.19-1.1 ст.19 ПК України).
На виконання вимог Податкового кодексу України, з метою реалізації п.п.19-1.10 п.19-1.1 ст.19 цього кодексу, п.п.5 п.4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 №375 та з метою удосконалення оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхуванням Міністерством фінансів України розроблено Порядок ведення органами Державної податкової служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422.
Вказаний порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п.2 Розділу 1 Порядку №422 інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Згідно пп.1 п.1 Розділу ІІ Порядку №422 з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
Відповідно до пп.1 п.3 розділу V Порядку №422 не пізніше наступного робочого дня після дня вручення платнику податків податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску або отримання інформації про їх вручення працівник структурного підрозділу, який склав документ, вносить дату вручення документа до підсистеми, що забезпечує відображення результатів КПР.
Після внесення до підсистеми, що забезпечує відображення результатів КПР, інформації про дату вручення податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску облікові показники щодо донарахованих/зменшених органом ДПС грошових зобов`язань, єдиного внеску, зменшення суми бюджетного відшкодування, відмови у бюджетному відшкодуванні, зменшення суми від`ємного значення ПДВ, врахованого у зменшення податкового боргу, одночасно переносяться до ІКП та відображаються датою граничного строку сплати/зменшення з використанням відповідних облікових показників (кодів операцій).
Позивач наголошує, що згідно п.9-4 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464 була звільнена від виконання своїх обов`язків.
Відповідно до пункту 9-4 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у ст.2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов`язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Проте суд зазначає, що з 13.02.2020 п.9-4 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464 виключено на підставі Закону України від 14.01.2020 №440-IX "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв`язку з проведенням адміністративної реформи".
Отже, п.9-4 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464 був діючим по 12.02.2020 включно.
З правового аналізу наведених законодавчих норм слідує, що до 13.02.2020 факт перебування платника єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводиться антитерористична операція, був підставою для звільнення платників єдиного внеску як від виконання своїх обов`язків, визначених ч.2 ст.6 Закону №2464, так і від відповідальності за невиконання вимог законодавства щодо його вчасної сплати. При цьому, вказані норми не скасовували обов`язків платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а надавали можливість на період антитерористичної операції не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі, що було підставою для зупинення застосування до таких платників заходів впливу та стягнення і відповідальності за порушення Закону №2464.
З огляду на наведене, позивач з 14.04.2014 по 12.02.2020 включно внаслідок проведення антитерористичної операції була звільнена від своєчасного виконання обов`язків платника єдиного внеску. Проте, оскільки п.9-4 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464 був діючим по 12.02.2020 включно на теперішній час відсутні будь-які підстави щодо звільнення позивача від сплати єдиного внеску.
Недоречним також суд вважає посилання позивача на порушення податковим органом ст.102 Податкового кодексу України з огляду на таке.
Згідно п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня - у разі проведення перевірки операції відповідно до статей 39 і 39-2 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов`язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов`язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Разом з цим, в даній справі податковим органом перевірка не проводилась і єдиний внесок нараховувався не за фактом перевірки після спливу встановленого вищенаведеною нормою строку, а в автоматизованому порядку з використанням програми адміністрування внеску.
Як вбачається з інтегрованої картки ФОП ОСОБА_1 , станом на на 31.01.2018 в інтегрованій картці платника значилась переплата зі сплати єдиного внеску по коду платежу 71040000 у сумі 653,06 грн. Згідно з інформаційною системою ДПС України в інтегрованій картці платника ФОП ОСОБА_1 проведено на центральному рівні щоквартальні нарахування зобов`язань зі сплати єдиного внеску згідно чинного законодавства за наступні періоди:
- 09.02.2017 за 2017 рік - 8448 грн;
- 19.04.2018 за І квартал 2018 - 2457,18 грн;
- 19.07.2018 за ІІ квартал 2018 - 2457,18 грн;
- 19.10.2018 за ІІІ квартал 2018 - 2457,18 грн;
- 19.01.2019 за ІV квартал 2018 - 2457,18 грн;
- 19.04.2019 за І квартал 2019 - 2754,18 грн;
- 19.07.2019 за ІІ квартал 2019 - 2754,18 грн;
- 21.10.2019 за ІІІ квартал 2019 - 2754,18 грн;
- 20.01.2020 за ІV квартал 2019 - 2754,18 грн;
- 21.04.2020 за І квартал 2020 - 2078,12 грн;
- 20.07.2020 за ІІ квартал 2020 - 1039,06 грн;
- 19.10.2020 за ІІІ квартал 2020 - 3178,12 грн;
- 19.01.2021 за ІV квартал 2020 - 2200,00 грн.
Отже єдиний внесок нараховувався у визначені законодавством строки без порушення ст.102 Податкового кодексу України.
Стосовно посилання позивача на п.9-10 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464, яким тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску певні категорії осіб суд зазначає наступне.
Пунктом 9-10 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного закону визначено, що тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску особи, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року за себе. При цьому положення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 цього Закону щодо таких періодів для таких осіб не застосовуються.
Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.
За приписами п.1 ст.7 Закону №2464 у разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Статтею 1 Закону №2464 зокрема визначено:
4) максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п`ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок;
5) мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Єдиний внесок для платників, визначених у ст.4 Закону №2464 встановлюється у розмірі 22 відсотка до визначеною статтею 7 Закону бази нарахування.
Отже при нарахуванні податковим органом єдиного внеску позивачу були враховані приписи пункту 9-10 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464.
Таким чином нарахування ФОП ОСОБА_1 єдиного внеску проведено з дотриманням норм податкового законодавства, а отже відсутні підстави для визнання неправомірними дій Головного управління ДПС у Донецькій області.
Докази, які б доводили обґрунтованість заявленого позову, суду не надані, а отже суд доходить висновку про відмову у задоволенні позовних вимог ФОП ОСОБА_1 .
У зв`язку з відмовою у задоволенні позову, судові витрати позивача відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 . адреса; АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ ВП 44070187, юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59) про визнання неправомірними дій Головного управління ДПС у Донецькій області щодо донарахування ФОП ОСОБА_1 заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 37135,68 грн; зобов`язання відкоригувати інтегровану (особову) картку платника податку - ФОП ОСОБА_1 шляхом списання (виключення) суми заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 37 135,68 грн відмовити.
Повне судове рішення складено 19.10.2021.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Т.В.Загацька