Постанова № 100390976, 19.10.2021, Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
19.10.2021
Номер справи
202/6198/21
Номер документу
100390976
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 202/6198/21

Провадження № 3/202/2871/2021

П О С Т А Н О В А

Іменем України

19 жовтня 2021 року м. Дніпро

Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Ігнатенко В.В., за участю секретаря Францевої М.О., прокурора Матяша А.Ю., особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого директором ТОВ "Інсток", який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 було обрано депутатом Дніпропетровської обласної ради. Відповідно до п.п. б п.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дніпропетровської обласної ради, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону.

Тобто ОСОБА_1 , будучи депутатом Дніпропетровської обласної ради, набув обов`язку електронного декларування з 01.01.2021 року.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2020 рік 27 квітня 2021 року о 11 годині 08 хвилин.

Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Дніпропетровської обласної ради, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, знаходячись за місцем роботи, за адресою: м Дніпро вул. Богдана Хмельницького, б.4., маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентстві з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, несвоєчасно 27 квітня 2021 року о 11 годині 08 хвилин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік.

Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснив суду, що несвоєчасно подав декларацію з поважних причин, а саме з середини березня 2021 року на підприємстві де він є керуючим було виявлено ознаки захворювання Covid-19 у зв`язку з чим було прийнято рішення про самоізоляцію працівників. У подальшому, 31 березня 2021 року він відчув ознаки хворобливого стану у зв`язку із чим звернувся до лікаря та перебував на лікарняному в умовах денного стаціонару із 31 березня 2021 року по 23 квітня 2021 року. Після лікування подав декларацію 27 квітня 2021 року коли мав можливість доступу до комп`ютера, а тому просить суд закрити відносно нього справу про адміністративне правопорушення у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Суд відноситься критично до показів ОСОБА_1 та його доводів щодо невизнання своєї провини у скоєнні адміністративного правопорушення, а також не вбачає підстав для закриття провадження по справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення виходячи з наступного.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП, передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд зазначає, що конструктивною ознакою цього правопорушення є несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин.

Тобто, за наявності останніх, відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Однак, під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб - сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою, тощо.

В то час суд звертає увагу, що ОСОБА_1 з 01.01.2021 року до 31.03.2021 року, тобто протягом трьох місяців до моменту виникнення проблем зі станом здоров`я не намагався подати декларацію, при цьому будучи посадовою особою набув обов`язку електронного декларування з 01.01.2021 року.

Причини несвоєчасного подання декларації, на які посилався ОСОБА_1 у судовому засіданні, а саме хвороба з 31 березня 2021 року по 23 квітня 2021 року є поважними причинами які перешкоджали ОСОБА_2 подати декларацію з 31 березня 2021 року по 23 квітня 2021 року, в той час як з 01.01.2021 року по 31.03.2021 року будь-яких поважних причин для звернення з намаганням подати декларацію особи уповноваженої на виконання держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 у судовому засіданні не зазначено.

Доводи ОСОБА_1 щодо його права на самостійне, вільне визначення моменту подачі декларації, а саме спочатку строку декларування або наближення строку закінчення декларування є його власним ставленням до вимог Закону України "Про запобігання корупції", відповідно до якого визначено межі терміну подачі декларації за 2020 рік до 01.04.2021 року.

Окрім того, суд вважає що справа про адміністративне правопорушення не підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення за обставин, на які ОСОБА_1 посилався оскільки останній є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та його обов`язком є діяти лише в рамках закону та він повинен сумлінно та відповідально ставились до обов`язків, які покладаються на нього чинним законодавством, тому повинен був завчасно вжити заходів для своєчасного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджується: обставинами викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення №854 від 27 вересня 2021 року, копією запиту до Дніпропетровської обласної ради УСР в Дніпропетровській області 14.05.2021 року за вих.№3000/55/103/01-2021, роздруківкою послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчиняв ОСОБА_1 .

Приймаючи до уваги викладене, приходжу до висновку про винність ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи суспільну небезпеку скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,-

П О С Т А Н ОВ И В:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у дохід держави у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 гривні.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Ігнатенко