
№415/5725/21
№ 3/415/1352/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.10.21 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Головного управління ДПС України у Луганській області ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку міста Лисичанська Луганської області, громадянку України, яка має повною вищу освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , працює головним бухгалтером ПрАТ «ЛИНІК», проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1-1 КУпАП, –
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера ПрАТ «ЛИНІК», несвоєчасно подала аудиторський звіт разом з річною фінансовою звітністю за 2020 рік, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у термін не пізніше 10.06.2021 року, чим порушила вимоги п.46.2 ст. 46 Податкового кодексу України(далі ПК), за що передбачена відповідальність ч.1ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнала, з обставинами викладеними в протоколі погодилась. Свою вину усвідомила, просила суд суворо не наказувати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ч.1 ст.163-1 КУпАП, відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до абз. 4 п.46.2 ст. 46 ПК України платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зобов`язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, застосовується відповідальність, передбачена пунктом 120.1 статті 120 цьогоКодексу, для подання податкових декларацій(розрахунків).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та актом камеральної перевірки з питань несвоєчасного подання річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом від 29.07.2021 року №2113/12-32-18-06-09/32292929.
З огляду на приписи ст.251 КУпАП зазначені документи є належними та допустимими доказами в справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, не є особою з інвалідністю, свою провину усвідомила, щиро розкаялася, вперше притягується до адміністративної відповідальності.
В якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винної.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , яка – працює, має постійне місце мешкання, до адміністративної відповідальності притягується вперше, при цьому, у судовому засіданні, свою провину – у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП визнала у повному обсязі, щиро розкаялася у скоєному, зробила для себе належні висновки, зобов`язалася надалі подібного не вчиняти, а також, враховуючи наявність обставин, що пом`якшують відповідальність, і одночасно відсутність обставин що її обтяжують, беручи до уваги відсутність тяжких та негативних наслідків від вчиненого адміністративного правопорушення, суд, оцінюючи зазначені обставини в їх сукупності, вважає за можливе інкриміноване в провину правопорушнику ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП, на підставі ст.22 КУпАП, вважати малозначним, і, відповідно, за можливе звільнити правопорушника ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої санкцією вказаної статті, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст. ст. 22, 33, 163-1 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, і обмежитись усним зауваженням, провадження у справі закрити.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: А.Г. Березін