Ухвала суду № 100373390, 07.10.2021, Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дата ухвалення
07.10.2021
Номер справи
369/13998/21
Номер документу
100373390
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 369/13998/21

Провадження №1-кс/369/2674/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.10.2021 року м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 5 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, лейтенанта поліції ОСОБА_4 , за погодженням із прокурором Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному провадженні № 42021112200000029 від 02.06.2021 року за ч. 1 ст. 358 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2021 року начальник сектору дізнання відділення поліції № 5 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, лейтенанта поліції ОСОБА_4 , за погодженням із прокурором Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_6 , звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному провадженні № 42021112200000029 від 02.06.2021 року за ч. 1 ст. 358 КК України.

В обґрунтуванняклопотання вказує,що секторомдізнання відділенняполіції №5Бучанського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Київськійобластіздійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення зареєстрованого 02.06.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021112200000029, за ознакамикримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358Кримінального кодексу України, за фактом можливого внесення посадовими особами ТОВ «ЮТА СЕРВІС» неправдивих відомостей до дозвільної документації на будівництво нежитлової 9-ти поверхової будівлі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Київської обласної прокуратури з письмовою заявою звернувся директор ПОГ «ЦАК ТСО ім. О.К. Антонова» ОСОБА_7 , який повідомив про те, що посадові особи ТОВ «ЮТА СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 33748204), при здійсненні будівництва офісного приміщення ТОВ «ЮТА СЕРВІС», що розташоване за адресою: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Валентина Чайки,буд. 16, не дотримались вимог чинного законодавства в частині забезпечення безпеки польотів, а саме порушили висоту будівлі над поверхнею зльоту на 13,6 метри та над поверхнею посадки на 5,6 метри. Так, при будівництві вказаного офісного приміщення ймовірно використано підроблені дозвільні документи, що потягло за собою порушення вимог чинного законодавства.

Встановлено, що ТОВ «ЮТА СЕРВІС» відповідно до Декларації про готовність до експлуатації об`єкта КС 101210326278 від 26.03.2021 на об`єкт будівництва «Нове будівництво торгівельно-офісної будівлі, пункту обслуговування автомобілів, кондитерського цеху по вул. Валентини Чайки, 16, в с. Чайки Києво-Святошинського (Бучанського) району, Київської області» здійснено будівництво виробничої бази зі складськими та офісними приміщеннями, у тому числі дев`яти поверхової нежитлової будівлі.

Листом Державної авіаційної адміністрації від 15.11.2007 № 1.19-6394 узгоджено ТОВ «ЮТА СЕРВІС» розміщення виробничої бази зі складськими та офісними приміщеннями за адресою: с. Чайки Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Київської області.

Разом з тим, указане погодження надано за умови:

- виконання умов Державної санітарно-епідеміологічної служби цивільної авіації, наданих в листі від 16.10.2007 № 3.1-834;

- виконання світлоогородження згідно п. 8.2.11.1 8.2.11.6 розділу 8 «Сертифікаційних вимог до цивільних аеродромів України»;

- письмового повідомлення про термін початку та закінчення будівництва Центральний аероклуб ТСО України ім. О.К. Антонова.

- надання Центральному аероклубу ТСО України ім. О.К. Антонова акту визначення фактичної висоти будинку з фактичними координатами в системі

WGS 84.

Листом Центрального аероклубу ТСО України ім. О.К. Антонова від 09.11.2007 № 135 також погоджено будівництво офісної споруди «Виробнича база зі складськими та офісними приміщеннями» на ділянці, що знаходиться по

АДРЕСА_1 за умови дотримання забудовником вимог висновку № 051107 Українського державного проектно-технологічного науково-дослідного інституту цивільної авіації від 06.11.2007.

Разом з тим, встановлено, що будівництво дев`яти поверхової нежитлової будівлі ТОВ «ЮТА СЕРВІС» проведено без дотримання вимог, зазначених у вищевказаних листах-погодження спеціалізованих органів.

Крім того, відповідно до висновку № 051107 (лист Українського державного проектно-технологічного науково-дослідного інституту цивільної авіації (Украеропроект) № 02.9-447 від 06.11.2007) «Про визначення впливу діючого аеродрому Центрального аероклубу ТСО України ім. О.К. Антонова на забудову ділянки ТОВ «ЮТА СЕРВІС» в с. Чайки Києво-Святошинського (Бучанського) району, Київської області:

-будівлі та споруди, які плануються розташувати на ділянці для будівництва, потрапляють під поверхові обмеження перешкод аеродрому «Чайка» і повинні мати максимальні відмітки верху у балтійській системі висот (БСВ) не вище наведених на схемі Додатку № 1 до Висновку (183,10 м);

-будівлі та споруди підлягатимуть обов`язковому денному маркуванню і світлоогородженню. Денне маркування може бути виконано шляхом використання контраснихспоряджувальних матеріалів;

-при можливих аваріях повітряних суден, при зіткненні повітряних суден з будівлями та спорудами ділянки забудови можуть наступити більш важкі наслідки, ніж у випадку вільної від забудови смуги повітряних підходів;

-умови розміщення забудови в зоні впливу авіаційного шуму від аеродрому «Чайка» повинні бути визначені після виконання розрахунків зон обмеження забудови від впливу авіаційного шуму, з подальшим узгодженням з оганами санітарного нагляду.

Однак, відповідно до листа ПОГ «ЦАК ТСО України

ім. О.К. Антонова» від 24.09.2020 дев`яти поверхова будівля потрапляє до сектору зльоту ЗПС з курсом Мк 170? та посадки з курсом Мк 350?. Будівля розташована на відстані 1240,16 м від контрольної точки аеродрому та на відстані 802,12 м від порогу 170 ЗПС за курсами 170?-350?. Абсолютна відмітка будівлі становить 192,7 м. Висота поверхні обмеження перешкод при зльоті в місці розташування будівлі складає 179,1 м, при посадці 187,1 м.

Отже, дев`яти поверхова будівля по АДРЕСА_2 на 13,6 м піднімається над поверхнею зльоту та на 5,6 м над поверхнею посадки, та згідно з інформацією ПОГ «ЦАК ТСО України ім. О.К. Антонова» є критичною перешкодою для виконання польотів на аеродромі «Чайка».

Разом з тим, у листі ТОВ «ЮТА СЕРВІС» № 68 від 19.09.2020 за підписом директора вказаного підприємства ОСОБА_8 зазначено, що на вказану нежитлову дев`ятиповерхову будівлю ТОВ «ЮТА СЕРВІС» отримано всі необхідні дозвільні документи та зазначений об`єкт нерухомого майна введено в експлуатацію ще у 2010 році.

Вищевикладене свідчить про можливе внесення посадовими особами

ТОВ «ЮТА СЕРВІС» неправдивих відомостей до дозвільних документів, на підставі яких останніми отримано Декларацію про готовність до експлуатації об`єкта № КС 101210326278 від 26.03.2021 «Нове будівництво торгівельно-офісної будівлі, пункту обслуговування автомобілів, кондитерського цеху по

вул. В. Чайки, 16, в с. Чайки Києво-Святошинського (Бучанського) району.

На підставі викладеного в органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду вищевказаних об`єктів будівництва з метою підтвердження чи спростування факту перевищення гранично допустимої висоти будівель, а також факту невиконання вимог, зазначених у вищезгаданих листах-погодження компетентних органів.

Без проведення огляду об`єктів будівництва та земельної ділянки, на якій вони розташовані, неможливо буде виконати покладені на орган досудового розслідування завдання кримінального провадження, передбачені ст. 2 Кримінального процесуального кодексу України, в частині захисту осіб, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.

Без проведення огляду вищевказаних об`єктів будівництва неможливо буде підтвердити чи спростувати факт недотримання вимог законодавства щодо гранично допустимої висоти при здійсненні будівництва вищевказаних об`єктів нерухомого майна.

Згідно з ч. 2 ст. 9 Кримінального процесуальногокодексу України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Результати проведення такого огляду, зафіксовані у чіткій відповідності до вимог ст. ст. 104, 107 Кримінального процесуального кодексу України, у подальшому будуть використані при проведенні судової будівельно-технічної та земельно-технічної експертиз.

Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 93 Кримінального процесуального кодексу України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.

Згідно зі ст. 84 Кримінального процесуального кодексу України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, процесуальними джерелами яких можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів. Одним із таких способів є проведення огляду.

Статтею 233 Кримінального процесуального кодексу України установлено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою інакше як на підставі ухвали слідчого судді. Під іншим володінням, поряд з іншим, розуміється земельна ділянка, яка знаходиться у володінні особи.

Частиною 2 ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України встановлено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється з правилами цього кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. Згідно з ч. 2 ст. 234 Кримінального процесуального кодексу України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 Кримінального процесуальногокодексу України сторона обвинувачення, до якої згідно з параграфом 2 глави 3 Кримінального процесуального кодексу України відноситься прокурор, слідчі органу досудового розслідування та оперативні підрозділи, здійснюють збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «ЮТА СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 33748204) фактично знаходиться за адресою: 08135, вул. Валентини Чайки, 16, с. Чайки, Києво-Святошинського (Бучанського) району.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно офісні приміщення «А» загальною площею 8046,9 кв.м.; склад задміністративно-побутовими та технічними приміщеннями «Б», загальною площею 12034, 6 кв.м.; насосна станція автоматичного пожежогасіння «В», загальною площею 101,7 кв.м., трансформаторна підстанція «Г», загальною площею 71,2 кв.м., що знаходяться за вищевказаною адресою на земельній ділянці з кадастровим номером 3222485900:04:004:0037, площею 1, 4451 га, перебувають у власності ТОВ «ЮТА СЕРВІС».

З огляду на вищевикладене слідчий просив надати прокурору групи прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_9 та іншим прокурорам, що входять до складу групи прокурорів, начальнику сектору дізнання відділення поліції №5 Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 та дізнавачам сектору дізнання відділення поліції № 5 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, включених до групи дізнавачів у кримінальному провадженні, а також за дорученням вказаних осіб в порядку ст. 36, 401 КПК України працівникам ВКП Бучанського РУП ГУНП в Київській області, у тому числі працівникам Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України, із залученням спеціалістів у сфері геодезії та

картографії (сертифікованих інженерів-геодезистів), спеціалістів органів Держпродспоживслужбидозвіл на проведення огляду за правилами обшуку офісних приміщень, що знаходяться за адресою: 08135, вул. Валентини Чайки, 16, с. Чайки, Києво-Святошинського (Бучанського) району, на земельній ділянці з кадастровим номером 3222485900:04:004:0037, що перебувають у власності

ТОВ «ЮТА СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 33748204).

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя встановив наступне.

Відповідно до ч. 3ст. 233 КПК Українислідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладених випадках, повязаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.

Слідчим суддеювстановлено,що секторомдізнання відділенняполіції №5Бучанського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Київськійобластіздійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення зареєстрованого 02.06.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021112200000029, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358Кримінального кодексу України, за фактом можливого внесення посадовими особами ТОВ «ЮТА СЕРВІС» неправдивих відомостей до дозвільної документації на будівництво нежитлової 9-ти поверхової будівлі.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, встановлено, що посадові особи ТОВ «ЮТА СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 33748204), при здійсненні будівництва офісного приміщення ТОВ «ЮТА СЕРВІС», що розташоване за адресою: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Валентина Чайки,буд. 16, не дотримались вимог чинного законодавства в частині забезпечення безпеки польотів, а саме порушили висоту будівлі над поверхнею зльоту на 13,6 метри та над поверхнею посадки на 5,6 метри. Так, при будівництві вказаного офісного приміщення ймовірно використано підроблені дозвільні документи, що потягло за собою порушення вимог чинного законодавства.

Слідчий, обґрунтовуючи подане клопотання про надання дозволу на проведення огляду за правилами обшуку офісних приміщень, зазначає, що метою огляду є виявлення недотримання вимог законодавства щодо граничної допустимої висоти при здійсненні будівництва вищезазначених об`єктів нерухомого майна.

Згідно ч. 1ст. 237 КПК України, огляд провадиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно частини 2статті 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цьогоКодексу, передбаченому для обшуку приміщень.

Так, відповідно до положень, ч. 5ст. 234 КПК Українислідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

При цьому, слід звернути увагу, що у відповідності дост.93 КПК Українисторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок, ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Оскільки у клопотанні слідчим ОСОБА_4 не вказано належних підстав проведення огляду, слідчий суддя позбавлений можливості об`єктивно оцінити необхідність надання дозволу на такий огляд офісних приміщень, тому, приймаючи до уваги також загальні засади кримінального провадження, до яких зокрема належать недоторканість права власності, недоторканість житла чи іншого володіння особи, вважаю за необхідне в задоволенні клопотання слідчого про дозвіл на проведення огляду - відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.233-234,237 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 5 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, лейтенанта поліції ОСОБА_4 , за погодженням із прокурором Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному провадженні № 42021112200000029 від 02.06.2021 року за ч. 1 ст. 358 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_10 ОСОБА_11