Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 квітня 2010 року 10:12 № 2а-2735/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Дегтярьової О.В.,
при секретарі судового засідання Костик В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Борщівської міжрайонної державної податкової інспекції Тернопільської області
доПриватного підприємства «Лоттос»
простягнення заборгованості в розмірі 440, 32 грн., -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Борщівська МДПІ Тернопільської області з позовом до ПП «Лоттос»про стягнення податкового боргу в розмірі 440, 32 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідачем не було сплачена сума штрафу, застосована рішенням про застосування фінансових санкцій від 20 вересня 2007 року № 0000962330, а тому ця сума штрафу підлягає стягненню з відповідача як така, що добровільно не сплачена.
У судові засідання 30 березня 2010 року та 14 квітня 2010 року уповноважені представники сторін не зявились.
Позивачем було подано клопотання про розгляду справи за його відсутності.
Відповідач належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Від відповідача відзив на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на таке.
Під час розгляду справи було встановлено та з матеріалів справи вбачається, що Львівська філія ПП «Лоттос»є відокремленим підрозділом ПП «Лоттос»та перебуває на обліку як платник податку у ДПІ у Личаківському районі м. Києва.
ДПА в Тернопільській області провела перевірку щодо контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів грального автомату будка, що розташований за адресою: вул. Гніздовсього, 1, м. Борщів, - та належить Львівській філії ПП «Лоттос», за результатами якої було складено акт № 846 від 06 серпня 2007 року.
В ході перевірки було встановлено порушення, зокрема п. 1, п. 2, п. 3 ст. 5 та п. 1, п. 2 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», що мало вираз у здійсненні діяльності у сфері грального бізнесу без наявності торгових патентів на кожне гральне місце, а також у відсутності торгового патенту на відкритому та доступному для огляду місці.
З актом перевірки ознайомився оператор Львівській філії ПП «Лоттос»Сабадаш В.І. без зауважень, що підтверджується відповідною відміткою на акті передвіки.
20 серпня 2007 року Борщівська МДПІ Тернопільської області на підставі акта перевірки прийняла рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000872330, яким згідно з абзацом третім, четвертим ч. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»за порушення п. 1, п. 2, п. 3 ст. 5 та п. 1, п. 2 ст. 7 цього ж Закону застосувала до Львівської філії ПП «Лоттос»суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 57524, 19 грн. (57174, 19 грн. згідно з абзацом четвертим ч. 1 ст. 8 та 350, 00 грн. згідно з абзацом третім ч. 1 ст. 8).
Зазначене рішення було відправлено на адресу Львівської філії ПП «Лоттос»і отримано останньою 03 вересня 2007 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення відправлення.
20 вересня 2007 року Борщівська МДПІ Тернопільської області на підставі акта перевірки прийняла рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000962330, яким згідно з абзацом третім, четвертим ч. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»за порушення п. 1, п. 2, п. 3 ст. 5 та п. 1, п. 2 ст. 7 цього ж Закону застосувала до ПП «Лоттос»суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 57524, 19 грн. (57174, 19 грн. згідно з абзацом четвертим ч. 1 ст. 8 та 350, 00 грн. згідно з абзацом третім ч. 1 ст. 8).
Зазначене рішення було відправлено на адресу відповідача і отримано останнім 28 вересня 2007 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення відправлення.
Зазначене рішення було оскаржено відповідачем в адміністративному порядку до ДПА в Тернопільській області, яка рішенням про результати розгляду скарги від 24 грудня 2007 року № 19680/10/25-001 скасувала рішення Борщівська МДПІ Тернопільської області від 20 вересня 2007 року № 0000962330 в частині 57083, 87 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
В подальшому за результатами розгляду скарги відповідача в ДПА України зазначене рішення Борщівська МДПІ Тернопільської області від 20 вересня 2007 року № 0000962330 з урахуванням рішення було залишено без змін.
Крім того, відповідачем було подано позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправним та скасування рішення Борщівської МДПІ Тернопільської області від 20 вересня 2007 року № 0000962330.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 січня 2010 року позовну заяву ПП «Лоттос»залишено без розгляду.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»(в редакції на момент спірних правовідносин), який визначає порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться субєктами підприємницької діяльності, патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються субєктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами, патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються субєктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами.
Під гральним бізнесом у цьому Законі слід розуміти діяльність, повязану з влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розиграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.
Торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу має бути виданий на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, гральний стіл).
В ст. 7 вищезазначеного Закону, яка визначає порядок використання торгового патенту, передбачено, що торговий патент повинен бути розміщений у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.
Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.
Субєкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць, а за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності субєктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням (абзац третій та абзац четвертий ст. 8 вищезгаданого Закону).
Штрафи, передбачені статтею восьмою, підлягають сплаті порушником у пятиденний термін відповідно до законодавства.
Суду не надано доказів оскарження в судовому порядку рішення Борщівської МДПІ Тернопільської області від 20 вересня 2007 року № 0000962330 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 440, 32 грн. (в частині, яка залишилась після часткового скасування рішення в адміністративному порядку) та сплати суми штрафних (фінансових) санкцій в цій частині.
Наявність заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій у відповідача в сумі 440, 32 грн. також підтверджується довідкою позивача від 17 лютого 2010 року № 921 та обліковою карткою платника податку - відповідача станом на 17 лютого 2010 року.
Відповідно до п. 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року № 509-XII (із змінами і доповненнями) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Пунктом шостим ст. 10 вищезгаданого Закону передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.
Відповідно до п. 11 ст. 10 цього ж Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України (п. 11 ст. 11 цього ж Закону).
Згідно з ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Отже, враховуючи викладене, та з огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Лоттос»(02232, м. Київ, вул. Лісківська, 22, кв. 95, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 32661400) до Державного бюджету України заборгованість із штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 440, 32 грн. (чотириста сорок гривень тридцять дві копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.В. Дегтярьова
Дата виготовлення та підписання повного тексту постанови 19 квітня 2010 року.