Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
03 червня 2010 р. р. № 2а-837/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі
головуючої - суддіГулкевич І.З.
при секретарі Галійчук А.В.
за участю представників:
від позивача: Іванціва Ю.С.
від відповідача:Авдиківська А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ТзОВ "Тамітекс-Україна"
до ДПІ у Личаківському р-ні м.Львова
про<Текст >про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.01.2010 року № 0000012380 та податкового повідомлення рішення № 0000011720/0/8/228,- встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Томітекс Україна»звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Личаківському районі міста Львова про скасування рішення про застосування штрафних (фінасових) сакцій від 12.01.2010 року № 0000012380 та податкового повідомлення рішення № 0000011720/0/8/228.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві; просив позов задоволити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив в повному обсязі з підстав викладених в письмових запереченнях та просив в позові відмовити.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи та оцінивши наявні у справі докази, заслухавши покази свідка ОСОБА_3, суд вбачає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м. Львова проведено виїзну планову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Томітекс-Україна»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 05.06.2007 р. по 30.06.2009 р., про що складено Акт від 16.12.2009 р. №498/23-2/35102312.
За наслідками перевірки відповідачем винесено Рішення про застосування штрафних санкцій (фінансових) № 0000012380/227 від 12.01.2010 року в сумі 66886,45 грн. за порушення п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, яке затверджене постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. N 637 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N 40/10320 за що ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»встановлена фінансова санкція у вигляді штрафу в пятикратному розмірі не оприбуткованої суми.
Пунктом 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні встановлено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Так, в акті перевірки (стор.39) зазначено, що позивачем не своєчасно оприбутковано надходження готівкових коштів у касу товариства, а саме 8 700 грн. 25.12.2007 року,
2 383,42 грн. 12.12.2007 року та 2 293,87 грн. 15.11.2007 року.
Однак, як вбачається з матеріалів справи вказані кошти були оприбутковані позивачем у день їх надходження, відповідно 8 700 грн. 25.12.2007 року, 2 383,42 грн. 12.12.2007 року та 2 293,87 грн. - 15.11.2007 року.
Наведене підтверджується корінцями чеків чекової книжки від 25.12.2007 року, 12.12.2007 року, 15.11.2007 року та видатковими касовими ордерами оформленими на відповідні суми у відповідні дні надходження коштів у касу товариства з банківських установ.
Твердження відповідача, щодо записів про оприбуткування коштів у касі позивача із зазначенням 2008 року суд не приймає до уваги, оскільки наведене спростовується вище викладеним та касовою книгою товариства за 2007 рік, зазначення на сторінках вказаної книги календарних дат 25.12.2008 року, 12.12.2008 року, 15.11.2008 рокусуд сприймає як помилкове.
Крім того, згідно ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
У статті 250 Господарського кодексу України зазначено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Тобто, штрафні санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки можуть бути застосовані за останній рік, що передував винесенню спірного Рішення.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій винесено відповідачем 12.01.2010 року, а тому відповідні санкції за наявності порушень чинного законодавства можуть бути застосовані щодо дій, які були вчинені не пізніше 12.01.2009 року, а тому строк застосування адміністративно-господарської санкції пройшов.
Також, відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 00000117/0/8/228 від 12.01.2010 року про визначення позивачу податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб в сумі 1760,67 грн. в т.ч. основне зобовязання 586,89 грн та штрафна (фінансова) санкція 1173,78 грн.
Як зазначено в акті перевірки (стор.35) працівником позивача ОСОБА_4 було отримано додаткові матеріальні блага у вигляді проплати за дизельне пальне на суму 3325,68 грн., оскільки службовий автомобіль використовувався ним для власних потреб, чим чим порушено п.4.2.9 п. 4.2 ст. 4 та п.8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
Однак з наведеним погодитись не можна, оскільки як вбачається з матеріалів справи працівник ОСОБА_3 прийнятий на посаду водія-механіка з шестиденним робочим днем, що підтверджується наказом № 16 від 05.08.2008 року.
Всі календарні дати зазначені в акті перевірки, за які працівник нібито отримав додаткові матеріальні блага, є днем тижня субота.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 підтвердив суду те, що він дійсно працює водієм ТзОВ «Томітекс Україна»працює в режимі шестиденного робочого тижня і ніколи не отримував додаткові матеріальні блага у вигляді пального, оскільки не користується службовим автомобілем для власних потреб.
Факт використання автомобіля у службових питаннях підтверджується також шляховими листами за відповідні дні.
Відповідно до ч. 2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів щодо використання автомобіля працівником ОСОБА_3 відповідачем не надано.
За таких обставин, суд приходить до висновку про протиправність Рішення про застосування штрафних санкцій (фінансових) № 0000012380/227 від 12.01.2010 року та податкового повідомлення-рішення № 00000117/0/8/228 від 12.01.2010 року винесених Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м.Львова
Керуючись ст.ст. 2, 7, 11, 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167, 254, 255, 257
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задоволити.
2.Визнати протиправними та скасувати Рішення про застосування штрафних санкцій (фінансових) № 0000012380/227 від 12.01.2010 року та податкове повідомлення-рішення № 00000117/0/8/228 від 12.01.2010 року винесені Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м.Львова
3.Товариства з обмеженою відповідальністю «Томітекс - Україна» стягнути з державного бюджету України на користь 3,40 грн. судових витрат.
4.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
5.Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гулкевич І.З.