
Справа № 466/5089/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2021 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працездатного, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 29.05.2021 о 01:00 у м.Львові на вул. Шевченка, 300 керував транспортним засобом «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння: порушення координації рухів, нестійка хода, різкий запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, яка не відповідає обстановці. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного спяніння проводився встановленому законом порядку в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху.
В судове засідання 11.10.2021 ОСОБА_1 не прибув, причин неприбуття суду не повідомив, заяв про відкладення судового засідання не подавав. Неодноразово подавав заяви про перенесення судових засідан /заява від 23.06.2021, заява від 08.07.2021, заява від 22.07.2021, заява від 09.08.2021/ за різних обставин, доказів поважності неприбуття до суду не надав.
На підставі ст.268 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення стверджується даними протоколу серії ААБ№105625 від 29.05.2021, згідно якого ОСОБА_1 29.05.2021 о 01:00 у м.Львові на вул.Шевченка, 300 керував транспортним засобом «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння: порушення координації рухів, нестійка хода, різкий запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, яка не відповідає обстановці. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного спяніння проводився встановленому законом порядку в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху /арк.спр.1/
Згідно рапорту інспектора взводу 1 роти 4 батальйону 1 УПП у Львівській області О.Андріюк 29.05.2021 патролюючи у складі екіпажу №604 прийняли завдання «Порушення Правил дорожнього руху», де зазначено, що у Рясному водій т/з «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_1 темно синього кольору перебуває у стані сп`яніння. Автомобіль було зупинено, водію ОСОБА_1 запропоновано пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння, оскільки він перебував з явними ознаками алкогольного сп`яніння: порушення координації рухів, нестійка хода, різкий запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, яка не відповідає обстановці. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного спяніння проводився встановленому законом порядку в присутності двох свідків /арк.спр.3/.
Відповідно до п.2.5 ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Проходження до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння є імперативною нормою, так як передбачає обов`язкове проходження огляду в незалежності від наявності особистих обставин у особи, щодо якої порушується таке питання. Склад правопорушення в діях водія є закінченим вже з моменту його відмови від проходження обстеження.
Так, дослідженими матеріалами справи, провина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення, повністю підтверджена фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ№105625 від 29.05.2021, згідно якого ОСОБА_1 29.05.2021 о 01:00 у м.Львові на вул. Шевченка, 300 керував транспортним засобом «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння: порушення координації рухів, нестійка хода, різкий запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, яка не відповідає обстановці. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного спяніння проводився встановленому законом порядку в присутності двох свідків /арк.спр.1/; відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, на якому зафіксовано подію та вбачається, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння: нечітка вимова, нестійка хода /арк.спр.10/, рапортом від 29.05.2021 згідно якого, ОСОБА_1 запропоновано пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння, однак останній відмовився /арк.спр.3/, які узгоджуються із обставинами, вказаними в протоколі та долучені до матеріалів справи.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 29.05.2021 у ОСОБА_1 вилучено посвідчення водія серії НОМЕР_2 /арк.спр.1/.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ№105625 від 29.05.2021, такий оформлений відповідно до положень ст.256 КУпАП, оскільки його форма та зміст відповідає вимогам діючого законодавства, і він є складеним та підписаним уповноваженою на те особою та підтверджує подію і обставини правопорушення, дані якого узгоджуються з іншими доказами у справі, достовірність та допустимість яких не викликає сумнівів.
Зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Відтак, на переконання суду, в матеріалах справи є достатні та належні докази, які за своїм змістом є логічними й послідовними, та такими стверджується факт перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп`яніння та відмову від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`янінння.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено
Обставина, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , обставини справи вважаю, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк позбавлення спеціального права необхідно обчислювати з дня постановлення постанови.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 454 грн.00 коп.
Керуючись ст. 33, 40-1, 130, 221, 279, 280, 283, 284, 287, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів ГУК Львiв/Шевченківський р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA888999980313181206000013955, Код класифікації доходів бюджету 22030101 судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп.
Строк пред`явлення до виконання три місяці з дня постановлення постанови.
Строк позбавлення спеціального права обчислювати з дня постановлення постанови.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимогст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя П. С. Невойт